Jump to content

Labākā truba cenā līdz 400-500 eur


ivo
 Share

Recommended Posts

Athlons

yes, līdz pagājuša gada augustam divus gadus lietoju Xiaomi budžetnieku Mi A3... optiskais pirksta lasītājs zem ekrāna ir best ever risinājums - ērti un stabili... šis gan neesot drošākais pirksta nolasīšanas paņēmiens, bet tas mani mazāk uztrauc...

es gan nevaru sūdzēties par tagadējās Xperias lasītāju uz ieslēgšanas pogas, darbojas nevainojami, bet ērtāk, imho, ir uz ekrāna...

Link to comment
Share on other sites

binary

Man gadus 6-7 pirkstu lasītājs bija aizmugurē (xiaomi redmi note 4 un 5). Tagad ekrānā. Kaut kā tas aizmugurējais labāk patika.

Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 28 minūtēm , Racer teica:

Ar samsungu jau biju zaudējis ticību

Kad tu toreiz to samsungu pirki, laikam bootforuma vēl nebija, vai pats biji uz dziļām pohām?😀

Link to comment
Share on other sites

dzincha
(labots)
Pirms 52 minūtēm , Racer teica:

Ar samsungu jau biju zaudējis ticību šīm autentifikācijas metodēm, jo strādāja ļoti slikti un ne tikai man. :D

Dēlam ir a52s, viss apmierina. Spēlē šis tur fps (cod mobile utt)utt. Autentifikācija strādājot labi. Šis gan ir jaudīgāks kā a52…

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

M@R$$
(labots)

Tā A serija, manā skatījumā, ir tāds kauna traips Samsungam.

Vienreiz, aiz gara laika, paspaidīju A sēriju, šķiet A55 darbībā bij vēl +/- OK.

Protams nesalīdzināt ar Xiaomi redmi 12, ko tīri budžeta pēc, uzdāvināju pensim. 

Tas bij kārtīgs hardkors. Brīžiem sajutos kā gadus ~10 atpakaļ ar vienkodola proci kustinot pirmos andrīšus...

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Par A52 runājot... mēsls? Ļoti interesanti. Man jau pāris gadus ir Samsung A52, bez 5G. Darbojas labi. Jā, reizēm ir palēns, manām vajadzībām pietrūkst RAM(RAM plus atslēgts - ja RAm nav, tad swaps nepalīdzēs). Pirkstu nospiedums darbojas labi, pēc sejas atpazīst.
 

Tālrunis darbojas OK neskatoties uz to, ka uz tā visu laiku darbojas Tasker ar vairākiem ieslēgtiem profiliem, KWGT(ar dažiem manis paša taisītiem widgetiem, kuri ar datiem apmainās ar Tasker un HA), KLWP. Fonā darboja arī manas "gudrās mājas" Home Assistant ar kaudzi ieslēgtiem sensoriem. 
Pat launcheriis man nav parastais Samsunga - ir Total Launcheris, no kura pamazām migrēju uz Square Home...

 

Tātad daru daudz ko ko parasti lietotāji nedara, un tomēr baterija man tur labi - 24-36h vidēji.

 

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 1 minūtes , rubb teica:

Par A52 runājot... mēsls? Ļoti interesanti.

Nu ja neesi braucis ar Ferrari, tad liekas ka Opelis arī iet labi 😀

Link to comment
Share on other sites

Stass, redzi - ir cilvēki kuriem gal;venais ir blingbling un kuri nespēj objektīvi novērtēt preci pirms to pērk. Kad šo tālruni pirku, es zināju ko pērku - man telefona iekšu specenes nav tikai cipariņi, sapratu uz ko eju.

 

Tas ka gribētos ātrāk - jā. Bet, kā jau teicu - no punkta a līdz punktam b varu pārvietoties. Man galvenais ir stabils. atkārtojams rezultāts. Blingbling mani galīgi neinteresē.

 

Starp citu, 90% no manām ikdienā tālrunī izmantotajām lietām uz dažu tik ļoti mīļā ābolīša nav iespējamas. ;)

 

Bet nu ābolīša lietotāji arī nesapratīs par ko es runāju, jo kad viņi savos tālruņos saņem fīču, kas jau sen ir andrītīt, tā šiem tas ir WOW :D  Ābolīša lietotāji ir kā ofisa darbinieki, kuri izmanto datorus, viņi pat nezin ko vēl ar datoriem var darīt. Šiem interesē tikai ofisss un internets. Par to ko dara sysadmini viņi pat sapņos (vai ļaunākajos murgos) neredz :D 

  • Patīk 2
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss

Pirmām kārtām - blingbling laikam ir tāds stereotips starp budžeta klases aparātu lietotājiem laikam. Viss ko no šiem parasti var dzirdēt - es takš neesmu stulbs, lai pirktu ierīci par 700+, jo man tas bling bling galīgi neinteresē..

