Jump to content

Pārdošana Ebay


ziedlapa
 Share

Recommended Posts

Nekur citur neatradu kur varētu ierakstīt savu jautājumu. Esmu Ebay lietotājs jau gadus desmit.Esmu pircis un pārdevis nu kādu mantu reizi gadā.

Bet tā kā ilgi neesmu darbojies,man jautājums ja kāds zina atbildēt. 1.Cik liela ir komisijas maksa par manis pārdoto mantu?

2. Ja pircējs maksā ar PayPal,vai šo naudiņu (ir man PayPal konts),es varu ieskaitīt piemēram uz SEB kontu?

Ar cieņu!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ebays jau sen neskaita naudu uz Paypalu, bet pa taisno uz bankas kontu.

Komisija ir apmēram 12% no gala cenas. Var būt arī mazliet mazāk, ja kautkādas atlaides, vai vairāk ja izvēlas visādas extras.

Link to comment
Share on other sites

Faustit

10% + nodokļi. eBay pārdot ir pilnīgi anāls sūds, vārda tiešā nozīmē, gan no lietojamības, gan atbalsta. Pārdevu procesoru, jaunu, un pircējs nopirka neiepazīstoties ar preces aprakstu, domādams, ka procī ir iebūvēta grafika. Ieliek datorā, bet nedarbojas, un nevis sazinās ar mani un sagaida atbildi, bet uzraksta, ka jau ir atvēris ticketu caur eBay Pircēja garantiju. Rezultātā, pakāsts laiks rakstot ziņas pircējam un eBay darbiniekiem, atvērts iepakojums, un iespējams arī pakāsta nauda, jo eBay darbinieks nolēma, ka pircējs nav idiots un eBay Pircēja garantija nosaka, ka man ir jāapmaksā pasta izdevumi un jāatmaksā nauda, pretējā gadījumā, pircējs patur preci un eBay tik un tā aizskaita ieturēto naudu. Feini, ne? Lēmumu pārsūdzēju, bet velti, nevienam eBay neinteresē. Paveicās, ka divas dienas pirms man jāmaksā par preces atgriešanu, pircējs saprata, ka ir idiots un pārsūdzību aizvēra. Jau meklēju advokātu UK, tik tālu aizgāja. Citiem noteikti pieredze ir pozitīva, bet ne man un eBay vairs neko nepārdodu, un kā noprotams pēc šī teksta blāķa, arī neiesaku.

 

P.S.

Nekas, ka eBay pirms gada, diviem vai trīs uzlauza un nopludināja datus, viņiem tagad vajag tavu ID, lai "pasargātu pircējus" pārdodot.

 

image.thumb.png.550ece8ee13d7923d35ac63d519c91bc.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nez, es pārdodu kā privātpersona un ir fiksētā komisija 12.8%. Nekādi nodokļi. Komisija liela, bet nu nav jau jēdzīgas alternatīvas. Plus tur pārdot var ļoti ātri gandrīz jebko.

Pa pēdējām 90 dienām esu pārdevis diezgan daudz visādus vairs nevajadzīgus loriņus un nav ne reizi bijušas problēmas. Pirms kādām 2 nedēļās viens pircējs atvēra sūdzibu ka nav piegādāts, bet tur pasts bij vainīgs, ilgāk par nedēļu sūtija. Beigās viss kārtībā, atnāca vēlāk.

 

 

 

 

Screenshot from 2022-05-28 23-14-01.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik ilgi naudas izmaksas aizkavē?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man parasti izmaksā kautkādās 2 - 3 dienās pēc pircēja samaksāšanas. 

 

 

Kad bij sūdzība par nepiegādātu, tad nauda jau bij izmaksāta. Tapēc teorētiski bij vienkārši viena pozīcija ar mīnusu. Bet nu tas ar bij uz pāris dienām, kamēr pircējs pirkumu saņēma un aizvēra biļeti.

Screenshot 2022-05-29 at 10.28.23.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Bet kā tad viņi ieņem naudu ja ir pretenzijas? Tu laikam labs pārdevējs skaities, man viens te  borēja ausī ka šīs tikai pēc mēneša piķi saņems reāli uz rokas, vai tā ir diršana?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es nezinu kā viņi pēctam piedzen naudu. Varbūt vienkārši stāv mīnusos mūžīgi.

