Jump to content

Industriālais putekļusūcējs


Vilcinjsh
 Share

Recommended Posts

Meklēju industriālo putekļu sūcēju saimniecībai - galvenais, lai jaudīgs, var sūkt slapju un sausu, nav nekādu maisu (ir tvertne) un ir tā rozete, kas pie putekļusūcēja ieslēgšanas padod strāvu uz pieslēgto instrumentu.

 

Kādam ir pieredze, kas ir ar labāko price/power/quality attiecību?

 

Pagaidām esmu atradis Einhell 1930 salīdzini.lv pa ~90EUR (https://e-einhell.lv/elektroinstrumenti/puteklusuceji-un-piederumi/einhell-th-vc-1930-sa-wet-dry-puteklu-sucejs), bet nekad nekas no Einhell nav bijis īpašumā..

 

Labots - Vilcinjsh
Link to comment
Share on other sites

mana šauri subjektīvā pieredze:

sausām lietām labāk ar lielu papīra maisu. vismaz nekas ārā nelido strādājot pa otru galu, kad pilns - nomaini un viss tīrs. 

 

slapjām lietām - labāk citu putekļusūcēju, jo pēc slapja sūkšanas, sausi putekļi labi izlīmējas visur, sākot ar šlauku.  Te savukārt nekādu maisu nevajag, pietiek ar kādu porolona švammi izplūdē. 

 

bet pēc ūdens sūkšanas, diena / divas paiet, kamēr izžūs gofrētā šļauka lai papīra maisu ielikt. 

 

automātiskais rozetes ieslēdzējs antīkam Bosch, slēdzas proporcionāli dūrienzāģa, vai slīpmašīnās apgrieziniem. Tas tracina. T.i. ja nezāģē "ručkā" ar sūks drusku klusiņām. 

 

ir otrādi, instruments ieslēdz putekļusūcēju

 

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vilcinjsh: rozeti vajag to kura ieslēdz putekļu sūcēju ieslēdzoties instrumentam nevis otrādi.

Ti nevis ieslēdzot putekļu sūcēju  ieslēdzas ripzāģis, bet gan ieslēdzot ripzāģi ieslēdzas putekļu sūcējs.

Tuvākā manta ar šādu funkciju kas man likās ok ir Karcher WD 5 Premium. 

Bet beigu beigās - padomāju un sapratu , ka bez tā varu lieliski iztikt jo sūcējs parasti ir rokas stiepiena attālumā , vietas un naudas ir maz  - paņēmu WD3. 

Ņemot vērā iepriekšējo bēdīgo pieredzi ar ķīniešu putekļu sūcējiem (normāli nesūc ,nodeg) es tos pat neizskatīju kā variantu.

Jā skatoties cenu paskaties cik nāk līdzi maisiņi un cik viņi maksā. Eihell nāk līdzi 1 , manam WD3 - 5. Sīkums, bet 10 eiro starpība uzreiz būs.

 

 

Labots - zeds
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Ja nevajag rozeti, tad sausai sūkšnai der jebkurš putekļu sūcējs, kuram klāt atsevišķs ciklons pielikts. Bez tā ciklona neko prātīgi nepasūksi, maisus regulāri mainīsi. Man ir karcher, maisu mainu max 1x gadā regulāri lietojot, jo visa draza paliek ciklonam. Sūc labi, bet tā birste jebkuram ķīniešu sūcējam būs labāka, nekā dārgākajam, pārcenotajam karcherim.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 2 minūtēm , Vasarnieks teica:

sausai sūkšnai der jebkurš putekļu sūcējs

Ir svarīgi, kādi putekļi tiek sūkti. Betona, it sevišķi, špakteles putekļi var nobeigt parasto ciklona putekļu sūcēju, jo sīkās frakcijas ir ļoti blīvas, pielīp pie ventilatora lāpstiņām, nemaz nerunājot par filtriem, kas momentā būs ciet.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vilcinjsh
Pirms 50 minūtēm , zeds teica:

Vilcinjsh: rozeti vajag to kura ieslēdz putekļu sūcēju ieslēdzoties instrumentam nevis otrādi.

Ti nevis ieslēdzot putekļu sūcēju  ieslēdzas ripzāģis, bet gan ieslēdzot ripzāģi ieslēdzas putekļu sūcējs.

Tuvākā manta ar šādu funkciju kas man likās ok ir Karcher WD 5 Premium. 

..

Ņemot vērā iepriekšējo bēdīgo pieredzi ar ķīniešu putekļu sūcējiem (normāli nesūc ,nodeg) es tos pat neizskatīju kā variantu.

Jā jā, pārrakstījos, tiešām vajag tādu, kad instruments ieslēdz putekļusūcēju, nevis otrādi :)

 

Par ķīniešiem, saprotu, Einhell Tu liec šajā pašā ķīniešu grozā vai kur citur? Skatos, ka vāciešu testos (Vācijā testu kultūra ir ļooti attīstīta), šis Einhell tiek vērtēts augstāk par WD5 un zemāk par WD6: https://www.testberichte.de/haushaltsgeraete/2588/staubsauger/werkstatt-industriesauger.html

 

Tad ir kādam Einhell aparāts, atzīstas!?

