Jump to content

Apsveicu ar 38% Inflaciju Partikai


ResnaisNabags
 Share

Recommended Posts

Kara laikā inflācija uz vietas nesēž. It sevišķi, ja tiek pārgriezta nabas saite ar lielu dabas resursu eksportētāju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , ResnaisNabags teica:

Biedri,nebusim tik vienalidzigi - balsojam ar macinjiem!

vispār pareizi, taupīt vajag

izlaidusies tauta

kapitālisms strādā ja gudri taupa

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ResnaisNabags teica:

balsojam ar macinjiem!

Tas ir, pārstāt lietot pārtiku? :D 

Tā kā man pie mājām ir LIDL, tad, galvenokārt, iepērkos tur. Protams, cenas arī tur ir kāpušas, bet par laimi tas mani principā neietekmē.

Rimi nav pa ceļam un cenu dēļ vairs speciāli nebraucu, lai tur iepirktos. Balsoju ar maciņu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Daži vēl līdz šim nav sapratuši, ka notiek karš. Tas, ka bumbas nekrīt uz galvas, nenozīmē, ka netiek ietekmēta ekonomika lielākajā daļā pasaules, ne tikai Eiropā.

Protams, vienmēr būs arī tie, kas šādā situācijā "uzvārās".

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Diemžēl nevis Ukrainas karš ietekmē ekonomiku(un galīgi ne pasaules lielākajā daļā),bet gan ekonomika karu.

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , itanium teica:

Rimi nav pa ceļam

Man, laukos dzīvojot, Rimi ir pat ļoti pa ceļam - datorā. Pat nav nekur speciāli jābrauc.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , latscrap teica:

kapitālisms strādā ja gudri taupa

Man gan šķiet, ''ja gudri laupa''...?😀

Link to comment
Share on other sites

@jacobs, gan jau taisnība ir kaut kur pa vidu. Ne velti saka - ko taupa taupītājs, to laupa laupītājs.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka krievi vainīgi, jo degvielas un gāzes  cena, ar kara sākumu, faktiski ir dubultojusies.  Man piemēram nav skaidrs, kapēc man Lielvārdē vajag veikalā maizi no Daigavpils, alu no Liepājas un pienu no Limbažiem. Ar vieglo autiņu cik izmaksā aizbraukt līdz Liepājai, kur nu vēl ar smago un par to vadāšanu jāmaksā pircējam. Savulaik daudz garšīgāku alu brūvēja Lāčplēsis un kaut ar kājām varēja aiziet to nopirkt. Lācplēša alu tagad ved no Liepājas un tas ir vienkārši smieklīgi. Tāpat garšīgu maizi cepa uz vietas un nebija bezjēgā labība jāved malt uz Rīgu, bet miltus pēc tam jāved atpakaļ, garām Lielvārdei, uz Daugavpili. Labi, es esmu vecs un piedzīvoju laikus, kuros protams negribu atgriezties, kad bodē bija pāris šķirņu maize, bet piedzīvoju arī laikus, kad maizi cepa uz vietas un tā bija garšīgāka par tagadējam bodē desmit dažādākām. Ja vēl dzīvo Rīgā, tad skaidrs, ka visu tur ieved no laukiem, bet kapēc lauku zemniekam kartupeļi jāpiegādā uz Rimi bāzi Rīgā, lai tos atvestu atpalaļ uz vietējo veikalu? Tas nav kapitālisms, bet vietējo darboņu maucība.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nav jau viss tik slikti. Vidējā elektrības cena biržā decembrī bija 32 cnt/kWh, janvārī 12 cnt. Redzēs vai somi februārī palaidīs to savu kodolreaktoru, tas arī nāks par labu elektrības piedāvājumam biržā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Didzis teica:

Man piemēram nav skaidrs, kapēc man Lielvārdē vajag veikalā maizi no Daigavpils, alu no Liepājas un pienu no Limbažiem.