Manuprāt ir starpība, vai nolocīt 5-6 gados reizi par pilnvērtīgu aparātu palielāku ciparu, nekā tajā pašā laikā ik pēc 2-3 gadi nolocīt uz budžeta aparātu 300-400 eur, kurš īsti nav pilnvērtīgs, šiem liekas pilnīgi normāli.

Ābolīšu lietotāji šiem ir vispār vājība. Tāpat kā bembisti :D

Ja runājam par personīgām ambīcijām, tad man svarīga ir gadžeta ātrdarbība, stabilitāte, kvalitāte. Ja tās visas lietas nav prioritāte telefonā, tad protams var lietot budžeta aparātus.

Tev jau kā IT cilvēkam, domāju, arī ir no svara gadžeta ātrdarbība. 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zin...

Pastāv pietiekami daudz alternatīvas no ķīniešiem, lai nebūtu jāpērk budžeta Samsung. Realme, Xiaomi, Pocco utt.

Protams, ka piezvanīt var, bet man piemēram ir ap 100 sms dienā jāsūta un outlook/teams javer vaļā. Elle, salīdzinot cik raiti tas notiek uz pikseļa. Var kādam likties, kāda tur atšķirība - 1 sekundē vai 8 sekundes, bet ja tas dienā ir jādara daudz reizes, pienāk brīdis, ka to telefonu gribas pret sienu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Stasss teica:

Nu ja neesi braucis ar Ferrari, tad liekas ka Opelis arī iet labi 😀

Taču nevajag visiem ferrari, kuriem gribas ferrari, lai pērk...

Stāstīt opelīšu braucējiem, ka viņi mocekļi, arī nevajag...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 36 minūtēm , Stasss teica:

Manuprāt ir starpība, vai nolocīt 5-6 gados reizi par pilnvērtīgu aparātu palielāku ciparu, nekā tajā pašā laikā ik pēc 2-3 gadi nolocīt uz budžeta aparātu 300-400 eur, kurš īsti nav pilnvērtīgs, šiem liekas pilnīgi normāli.

Ja pietiek ar pilnvērtīgu budžeta variantu, tad arī 200-300 eur vērts aparāts var >5 gadus kalpot. Jautājums tikai, ko kurš uzskata par pilnvērtīgu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Stasss

Katram savas prasības.

Vienam mēsls, citam pilnībā pietiekams.

 

1 stundu atpakaļ, rubb teica:

Par A52 runājot... mēsls? Ļoti interesanti.

 

Link to comment
Share on other sites

kaads

Uz mūsu ceļiem  ferrari ir drīzāk apgrūtinājums nekā ieguvums, opel ieliks vienos vārtos 😀

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Interesantāks jautājums, kurš varētu būt telefons ar labāko kameras sensoru, it īpaši 'zemas gaismas' apstākļos.

 

Skatoties pēc sensora izmēra, 1 collīgi sensori ir tikai dažiem telefoniem (Sony neskaitās, jo viņi izmanto tikai 60% sensora izmēru, vairāk mārketings).

 

Xiaomi 14 Ultra, lai vai bezgala neglīts, izskatās svaigākais un ar labāko lēcu - f1.6.

 

