Jump to content

Kura ir laba  alus darītava Latvijā?


rooyar
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , inteens teica:

Kādreiz nepasterizēts alus stikla pudelē bija derīgs lietošanai labi,ja pārs nedēļas no izlaišanas datuma.

Jā, un tur bij paralēlā insektu un žurku civilizācija. :D Laiks pārslēgties uz ko jaunāku - gana plašs ir piedāvājums. ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Android1
Pirms 21 minūtēm , Jainit teica:

Un jāņem vērā , ka ne visi nefiltrētie ir patiešām nefiltrētie. Savulaik gadījās kādu laiku pastrādās vienā alusdarītāvā par filtrēšanas iekārtas operatoru un izrādījās, ka tur tā saucamo "nefiltrēto" alu iegūst pēc filtrēšanas pievienojot , pieļauju, ka neaktīva rauga duļķi. :)

Sanāk, ka tas ir appisiens? Bet nu, tāpat, ja sadzeras arī tādus, tad tāpat nebūs jauks rīts. :D 

 

Kgan, tajā pašā laikā, kaut kad sen atpakaļ, kad provēju dažādus alus un naudiņas nebij "tik daudz kā vēl nekad", uz akciju biju paņēmis provei Lāčplēša Ekstra - pietika ar 4 gab., lai rītā būtu normāla poha (pirms tam, piem., kaut vai no tā paša Dzintara tā nebija). Testēju 2x, ar pāris mēnešu starpību, mazums, neok partija. Kopš tā laika, sapratu, ka nē, paldies. :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , optimuss teica:

sataisa kaut kādus pļavu uzlējumus

Tie nav nekādi uzlējumi, tā ir pilnvērtīga alus brūvēšana, ne mazāk gudra un darbietilpīga kā brūvējot "tradicionālu" alu.

Var jau dzīvot ar uzskatu ka līvi ir vienīgā pareizā rokmūzika, deviņdesmitnieces ir vienīgās pareizās tumbas, tērvetnieks ir vienīgais pareizais alus, un ar mīlestību ir jānodarbojas tikai bērnu radīšanai, ber var arī akceptēt, ka var arī citādi, pat ja pašam uz to nevelk.

 

pirms 3 stundām , optimuss teica:

un tad tirgo hipsteriem par 2.50 eur 0.33 pudelīti

Teikas 2 ar santīmiem par 0.33 vēl ir lēti, ir tas viens vietējais brūzis, aizmirsu nosaukumu, kurš pilda bundžās, tur ir 4 un vairāk par bundžiņu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , 138 teica:

ber var arī akceptēt, ka var arī citādi, pat ja pašam uz to nevelk.

Divi geji ir ģimene 😁.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Īpaši neiespringstu ko liet iekšā, pēdējā laikā vairāk nostrādā ja ir skārdenes tara kuru vieglāk aizstiept līdz nodošanas punktam, nedaudz virs eiro gabalā, un vispār grezni ja pinte, un ja nākamajā rītā galva nav smaga tad "win win" .

Neredzu jēgu izmest 2e par 0,33 vai tos pašus 3e par 0,5, iešmigojam, atveram runas kanālu, parunājam "po dušam", visi laimīgi un maciņš arī nav tukšs..

Link to comment
Share on other sites

Pievilkt amatalus brūvēšanu LGBT komūnai. Tipiski Bootam. :D

Tīri tehniski arī @alusbundza nodarbojas ar amatalus brūvēšanu. Tur ir sava tehnoloģija, savs stils un maza partija. 

 

Citādi, šiem "uzlējumiem" brūvēšanas process ir daudz īstāks par visām Tērvetēm, Piebalgām utt. un katram brūvējumam garša nedaudz, bet atšķiras. Un nav jau arī tā, ka visi amatali ir tikai augļaini un ar zālītēm. Ir arī visai tradicionāli lāgeri un pilseneri, piemēram, Labieša Sencītis un Ješka, kā arī Malduguns Švīka. 

