Jump to content

Chipa pārlodēšana


Andzzeys
 Share

Recommended Posts

Labdien, cienījamie forumisti - pēdējo reizi laikam biju te vairākus gadus atpakaļ!

 

Labi, pie lietas - vajag Iphone x jaunajam ekrānam pārlodēt face id flood illuminator chipu - acīmredzot tas darāms ar karsto gaisu!

 

Varbūt kāds var ieteikt kaut kādu datorremonta darbnīcu, kur to varētu izdarīt?

 

Telefonu remontētāji man paprasīja 120 EUR... es atvainojos, 120 EUR tiešām šķiet bezkaunība! 

 

Telefons jau ir izjaukts! Video kā to dara var apskatīties ejot uz linku (vai tepat, ja iemetīs kā youtube logu) - skatīties no 50. sekundes.

 

Kādi ieteikumi? Paldies

 

Link to comment
Share on other sites

Andzzeys
Pirms 24 minūtēm , Stasss teica:

Uzmeklē te biedru @markei

Darīts - gaidu atbildi! Paldies

 

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
1 stundu atpakaļ, Andzzeys teica:

120 EUR

Par izjaukšanu, salikšanu, detaļu, iespēju sa*isties, lai būtu peļņa. Tā ar ir.

 

Ja tikai uzlodēt, tad jau gan..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Pats padaudz nodarbojos ar lodēšanu.

Par šādu darbu, un vēl jo vairāk jau izjauktu, es īsti vairāk par 10e neņemtu.

Ja pašam jājauc, un jāliek kopā, nu gan jau ap 25-35e ar visām uzlīmem utt. 

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Nu kantoros ap 100e ir standarts pēc principa no fix no pay.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau biedrs grib ne jau tikai pārlodēšanu, bet arī garantiju, ka pēc tam tas viss strādās. Tāpēc arī serviss liks tikai savu detaļu un saliks visu arī kopā, nevis ielodēs nezināmas izcelsmes daiktu un atdos rokās .

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 3 minūtēm , kaut_kaads teica:

Par šādu darbu, un vēl jo vairāk jau izjauktu, es īsti vairāk par 10e neņemtu.

 

Ko tad tu pats savu darbu pilnībā neneovērtē? Ja pieņem ka tur ar visu lodēšanu, čakaru, sagatavošanu utt ātrāk par stundu cauri netikt.

Tad minimums ko prasīt ir 50 EUR.

Ja pieliek klāt nodokļus, kautkādu garantiju, peļņu tad 120 jau vairs neizklausās nezko dārgi.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Neesmu galvaspilsētā, esmu patālu, viss vairāk ir kā hobijs, ir protams oficiāls kantoris, bet priekšroku dodu "tax free" opcijai. 

Stundu es tur arī neredzu. Noņemt ap 5min, tad visu satīrīt, sagatavot vēl 5, tad uzlikt un nobeigt otru pusi, satīrīt vēl ap 10min. Nu kopā ap 20-25min es domātu (vienmēr protams kkur ir aizķeršanās, bet nu to šoreiz izlaidīsim).

Kaut kā tā.

Nesen bija wag lcd pielodēšana. lcd.thumb.jpg.7c62062e84e538404eb0f8ac06182c78.jpg

 

Vizuāli nav smukākais, bet viss kārtībā, un gluži precīzi "ali" ekrāns arī nav uzražots, jo no apakšas/sāniem spiež originālie pcb lodējumi, kas oriģinālajam lcd protams ir jau paredzēti. 

Beztēmā aizgājām, bet viennozīmīgi 120e ir kosmoss. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 8 minūtēm , kaut_kaads teica:

Stundu es tur arī neredzu. Noņemt ap 5min, tad visu satīrīt, sagatavot vēl 5, tad uzlikt un nobeigt otru pusi, satīrīt vēl ap 10min.

Tev tur kautkāds konveijers un darba intensitāte kā pie ķīniešiem, ka visu pa 5 min var saplānot? Reāli jau vajag šad tad kautko padomāt, pagūglēt, iedzert kafiju. Nav jau tā ka tos sensorus katru dienu lodētu, tapēc jāpaskatās kas tur ir. Tad stunda pat izrādās vairs nav daudz :D

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

@kaut_kaadsuzliec taksi uz min50 ja jāpaņem rokā lodāmurs. Klientam tas neko nemainīs un pašam būs priecīgāks prāts.

Link to comment
Share on other sites

Andzzeys

Negribu iesaistïties garās diskusijās un vēl vairāk kādu rupji pasūtît vienu māju tālāk, tāpèc īsi - 120 ir neadekvāti par viena maza chipa pārlodēšanu. Neesam mès Norvèģijā, bet Latvijā. Par stundas darbu (maximums) 120 Eur ir idiotisms, ja vien neesi kāds kompānijas Standart and Poor ekonomists.

