Jump to content

Viedokļi, kaismīgas diskusijas un fanātiski krusta kari par NAS izvēli mājas lietošanai - lūgtum.


Artanis
 Share

Recommended Posts

Šalom!

 

Kā zināms, īsti vīri backupus netaisa. Vai vismaz neatzīstas, ka taisa. Bet īpaša drosme ir nepieciešama, lai publiski atļautos atzīties, ka tiešām izmanto vismaz kaut cik pieklājīgu multi-līmeņu backup stratēģiju. Tad nu liksim kaunu pie malas, un parunāsim par pēdējo iepriekšminēto... 😆

 

TLDR - Īsā versija, ja slinkums lasīt pārējo palagu -

 

Līdz šim lietoju Odroid HC1 ar OMV, bet tagad esmu nobriedis kārtīgākam NAS risinājumam, un izvēle pašlaik krīt uz Synology DiskStation DS220+Gribu dabūt kādas atsauksmes par/pret, pieredzi, un kādus tips & tricks, ko likt aiz auss.

 

 

-------

 

Garā versija, ja nav nekā labāka ko pašlaik darīt ar savu dzīvi, kā lasīt šo topiku -

 

Kas ir bijis lietošanā līdz šim -
Jau vairākus gadus mājās kā trešā līmeņa backup (pēc atsevišķa datorā ieliktā diska, un USB3 ārējā diska) NAS izmantoju SoC (nu jau no ražošanas izņemto Odroid HC1), kurā iesprausts 2TB laptopa HDD, un uz kura griežas Open Media Vault (laikam vēl aizvēsturiska 5.versija, ja nemaldos). Ņemot vērā, ka izmantoju tikai pašas pamata līmeņa funkcijas (SMB, FTP), it kā nekādu baigo pretenziju nav - viss griežas daudz maz stabili, pa šiem gadiem šķiet tikai vienreiz bija nokāries un nācās restartēt. Priekš failu sinhronizācijas izmantoju Free FileSync - izcila, zibenīga un ļoooti smalki konfigurējama bezmaksas utilīta (protams, noziedoju autoram) priekš backupu veidošanas uz lokālajiem, tīkla un mākoņu diskiem.

 

a6756681-0c7d-49f4-aebe-d8202b9edf64?rul

 

Kapēc līdzšinējais risinājums vairs neapmierina, un ko vēlos no jaunā setupa - 
Kā minēju iepriekš, nav tā, ka kaut kas neapmierinātu a priori, bet apetīte aug ēdot, un ir parādījušās pāris lietas, ko nu ļoti gribās pilnīgam priekam šajā tēmā. Konkrētāk gribu sekojošas lietas -
 

  • divus HDD bay priekš RAID1 redundancy;
  • vismaz 6/8 TB ietilpību, jo gribu arī uztaisīt backup dekādēm krātajam kinofilmu un seriālu arhīvam;
  • stabilu 1Gbps (vēlams 2Gbps ar link aggregation) - diemžēl HC1 procis tomēr nespēja tikt līdzi gigabita ātrumiem;
  • kaut kādu home cloud ar web UI, ar bilžu skatītāju un albumiem. Jā, it kā uz OMV šis tas ir pieejams, bet viss izmēģinātais bija vai nu gļukains vai neglīts;
  • DDNS klients (it kā ir fiksēta IP mājās jau daudzus gadus, bet tomēr - drošs paliek drošs);
  • NVR funkcionalitāti ar 2x kameru stream'iem (varētu izmest ārā atsevišķo desmit+ gadus veco Hikvision NVR, kurš jau velk pēdējo dvašu);
  • iespēju palaist Dockerus (Home automation hub un citas figņas, ar ko gribās paspēlēties);
  • iespēju uzhostēt vienkāršas PHP lapas (weather station dashboard un tml.)
  • Torrentu klientu (harrr, septiņas pēdas zem ķīļa un pudele ruma...);
  • Plex serveri (just fuckin' because).