Model Sensor
size
Crop
factor
Focal
length
[c]
Aperture Equivalent
aperture[c]
Pixel
count
Aspect
ratio
Release
year
Xiaomi 14 Ultra[4] 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.6 f/4.3 50 MP 4:3 2024
Oppo Find X7 Ultra[6] 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.8 f/4.8 50 MP 4:3 2024
Oppo Find X6 Pro[7] 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.8 f/4.8 50 MP 4:3 2023
Vivo X100 Pro 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.8 f/4.8 50 MP 4:3 2023
Vivo X90 Pro+[8] 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.8 f/4.8 50 MP 4:3 2022
Vivo X90 Pro[9] 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.8 f/4.8 50 MP 4:3 2022
Xiaomi 13 Ultra[10] 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.9 f/5.0 50 MP 4:3 2023
Xiaomi 13 Pro[11] 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.9 f/5.0 50 MP 4:3 2022
Xiaomi 12S Ultra[12] 1.0-type [d]2.6 23mm f/1.9 f/5.0 50 MP 4:3 2022
Sharp Aquos R8 Pro 1.0-type [e]2.7 19mm f/1.9 f/5.2 47 MP 4:3 2023
Leica Leitz Phone 2 1.0-type [e]2.7 19mm f/1.9 f/5.2 47 MP 4:3 2022
Sharp Aquos R7 1.0-type [e]2.7 19mm f/1.9 f/5.2 47 MP 4:3 2022
Leica Leitz Phone 1 1.0-type 2.7 19mm f/1.9 f/5.2 20 MP 3:2 2021
Sharp Aquos R6 1.0-type 2.7 19mm f/1.9 f/5.2 20 MP 3:2 2021
Panasonic Lumix CM1[13] 1.0-type 2.7 28mm f/2.8 f/7.6 20 MP 3:2 2014

 

Iphone 15 pro - ir ļoti maziņš 1/3.5'' un f1.76

Pixel 8 Pro - mazliet lielāks 1/3.1''un f1.68

Samsung s24 Ultra - kautkur pa vidam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

M@R$$

Man liekas, tehniski kameras ir sasniegušas savu +/- maksimumu, cik nu tajā mazajā lēcā var saspiest...

Ļoti iepatikās platā kamera S21 , tā ir tēma. Pērku jaunu modeli (S3->S5->S8(S9)->S21), kad jūtu, ka tehnoloģiski ir lēciens, nevis nedaudz labāka/sliktāka baterija, nedaudz samazināts/palielināts ekrāns.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vēl jau drošivien ka maksimumu sasnieguši nav.

iPhoni vēl atstājuši 1'' sensorus nākotnei. Nevar jau visu uzreiz, savādāk nebūs ko 'uzlabot' ik pa laikam.

Lēcas ganjau arī piedomās ka pielikt.

Ķīnieši un japāņi tik jauc gaisu 😂

Link to comment
Share on other sites

Zin...

Sliktā apgaismojumā vairāk uzvarēs tam, kam labākais algoritms izvilkt no tās tumšās bildes ko labu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Doma pašam savu applikāciju taisīt (aka. algoritmu), tapēc skatos 'dziļāk'.

Uz iphona jau 'stock' applikācija jau ar atļauj tikai 10 sek 'exposure' un 30 sek, ja telofonu tur uz statīva.

Kā arī atļauj tikai saglabāt kā ProRAW, bet ne 'īstu raw'. Custom applikācijā jau nav poblēmu.

 

Izskatās ka tur būs jauns Sony LYT-900 multislāņu sensors

https://www.notebookcheck.net/Sony-teases-Lytia-LYT-900-stacked-CMOS-sensor-expected-soon-in-Oppo-Find-X7-Pro-Xiaomi-14-Ultra.782466.0.html

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 39 minūtēm , M@R$$ teica:

Pērku jaunu modeli (S3->S5->S8(S9)->S21), kad jūtu, ka tehnoloģiski ir lēciens

Šī iemesla pēc joprojām lietoju 12to āboli, jo īsti nav neviena iemesla, lai to mainītu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

M@R$$
1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Šī iemesla pēc joprojām lietoju 12to āboli, jo īsti nav neviena iemesla, lai to mainītu.

Nu es arī paspaidīju to 24, neguvu pārliecību, ka būtu nepieciešams man.

Tā kā paņēmu S21 128GB versiju, pa retam nākās nožēlot, jo pietrūkst vietas videofilmēšanai. 

Bet tas ir reti.

Link to comment
Share on other sites

mafijs
pirms 6 stundām , Athlons teica:

ipirksta nolasīšanas paņēmiens,

---

es gan nevaru sūdzēties par tagadējās Xperias lasītāju uz ieslēgšanas pogas, darbojas nevainojami,

 

Nevainojami ??  Nu nu !  Nolasa vienu reizi no piecām ! Tāda pieredze lūk ar Xperia!

 

Link to comment
Share on other sites

Pukinens
pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Interesantāks jautājums, kurš varētu būt telefons ar labāko kameras sensoru, it īpaši 'zemas gaismas' apstākļos.

 

Sākot no P30 Huawejiem ir nestandrta risinājums - patentēts RYYB sensors pierastā RGBG vietā. Paši lielās ka var "izvilkt vairāk gaismas", bet vajagot lielu jaudu apstrādei. Ražo soņka tikai viņiem. Žēl ka google nobanoja.