 

Garantiju man nevajag, jo telefons ir pabaudījis peldi, līdz ar to pa 70%, tas chips tāpat ir nosprādzis. Bet nu darbu vajadzètu tāpat veikt ar 100% atbildību, lai face id nestrādāšanas gadījumā vairs nebūtu nekādu šaubu, ka tur nekas vairs nav darāms lietas labā.

 

P.S. Savā jomā uzskatu sevi par profesionāli, visus darba instrumentus sev esmu nopircis pats par ntajiem tūkstošiem Eur, uz darbu braucu ar savu auto un savu degvielu... es vairāk par 10 Eur stundā vēl neatļaujos paprasīt.

 

Pagaidàm esmu darbā - vakarā pavèrtēšu konkrètas atbildes par tèmu. Paldies

Link to comment
Share on other sites

Andzzeys

Ja gribi kafijas dzeršanu ierēķinàt taksē, tad jāiet valsts pārvaldè strādāt. Es gribu samaksàt par to, ka cilvēks noliek jauno shēmu uz galda, no vecās shēmas (speaker assembly) noņem mazo chipu, uzliek lodēšanas pastu uz jaunās šleifes, iestāda sildīšanas staciju vajadzīgajā temp un uzlodē chipu virsū. Paņemu shleifi, noskaitu naudu un dodos mājās likt visu kopā. Saprotu, ka 5 eur tas nemaksā

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

Tev tur kautkāds konveijers un darba intensitāte kā pie ķīniešiem, ka visu pa 5 min var saplānot? Reāli jau vajag šad tad kautko padomāt, pagūglēt, iedzert kafiju. Nav jau tā ka tos sensorus katru dienu lodētu, tapēc jāpaskatās kas tur ir. Tad stunda pat izrādās vairs nav daudz :D

 

Nu kāds tomēr arī strādā, ne tā kā jūs tur Anglijā...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 31 minūtēm , raivix95 teica:

Nu kāds tomēr arī strādā, ne tā kā jūs tur Anglijā...

Tas taisnība. Bet kautko iemācīties, sapirkt instrumentus, apmaksāt telpas, samaksāt nodokļus, kautko protams arī nopelnīt un galu galā nestrādāt kā ķīnietim, tas maksā naudu :D (10 eir kanapi nosedz algu, ja nestrādā pilnīgi pa pelēko)

Nu ja to visu var izdarīt pa 10 eir stundā, tad tas apsveicami, tikai kurš tur ir ieguvējs? Nejaunu meistars.

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)
Pirms 55 minūtēm , kaut_kaads teica:

(vienmēr protams kkur ir aizķeršanās, bet nu to šoreiz izlaidīsim).

Var kāds paskaidrot, ko šis nozīmē?

Ja runa būtu par hobiju, tad tā kā būtu skaidrs. Bet te runa nav gluži par hobiju, te runa ir par maksas pakalpojumu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, kaut_kaads teica:

priekšroku dodu "tax free" opcijai. 

Tēmās "par dzīvi Latvijā", utt - lūgums nesūdzēties, ka kaut kas pie mums nav tā, kā gribētos!

 

1 stundu atpakaļ, Andzzeys teica:

es vairāk par 10 Eur stundā vēl neatļaujos paprasīt.

Patiesība noteikti ir starp 10 un 120. Minimālā alga - tb tas, ko maksā par nemotivētu, mehānisku vienkāršu fizisku darbu bez ārkārtīgi lielas noslodzes - ir ~3 eur/h.
Ja nepieciešama izglītība, insturmenti, transports, nodokļi un kaut kas vēl ko mājās atnest - ar 10 eur/h strādājot pilnu slodzi nevar tam nopelnīt. Es tieši vakar rēķināju, ka minimums, lai sāktu darīt to, ko daru haltūrās, kā pamatdarbu, būtu 30 eur/h.
Jāatceras arī, ka ne visas stundas mēnesī tiks pārdotas.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads
Pirms 34 minūtēm , versatile teica:

Tēmās "par dzīvi Latvijā", utt - lūgums nesūdzēties, ka kaut kas pie mums nav tā, kā gribētos!

 

Strādaju standarta darbu no 8-16, tur savus nodokļus nomaksāju, sūdzējies es neesmu nekur.

SIA nolikvidējām, palikām kā pašnodarbinātais. SIA bij kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs.

Jautājums ir vienkāršs. Vai 25% no visiem ienākumiem samaksāt valstij uzņēmumam kurš gada laikā labi ja apgriež pāris tūkstošus (3-8) ir normāli?

Man tas neliekas normāli. Brīnaties par "tax free" opciju? Nu brīnaties tālāk...