 

Ko es pašlaik esmu noskatījis -

Lai gan no sākuma ilgu laiku domāju, ka varētu vienkāršni nopirkt kādu no jaunākas paaudzes SoC risinājumiem (piemēram tam pašam Odroid pašlaik ir jaunāks produkts Odroid HC4, kas ir stipri ātrāks, ar divām disku ligzdām, utml.) un turpināt izmantot OMV (apgreidojot gan uz 6.2, vai kas nu tur pašlaik ir stable build). Bet sākot pētīt consumer grade alternatīvas es secināju, ka ja esmu gatavs atvērt maciņu plašāk, tad tirgū pašlaik ir vairākas ļoti spējīgas NAS iekārtas, kurām lielākais pluss ir tieši lieliskais iebūvētais softs, un konfigurācijas ērtības. T.i. - runājot analoģijās, ja agrāk man patika Androids, kuru var root'ot, konfigurēt, čakarēt un pavadīt kaudzi laika būvējot kaut ko interesantu, tad tagad es gribu Apple, kas just works, un labi izskatās 😁).

 

network-attached-storage-synology-ds220-

 

Pāris vakarus pavadot dažādos forumos un attiecīgajās Reddita sadaļās, pašlaik izskatās, ka atbilstošākais budžeta klases aparāts cenā līdz 500Eur varētu būt Synology DiskStation DS220+ (ražotāja specenesalidzini.lv links). Iemesli, kādēļ izvēle krita uz šo agregātu -

 

  • Normāls, plaši atzīts brends, par kuru ir labas atsauksmes saistībā ar ilgmūžību un kvalitāti;
  • Ilgais un labais supports (gan drošības gan fīču updeiti nākot pat 8+ gadus pēc iekārtas izlaišanas tirgū);
  • Principā nodrošina gandrīz pilnīgi visas vēlmes no mana augstāk postētā saraksta;
  • Nākotnē būs iespējams pastiept iekārtas mūžu piekrāmējot klāt papildus RAM (ir lietotājam pieejams papildus tukšs DDR4 slots, kurā varot ielikt līdz pat +8GB rāmja (kopā 10GB, lai gan ražotājs oficiāli supportē tikai līdz 6GB).
  • Manuprāt tirgū pašlaik smukākais Web interfeiss un konfigurācijas tūļi (Synology DM 7 izskatās smooth as f*ck);
  • Ļoti daudz konfigurācijas opciju, kas tajā pat laikā ir smuki piedāvāta caur vizuālo interfeisu - nav jābaksta termināla komandas, kā OMV gadījumā;
  • Mobilā aplikācija attālinātai pieejai, kas, pārmaiņas pēc, neizskatās pēc pilnīga gļukojoša mēsla.

 

Tajā domāju likt iekšā divus WD RED Plus (ar CMR rakstīšanas tehnoloģiju) 8TB diskus iekš RAID1.

 

Kā rakstīju sākumā, gribētos dabūt kādu feedback no citiem NAS lietotājiem. Varbūt ir kādi tiešām labi iemesli, kādēļ atplēst savu maku vēl platāk un paņemt kaut ko no Qnap, piemēram?

 

Paldies par viedokļiem/lidojošiem tomātiem jau iepriekš.

Priekā!

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

ja Plex un gadās transcode, tas nīkulīgais CPU spēs sagremot? jeb to iebūvētā CPU grafika ir spējīga izdarīt?

Link to comment
Share on other sites

Šim esot hw transcoding līdz 4k. Man ar 1080p pietiktu - tas plex vairāk sporta pēc, jo pie TV ir android boxis, kas gremo visus formātus tāpat.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tad jau cerams, ka būs ok. nav man pieredzes ar šiem gatavajiem boxiem, ja neskaita sen atpakaļ vienu WDC NASu ar diviem diskiem, kas bija tā pati bēda - gigabit interfeisu nevilka. tagad tas viss ir iekšā serverī, kurš nu jau drošā vietā :) 

bet piekrītu, ka priekš mājas lietotāja šāds gatavs boxis, kurš tiešām strādā būtu pašā laikā.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