 

https://consumer-tkbdownload.huawei.com/ctkbfm/applet/simulator/en-gb00734747/index.html

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaads
pirms 16 stundām , mafijs teica:

Nevainojami ??  Nu nu !  Nolasa vienu reizi no piecām ! Tāda pieredze lūk ar Xperia!

 

mans novērojams, vai nu pirkstu nolasa ar pirmo reizi vai arī uzreiz prasa PIN kodu, lai neaizmirstu vai ?

 

Link to comment
Share on other sites

osscar

xperia sausā laika man lasa labi, vienīgi lietū ir čābīgi ja slapji pirksti - vienreiz pie kolietošanas  busa stiprā gāzienā stāvēju min.5 kamēr appā tiku lai auto atslēgtu ( pin kodu neatceros apam :D) 

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Par mitirem pirkstiem vai putekļainiem ir saprotams, ka nelasīs, bet tikko iestatīti nospiedumi un uzreiz mēģinot atbloķēt telefonu vai nu nelasa vai pasaka  ka nav nospiedumi atrasti. nu tas jau r pizģets. kautina tādas lietas. Un kurš "efektīvais manāāāgers"  idomāj aplānajā sānu malā ielikt nospiedumu lasītāju?

Kaut kamielis to pakaļā izdrāztu !

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

osscar

nez vabūt tavam defekts..vienīgais kas var traucēt - tizls telefona maciņš...(pirksts nepieguļ labi) . bez maciņa vsp strādā perfekti..nez man nav tādu sūdzību..

Link to comment
Share on other sites

binary

Pirkstu nospiedumus ietekmē tas, ko ar tiem pirkstiem dara. Ja pārsvarā spaida pogas un glāsta ekrānus, tad jau viss OK. Atliek pievērsties cita veida darbiem, un pirkstu nospiedumi var tikt "sabojāti" - pat, ja vizuāli izskatās, ka viss kārtībā. Cik ir dzirdēts, ģitāristi ar pirkstu nospiedumu lasītājiem nedraudzējas. Pats esmu novērojis, ka pēc būvniecības materiāliem (gāzbetonas līmes, apmetumi, celtniecības putas utt) pirkstu nospiedumu lasītāji pārstāj atpazīt manus pirkstus.

 

Cik ļoti jāsabojā pirkstu, lai lasītājs pārstātu strādāt - tas jau no tehnoloģijas atkarīgs. Lai Xiaomi Redmi Note 4/5 aizmugurē esošais lasītājs nestrādātu, man vajadzēja vairākas dienas "bojāt" pirkstus. Citreiz varēja arī noķēzīt rokas ar kaut kādām putām tā, ka lasītājs tomēr turpināja strādāt. Savukārt darbā "gudrā druvju slēdzene" pirkstus pārstāj atpazīt krietni ātrāk - atliek vakarā kaut ko pastrādāt, lai nākamajā dienā nevarētu normāli tikt ofisā.

 

Temperatūrai arī ir kaut kāda ietekme - aukstus pirkstus citreiz nelasa (vai lasa citādāk).

 

Citiem vārdiem sakot - "katram savs". Ja kādam kāda tehnoloģija nestrādā, tas nebūt nenozīmē, ka tehnoloģija vai konkrētais risinājums ir slikts. Varbūt vienkārši ikdienā dara citādākas lietas nekā vairums telefonu lietotāju, tāpēc arī nestrādā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss

(Kamēr ābola Face ID strādā perfekti pie jebkuriem apstākļiem :spruce_up:)

Piedošanu, ka atkal iespraucos ar savu ābolpropogandu 

Link to comment
Share on other sites

dzincha
Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

(Kamēr ābola Face ID strādā perfekti pie jebkuriem apstākļiem :spruce_up:)

Piedošanu, ka atkal iespraucos ar savu ābolpropogandu 

Arī tumsā?

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 2 minūtēm , dzincha teica:

Arī tumsā?

Link to comment
Share on other sites

Boņs
Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

(Kamēr ābola Face ID strādā perfekti pie jebkuriem apstākļiem :spruce_up:)

Piedošanu, ka atkal iespraucos ar savu ābolpropogandu 

Pie uzģērbtas maskas ne visai :) Pilnīgā tumsā arī 50:50, bet visos citos gadījumos cepuri nost un kāju virsū - ir OK.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 17 minūtēm , binary teica:

Lai Xiaomi Redmi Note 4/5 aizmugurē esošais lasītājs nestrādātu, man vajadzēja vairākas dienas "bojāt" pirkstus.

