Jump to content

Darba meklētāja dienasgrāmata.


Sleepy
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Nezināju īsti kurā sadaļā likt tēmu. Šodien pieteicos bezdarbnieka statusam. NVA atsūtīja apstiprinājumu, klātienes vizītes datumu un info, ka jāpilda darba meklētāja dienasgrāmata. Godīgi sakot, pēdējais mani drusku izsita no rāmjiem? Ko lai tur rakstu? Statusu kārtoju, kā lielākā daļa, Kupona(Kvalifikācijas ieguve)dēļ. Rakstīts- jāraksta pārbaudāma informācija?

Link to comment
Share on other sites

Un ja pārbaudīs, tad ganjau atņems statusu, liks atmaksāt atpakaļ saņemto pabalstu.

Varbūt pat iestājas kautkāda kriminālatbildība par krāpšanu.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Un ja pārbaudīt, tad ganjau atņems statusu.

Zini konkrētu gadījumu?

Nē, nu ja pats esi zābaks un dod mājienu ka vajag tevi pārbaudīt, tad meibī.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir vienkārši loģisks secinājums. Ka ja nodarbojas ar krāpšanu, tad arī jāsaprot kādi ir riski.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Stasss teica:

Zini konkrētu gadījumu?

Konkrētu gadījumu nezinu, bet es pat varu iedomāties, kā viņi to pasākumu varētu nākotnē digitalizēt un tad "piedzīt zaudējumus" par pēdējiem 5-10 gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak ganjau galīgi muļķi tur nestrādā un tādus safantazētājus redz katru dienu. Profilaksei kādu ik pa laikam paņem pie dziesmas.

 

Bet nu tā kā te visiem patīk visādi abstraktie salīdzinājumi, tad tas tas pats kas ieteikt braukt bez tiesībām vai dzērušam. Ja nezini nevienu konkrētu gadījumu, kur kāds noķerts, tad aizrādījums neskaitas. :D Postpadomju tradīcijas turpinās. 

Cik tad tur tā darba aizpildīt to dienasgrāmatu? 10 minūtes? It īpaši ja tiešām meklē darbu. Bezdarbniekam jau itkā tik daudz brīvā laika vajadzētu atrasties.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Bezdarbniekam jau itkā tik daudz brīvā laika vajadzētu atrasties.

Nez, ir bijuši periodi, kad bezdarbnieka statusā darba bijis vairāk nekā darbinieka statusā. Ir potenciālie darba devēji, kas uzdod "mājas darbus" ;) 

Link to comment
Share on other sites

Neviens neko nepārbauda. Viņiem to vajag priekš atskaites. Kā jau te teica, jebko var ierakstīt.

Andri, te nav salas, jums tajā galā droši vien savādāk. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , binary teica:

Ir potenciālie darba devēji, kas uzdod "mājas darbus" ;) 

 

Nedomāju ka NVA tur prasa iesniegt dara interviju transkriptus.

Pieteicies vakancei - ieraksti ailē ka aizsūtiji CV.

Aizgāji uz interviju - ieraksti ailē ka biji uz interviju.

Nu ja darba devēji dod 'mājas darbus', tad jau vēl labāk. Ir ko ierakstīt ailē - pildiju mājasdarbus :D

 

Tur pat 10 min neaizņemtu

 

Pirms 7 minūtēm , base7 teica:

Andri, te nav salas, jums tajā galā droši vien savādāk. 

Man vienkārši tas liekas bezgala muļķīgi, it īpaši ja tiešām meklē darbu. Kautko izdomāt varētu pat būt grūtāk un ilgāk, nekā pierakstīt ko reāli darīji.

 

Cilvēks prasa kā to dienasgrāmatu aizpildīt, viņam iesaka kautko safantazēt :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Nedomāju ka NVA tur prasa iesniegt dara interviju transkriptus.

Es par to, ka darba meklēšanas laikā "brīvā laika" var būt arī mazāk nekā esot nodarbinātam, nevis tā viennozīmīgi:

Pirms 26 minūtēm , AndrisBB teica:

Bezdarbniekam jau itkā tik daudz brīvā laika vajadzētu atrasties.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , binary teica:

bet es pat varu iedomāties, kā viņi to pasākumu varētu nākotnē digitalizēt un tad "piedzīt zaudējumus" par pēdējiem 5-10 gadiem.