WDC NASu ar diviem diskiem

Ir gatavākā miskaste, kad es vienā WD prezentācijā ierunājos par ātrumiem tīklā, lai daudz nemuldētu saņēmu lietussargu :tender:

Pie mums jau faktiski ir tik divi normālie brendi tirgū mājas vajadzībām Qnap un Synology, Synology man iekšējais softs liekas parocīgāks. Man ir DS218 2xTB, lai skatītos filmas un notiktu bakapi, pilnīgi pietiek, mans Qnap aizgāja te vienam biedram, gribēs pats pateiks ko domā.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādam ir pieredze izmantojot Synology kā NVR? Palasīju par viņu Surveillance Station pluginu, bet īsti netapa līdz galam skaidrs, kā īsti notiek ierakstu menedžēšana, recording loop kofigurācija, eventu notifikācijas un tādas lietas. Ja pareizi saprotu, DS220+ nāk komplektā ar licenci divām video straumēm?

Link to comment
Share on other sites

Jā, licences ir tik divas, var piepirkt, bet nu dārgi! Viena kamera visu laiku rakstās, nu tur softs ir diezgan ok. Par cik otra nosprāga, pagaidām tā turu, bet domāju ka jāpērk kāds lētais NVR, nav jēgas tos NAS diskus, tādu muļķību dēļ slogot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@jema   Paldies par feedbacku!

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , uldise teica:

a Plex un gadās transcode

Plex HW transcode ir tikai tad, ja ir PlexPass un Nvidia grafikas karte.

Pārējos gadījumos CPU to darīs.

pirms 6 stundām , Artanis teica:

DDNS klients

kāds tam sakars ar NAS? tas jāliek, jāpiesaista uz rūtera.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Artanis teica:

NVR funkcionalitāti

NVRun NAS kopā, kur filmas un citi? Nav laba doma, nepietiks disku ātruma, CPU jaudas.

man viedokls - NVR sava kaste, kas nodarbojas tikai ar to un neko citu

pirms 6 stundām , Artanis teica:
  • iespēju palaist Dockerus (Home automation hub un citas figņas, ar ko gribās paspēlēties);
  • iespēju uzhostēt vienkāršas PHP lapas (weather station dashboard un tml.)
  • Torrentu klientu (harrr, septiņas pēdas zem ķīļa un pudele ruma...);
  • Plex serveri (just fuckin' because).

 Šis viss uz kastes, uz linux bāzes. Ar kārtīgu CPU, utt. NASi to vsu nepavilks, bremzēs.

tas mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Man uz raspery pi4 sēž OMV un dockerī Unifi kontrolieris, ad guard home, home assistant, plex, openspeedtest, nekas nebremzē.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, mafijs teica:

Šis viss uz kastes, uz linux bāzes. Ar kārtīgu CPU, utt. NASi to vsu nepavilks, bremzēs.

tas mans viedoklis.

 

Man vecais Qnaps visu sho pavelk, vieniigi Plexis nespeej transkodeet.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , uldii12345 teica:

raspery pi4 , plex,

Nu kā pastāti no kuienes ņēmi Plex priekš RPi4 ? man zināmais pleijera variants bremzē jau uz menu pat.

 

Serveris Tev tur vai RasPlex pleijeris?

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Synology DS418Play. Iekšā visi 4 diski, katrs 2Tb, 2TB zaudēju dēļ redundancy.

Ikdienā lietoju kā:

1. Datu glabātuve, uz kompja piemapotas vairākas direktorijas kā atsevišķi diski.  

2. Plex serveris. Iebūvēts transcoding, 4K jauda pilnīgi pietiek.

3. Bilžu backup telefonam, iOS

4. Homebridge, griežas Docker, gudrās mājas risinājumam uz iPhone, pieslēdzu visus Sonoff slēdžus, un tas strādā ar Home app.

