Jump to content

Mājas serveris / NAS


Athlons
 Share

Recommended Posts

LAbrīt!

 

jau kādu laiku apnikusi HDD dūkšana kastē, tāpēc palikuši tikai SSD... beet tagad aktuāls jautājums, kur glabāt savu po... eeemm... "dokumentālo filmu" kolekciju...

teorētiski, ir samērā viegli uz kkādas kastes uzstumt FreeNAS un aidā, lokālais serveris gatavs...

principā, ir pat doma, ar skatu gaišajā komunistiskajā nākotnē, uzlikt kkādu mājas automatizācijas serveri vai tml., ja jau tā kaste griežas 24/7...

 

respektīvi, kāda ir Boot lietoāju pieredze ar tml. projektiem? ietekumi, neieteikumi, dzelži, softi utt,. utjp... spam on!...

 

p.s. drīkst arī piedāvāt piemērotu MB + CPU + RAM komplektu, ja lieks palicies...

Link to comment
Share on other sites

Lietoju kkaadu leetaako qnapu, pirktu 2017.gadaa. Divi HDD jau nomainiiti deelj vecuma, bet pats NAS straadaa bez probleemaam. Man gan tur griezhas tikai Plex serveris.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Es frigate un citām lietām ieķēru šo:

https://www.rd.lv/products/lv/148/464064/sort/5/filter/0_0_0_0/3050-SFF-i5-7500-16GB-512SSD-M.2-NVME-WIN10Pro-ReNew-dators.html
 

Jautājums tikai, kas par diskiem, jo konkrēti šim var pielikt divus, paredzēti laikam 2,5”, es iebāzu vienu 3,5” un vienu 2,5”. Barošana ar bija tikai vienam, nācās pielodēt no vecajiem vadiem otru sata barošanas štekeri. Tērē ap 30-40w, jo frigate diezgan prasīga. 
Griežas proxmox un kā virtuālie OMW, frigate u. c servisi.

Link to comment
Share on other sites

Joprojām lietoju RPi4 ar OMV. Plex, AdGuard, Transmission, TorServer , Samba, DLNA. USB 3.0 portu skaits tika palielināts ar 8 portu USB habu. Ir tāds bedņa variants, nu bet strādā un daudz neēd.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

kojots66

Man ir Huawei server kaste-kastei nav nekādi stikla elemanti,vienkārši perferēt durvis- izskats ciešams!

A nu šis pats....

 

 

Labots - kojots66
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Jainit teica:

OMV

Plusiņš

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
darklight

Man kā multimediju storadžs un torrentu kaste stāv kaut kāds ļoooti vecs Synology ar vienu disku, pirkts tepat no biedra pirms veselas mūžības. Savas funkcijas pilda godam. Bekapa problēmu risinu tādējādi, ka bekapoju  NASa saturu uz datora, kur šai vajadzībai ir atsevišķs HDD. Tā kā ikdienā darbs ar šo HDD datorā nenotiek, tad arī trokšņa nav.

Link to comment
Share on other sites

 Beigās ir arī specene pie kā nonācu . Kluss pasākums, kas rij ap 28W pie vidējās CPU noslodes 50%. Griežas viss uz unraid. Esmu vairāk kā apmierināts. Tā kā primāri bija Frigate NVR vajazdēja nedaudz jaudīgāku cpu nekā tas būtu tīra NAS gadījumā. ierakstījos +- 200 eur, (neskaitot RAM, diskus un unraid licenci :))

 

Pirms tam darbināju HP Elitedesk G2 800 SFF uz ubuntu server + dockeri ar konteineriem. Patēriņš bija ap 40W pie vēl lielākas CPU noslodzes, bet sistēma mēdza randomā nokārties, tā arī risinājumu neatradu. Jebkurā gadījumā ar Unraid pasākums daudz patīkamāks un atkrīt manuālā čakarēšanās ar konteineriem. Iesaku pamēģināt 30 dienu triālu unraidam. 

Labots - janisis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3.04.2023. , 10:00, janisis teica:

+- 200 eur, (neskaitot RAM, diskus un unraid licenci :))

Cik viss kopā sanāca?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

+$59 par unraid licenzi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...