Jump to content

Jaudīgs "UPS" mājai a ļa hybrid invertors bez saules paneļiem


kukuruku
 Share

Recommended Posts

Labdien,

Domājot par saules paneļiem, izvērtēju arī hybrid variantus, lai atslēguma gadījumā vitāli svarīgās lietas varētu uzturēt darbībā.

Uzreiz pieminēšu, ka atslēgumi ir reti un ne ilgi- 10 gadu laikā laikam ilgākais bijis līdz kādām 5h, tipiski līdz 2-3h. Pēdējos gados šķiet ne vairāk par kādām 3-4 reizēm gadā.

No lietām, ko vajadzētu noturēt: 2 ledusskapji, apkures katls (granulu) ar sūkņiem un automātiku, apgaismojums, varbūt vēl mājas datortīkls + dators.

Vēlams būtu arī ūdens sūknis, bet nu tam laikam jau vajadzētu pamatīgu jaudu (laikam 0,75kW + starta strāva???)

Ja atmetam ūdens sūkni, kopējā max jauda sanāk uz kādiem 700-800W (no kuriem 400W ir katla starta jauda. + droši vien jārēķina arī jaudas rezerve ledusskapja starta strāvai). Enerģijas rezerve pietiktu uz kādām 2-3 kWh.

Cik skatos saules paneļu invertorus, uz plānoto 10 kW jaudu invertors un tam paredzēts 5kWh aķis jau salasās kā minimums uz 5k eur. Pret parastu on-grid invertoru par 1,5k eur. 

 

Ideja ir veidot ko līdzīgu jaudīgam UPSim uz jaudīga pārveidotāja (24-230v) ar aķa uzlādes kontrolieri un pāris svina dziļās izlādes aķiem.

(2 gab 12v120Ah jau arī būs virs 2kWh) + opcija ilgāka atslēguma gadījumā pieslēgt ģeneratoru.

Idejiski kaut kas līdzīgs šim verķim:

https://electrobase.lv/katalogs/ups-invertors-apkures-sistemai-no-12-24v-dc-uz-220v-ac/rezerves-elektribas-padeve-apkures-6

Bet vēlams ar 24v ( ietilpības un mazākas strāvas dēļ). 

Pieņemu, ka šādu sistēmu jau varētu pa 1k eur salasīt.

Tad nu daži jautājumi zinošākiem:

1. Pati ideja kā tāda- komentāri?

2. Kāds var ieteikt sakarīgus jaudīgos pārveidotājus? Vai ir kādas atsauksmes par tādu kā linkā augstāk?

3. Kādas dziļās izlādes aķiem vispār skaitās optimālās izlādes/ uzlādes strāvas?

4. Varbūt ir kāda pieredze ar ūdens sūkņa nobarošanu no šāda verķa- ja sūkņa nominālā jauda ir 0,75kW, starta strāva gan jau būs kā kādu 2kW slodzei.

5. Kādas prognozes par aķu kalpošanas laiku šādā kombinācijā? Jo prastajiem datoru upšiem laikam aķi ilgāk par pāris gadiem neiztur.

 

Spam On.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu vispār ja atslēgumsir 2-3 h, tad ledusskapi un apkuri var mierīgi aizmirst, nekas traģuisksd nenotiks. Svarīgs ir dators, ja strādā. izklaidei tas arī nav svarīgs. Nu puslīdz dzīvs laptops jau arī tā s 2h no baterijas nosegs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kukuruku teica:

Pieņemu, ka šādu sistēmu jau varētu pa 1k eur salasīt.

Lūk, tev šāds https://allegro.pl/oferta/zasilacz-awaryjny-ups-ips-ips2500-sin-2500w-24v-13051866993 derēs un + 2 x 12V 120Ah ~cenā iekļausies.

Man ~3 gadus strādā ''ips1600'' un ~visas tavas problēmas risina. Tepat jau forumā agrāk sīkāk rakstīju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kukuruku teica:

Idejiski kaut kas līdzīgs šim verķim:

https://electrobase.lv/katalogs/ups-invertors-apkures-sistemai-no-12-24v-dc-uz-220v-ac/rezerves-elektribas-padeve-apkures-6

Bet vēlams ar 24v ( ietilpības un mazākas strāvas dēļ). 