 

Par cenu cits jautājums. Ja gribas piedzerties, ņemam lētāko, kas garšo un pēc kā no rīta nesāp galva, ja piedzert pāris pudeles pie pusdienām, labāk izvēlos kādu interesantu amatalu. Ar vīniem jau tas pats, var dzert no tetrapakas un kompānijā tas aizies var arī pie pusdienām pāris glāzes no nelielas darītavas.

Kā saka, par gaumi nestrīdās, par gaumi brīnās. 🤷‍♂️

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Divi geji ir ģimene 😁.

 

Trīs - noslēgts aplis.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Knaabis teica:

Ārzemju čuras nedzeru

Te nu es tev dodu ordeni. Cik neesmu provējis, vietējie kantori uzvar. Esmu savas valsts patriots :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , Net teica:

Valmiermuižas

jā, tagad pēdējos 5? gados topčiks skaitās Valmiermuiža... imho normāls, bet personīgi pārsvarā neizvēlos... Tērvete vai Užava vairāk/vieglāk līst iekšā... 

pirms 23 stundām , Racer teica:

Užavas pirms padsmit gadiem nomainīja ražotni.... Pēc 2 gadiem iebraucu - jamie pateica, ka noiets nemainās un turpinās ar jauno...

nu re, tad jau es nemaz nezinu, cik iepriekš debesis bija zilākas un zāle bija lētāka... :jump:

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Knaabis teica:

Ārzemju čuras nedzeru, kā arī nelietoju pārmudrītos alus par kosmiskām cenām.

Gaume protams katram sava, bet Čehu vai Beļģu alum ar nav ne vainas. Krušovice, Leffe, Stella... Un cena pat ir vēl lētāka kā vietējiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Boņs teica:

Kokmuiža ... IPAs/APAs - laikam būšu minoritāte😟

Buržujs

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Knaabis teica:

Valmiermuiža

Man patīk, bet baigi smagais, 2-3 izdzer un gurdenums uznāk. :D

Link to comment
Share on other sites

100debija

Belģu Kasteelam salīdzinošs jaunums, saucās Xtra (beļģu blonde) ar 4.5 apgriezieniem, garšoja, viegls salīdzinot ar citiem beļģiem. BE kaut ko ap 1,50e maksāja 0,33, LV nav redzēts.

 

Alus Teika no vietējiem 👍 (zinu, zinu, varat sūtīt mani gājienā, ja jums tā patīk).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , alusbundza teica:

ap 80 litriem šogad,

Normāls daudzums mājbrūvētājam. Kolēģis arī ar brūvēšanu ņemās, viņam +/-60l vienā reizē. 

 

Lai labi garšo!

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Knaabis teica:

Ārzemju čuras nedzeru

Beļģu ali vēlētos ar tevi parunāt 😄 tur pēc dažas labas "čuras" trīs pudelēm sāksi pats čurāt biksēs 😄

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja baigi gribās beļģu alus un sanākt pabūt Briselē, tad vērts aiziet uz Delirium. Tur ir tik daudz alus veidu, ka domājams vajadzētu pāris gadus, lai visus izmēģinātu. Ar nosacījumu ka sortiments nemainās.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Pašlaik sausais režīms, veselība, zinieties. Bet, varu pieliet eļļu ugunij padalīties ar savu topu :D in no particular order:

1. tērvete - labs, neitrāls lāgeris, sarkanā etiķete - droša izvēle.

2. bauska, užava - meh, staigā kvalitāte, ir gadījies, ka nākamajā dienā pēc VIENA aliņa sāp galva. Užavas bezalko - nedzerams.

3. Valmiermuiža - kvalitatīvs čurūdens, nekā tur nav (es par parasto runāju). Garšas ziņā nez vai atšķirtu no Cēsu premium.

4. weichenstephaner - mans favorīts nr1. Patīk citrusa apiņi.