5. Failu piekļuve no telefona.

6. Mēģināju arī Surveyllance station, īsti nepatika, ka tas radīja 24/7 slodzi NASam, iespējams, ka tā rezultātā nepilnā gada laikā pie dieviem aizgāja viens no HDD, lai arī bija pareizie servera diski. Vēl mīnuss, ka varēja pielikt bez maksas tikai divas kameras. Man lētāk bija nopirkt atsevišķu NVR.

Kā nākamais pēc dažiem gadiem varētu būt DS1621+, kas jau atbalsta 2xNVMe un 10Gbit tīklu, bet tas pagaidām slapjo sapņu līmenī, jo vajadzības baigi nav.

Ļoti pierasts pie interfeisa, plašas konfigurēšanas iespējas, drošība augstā līmenī, 2 līmeņu autentifikācija, laikam būšu nometnē pie "fanātiķiem",

Labots - Vilx
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

uldii12345
1 stundu atpakaļ, mafijs teica:

Nu kā pastāti no kuienes ņēmi Plex priekš RPi4 ? man zināmais pleijera variants bremzē jau uz menu pat.

 

Serveris Tev tur vai RasPlex pleijeris?

Serveris, docker image no oficiālās docker mājas lapas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , mafijs teica:

Plex HW transcode ir tikai tad, ja ir PlexPass un Nvidia grafikas karte.

PlexPass ok, bet kur tad iGPU paliek?

tak biedri jau rakstija, ka HW transcode iet..

Link to comment
Share on other sites

Plex raksta - HW transcode tikai ar Plex pass + Nvidia.

Transcode darbojas protams, bet nav HW atzīmes, visu to darbu paņem uz sevi CPU

Lasīt vairāk te

 

image.png.22d6cc63c4e9a36432f6c531e4ebcf20.png

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

no tavas minētās saites:

"Plex Media Server’s hardware acceleration uses Intel Quick Sync Video for decoding and encoding, which is available in all recent Intel Core (i3/i5/i7/i9) processors as well as some other Intel processors (such as some Xeon, Atom, or Celeron models)."

 

ja tas CPU to transcode ņemtu uz sevi, tur nekas neietu vispār jo CPU nīkulīgs.

 

man plex serveris ir servera dzelzī, kuram nav ne iGPU, ne nvidia. transcode jau pie viena streama slogo vairākas cores - atkarīgs no avota.

tā kā es teiktu, ka synology gadījumā - vai nu ir hw transcode, vai nu tas nestrādās, jo CPU ir vienkārši par vāju.

Link to comment
Share on other sites

@mafijs   Neņem ļaunā, bet izskatās ka tu te raksti bišku muļķības, ne īsti pirms tam pagūglējot dokumentāciju, ne iepazīstoties ar tēmu.

 

Tak desmit sekundēs Gūglē varēji atrast, ka Plex transcode nodrošina Intel Quickpath, kas ir iebūvēta konkrētajā Celeron J procesorā, un ka džeki forumos postē testus, ka pietiek jaudas pat 4k transkodēšanai

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Tas šeit ir tipiski. Viens gudrinieks vakar līdzīgi izpaudās tēmā par apkures cirkulācijas sūkņiem.

Link to comment
Share on other sites

nu jā jā, tagad nu metās virsū apēd. uz priekšu! tipiskie :) Tas jau jau jums kas saldēdiens. Ko vēl pateiksiet?

 

 

Pirms 14 minūtēm , Artanis teica:

ka Plex transcode nodrošina Intel Quickpath, kas ir iebūvēta konkrētajā Celeron J procesorā

OK, parādi to atzīmi HW ,transkodējot.

Un pārējiem "gudrīšiem" - ne visu var zināt uzreiz.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, e = d teica:

Viens gudrinieks vakar līdzīgi izpaudās tēmā par apkures cirkulācijas sūkņiem.

Atšķirība vien tādā sīkumā, ka tur gudrinieks atvainojās par nezināšanu, pieklājīgi pajautāja un pateica paldies par atbildēm, nevis apgalvoja, ka neviens topikā neko nesaprot, un ka UPSis nekam neder. Nespļauj akā, no kuras pats dzer, prātvēder.