Es gan šo nevaru iedomāties 😁

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Sleepy teica:

Statusu kārtoju, kā lielākā daļa, Kupona(Kvalifikācijas ieguve)dēļ.

Vispār interesanti… Agrāk lielākā daļa statusu girbēja, lai tiktu pie pabalsta. Tagad pabalstu var dabūt bez statusa?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Cilvēks prasa kā to dienasgrāmatu aizpildīt, viņam iesaka kautko safantazēt :D

Klausies, emulator, es nevienu brīdi neteicu ka ir jāizdomā Sia "Pats sev brālēns" vai ko tamlīdzīgu.

Ieraksti kaut vai SIA Maxima Latvija, krāvējs, attiecīgās iestādes telefona numuru un viss.

Kāds kaut ko šķetinās?

 

Tas ir vienkārši Wooww, kā te viss ir ar pirkstu jāiebaksta, lai nerastos lieki jautājumi..:suicide2:

 

 

AndrisBB, tu esi bijis kaut reizi Latvijas NVA kantorī, lai atkal norādītu, kas te kam ir jādara?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

AndrisBB, tu esi bijis kaut reizi Latvijas NVA kantorī, lai atkal norādītu, kas te kam ir jādara?

Jā esu, un kas no tā? Esu pat bijis bezdarbnieks un saņēmis pabalstu. Krīzes laikā, kad tiešām ar darbiem un samaksu bij kā bij. 

 

Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

es nevienu brīdi neteicu ka ir jāizdomā Sia "Pats sev brālēns" vai ko tamlīdzīgu.

 

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Safantazē darba vietas, kontaktalruņus.

 

NVA mazākās pilsētās ļoti labi pārzin uzņēmumus, kur tiek meklēti darbinieki utt. Tādai fantazēšanai ir īsas kājas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Pirmais, kas jāizdara - jāaiziet uz Rozes vai citu grāmatnīcu, otrais - jānopērk grāmata "Bridžitas Džounsas diensagrāmata", trešais - jānosvītro uzraksts daļā "Bridžitas Džounsas" un jāieraksta "Bezdarbnieka", ceturtais - grāmata jāaiznes uz NVA. Un viss!

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ir diva veidā situācijas.

Pirmā. Cilvēks zaudējis darbu, piesakās NVA bezdarbnieka statusam un godīgi pilda visu kā nākas, jo grib atrast darbu.

 

Otrā. Cilvēks aiziet no darba, piesakās NVA bezdarbnieka statusam. Tai pat laikā viņš jau ir caur savām paziņām (vai tamlīdzīgi) jau atradis darbu, bet nolemj pagaidām atpūsties (var to atļauties) un saņemt bezdarbnieka pabalstu. Un lai to nezaudētu (saņemtu pabalstu) nākas aizpildīt to dienasgrāmatu.

 

 

  • Atbalstu 4
Link to comment
Share on other sites

Nu tāpat kā pats te kādu brīdi propagandēji par maksu nevalkāšanu, potēm un viltus sertifikātiem utt.

Viss ir labi, līdz brīdim kad pašam vajag pabalstu vai kādus kursus, bet nedabon, jo kāds izlēmis atpūsties un var to atļauties, tik pabalstu gan grib.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu tāpat kā pats te kādu brīdi propagandēji par maksu nevalkāšanu, potēm un viltus sertifikātiem utt.

Koa? Tu par mani? Neesi kaut ko smagi sajaucis?

Link to comment
Share on other sites

Darba meklētāja dienasgrāmata ir tā DOCX formāta veidlapa, kurā tu raksti šajā periodā apzinātos darbus.

Tajā pašā e-pastā pielikumā meklē - nav vai tad?

 

ja ir noticis brīnums un tiešām nav, tad te būs.
ja pielikumā ir, tad izmanto pielikumā doto un turpmāk skaties uzmanīgāk.