Alu nedzeru, pienu varbūt varētu dabūt arī vietējo (lai gan daudziem aktuāls ir bezlaktozes piens, baigais retums, zinies; tavā piemājas bodē noteikti ir, vai ne?), maizi vispār atzīstu tikai no Gulbenes novada Gaujasrēveļiem vesto, neatkarīgi no tā, kur atrodos (man līdz turienei kādi 200km).

 

Bet jā, var jau būt, ka "tur, tālumā" izdevīgāk ir saražot 100 klaipus un tos notirgot vietējā bodē, cerībā, ka vismaz pusi izpirks. Ko tur daudz niekoties ar "2,5 tonnām rupjmaizes dienā" (tā vismaz pirms pāris gadiem rakstīja) un loģistiku, tas tak nav izdevīgi.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , Didzis teica:

Savulaik daudz garšīgāku alu brūvēja Lāčplēsis un kaut ar kājām varēja aiziet to nopirkt. Lācplēša alu tagad ved no Liepājas un tas ir vienkārši smieklīgi. Tāpat garšīgu maizi cepa uz vietas un nebija bezjēgā labība jāved malt uz Rīgu, bet miltus pēc tam jāved atpakaļ, garām Lielvārdei, uz Daugavpili.

Noteikti ka katrā miestā vajag savu alus brūzi, savu maizes ceptuvi un savu mauku māju..

Tas noteikti būtu lētāk, nekā visu ražot vienu viet, un realizēt transportējot..

Psc...

 

p.s. Laikam jāpiebilst, ka es ironizēju..

jo kaut ko tik stulbu pateikt..

Labots - Stasss
  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

katrā miestā vajag savu alus brūzi, savu maizes ceptuvi

Šis kategoriski neder, jo blakusciemā viss ir garšīgāks. Vienalga būs transporta izdevumi 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Daiļais teica:

blakusciemā viss ir garšīgāks

sevišķi vieglas uzvedības sievietes 🤣

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Man, laukos dzīvojot, Rimi ir pat ļoti pa ceļam - datorā. Pat nav nekur speciāli jābrauc.

Meh, pēc pandēmijas kaut kā atgriezos pie fiziskiem veikalu apmeklējumiem un baigi nenožēloju.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ResnaisNabags teica:

Biedri,nebusim tik vienalidzigi - balsojam ar macinjiem!

Galīgi nesaprotu - nebūsim vienaldzīgi pret ko, balsot par ko?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Noteikti ka katrā miestā vajag savu alus brūzi, savu maizes ceptuvi un savu mauku māju..

Aizmirsi arī - savu antenu rūpnīcu, mobilo telefonu rūpnīcu, naftas ieguves rūpnīcu un garneļu audzētavu.

 

Atsit šņukuru, kas raud, ka viss neatrodas pie mājām, bet kad pašam piedāvā atvērt būvniecības veikalu, tad sāka, ka nevēlēties strādāt ar zaudējumiem, tikai idioti tā dara un turpina raudāt kādēļ pie mājas nav būvniecības veikala👍😄

 

Bet ja nopietni, ir tak visādi mazie bioveikali un vietējie zemnieki, kas tirgojas, tikai jautājums tad būtu, kurš tiešām vēlētos balsot ar saviem maciņiem par vietējo biopaartiku un brīvībā augušu vistu olām un kurš vēlētos strādāt tikai vietējā miestā ar 20 klientiem dienā.

  • Patīk 3
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

kurš vēlētos strādāt tikai vietējā miestā ar 20 klientiem dienā.

Kadreiz stradaju pie sadiem aparatiem, faktiski jebkurai vietejai produkcijai - no piena lidz kartupeliem.