 

1 stundu atpakaļ, mafijs teica:

OK, parādi to atzīmi HW ,transkodējot.

Es taču rakstīju, ka tas nebija domāts kā personīgs apvainojums. Vienkārši ja Tu apgavo, ka iekārta kaut ko nevar, tad lūdzu pamato to ar saviem testiem vai informāciju no interneta, nevis saki ka pašam ar to nav bijusi nekāda darīšana, bet viedoklis ir. Un par to Tevis teikto, ko nocitēju - bet tam procesoram taču ir HARDWARE ACCELERATION priekš transkodēšanas - tas relatīvi lēnais Celerons tajā DS taču nebūtu spējīgs to darīt softwariski. Vai varbūt tu ar to saproti kaut ko citu?

https://nascompares.com/2020/07/30/synology-nas-plex-driver-fix-for-h-256-hevc-ds920-ds220-ds720-and-ds420/

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Ja tas CPU atbalsta HEVC (H.265) dekodēšanu hardwariski, tad labi.  Ja neatbalsta, tad transkodēs arī, tikai nebūs HW.

Dzelžos, kuri neatbalsta H.265 dekodēšanu, HW transkodēšana būs tikai ar Plex Pass ar videokartes GPU.

Tas bija domāts.

Link to comment
Share on other sites

domāju, ka nav vērts tur tālāk izvērst diskusiju par formātiem, kurus var hw un kurus nē. tur jau autoram jāskata kādi vispār ir datu avoti pieejami un tml.

skaidrs ir tas, ka softiski tas cpu neko nespēs transcodēt.

Link to comment
Share on other sites

18.10.2022. , 19:30, jema teica:

mans Qnap aizgāja te vienam biedram, gribēs pats pateiks ko domā

Ko tur daudz teikt - paldies! ;)  Qnap TS-431 ar 8 TB (4 diski).

 

Aber vispār - nebija iepriekš nekādas saskare ar NAS, dokumenti, privātie foto/video glabājās uz kompja un ārēja HDD kā bekapa. Filmas un seriāli uz citiem ārējiem diskiem un arī ar bekapu uz ārējo HDD. Nu tāds mazliet zvērudārzs, bet bij ok. Jema iepriekš tusiņos bij stāstījis cik forši un tā, tad nu kad jamais tirgoja pa saldu ciparu, pieteicos.

Pāris vakari pagāja kamēr bik palasījos forumos un iebraucu kas un kā jākonfigurē un tagad ir sakopēts tur gan privātais arhīvs, gan arī filmas utt. Tieku klāt no dajebkā - televizora, datora, android TV kastes un pat no vecā WD media player. Viss iet bez žagošanās un ir dikti ērti. Noslodze un atmiņa darbojas ar rezervi un man tādai vienkāršai lietošanai ir ok.

 

Maza darvas karote medus mucā - nekādi nevaru piešķilt torrent klientu. Izmēģinājos visādus - gan Download station, gan Transmission un vēl dažus - iemet torrent failu, bet nekas nenotiek, nav ne konekciju ne ņemšana, ne došana. Izlasījos krustu šķērsu forumus, pamocīju pāris it kā zinošus cilvēkus, bet nekā. :( Citās iekārtās (dators, telefons, Android TV viss notiek ar to pašu torrent failu). Dikti jau nu gribējās lai pa taisno uz NAS HDD Qnaps pats kačā un nav kompis jāizmanto. Ja iemet kādu vnk download linku, tad viss notiek, bet tieši ar torrentiem - nē. Varbūt ir kādas idejas?

Link to comment
Share on other sites

Skaties, kurus portus QNAP torentu klients izmanto, varbūt firewall piegriezts?

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Racer teica:

nekādi nevaru piešķilt torrent klientu

Hmm, man uz ļoti veca (10+ gadi) qnap viss notiek, torenti velkas. Tiesa gan pēdējo reizi kādu gadu atpakaļ kaut ko vilku. Pēdējā laikā skatos filmas no on-line resursa.