Šāds apkures katlu UPS lemonā krietni lētāk

https://www.lemona.lv/prosinus-2200-12v-230v-2200va-1600w-stravas-invertors-ar-sinusoidalu-izejas-spriegumu-un-uzlades-funkciju-urz3431b.html

 Un šiem UPS vajag AGM akumulatoru, piemēram šādu Fulbat CYCLIC SERIES FPC 12-100 M8 12V 100Ah

Auto svina starta akumulators izvārīsies pāris mēnešos, jo tiks pārlādēts 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Kāpēc lai auto starta aķis pārlādētos, bet AGM tā vietā nepārlādēsies?

Kāpēc tad mašīnā aķis nepārlādējas?

Stāsts drīzāk būs par to, ka starta aķis necieš dziļās izlādes.

Un ja lādētājs uztur pareizo spriegumu uz aķa- nekas nepārlādēsies...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Es sev pirms pusgada kā "pagaidu rezerves" variantu paņēmu https://www.aliexpress.com/item/1005003665638192.html līdz brīdim, kad būs "iekāriens" izpētīt nopietnākus variantus un iztērēt vairāk naudas (man vai nu SS jāpārbūvē no 3 fāzēm uz 1, vai arī vajag 3F "UPS" / solāro hybrid inverteri)…

 

Kā UPS tāds variants neder, bet ja tīklā elektrība pazūd uz vairākām stundām, tad bez elektrības gluži nebūs jāsēž. Ņēmu 5000W variantu, "continuous power" pēc papīriem 2500W. Lietot īsti vēl nav bijusi vajadzība, bet uzreiz pēc nopirkšanas jaudas testu izturēja godam - tējkannā (2kW?) ūdeni uzvārīja, strāva un spriegums bija "pareizie". Sinusoīdu gan nemērīju, sūkņus/zāģus netestēju, bet aliexpressā ir gana daudz atsauksmju, gan jau tur kāds ir testējis arī ar tāda veida slodzēm.

Link to comment
Share on other sites

Man čoms līdzīgu no ali paņēma, testēja arī ar apkures sūkni utt., kur pīķī virs 2kW aiziet. Viss ok. Ar frekvenci un sinusu ar viss labi, ar oscili paskatījāmies. Aķis gan pavecs bij un ātri nosēdās. Nav sprieguma stabilizācijas, tb, krītoties ieejas līdzspriegumam, krītas izejas maiņspriegums. Pie 10,5v bija 195V vai tml. Bet nu frekvenci un sinusu uztur. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Aķis gan pavecs bij un ātri nosēdās. Nav sprieguma stabilizācijas

Viss jau likumsakarīgi.😉

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Nav sprieguma stabilizācijas, tb, krītoties ieejas līdzspriegumam, krītas izejas maiņspriegums. Pie 10,5v bija 195V vai tml.

Nevarētu būt, ka spriegums kritās, jo aķis nevarēja nodrošināt nepieciešamo strāvu?

pirms 1 stundas , kaads teica:

cena jau smieklīga

Ja tas par to aliexpress variantu, tad tāpēc tādu arī paņēmu, kamēr neesmu gatavs tērēt tūkstošus par "kārtīgu ups visai mājai". Kaut kādu puslīdz dārgu variantu, kurš pēc tam tāpat līdz galam neapmierinātu, pēc tam 100% vairs nemainītu. Tādu lēto vienkāršāk "norakstīt" (vai iemest mašīnā, braucot kaut kur dabā).

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc visai mājai? Rozetēs nevajag. Ja nu audio/video aparātiem, lai nav klusums un apgaismojumam istabās. Un ja vēl LED spuldzes, ilgi varētu izvilkt.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, tā sanāk, vai uz to laiku piemest pagarinātāju :)

Faktiski, ne jau paralēlo, bet uz to vienu TV rozeti tikai.

p.s. man jau TV un tādas lietas gadiem ir uz UPS.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

papildus jautājums par tiem dziļās izlādes aķiem, ko te biedri iepriekš pieminēja - cik ilgi tādi kalpo? parastie UPS aķīši tur 1-2gadi un metams..