5. Jaunpils mango ipa - negaršo ipas, negaršo mango ipas, bet šitā garšo!

6. piebalga/lāčplēsis - nudien šos neatšķiru pēc garšas. Lāčplēsi pērku uz festiem braucot - 3 pudeles normāla alus, un 24 bundžas Lāčplēša. Je neļauj iziet pālim, tad ir ok.

7. Cēsu blue light bezalkoholiskais - garša atgādina Weichenstephaner, bet var lakt cik grib un braukt kur vajag - super!

8. Raiskumietis parastais/ķiršu - ja Rimi ir akcija, paņemu. Patīk, iesaku.

9. Brengulis klasika. Der, bet brutāls.

10. Lāčplēsis, beet ar upeņu balzāma piešprici. Jauks padzēriens. Citos alos žēl liet.


Citus laikam pēdējos gados neesmu baigi lietojis, kaut kādi epizodiskie Kasteli/trapisti neskaitās. IPA negaršo. Bet bezrakstura lāgeris ala Valmiermuiža/Piebalga arī neuzrunā.
Gribētu redzēt, kurš trapistu par čurūdeni sauc :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Par Valmiermuižu piekrītu, personīgi man šķiet parcenotākais alus, kas vienkārši ir parasts.

To pašu naudu labāk iztērēt Brālī, Užavas, Brengulī. Bet nu katram savs

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

Delirium

Izklausās daudzsološi...

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tur vesels kvartāls ar viņu bāriem, katrs ar mazliet citu fokusu. 5d 6d tik daudz cilvēku ka knapi nav tikt iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Zin... teica:

To pašu naudu labāk iztērēt Brālī

parasti ņemu litrīgajos, šobrīd 2.10. citreiz, ja termiņš iet uz beigām, manējā piparbode par puscenu tirgo, arī stikla tarās- 2l, 5l.

Link to comment
Share on other sites

Cik ta jūs litrus alus mēnesī vidēji izlokat? Un kāds ir pieaugums Jūnijā? :D

Jautāju, jo izskatās, ka cenas ietekmei teju tāds pats svars kā degvielai.

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura
pirms 5 stundām , Boņs teica:

Kokmuiža ... IPAs/APAs - laikam būšu minoritāte😟

Par tām ipām es galīgi nevaru saprast, kas par vainu, bet visas man pa lielam garšo vienādi un nākamajā rītā galva nav priecīga. Provēti ir dažādi, dažādos daudzumos, gan Latvijā, gan Skotijā, gan tagad ASV, Ziemeļkarolīnā. Man varbūt garšas kārpiņas kaut kādas greizās, bet tās IPAs ir tik šausmīgi daudz, bet garšo tik ļoti vienādi.

 

It kā esmu vairāk tumšā alus piekritējs, bet pēdējā ~ gada laikā mēģinu iziet no komforta zonas un ik pa laikam ko nenoprovētu noprovēt.

 

Uz Jāņiem gan jau būtu bijusi viena litrīgā Iļģuciema Medalus plastmasas desa un tad jau kādi lielie Brāļa tilpumi vai kas tādā garā. Uz Jāņiem kaut kā prasās vietējā ražojuma alu, bet ikdienā garšo arī visādi ārzemju tumšie.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , versatile teica:

varu pieliet eļļu ugunij padalīties ar savu topu :D in no particular order:

es te vēl pieliktu sarkano mežpili kā pieņemamu budžeta alternatīvu sarkanajai bauskai

 

 

pirms 2 stundām , versatile teica:

3. Valmiermuiža - kvalitatīvs čurūdens, nekā tur nav (es par parasto runāju). Garšas ziņā nez vai atšķirtu no Cēsu premium.

nu jau nu jau!