Link to comment
Share on other sites

Nepaņēmi toreiz no manis HC2 - būtu uzlicis rsync un bēdu nezinātu :D

Vai tik HC1 gadījumā 2,5" 5400rpm disks nebija šaurā vieta - HC2 ar 3,5" HDD no OMV lasīja tuvu teorētiskajam Gbps, rakstīšanu neatceros.

 

BTW šis vis vēl krāj putekļus atvilktnē - ja nu kādam ļoti vaig ...

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Vilx teica:

Skaties, kurus portus QNAP torentu klients izmanto, varbūt firewall piegriezts?

Liku dažādos qnap torrentu softos dažādus portus - bezcerīgi. Šodien nejauši uzgāju padomu vienā forumā, ka uz kompja, kas ir vienā LANā ar QNAP jāpalaiž Utorrrent un tad QNAP torrenta softā tas pats ports jāieliek, neslēdzot Utorrentu kompī ārā. Pamēģināju un aizgāja, bet tikai ar Download station (ar Transmission utt. nesanāk), pie tam daļēji - lejupielādies iet, bet uz augšu - seeds neiet. Nu vismaz solis uz priekšu. Aizverot uz datora Utorrent un izslēdzot kompi, process Qnapā turpinās, bet redzēs cik ilgi, pagaidām 2 torrentus novilka. :D

 

pirms 8 stundām , ivo teica:

Hmm, man uz ļoti veca (10+ gadi) qnap viss notiek, torenti velkas.

 

Cik sapratu no forumiem, tad ar vecajiem nav problēmas, jaunajiem ir problēmas un nevar vecos softus uzlikt un daudzi besās. :( 

 

pirms 8 stundām , ivo teica:

Pēdējā laikā skatos filmas no on-line resursa.

Es arī, gan no resursiem, gan torrentus onlainā ar Android kasti utt., bet dažkārt vajag palielus klučus novilkt saglabāšanai torrentos. ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tā kā HBO piedibens un neatnāca uz Latviju, + vēl vienu backup klāt prasītos,   tad vaig NAS.

 

Primāri jau pumpēt torrentus un caur plex atskaņot (4K arī) ierīcēs. +- starts no 10TB (Man te LOST jau vien ~1TB aizņem)

Sekundāri bilžu backup.

Citi backup

Pavisam ideāli būtu, ja tur virsū arī Roon dabūtu.

 

Skaidrs, ka par nekādu tautas variantu te runāt nevaram. 1500EUR starts budžetam.

 

Kur ko paskatīt?

 

 

Paldies.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja neņem kaut kādu Pro versiju, tad patiesībā pie mums ir tikai divas firmas uz ko vērts skatīties Synology (domāju, tavā gadījumā DS + sēriju pietiktu) un Qnap.  Un WD Red Pro uz maksimālo izmēru ko vari atļauties :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Es ņemtu šo: Synology DS1621+

10Gbit tīkls, swaps uz M.2, iespējams ielikt 6 diskus...

Labots - Vilx
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

J budžets ir noteicošais tad synology DS3622xs+, ja nav synology hd6500

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

O jā !!
synology hd6500
Power Consumption     
1025.2 W (Access)
418 W (HDD Hibernation)

 

Tāpat arī synology DS3622xs+

Power Consumption
94.42 W (Access)
54.33 W (HDD Hibernation)

 

Kas , gan jau ir labāk. Bet tomēr vairāk kā mans "tautas klases" serveris ar i3-7100 CPU @ 3.90GHz

Ar 6 HDD + SSD, patērē ap 74-78 W, un tas vēl kopā ar APC UPS. Bez kādas disku hibernācijas.

 

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Vēl labāks NAS ir USB SSD, iespraud kur vajag un lieto. 0W hibernācijas režimā.

Pa ietaupīto naudu nopērk kautko lietderīgu :D

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...