Jump to content

Pēc pieredzes, kādu urbi izvēlēties Makita vai Bosch?


edzha90
 Share

Recommended Posts

Pirms 58 minūtēm , edzha90 teica:

Jo kur gan triecienskrūvgriezi var pielietot? 

Tas skrūvgriezis vispirms skrūvē skrūvi kā parasts "urbis". Kad paliek par grūtu, tad pieslēdzas triecienrežīms. Te viens video, kur slow motions var redzēt, kā tas notiek.

 

 

Sanāk daudz mazāka slodze uz rokām, PH uzgaļu gadījumā skrūvgriezis tik ļoti nelec ārā no skrūvēm, ir vieglāk skrūvēt grūti pieejamās vietās.

Labots - binary
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , binary teica:

bet man grūti iedomāties, kā skrūvgrieža triecienrežīmā varētu kaut ko urbt.

Pamēģini pats.

Link to comment
Share on other sites

20cm skrūves kokā ar to režīmu iet iekšā dziedādamas. Ar 600W urbi ir kā ir, pa smago, vajag biku eļļā pamērcēt.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , edzha90 teica:

Saprotu, ka skrūvgriezis ir skrūvgriezis, var ieskrūvēt skrūves. Vai urbt ar viņu arī var sienā? Vai urbt kokā?

Ar savu Bosch mierīgi urbt varu gan kokā gan sienā gan dzelzī, atkarīgs tik ar cik resnu urbi. ķieģeļu sienā 5-6 mm vēsā mierā, kokā vai skaidu plāksnē līdz pat 20 mm ar "lāpstiņ-veidīgo" urbi. Spirālurbis resnāks par 8 vai 10 mm nelīda patronā.

Link to comment
Share on other sites

3.05.2022. , 22:23, oxygen teica:

Bet tāds metinātājs vai nu pašam jātaisa ( un viena aķa dēļ diezin vai) vai japērk , kurš maksā jau virs simta.

Aļikā pa nepilniem pārdesmit ērikiem un vēl lētāk. Man kā reiz tāds pasūtīts, bet ilgi nāk.

3.05.2022. , 22:39, JDanen teica:

nezinu, no kā bija aķi pielasīti

visvienkāršāk piekombinēt radiovadāmo modeļu (dronu u.c.) Li-Po aķus. Tos var dabūt kādus vajag un kādu ietilpību vajag.

Link to comment
Share on other sites

Tie lētie metināmi, kuru ''kabina'' pie aķa, principa arī strādājot ja lieto plānu lenti ko piemetina. Vienīgi klīst valodas, ka vajagot papildus , vadībai, barokli, jo aķis jau labs , bet ja spriegums nokrīt, tad var nosvilināt tos jaudas lauktranzistorus, ja neatveras pilnība.  Nu kaut kā

Link to comment
Share on other sites

Google "18650 welding microwave transformer", varbūt pat neko nevajag pirkt, lai mājas apstākļos uztaisītu metināmo priekš baterijām. Tādā pavisam prastā variantā - trafiņš, vadi, slēdzis un daži mēģinājumi to slēdzi noturēt ieslēgtu pietiekami ilgi, lai metinājums turētos kopā, bet ne pārāk ilgi, lai neizsvilinātu caurumus.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Nu neesi naivs, ka domā neko nevajag pirkt... Ja mājas ir veca JAUDĪGA mikroviļņu krāsns, ja ir vadi , ja.... taimeris , kas nodrošina impulsa garumu utt+ darbs lai to sastiķetu. Tad jau labāk to darbināmo ar aķi. Auto aķis jau atradīsies. Par minimālu naudu aparāts ja nevajag katru dienu un diži kvalitatīvi (ne pārāk resnas savienojumu loksnes). Es vairāk sportiskai interesei, sakrāmēju uz superkondensatoriem. Nu manam mūžam/vajadzībām pietiks.

Nu labi ka var regulēt gan impulsu jaudu, garumu, pauzes  utt. I tad diezgan ilgi paspēlējos ar veciem  aķiem līdz atradu optimālo režīmu metināšanai . Kaut kas līdzīgs. Vienīgi, tagad, ja kads grib būvēt, tie kondensatori tapuši baigi dārgi. Es nopirku par ''sviestmaizi''.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , oxygen teica:

Nu neesi naivs, ka domā neko nevajag pirkt... Ja mājas ir veca JAUDĪGA mikroviļņu krāsns, ja ir vadi , ja.... taimeris , kas nodrošina impulsa garumu utt+ darbs lai to sastiķetu.