 

 

Link to comment
Share on other sites

aizej dzīvē uz viņiem paskaties. Un arī uz pārējiem einhell produktiem. Nezinu kā viņi reitingus dabū, tas brends ķīniskākais no ķīniešiem. iespējams konkrētais modelis ir fine es tiešām nezinuy.

Vispār man tak vienalga ko tu pērc, es tev izstāstīju savu pētījumu un pieredzi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir vismaz 5 dažādi Einhell elektroinstrumenti īpašumā- ne par vienu nevaru sūdzēties. Einhell nav tas lētākais ķīnietis. Tas ir tāpat kā ķīniešu riepām- ir Sailun un ir pārējie (lētie) ķīnieši.

Vari papētīt un apčamdīt Lytagrā. Arī pieminēto putekļusūcēju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

autoram pieredze nederēs, bet ēnivej, ja jau tēma par putekļu sūcējiem...

pirms gada paņēmu citu ķīnieti - scheppach putekļsūcēju, galvenokārt, lai ir ar ko dāčā remonta gružus sasūkt, un nav žēl, ja gadījumā pieaug kājas... maksāja nožēlojamus 30€...

plusi: strādā... :mrgreen2:

mīnusi: oriģinālie papīra maisi paziņo, ka pilni ar caurumu un attiecīgu sasūktā izkliedēšanu istabā... + es jamo lietoju tikai komplektā ar ausu aizbāžņiem, jo tā gaudošana tam motorītim ir naturāli kretīniska...

 

Link to comment
Share on other sites

2021.12.14. , 13:53, Vasarnieks teica:

atsevišķs ciklons

varētu kādu foto redzēt, kā tas izskatās? Nestādos priekšā. Pašam ir karcher lētais WD3 laikam, darbojas labi.

pirms 16 stundām , Athlons teica:

nožēlojamus 30€.

karcher jau nemaksā daudz vairāk, kaut kur ap 40 bija, ja pareizi atceros

Link to comment
Share on other sites

Vilcinjsh
pirms 2 stundām , Daiļais teica:

 

Šis noteikti ir labs papildinājums jebkuram putekļu sūcējam, lai nav čakara ar maisiem. Aliexpress šādi cikloni mētājas pa ~20EUR un instalējas uz jebkuras tvertnes. Var sameklēt kā "cyclone dust collector"

Link to comment
Share on other sites

Tas ir drausmīgs bomžu variants. Kad taisi remontu, jau tā ir instrumenti riņķī apkārt, vadu mudžekļi, kaudzes ar materiāliem. Ja vēl šitāda uzparikte maisās pa kājām.

Ar maisiem ka reiz nav nekāda čakara, viss ir ļoti ērti.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@e = d  šoreiz pilnīga taisnība. Tāda veida risinājumi varbūt ir kaut cik noderīgi, piemēram, ja gribās pa lēto uzstādīt sev skaidu/putekļu savācēju iekš mājas darbnīcas/garāžas, kur šī uzparikte ir iebūvēta skapī/nišā, bet nu ne izmantot tādu ierobežotas vietas apstākļos, un kustināmā formā.

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 5 stundām , Vilcinjsh teica:

cyclone dust collector

@ivo, man tieši šāds uzstādīts uz 40L metāla trauka. Protams ar maisiem ir ērtāk, tas ciklons izmērā man sanāk apmēram, kā 2. putekļu sūcējs. Kad vajag pārvietot, tad 2x jāness :D Bet es neatceros, kad pēdējo reizi esmu slotu rokā paņēmis, visu sūcu. pat sētā bruģi pēc kokapstrādes, metālapstrādes darbiem, granti no piekabes var sasūkt - iztīrīt, par darbnīcu stūriem / plauktiem nerunājot. Strādā labi, ja tas viss būtu jāsasūc maisā, tad sūcēja cena ir maznozīmīga. Karcherim nav atkārtojami izmantojamie maisi.

Link to comment
Share on other sites

Vilcinjsh
pirms 18 stundām , e = d teica:

Tas ir drausmīgs bomžu variants

Bomžu variants ir sastutēt divas mucas kā tajā video no austrumiem un nomest uz zemes.

 

Normāli čaļi uzliek smuku ciklonu uz mucas, ieliek to kastē un novieto telpas stūrī + izvelk vadus pa darbnīcu. Tāds plāns pamazām arī ir radies man.