Link to comment
Share on other sites

versatile

Negribu offtopiku, bet tikpat labi var jautāt, vai uzņēmumam, kas apgroza miljonus arī katru gadu maksāt TIK milzīgas summas nodokļos ir normāli?
Tepat augstāk cilvēks stāsta, ka dara sarežģītu darbu par 10 eur/h. Un čakarē citus, kam ar viņu jākonkurē, maksājot visus nodokļus un gribot algas samaksāt.

Tas pats ar nodokļu nemaksāšanu. Tu čakarē citus, kas mēģina darboties legāli. Ja to nesaproti, tad neko, tālāk nediskutēšu.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)
1 stundu atpakaļ, kaut_kaads teica:

Vai 25% no visiem ienākumiem samaksāt valstij uzņēmumam kurš gada laikā labi ja apgriež pāris tūkstošus (3-8) ir normāli?

Loģiski, ka tas ir NORMĀLI! Ja par darbu prasi kapeikas, tad droši vari prasīt arī vairāk, lai sanāktu arī nodokļus nomaksāt.

Labots - itanium
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

jozhix
Pirms 50 minūtēm , versatile teica:

sarežģītu darbu par 10 eur/h.

 

Man stroikaa kraaveejus savajadzeejaas uz pusdienu. Vinju takse bija 10 eur stundaa, ieskaitot celjaa pavadiito laiku.. :)

Santehnikjim gan nebija stundu likme, bet paarrekjinot ~50 eur stundaa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , jozhix teica:

Vinju takse bija 10 eur stundaa

Par ko arī stāsts! Un viņi neņem par daudz.

Link to comment
Share on other sites

itanium
pirms 1 stundas , hehe teica:

par pieredzi un tūkstots pagātnes kasjakiem, nevis par €/h.

Da labi, kas tas par sviestu? Atsevišķas pozīcijas rēķinā šiem liec? :D Maksā vai nu par padarīto/pakalpojumu vai nu stundā. Tur arī tas viss ir ņemts vērā.

Link to comment
Share on other sites

Nu davaj, davaj ceļam tik inflāciju!!! 🤑🤣🤣

Pa tēmu - uzlodēt to štruntu 20-30Eur ar čeku. Amatieris protams, tur var jāties ilgi, bet tam, kam tā ir ikdiena (ir pareizie instrumenti), tas aizņem 10 minūtes žāvājoties, ņemot vērā to, ka nekas nav jājauc utt. 

 

Daudzi sūkstās, ka jāatsit telpu noma, amotrizācija, nodokļi un citas expenses, gribu teikt, ka tās visas pieminētās izmaksas nav tūlīt jāsedz pirmajam "iekritušajam" klientam.

Es arī labprāt ieguldītu tūlīt 100štukas eur, ja šo ieguldījumu varētu atsist pusgada laikā. 😉

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tik tas ka neviens te pagaidām nav piedāvājis pa 20-30 ar čeku salabot. Tik runātāji, kas to izdarītu teorētiski, jo aizņemot 10 min :D

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AlCohol
Pirms 6 minūtēm , DeEK teica:

Nu davaj, davaj ceļam tik inflāciju!!! 🤑🤣🤣

Pa tēmu - uzlodēt to štruntu 20-30Eur ar čeku. Amatieris protams, tur var jāties ilgi, bet tam, kam tā ir ikdiena (ir pareizie instrumenti), tas aizņem 10 minūtes žāvājoties, ņemot vērā to, ka nekas nav jājauc utt. 

 

Daudzi sūkstās, ka jāatsit telpu noma, amotrizācija, nodokļi un citas expenses, gribu teikt, ka tās visas pieminētās izmaksas nav tūlīt jāsedz pirmajam "iekritušajam" klientam.

Es arī labprāt ieguldītu tūlīt 100štukas eur, ja šo ieguldījumu varētu atsist pusgada laikā. 😉

aha, ieguldi un pusgadu sēdi uz taloniem, kamēr 3 žīdi atnāks, pateiks, ka tavi 10eur par to ir pārāk dārgi.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 11 stundām , binary teica:

Var kāds paskaidrot, ko šis nozīmē?

Ja runa būtu par hobiju, tad tā kā būtu skaidrs. Bet te runa nav gluži par hobiju, te runa ir par maksas pakalpojumu.

Vienmēr pastāv iespēja, ka kāds tur ir līdis iepriekš un atstāji pārsteigumus, un, iespējams, mantas saimnieks par to pat nenojauš, jo pircis no rokas lietotu. Tāpat iespējams, ka jaunā detaļa kādu iemeslu dēļ nav saderīga. 100 un 1 dažādi faktori. Tik pat labi procesā var atklāties kāds blakus defekts, kaut vai piepūties kondieris, ko normāls meistars vienmēr arī nomainīs.

