Jump to content

Recommended Posts

Atslodzei no globāliem notikumiem...

 

Pēc dejām ap pastiprinātājiem, seko nākošais "gadsimta projekts", proti, priekšpastiprinātājs, ar ko ērti būtu visu audiosistēmu vadīt...

Tā kā es cilvēks pedantisks un wannabe racionāls, tad tik ātri neiet, jo pastāvīgi mainās izejas dati... :mrgreen2: Reāli šajā pavasarī gala versija netaps, jo atsākoties siltākam laikam, citas lietas būs jādara, tāpēc tika "uzcepta" "pastāvīga pagaidu" versija... Kā saka, proof of concept... un labi, ka tā, jo par vienu no funkcijām, iedomājos tikai tagad būvējot...

kopskats.thumb.jpg.d3a7097dc52579646e9d5c746eb54eab.jpg

mudzeklis.thumb.jpg.8cc2c82410c1f54e158c0db5f88dfda1.jpg

Sastāvdaļas tika salasītas pa visādām šrota kastēm... vienīgais, kas tika piepirkts ir RCA ligzdas... 

Korpuss no pastiprinātāja, kurā, savulaik dzīvojās LM3886, kas pārceļoja uz Любаву. No turienes arī priekšpastiprinātājs ar tembru kontroli. Reāli man tā tembru kontrole nav vajadzīga, bet, kā jau minēju, izmantoju to, kas pa rokai... Barošanas bloks - universālais, izmantoju, kad vajag notestēt, kādu shēmiņu, platīti... Tagad bija iemesls atjaunināt arī tā konstrukciju...

Vislielākā jātne, protams ar to n-to kabeļu salodēšanu pie tiem slēdžiem, riktīgi džungļi...

aizm.thumb.jpg.40c76d98d50f78558ac1ba83914bcef8.jpg

Ieeju komutācijas shēma - standarta, pieņemu, ka tāda ir visos klasiskos pastiprinātājos, varbūt vienīgi bez TAPE 2. Es nokopēju no kkāda veca Onkyo.

Kas ir atšķirīgi no standarta - kalibrācijas ieeja un izeja... Uz priekšējā paneļa ir slēdzītis, kas atvieno TAPE 1 ieeju un ieraksta izeju no sistēmas un pievieno pie attiecīgi CALIBRATE OUT un IN. Tās man pieslēgtas pie PC iebūvētās skaņas kartes un ļauj pamērīt kropļojumus no TAPE 1 pirms rakstīšanas. Kādam varbūt liekas: "wtf? nafig tas vajadzīgs?". Man vajadzīgs... katrs jūk savādāk... :mrgreen2:

Marķējumi, protams, izcili, bet bez tiem pēc mēneša vairs neatceries, kas un kā...priex.thumb.jpg.180cb51d77b730b6528e2c63c1468bfb.jpg

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Athlons

Par tēmu, jeb nākotnes plāniem, kā ir iecerēts, tad padomā ir seksojošais:

1) Katrai ieejai savs buferis vai pastiprinātājs, katrai izejai savs buferis, vai vājinātājs... platītes jau par 99% sazīmētas...

2) Zurču komutācija ar signālrelejiem... ir apzināti releju modeļi, zīmējas (lēni) plates...

3) Vadība no Arduino... ir apzināti personāži, kas uzkodēs, jo lai nu ko, taču programmēt man riebjas... :mrgreen2:

4) Nu un, protams, sakarīgs korpuss/noformējums... pagaidām tikai apzinu kopējos izmērus... kad pienāks laiks, varbūt uzsūtīšu kaut ko piemērotu no Modushop vai tml...

inputpcb.png.7f1ec95999708cf2ce49d972bb31f3b0.pngoutputpcb.thumb.png.636a1d5ad6dd62858a6b340d064d627b.pngrelays.png.d682c404e7f4366634c8ffa747ced140.png

unipreboxed.thumb.png.ec77789204f4afb4dabef548968ba7a0.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ir labi,es ar kaut kādam tādam briestu , tikai vēl ar phono pre iekšā,,,bet nu jā slinkums :(  :D

 

Link to comment
Share on other sites

P.s. neesi mērījis ? kā trikšņi, crosstalk ?  Es laikam dual mono taisītu..barošanu iespējams..nezinu

Link to comment
Share on other sites

Athlons

esošo variantu, protams, neesmu mērījis un arī neredzu lielu jēgu... good enough...

ir mazliet kaut kur zemes problēmas, jo, pagriežot kloķus līdz galam, var manīt nelielu rūkoņu, bet tās ir risināmas problēmas...

arī esošais dbx krosiķis tiek barots caur atdalošo 110/220 trafu, tāpēc zeme tam tikai pa signāla kabeļiem pienāk... risināma problēma, bet kā jau tika minets - slinkums... :mrgreen2:

pie ikdienas klausīšanās skaļumiem (visi skaļuma poči zem 50%) var uzskatīt, ka trokšņu nav, jo apmēram 1m attālumā nedzirdu tos...

 

topošajai gala versijai barošanas bloks sagādāts no bijušā darba kolēģa, teju labākais, ko var uztaisīt... viņš tur diezgan pētnieciski piegāja tam procesam, notestēja dažādus slēguma variantus un pielietoja to, kas reāli samazina sprieguma pulsācijas u. tml.

ieejas un izejas platītes plānotas katram kanālam savas, līdz ar to crosstalkam vajadzētu būt teju ideāli mazam... vājās vietas varētu būt signālu releji un skaļuma pocis, kur kanāli fiziski nonāk iespējami tuvu...

 

P.S. jā un tas krāsainais ekvalaizera panelis ir EVOR04 no šejienes: https://sch-remote.com/Color-LCD-touchscreen-VU-meter---Oscilloscope---Real-time-analyzer---Envelope---Goniometer-PID-EVOR04.php

Kolēģis pasen nopirka sev konkrētai lietai, bet īsti nederēja, vai nemācēja sakonfigurēt, tāpēc atdeva man... Paldies! Man jau tādas bling-bling gaismiņas patīk... :mrgreen2:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...