Varbūt ja lasītājs darbojas ar vairāku dienu 'bojātiem' pirkstiem, tad arī kaimiņš var atbloķēt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , osscar teica:

nez man nav tādu sūdzību

Par Xperia 10 IV pirkstu nospiedumu lasītāju nevaru teikt, ka vispār bez sūdzībām, tagad strādā ļoti labi, bet bija iepriekš periods, kad gļukojās, forumos izlasīju, ka daudziem, komentēja, it kā ar apdeitiem saistīts, pēc kaut kāda apdeita viss uzlabojies... Nezinu.

PIN kodu telefons ik pa laikam uzprasa, neatkarīgi no pirkstu nospiedumu lasītāja «darboties spējas», pēc telefona restarta obligāti PIN kods jāievada, PIN kodu aizmirst neļauj... Nav problēmu ievadīt PIN kodu, kad prasa...

Nav man pieredzes ar pirkstu nospiedumu nolasīšanu citos telefonos, pieredzējušiem esmu vaicājis, visi saka - ar slapjiem pirkstiem nestrādā principā...

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 3 minūtēm , Boņs teica:

Pie uzģērbtas maskas ne visai :)

Vairs nav aktuāli, ja neesi ķirurgs 😄

Pirms 4 minūtēm , Boņs teica:

Pilnīgā tumsā arī 50:50

Es liktu lielāku attiecības proporciju.

Un tādā brīdī passcodiņu ar nav grūti saspiest

Link to comment
Share on other sites

kaads
Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:
Pirms 12 minūtēm , dzincha teica:

Arī tumsā?

gulēsi, bābs pieliks telefonu pie feisa, atbloķēs un tavam skapim tiks klāt :D

samsungam tieši patika, ja uz pirksta uzpļauj, ja reizēm negribēja pazīt pirkstu, tad apspļaudīto uzreiz atpazina

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)
Pirms 17 minūtēm , AndrisBB teica:

Varbūt ja lasītājs darbojas ar vairāku dienu 'bojātiem' pirkstiem, tad arī kaimiņš var atbloķēt?

Nu tad kaimiņam ir ļoti jāpaveicas, lai dabūtu pietiekami līdzīgus pirkstu nospiedumus. Kā jau teicu, vizuāli tie nospiedumi izskatās OK - arī tad, kad "bojāti".

 

Pirms 17 minūtēm , vvv teica:

Nav man pieredzes ar pirkstu nospiedumu nolasīšanu citos telefonos, pieredzējušiem esmu vaicājis, visi saka - ar slapjiem pirkstiem nestrādā principā...

Tikko speciāli iemērcu krūzē pirkstu, pēc tam pamēģināju pikseli atbloķēt (lasītājs uz ekrāna) - strādā.

Darbā "gudrā slēdzene" ar kaut kādu optisko - tam gan vajag pilnīgi sausus pirkstus.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Tāpat kā drāzties lietojot prezi, nevar bērnu uztaisīt, tāpat strādājot cimdos nevar neko perfektu uzmeistarot. 😀Tāpēc manām sastrādātajām rokām pirkstu nospiedums neder identifikācijai.

Lai nu, savās mājās es neko nebloķēju. Ne WiFi, ne PC, ne tlf. Dievs dod, vienmēr uz nakti darbnīcas ārdurvis aizslēgt.🙂

Link to comment
Share on other sites

raiviic
1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Kamēr ābola Face ID strādā perfekti pie jebkuriem apstākļiem

Kā pēc kārtīga daudzdiennieka, kad pats uz savi ģīmi spogulī baidies paskatīties:alcoholic:?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , binary teica:

Tikko speciāli iemērcu krūzē pirkstu, pēc tam pamēģināju pikseli atbloķēt (lasītājs uz ekrāna) - strādā.

Super

Tev jauns telefons... Vai nevarētu būt tā, ka jaunākajos telefonu modeļos šis atrisināts? Iespējama atbloķēšana ar slapjiem pirkstiem...

Pirms 4 minūtēm , jacobs teica:

savās mājās es neko nebloķēju

Man arī telefons bez nekādas bloķēšanas bija, kad telefonam pievienoju debetkarti, lai ar telefonu varētu maksāt, tad vairs bez bloķēšanas neļāva, tāpēc nācās...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...