 

pirms 2 stundām , versatile teica:

5. Jaunpils mango ipa - negaršo ipas, negaršo mango ipas, bet šitā garšo!

pamēģini Teikas greipfrūtu ipu.

man garšo ipas, man ne pārāk garšo greipfrūti, bet šitā man garšo pat labāk par daudzām citām negreipfrūtu ipām

Link to comment
Share on other sites

Hehe, runājot par bezalko aliem, cik esmu provējis, nu baisi pretīgie. Ta jau drīzāk uz kvasu turēties, ja jābrauc...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , M@R$$ teica:

runājot par bezalko aliem

Baltika 0 bija ļoti ok bet tagad hmmm varētu būt ka vairs nav nopērkams, Piebalga liekas ok, vot būtu interesanti salīdzināt ar Baltiku. Lāčplēsis bija briesmīgs pirms dažiem gadiem kad pamēģināju, nez kā tagad. Citi nav īpaši atmiņā palikuši ne pozitīvi ne negatīvi.

Link to comment
Share on other sites

Nu, kad gadās būt Vācijā, vienmēr cenšos nopirkt "vietējā apgabala" 😁 ražoto alu. Nekad neesmu bijis vīlies. Bet tepat LV, ja maximā ir akcija, tad paķeru "krombaheru". Beļģu ali ir ļoti ok. Par čurām šos nosaukt nu nekādi.

 

Valmiermuiža ir labs, bet, kā jau minēja šeit, pārcenots. Ir jau dzerami tie mežpils, baušķenieki, cēsinieki, bet, ja ir izvēle, tad tomēr piebaldznieks.

 

p.s. kas pats trakākais, es nezinu, ko nozīmē lāgeris un tie citi svešvārdi. Vārdi zināmi, bet nekad neesmu painteresējies, ko tie nozīmē. 😁

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Vito Ventura teica:

Par tām ipām es galīgi nevaru saprast, kas par vainu, bet visas man pa lielam garšo vienādi un nākamajā rītā galva nav priecīga.

Vainīgs ir tas viens gaišais, ko pa virsu pēdējo uzdzer :D IPām mēdz būt vairāk grādi nekā sencītim, lai gan tumšie arī mēdz būt ar apgriezieniem.

Kādreiz cieņā bija tumšie, nu ir ne ta evolūcija, ne ta regresija uz rūgtajiem. Pat Brālis bitter nav ne vainas karstā laikā.

Link to comment
Share on other sites

Vot tiem bezalko gan nespēju saprast pielietojumu (nu kā sievišķis bez petenes). Tad jau labāk tomātu sulu triepju.😁

  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , 138 teica:

es te vēl pieliktu sarkano mežpili kā pieņemamu budžeta alternatīvu sarkanajai bauskai

nu šitais manuprāt ir kā  ''Optima līnija'', tikai spirķiks klāt :)

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Luckystrike
pirms 13 stundām , Jurkins teica:

Vot tiem bezalko gan nespēju saprast pielietojumu (nu kā sievišķis bez petenes). Tad jau labāk tomātu sulu triepju.😁

Piekrītu, tad labāk dzert minerālūdeni, labāk nogaidīt līdz mājām utml kad varēsi iedzert NORMĀLU alu. 

 

btw - es tā arī nekad neesmu izmēģinājis slaveno ''guiness'' alu, viņā tipa iekšā kautkāda bumbiņa kas neļauj atšālēties, vai kas? :) padalās ar infu

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Guinness sajūtu ziņā ir interesants, it sevišķi tās putas. Garša gan kaut kā atstāja vilšanās sajūtu, tāda pliekana un bezviedīga. Vairākas reizes mēģināju, gan no bundžas, gan pudeles, gan no krāna, tāpat vilšanās.

 

Neskopojies un nopērc vienu zināšanai. Tikai negaidi neko satriecošu, nekā tur nav.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tur bija sajūta, ka mākslīgi rūgts. putas jau foršas, biezas, kā arī nenoplok pēc minūtes. bet kopumā tā garša likās pārāk uzspiedoša.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...