 

vendavid-agro-automaat-4.jpg

images?q=tbn:ANd9GcSxg3wp-gWtJGlGuCVd5tP

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Zināma taisnība jau ir ar ''balsošanu ar maciņu''.  Bija elektrības cena ''debesīs'' augustā. Arī gāzei tas pats , BET tagad cena elektrībai zemē. Gāze, vispār, uzņēmumiem, ir lētāka nekā pagājušā gada sākuma, pirms kara. Bet cenas produkcijai veikalos?  Daudzi atrada iemeslu pacelt. Loģiski ka tagad .... Un esmu ievērojis ka daži i netaisās vai ļoti kūtri uz leju. Nu , attiecīgi principa pēc sāku ignorēt šādus tirgoņus. Saprotu, ka arī darbaspēks ir kļuvis dārgāks, bet baidos ka dažs labs tirgotājs nākošā gadā  uzņēmuma atskaitē rakstīs par izcilu peļņu .  Cik atceros , lielveikalu ķēdes ''gaudoja '' par darbinieku trūkumu, toties kad paskatāmies gada atskaitēs, tad galīgi neizskatījās ka strādā ar zaudējumiem. Drīzāk .. Piemēram Rimi

Link to comment
Share on other sites

No 1.01 miljarda apgrozijuma 36.75 miljoni peļņa - 3.6% no apgrozijuma. No katriem 10 eiro ko atstāj veikalā 36 centi aiziet veikala īpašniekiem. Uzcenojums ir visi 25%, tai skaitā vēl administrācijas izmaksas 20.8 miljoni.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 5 stundām , Didzis teica:

Skaidrs, ka krievi vainīgi, jo degvielas un gāzes  cena, ar kara sākumu, faktiski ir dubultojusies.  Man piemēram nav skaidrs, kapēc man Lielvārdē vajag veikalā maizi no Daigavpils, alu no Liepājas un pienu no Limbažiem. Ar vieglo autiņu cik izmaksā aizbraukt līdz Liepājai, kur nu vēl ar smago un par to vadāšanu jāmaksā pircējam. Savulaik daudz garšīgāku alu brūvēja Lāčplēsis un kaut ar kājām varēja aiziet to nopirkt. Lācplēša alu tagad ved no Liepājas un tas ir vienkārši smieklīgi. Tāpat garšīgu maizi cepa uz vietas un nebija bezjēgā labība jāved malt uz Rīgu, bet miltus pēc tam jāved atpakaļ, garām Lielvārdei, uz Daugavpili. Labi, es esmu vecs un piedzīvoju laikus, kuros protams negribu atgriezties, kad bodē bija pāris šķirņu maize, bet piedzīvoju arī laikus, kad maizi cepa uz vietas un tā bija garšīgāka par tagadējam bodē desmit dažādākām. Ja vēl dzīvo Rīgā, tad skaidrs, ka visu tur ieved no laukiem, bet kapēc lauku zemniekam kartupeļi jāpiegādā uz Rimi bāzi Rīgā, lai tos atvestu atpalaļ uz vietējo veikalu? Tas nav kapitālisms, bet vietējo darboņu maucība.

efektīvie menedžeri takš pelna, gribi viņus par bomžiem pataisīt?

pirms 5 stundām , JFH teica:

Jo tas ir daudz vieglāk un izdevīgāk.

kas izdevīgāk ?, aizvest kartupeļus no Lielvārdes uz Liepāju, un atvest atpakaļ?, un tur Didzim pārdot ?

debīliķi .....

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 4 stundām , Zin... teica:

Aizmirsi arī - savu antenu rūpnīcu, mobilo telefonu rūpnīcu, naftas ieguves rūpnīcu un garneļu audzētavu.

aizmirsi @Regisss sētā vajag BMW ražotni ....

  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , alusbundza teica:

kas izdevīgāk ?, aizvest kartupeļus no Lielvārdes uz Liepāju, un atvest atpakaļ?, un tur Didzim pārdot ?

Pilnīgi kukū? Katram naturālā saimniecība. Pats audzē rudzus, pats kuļ, pat maļ, pats cep majās maizi. Protams piens un gaļa tāpat. Nebūs nekādi perekupi nolāpītie.
Izmaksas tik cik ķerrā atstumt sivēnu maisā no kaimiņa.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Daiļais teica:

Šis kategoriski neder, jo blakusciemā viss ir garšīgāks.

Un meitas smukākas!