DIENASGRĀMATA.docx

 

Un vēl - tā kā kaut kad šim gāju cauri atpūšoties no darba dzīves, tad zinu, ka piekomandētais NVA darbinieks(-ce) ir cilvēcīgi un labprāt atbild uz pieklājīgiem jautājumiem. Ja ir stulbi jautājumi vai nevari sazvanīt - vienmēr vari piezvanīt uz citu NVA filiāli, piemēram, reģionālo bez rindas, kur cits NVA darbinieks labprāt pastāstīs vajadzīgo. Latvijā noteikumi ir vienādi.

 

Edit: vai moderatori varētu, lūdzu, offtopiku patīrīt?

Labots - usver
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Slinkums meklēt, bet vaitad nenosodīji te tos kas nevalkā maskas, nepotējas un pēc būtības uzliek tam visam mīksto?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

bet vaitad nenosodīji te tos kas nevalkā maskas, nepotējas un pēc būtības uzliek tam visam mīksto?

Nez, neesmu bijis nekad nedz vienas puses, nedz otras puses viedokļa kasmīgs pielūdzējs.. tāpēc iespējams par šo tēmu esmu dažādi runājis.

Katrā ziņā bootā šai tēmai esmu jau laiciņu padevies..

 

Vispār es nekad neesmu bijis tāds likumpaklausīgs pilsonis, tā ka piedodiet ja varat. Ja nevarat, arī labi 😁

ok, netaisīs offtopiku.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , base7 teica:

Ir diva veidā situācijas.

Pirmā. Cilvēks zaudējis darbu, piesakās NVA bezdarbnieka statusam un godīgi pilda visu kā nākas, jo grib atrast darbu.

 

Otrā. Cilvēks aiziet no darba, piesakās NVA bezdarbnieka statusam. Tai pat laikā viņš jau ir caur savām paziņām (vai tamlīdzīgi) jau atradis darbu, bet nolemj pagaidām atpūsties (var to atļauties) un saņemt bezdarbnieka pabalstu. Un lai to nezaudētu (saņemtu pabalstu) nākas aizpildīt to dienasgrāmatu.

Meklē vai izliecies, ka meklē - dienasgrāmata vienalga būs jāiesniedz abos gadījumos.

 

Izņēmums ir tad, ja atrodi darbu pirms pienācis noteiktais atskaites datums. Tad vari paziņot "paldies, atradu, noslēdziet manu statusu" bez tās dienasgrāmatas nosūtīšanas dienu pirms noliktā atskaites datuma.

 

Dienasgrāmatā nevis sadzejo, bet raksti reālas firmas - kur esi bijis, ar ko runājis, gaidi atbildi vai arī atbilde jau bija.
Ja bija atteikums - tā arī raksti, ka "Kandidātam ir nepietiekama pieredze ar kokzāģētavas iekārtām XYZ" vai ko nu vari izpīpēt no atteikuma.
Ja bija sekretāres atbilde "paldies, gaidiet" - nu okei, kontaktpersona sekretāre TādaUnTāda, viņas kontakti tādi-un-tādi, gaidām atbildi no firmas.

Labots - usver
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 40 minūtēm , rubb teica:

Kur problēmas atvērt to pašu CV. LV un sazināties ar tur atbilstošajiem darba devējiem un nosūtīt savu info - cv utt? KUR?

Vai jums ar šādām metodēm tiešām ir bijusi iespēja sazināties ar darba devējiem?

Parasti tur jau sekretāre vai apsargs noairē visu tavu iniciatīvu ar atbildi, ka atsūtiet savu cv un ar jums sazināsies. Pareizo e-kastes adresi paši atrodiet web lapā.
Bet ja vajag tikai statistikai, tad jau cv var sūtīt arī uz izdomātām ekastēm, kuras var arī neeksistēt. Juridiski kaut kas jau būs darīts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Sleepy locked this tēmaa
1 hour ago, _dunduks_ said:

Vai jums ar šādām metodēm tiešām ir bijusi iespēja sazināties ar darba devējiem?

Tieši ar tādām metodēm(cv.lv darba devēju ievietotie sludinājumi, darba piedāvājumu sludinājumi citās platformās) es arī esmu atradis savus pēdējos divus darbus. Un tāpēc arī pietiekoši labi pārzinu virtuvi kā darba meklētājs, arī to kā ir ar tiem kursiem un rindām uz tiem.

Tāpēs arī varu apgalvot to ko apgalvoju savā iepriekšējā postā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...