Nu… Ir tak cilvēki, kam mājās ir trafs, vadi ;)

 

Man kaut kāds līdzīgs aparāts ir. Trafiņš gan laikam nav no mikrenes, nav ne jausmas, no kā sencis viņu paņēma.

 

Taimera manējam nav, tāpēc jau rakstīju - jāpiešaujas slēdzi piespiest pietiekami ilgi, bet ne pārāk ilgi. Ar taimeri, protams, būtu ērtāk. Manā gadījumā slēdzis prasts un universāls - vads (spraužams parastajā rozetē), rozete (trafam), pa vidu tas, ko laikam dēvē par "tasterslēdzi" - kā gaismas slēdzis, bet pats atspiežas atpakaļ. Parasti gan viņu izmantoju nevis tam "metināmajam", bet netīrā ūdens sūknim, kad tīru kanalizācijas attīrīšanas iekārtu :D

 

Pirms 12 minūtēm , oxygen teica:

Auto aķis jau atradīsies.

Baigais čakars viņu atvienot no auto, izcelt ārā (Audi A4 viņš neparocīgā vietā, mazliet spēka pietrūkst, lai viņu normāli izceltu / ieceltu), kaut kur aiznest, pēc tam likt atpakaļ, regulēt visas radio stacijas, pulksteņus utt.

 

----

 

Katram savs. Es tik minēju vēl vienu variantu, ar ko var tās baterijas metināt. Tālāk jau katrs pats izvēlas.

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , binary teica:

Taimera manējam nav

Nu piepērc klāt jau gatavu  kas domāts punktmetināšanai. Es arī, sākumā gribēju uz trafiņa, bet atturēja ka jāmeklē veca mikroviļņu krāsns. Piedevām jaudīga.Vislabāk esot ja trafiņs vismaz 1,5KW . Tām , uz trafiņa bāzes, rūpnieciskām iekārtām pat 3KW. Tad jāmēģina iestūķēt šaurajā logā resnais sekundārais tinums un arī jautājums par jaudu (impulsā) . Ar kondensatora (vai aķa) variantu var baigi īso impulsu ar pamatīgu enerģiju. Nu , jo īsāks tas impulss, jo mazāk čakarē pašu metināmo litija akumulatoru.  Tam , manējam kondensatoru, vadības blokam ir labais ka var setingos gan manuālu startu, gan automātisku, kad metināmos kontaktus piespied pie aķa. Piedevām var regulēt cik ātri nostrādā.

 Bet ja ir gandrīz viss ir priekš transformatora varianta, tad laikam labāk to, ja netaisās metināt katru dienu.

 Starp citu, variants trafinš -prasts slēdzi bez normāla taimera diezin vai nostrādās. Var paskatīt  šo video beigas kā vīrs ''cīnās'' lai atrastu pareizos parametrus smalki regulējama aparātam. Ar roku diezin vai varēs nodrošināt vajadzīgo/atkārtojamu. 

PS ja kāds ir ''svētdienas'' metinātājs, tad var nopirkt powerbank ar metināšanas funkciju. Nu reizi gadā ko metina, bet pārējā laikā  kastīte nevis stāv plauktā, bet reāli tiek lietota citam.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , oxygen teica:

Starp citu, variants trafinš -prasts slēdzi bez normāla taimera diezin vai nostrādās.

Esi mēģinājis? Es esmu :)

 

Pirms 12 minūtēm , oxygen teica:

Var paskatīt  šo video (..)

Var paskatīties arī citus video, kur bez nekādiem taimeriem rezultāti ir pilnībā apmierinoši - lentu pie aķiem piešauj, noraut nevar, caurumu lentā neizdedzina.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , oxygen teica:

Auto aķis jau atradīsies.

Nevajag pat auto aķi, pietiek 3s lipo aķis ar kādu 5 ah ietilpību

Link to comment
Share on other sites

edzha90

Paņēmu skill 18v

strādā ok. Liekas ka ik pa reizej kādā leņķī pārlec no 1 uz 2 ātrumu tā plastmasas poga.

 

Skrūves lielākas tā negribīgāk skrūvē. Bet parastiem mazākiem darbiem, tieši laikā. Baterija arī OK.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...