Link to comment
Share on other sites

binary

@raivix95, baigi gari aprakstīji, bet tā arī neuzrakstīji, ko nozīmē "to šoreiz izlaidīsim". Kā to visu, ko Tu aprakstīji, var "šoreiz izlaist"? Nu kā?!

 

Link to comment
Share on other sites

Andzzeys

Sarunas uz urrā! :D Gan jau katram ir dala taisnības. Es vienkārši vēl neesmu laikam tik drosmīgs vai bezkaunīgs palicis, lai pie kāda aizbraucot (nevis pie manis atnāk), stundu ar saviem tooļiem paķimērējoties, uzprasītu kā par haltūru vairāk par 15-20 Eur. Tā, protams, ir mana problēma, ka neprotu paprasīt vairāk, bet prasīt 120 Eur par maksimums stundas darbu ir otra galējība. Un atkārtošos, man štrumi ir par tūkstošiem... lodēšanas stacija tāda nemaksā vairāk par 200-300 Eur. Ok, tam, kas nopietni ar to nodarbojās būs arī citi rīki un citas izmaksas, taču tas joprojām neattaisno nosaukto pakalpojuma cenu. Drīzāk izklausās pēc varianta - ar tādiem sūdiem nekrāmējamies, bet ja gribi, par kosmisku ciparu varam izdarīt. 

 

Labi, necepsimies, nav produktīvi. Gribu tik saprast, vai kāds var un grib un cik par to vēlās. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Andzzeys teica:

120 ir neadekvāti par viena maza chipa pārlodēšanu.

Nu bet kur problēma - ņem un lodē pats, ja nevēlies maksāt! Ak nemāki? Tūļu vajadzīgo arī nav? Nu sorry, tad būs vien jāmaksā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tas saucas brīvais tirgus, ja kāds var par savām zināšanām/prasēm prasīt 120 stundā, tad kapēc neprasīt?

Tava izvēle piekrist vai nepiekrist.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Cits piemērs - cik autoservisā ņem par kompja pieslēgšanu un kļūdu nolasīšanu?

Nav dzirdēts, ka būtu lētāk par 50 eur. Un to izdarīt ir daudz vienkāršāk kā čipu pārlodēt

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Toties pie zobārsta man reizēm nokāš 200 par 20 min darbu, ja ir vajadzīgie instrumenti, tad tur galīgi nav ko darīt, indieži uz lielām pamanās to pašu izdarīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kicker
pirms 2 stundām , ivo teica:

Cits piemērs - cik autoservisā ņem par kompja pieslēgšanu un kļūdu nolasīšanu?

Nav dzirdēts, ka būtu lētāk par 50 eur. Un to izdarīt ir daudz vienkāršāk kā čipu pārlodēt

20eiro diagnostika ar dzīvo datu skatīšanu izbraucot, ne pliku kļūdu nolasīšanu- nē tas nav kaktenieks garāžu kooperatīvā

 

Pirms 47 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Šorīt lētā autoservisā atstāju virs 200 par visu šķidrumu maiņu, tikai par darbu bez materiāliem...

Kādiem?

Logu šķidrums ar? (joks)

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 9 minūtēm , kicker teica:

20eiro diagnostika ar dzīvo datu skatīšanu izbraucot, ne pliku kļūdu nolasīšanu- nē tas nav kaktenieks garāžu kooperatīvā

Manā provincē arī 20eur. Bet daru pats, jo tā saņurcītā izdruka krievu mēlē, ko man izdod servisnieks, neko baigi nepalīdz.

Link to comment
Share on other sites

kicker

Runāju par Rīgas guberņu, kur normāli arī visu izskaidro par tālākām nepieciešamām darbībām, ja kādi dati ir ārpus normas robežām vai uzrāda kādu kļūdu.

Link to comment
Share on other sites

Andzzeys
pirms 3 stundām , ivo teica:

Nu bet kur problēma - ņem un lodē pats, ja nevēlies maksāt! Ak nemāki? Tūļu vajadzīgo arī nav? Nu sorry, tad būs vien jāmaksā.

Tieši tā - nav tooļi. Būtu vajadzîba kaut ko tādu biežāk lodēt (parastais lodāmurs ir), nopirktu un iemàcītos.

 

Tam, ko daru, tooļus esmu nopircis un tāpēc neesmu palicis par tādu pi*aru, kurš katram, kuram vajag ko specifisku izdarīt, lepni atcērtu - tas maksās 120 Eur par stundas darbu - gribi ņem, gribi neņem.

 

Un atbildot uz jautājumu - problēma nav. Vajag tik piedāvājumu, kurš to var par saprātīgu summu izdarīt. Tas ir 20 minūšu darbs, ja rokas no pohām vai nezinàšanas netrīc - par to 25-30 Eur varu samaksàt. 

 

Par servisiem runājot - Vidzemes pusē stundas darbs maksā 20-25 Eur. Nez kapèc tie 120 neprasa!?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...