Link to comment
Share on other sites

Vēl par UPS - nez cik tāds apkures UPS patērē pats, tukšgaitā, bez slodzes. ka nesanāk kādi 100W,

 

UPS akumulators j akalpo tikai gadu - tad tas nav bijis paredzēts UPS, bet k;ad;am apsardzes signalizācijām, ar mazu strāvu. Normāls kalpo 3-4 gadi.

par AMG nemācēšu pateikt cik ilgi, bet tiem drīzāk būs atkarīgs cik izlādes/uzlādes cikli bijuši un cik dziļi izlādēts.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
pirms 3 stundām , uldise teica:

papildus jautājums par tiem dziļās izlādes aķiem, ko te biedri iepriekš pieminēja - cik ilgi tādi kalpo? parastie UPS aķīši tur 1-2gadi un metams..

nu tad sūdīga ražotāja!

panasonic un csb man kalpo ilgāk.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , mafijs teica:

Kāpēc visai mājai? Rozetēs nevajag.

Labdien. Drīksti dzīvot alā. Atļauju.

 

Man nepatīk, ja SS vētras laikā pa 20x dienā restartējas.

Man nepatīk, ja ilgāka elektrības pārrāvuma laikā nevar podu noskalot (nav elektrības = nav ūdens).

Man nepatīk, ja ilgāka elektrības pārrāvuma laikā jāsēž tumsā (nevilkšu tak no invertera pagarinātājus pa visu saimniecību, kur kāds varētu atrasties).

Man nepatīk, ja elektrības pārrāvuma laikā nevar ne ēst pagatavot, ne tēju uzvārīt.

Un, visbeidzot, man nepatiks, ja būs uzstādīti saules paneļi, bet garantētas elektrības tāpat nebūs, jo kādam forumā šķiet, ka elektrību vajag tikai lukturītim (lokālam apgaismojumam).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , uldise teica:

papildus jautājums par tiem dziļās izlādes aķiem, ko te biedri iepriekš pieminēja - cik ilgi tādi kalpo? parastie UPS aķīši tur 1-2gadi un metams..

 

Ieverojami ilgāk, vajadzeja pēc normatīviem vienā vietā mainīt pēc 3 gadu lietošanas, visi 18 gabali pēc nomērīšanas perfekti vel. so tika utilizēti paņemot sev :D

Toshibas ja nemaldos

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Arnis2002 teica:

nu tad sūdīga ražotāja!

ticu. kādus te datoru bodēs tirgo, tādi ir. var jau ņemt tos pašus APC oriģinālos, tikai tiem cena kož..

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Man nepatīk, ja SS vētras laikā pa 20x dienā restartējas.

šitas nav labi protams. ja SS 3F, ko tad?

Link to comment
Share on other sites

Nevjag ņemt no dtorbodēm UPS akumulatorus, tur ka tik lētāk.

Pameklē citur. Piemēram semicom lv. Plaša izvēle.  Tie paši CSB.

Link to comment
Share on other sites

kukuruku
pirms 9 stundām , Racer teica:

Man čoms līdzīgu no ali paņēma, testēja arī ar apkures sūkni utt., kur pīķī virs 2kW aiziet. Viss ok.

Tiešām apkures sūknis pīķī virs 2kW? Jeb runa ir par ūdens sūkni, kam nominālā jauda 0,7-1kW?

Link to comment
Share on other sites

kukuruku
pirms 3 stundām , binary teica:

Labdien. Drīksti dzīvot alā. Atļauju.

 

Man nepatīk, ja SS vētras laikā pa 20x dienā restartējas.

Man nepatīk, ja ilgāka elektrības pārrāvuma laikā nevar podu noskalot (nav elektrības = nav ūdens).

Man nepatīk, ja ilgāka elektrības pārrāvuma laikā jāsēž tumsā (nevilkšu tak no invertera pagarinātājus pa visu saimniecību, kur kāds varētu atrasties).

Man nepatīk, ja elektrības pārrāvuma laikā nevar ne ēst pagatavot, ne tēju uzvārīt.

Un, visbeidzot, man nepatiks, ja būs uzstādīti saules paneļi, bet garantētas elektrības tāpat nebūs, jo kādam forumā šķiet, ka elektrību vajag tikai lukturītim (lokālam apgaismojumam).

Nu te jau tikai saules paneļus ar kārtīgu hybrid invertoru. Bet nu visu tāpat nenobackuposi. Deye laikam backup slodze bija max 3kW 10kW invertoram. Un tas automātiski rauj līdzi 3f ģeneratoru- ja vajag.