Varbūt paņem no konta tāpat kā ieskaita ar Direct Debit. Neatceros ka LV tāda fīca būtu bijusi, bet UK var maksāt visādus rēķinus utt, vienkārši iedodot savu bankas konta numuru un tad pārdevēji/pakalpojumu-sniedzēji vienkārši automātiski atskaita no konta. Kautkādā ziņā tad karte pat nav vajadzīga. Var būt tā arī paņem naudu tad, jo konta numurs man piesaistīts uz ko skaitīt naudu.

Kautgan kad pārdevu vienu velo ar "cash-on-collection", tad atsūtija rēķinu, ko apamaksāt (ebaya komisijas), neko paši neatņēma.

 

Iespējams ka ja svaigs pārdevējs vai no LV, tad arī mēnesi patur naudu :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Faustit

Kad līdzekļi eBay uzrādās pieejami, parasti aizņem 1-3 dienas līdz nauda ir pieejama bankas kontā. Iespējams, ka pats var atzīmēt, kad veicami pārskaitījumi (reizi mēnesī) vai ievilkusies pircēja sūdzība. Man ar pārsūdzību bija šādi:

 

image.png.4898e092d77c5004036516433cdfa0c6.png

 

P.S.

Ja sūtījums ir izsniedzams bez paraksta, tad var gadīties, ka pircējam ir jāapstiprina saņemšana, tikmēr naudu izņemt nevar.

 

 

Labots - Faustit
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Reti kurš pircējs apstiprina saņemšanu. Man stāv mēnešiem ilgas pozīcijas kā "dispatched" un neviens nav saņēmis. Naudas izmaksu tas nekādi nav ietekmējis.

Parasti kāds nopērk, uzreiz samaksā (bet gadās arī tādi kas nemaksā pāris dienas), kad samaksā, tad es parasti tikai izsūtu, ja kautkas dārgs, tad pielieku trakingu, ja nekas dārgs, tad aizsūtu ar parastu pastu, bez parakstiem/trakkinga. Pēc pāris dienām nauda jau parasti kontā. 

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

un ko darīt ja 12.05. apmaksāta prece bet ebay nekas nenotiek?delivery info rāda- paid un viss!

Link to comment
Share on other sites

Uzrakstīt šo jautājumu pārdevējam?

Apskati "estimated delivery" laiku, pēc šī laika tev vēl būs 30 dienas, laika "sūdzēties" un saņemt naudu atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

ziedlapa
29.05.2022. , 01:02, AndrisBB teica:

Ebays jau sen neskaita naudu uz Paypalu, bet pa taisno uz bankas kontu.

Bet es skatos,ka pie mantām,kas ieliktas uz pārdošanu,kā samaksas veids ir norādīts,PayPal,VISA, Debit,un citas .

Tāpēc man jautājums par PayPal.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tas jau samaksas veids kā pircējs samaksā ebayam.

Tas kā ebays pēctam samaksā pārdevējam, tas jau pavisam cits stāsts.

Pircējs jau neskaita naudu pa taisno pārdevējam. Ja nu vienīgi kad maksā skaidrā, vai arī grib apšmaukt ebeyu.

Link to comment
Share on other sites

ziedlapa

Nu tad precizēšu ar piemēru.Pārdodu mantu,par nu piemēram 100 eur. Pircējs maksā Ebayam tos 100 eur, Ebay,s paņem komisiju,nu tos 12vai cik %

no tiem 100 eur,un tad atlikušo ieskaita manā kontā. Ebay,ā man ir piesaistīta Debit karte. Pareizi sapratu?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jap, tā tas strādā manā gadījumā.

Tikai debet kartes vietā bankas konts. Nez vai ebays skaitīs uz debet karti.

Plus kontu vēl vajadzēs verificēt.

Varbūt var arī izmaksāt uz Paypal, ja baigi grib. Neeseu baigi pētijis, bet man tādu variantu nepiedāvā.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
pirms 3 stundām , maize teica:

Uzrakstīt šo jautājumu pārdevējam?

Apskati "estimated delivery" laiku, pēc šī laika tev vēl būs 30 dienas, laika "sūdzēties" un saņemt naudu atpakaļ.

pārdevējs neatbild,piegādes laiks vispār neuzrādās.

ebay.JPG

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...