Link to comment
Share on other sites

 Kaut kas tajā modelī, kad visi nēsājas apkārt paši un vadā preces pāri pus pasaulei, nav kārtībā. Pandēmija parādīja, ka daudziem īsti nav vajadzīgs kaut kur pārvietot savu dzīvsvara centneru kopā ar pusotru tonnu dzelžu, lai darītu tieši to pašu, ko var darīt mājās. Suecas kanālā iesprūdušais kuģis parādīja, ka vest visu no Ķīnas arī nav gluži prāta darbs. Neliekas loģiski, ka lētāk no punkta A uz punktu B ir lidot pa garāko maršrutu, ar n-tajām pārsēšanām nevis ar tiešo reisu. Visa šī, būtībā nevajadzīgā, lielu masu pārvietošana strauji deldē Zemes kopējos resursus un cilvēcei kopumā nevar būt izdevīga, ja vien mērķis nav pēc iespējas ātrāk nolaist planētu uz grunti. Ir ļoti maz lietu, ko fiziski iespējams uzražot tikai un vienīgi konkrētajā ģeogrāfiskā lokācijā un nekur citur. Tas, ka šobrīd šāds modelis darbojas un tiek uzskatīts par izdevīgu nenozīmē, ka tas tiešām tā ir. Vienkārši tas ir uzdevuma risinājuma variants, ko patlaban spēj piedāvāt ekonomikas zinātne. Un nevaru nepiebilst, ka Alfrēds Nobels savā testamentā nebija iekļāvis ekonomistus. Izskatās, ka zināja, ko dara.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Didzis teica:

Man piemēram nav skaidrs, kapēc man Lielvārdē vajag veikalā maizi no Daigavpils, alu no Liepājas un pienu no Limbažiem

Kāda ģeniāla atklāsme. Kā līdz tam nespēj aizdomoties vietējie idzīvotāji. Tev ir lieliska iespēja, kāmēr kāds vietējais Lielvārdietis neizlasīja šo postu - atver savu alus ražotni, savu maizes ceptuvi un savu desu fabrīķi (laikam šo nišu paspēja aizņemt Ādaži). Paliksi stāvus bagāts un pats vienmēr tiksi klāt pie svaigas un lētas produkcijas! 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , M_J teica:

Ir ļoti maz lietu, ko fiziski iespējams uzražot tikai un vienīgi konkrētajā ģeogrāfiskā lokācijā un nekur citur.

Dažādām globāla izmēra industrijām patīk koncentrēties, ne velti finanses notiek Londonā, lidmašinas ražo citā vietā, velosipēdus citā un pusvadītājus 'sapako' no kristāla komponentā citur. 

Link to comment
Share on other sites

Pat Ābols, Amazons un Feisbuks ir salīduši viens otram kaimiņos :D

 

Pirms 4 minūtēm , androidz teica:

Tev ir lieliska iespēja, kāmēr kāds vietējais Lielvārdietis neizlasīja šo postu - atver savu alus ražotni, savu maizes ceptuvi un savu desu fabrīķi

Izejvielas un iepakojumu tāpat vajadzēs vest, varbūt tie Liepajā tuvāk. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Dažādām globāla izmēra industrijām patīk koncentrēties,

tad, kad puķins tev dirsā raķeti iespraudīs, domāsi savādāk ....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , M_J teica:

nav kārtībā.

Ir, ir kārtībā. 😉 Ja mērķis ir palielināt entropiju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , alusbundza teica:

tad, kad puķins tev vienā vietā raķeti iespraudīs, domāsi savādāk ....

Nu tā jau ir, Taivāna saražo 50% pasaules velosipēdu, ja ķīnieši tur visu sabumbos, tad iestāsies katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , androidz teica:

atver savu alus ražotni, savu maizes ceptuvi un savu desu fabrīķi

Un nepavisam ne tik sen daudzi tā darīja. Bet, ja kāds dara kaut ko pats, viņš izkrīt no kreditoru, attīstītāju, manageru un marketologu un citu ... (pīīī) 🤣 ķēdītes, tfu, ne jau viņš, bet viņa apgrozījums. Tāpēc tādu pašdarbību vajag padarīt nepanesamu ar administratīvā, birokrātiskām u.t.t. metodēm.

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...