Vēl jau gan taisa variantus no atsevišķiem invertoriem uz katru fāzi, bet ej nu sazini, cik stabili notur nobīdi starp fāzēm kas 3f motora gadījumā varētu būt būtiski. Ja SS ir 3f motors pa taisno pie tīklā- par ko gan šaubos.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kukuruku teica:

Tiešām apkures sūknis pīķī virs 2kW? Jeb runa ir par ūdens sūkni, kam nominālā jauda 0,7-1kW?

Visas tās, mūsu laikos, kad pieejami lēti ķīniešu frekvenčnieki ar soft start utml. opcijām, nav vērā ņemamas problēmas. Tāpat tie der situācijām no 1f pāriet uz 3f. .

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , jacobs teica:

Tāpat tie der situācijām no 1f pāriet uz 3f.

par šo var sīkāk?

Link to comment
Share on other sites

šādus es biju arī iepriekš redzējis - a tur tiešām sanāk normāls 3f pasākums no šāda?

Link to comment
Share on other sites

Princips ta visiem frekvenčniekiem viens, tikai 4 vai 6 diodes ieejas taisngriezī, vai arī 230V, vai 400V uz tiltiņu + µF  un reg. pārveidotājs uz maiņstrāvu.

Palasi tai pašā Youtube, info pa pilnam 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mjā, mēs te par UPS sistēmām runājām, a video te par motoriem, pie kam autors bija skeptisks par 220->380 pasākumu.. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Eu, veči, ķīnieši tak ieliks sprieguma daudzkāršotāju un tirgos aļikā 220 uz kilovoltu. Tas nav īsti nopietni.

 

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

tur tiešām sanāk normāls 3f pasākums no šāda?

Vajag izvēlēties pareizu motoru, kuram trīsstūrī (vai deltā, kā citi saka) ir 220V. Īpaši neesmu pievērsis uzmanību, bet līdz kaut kādiem, nezinu, 5kW mož vairāk, savāākus nemaz neesmu redzējis. Un tur viss notiek. Īsti nevaru iedomāties situāciju, lai no 1f barotu 3f 380V motoru.

 

A par upšiem pašam aktuāli it kā nav (pagājušonakt uz 2 h pazuda elektrība pirmo reizi, nezinu, 20 gadu laikā, kaut kāds ČP), bet stulbas idejas ir bijušas 😁. Piemēram 20 aķi virknē un frekvenčnieks. Tikai jāizdomā, kā tie aķi lādēsies 🙄 un gan jau izejā droseļu filtru vajag. Be tšis vairāk offtopiks, sen tas bija.

 

Just now, Stepselis teica:

var paskatīt te

vai Teslu nopirkt 😁.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

vai Teslu nopirkt 😁.

Un kāpēc nē?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Jurkins teica:

Īsti nevaru iedomāties situāciju, lai no 1f barotu 3f 380V motoru.

Mierīgi, ja no pārtīšanas tikai ar trīs galiem motors, bet vajadzība spiež. Un vispār, ko tur izvēlēties, kārtīgam vecim, kurš pa rūpnīcām arī vadus raustījis, kāds ducis jau mājās to motoru mētājās😃

Pirms 57 minūtēm , uldise teica:

pie kam autors bija skeptisks par 220->380 pasākumu.. 

Tu, bļin, Uldi, kā kāds lauku zinātnieks?😃 Taču ņem un mēģini, roc, nevis visu tikai noliedz, neprovējis.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

a no pārtīšanas tikai ar trīs galiem motors

Pupās tādu pārtinēju 😁.

Link to comment
Share on other sites

''Pupās ne pupās'', bet atliek tikai tad pedāļus vien mīt, ja nav citas izvēles.😃

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , jacobs teica:

Tu, bļin, Uldi, kā kāds lauku zinātnieks?😃 Taču ņem un mēģini, roc, nevis visu tikai noliedz, neprovējis.

vienīgais 3F patērētājs manā saimniecībā ir Siltumsūknis. ņemt un eksperimentēt, ar risku palikt bez apkures? un pēc tam kas to lai zin cik vēl remontā?

es izvēlos tomēr jautāt biedriem, kuriem ir pieredze.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Frekvenčnieku jau jāliek motoram nevis visai iekārtai. Ko tur eksperimentēt.

Link to comment
Share on other sites

Pareizi, tas taču pat piedzērušam ezītim skaidrs, ka 3f motors griezīsies arī no 1f, izvēloties tikai atbilstošu frekvenčnieku.🙂

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...