 

Te vācietis nedaudz pārcenties un vēl pats uzbūvējis putekļsūcēja kasti izmantojot veca putekļsūcēja motoru, ar visu auto slēdzi:

 

Link to comment
Share on other sites

Ja darbnīca, tad visa ši j.ļa ir ok, bet ja vienreizējs pasākums, tipa dzīvokļa remonts, tad, tiešam lētākais rūpnieciskais no Depo un putekļu maisi. Tiem ir variants kad arī strādā bez maisa, kaut kā kā tajā pirmajā video par to ''kolhoza'' mucu. Man, pat kaut kā liekas vai tik nebūs izdevīgāk, ja netaisi remontu nedēļām ilgi, izdevīgāk to verķi izīrēt. Starp citu, tas , ''kolhoza'' variants, kad plastmasa mucā no kanalizācijas caurulēm ''ciklons'' , lieliem/smagiem gružiem jau derēs. Ja grib smalkākus/vieglākus putekļus, tad bez normāla ciklona nekas labs nesanāks. Piedevām, lai cik tas nebūtu dīvaini, jo tievāks ciklons ,  jo labāk attīra no sīkajām daļām. Dažreiz liek veselu bateriju sīku cikloniņu paralēli. Laikam to var redzēt ciklona putekļsūcējos. 

Bet, tā ka topika autoram vajadzēja gan ūdenim , gan putekļiem, tad ciklons garām, jo aizķēps. 

Pats , kādreiz Depo, par akcijas cenu nopirku šādu (laikam 100eur) - esmu baigi apmierināts, jo ir opcija , ka ieslēdzas , kad štepselī tiek ieslēgts kāds instruments, tipa ripzāģis. Vēl, milzīgs pluss- 4 metru gara šļūtene. Var aizsniegt jebko nevelkot līdzi pašu putekļsūcēju. Sūc zvērīgi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , oxygen teica:

Pats , kādreiz Depo, par akcijas cenu nopirku šādu (laikam 100eur)

ja vēl būtu filtra automātiskā tīrīšanās funkcija pa to naudu, tad zelta manta :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , oxygen teica:

Ja darbnīca, tad visa ši j.ļa ir ok, bet ja vienreizējs pasākums, tipa dzīvokļa remonts

Tagadējās dzīvojamās mājas jau pamatā arī ir tikai ''dzīvoklis ar zālāju'', kurās darbnīca netiek paredzēta, bet garāžas brīvā vietiņa ir vienīgi ''mantu izgāztuve''

😏

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Vilcinjsh teica:

Normāli čaļi uzliek smuku ciklonu uz mucas, ieliek to kastē un novieto telpas stūrī + izvelk vadus pa darbnīcu. Tāds plāns pamazām arī ir radies man.

Normāli čaļi ieliek kastē un novieto telpas stūrī, nenormāli - taisa katram instrumentam atsevišķu skaidu nosūcēju, kuru iebūvē konkrētā instrumenta darba galdā :D Trūkums tādam variantam - nav jāplāno, kur instrumentu nolikt uz nākamajiem 20 gadiem, lai tikai nebūtu jāpārvelk gaisa vadus (plānošana, kā zināms, ir ļoti svarīga) 🤪

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kaads teica:

ja vēl būtu filtra automātiskā tīrīšanās funkcija pa to naudu, tad zelta manta

Ū ja, par sviestmaizi un vēl super-puper ekstras. Starp citu, lietojot papīra maisu , sūc /nekrīt tā ražība nemaz tik traki . Pats maiss ir pamatīga izmēra. Bet, var arī , mierīgi bez maisa , ja tipa zāģa skaidas. Nu , protams , slapjajai sūkšanai bez maisa.  Nu šis aparāts ir labais par savu cenu, tik ... tagad vairs Depo netirgo, bet pie tiem pārstāvjiem jau cena  paliela, Lai gan, ir viens mīnus tai dzelzs kastei uz plastmasa rāmja/riteņiem- kad sūc uzģenerē kārtīgu statisko elektrību ja gaiss ir sauss un , ka Leidenes trauks, sakrāj. Var dabūt kārtīgu dzirksteli no tās kastes. Tā ka jāuzmanās vai jāpiekar kāda metāla trosīte uz zemi. Nez ka ar šo problēmu citiem, jaudīgiem industriālajiem putekļu sūcējiem. Vai tik tiem kam tā metāla kaste?

 Starp citu neesmu vairāk redzējis tādus, ar tik garu šļūteni. Visiem , parasti uz pusi īsākas, kad vajag kādai telpai visus kaktus , tad jāvalkā pats sūcējs. Bet ja taja telpa pa vidu visādi materiāli, tad vieglāk staipīt tik cauruli, nevis visu aparātu. Es nemaz nerunāju kad ir jātīra kādi augstāki plaukti. Tad ar parasto nezini kā aizsniegt. Pats jau uz kāpnītēm, bet putekļusūcēju, ''zobos''?

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 2 stundām , oxygen teica:

 statisko elektrību ja gaiss ir sauss un , ka Leidenes trauks, sakrāj

 

A ko, šamam zemējums nava? Tipa ja pat elektroinstrumentus var spraust.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...