Jump to content

Kabatas baterijas


ziedlapa
 Share

Recommended Posts

Labdien! Meklēju šāda veida kabatas baterijas,kurās liek iekšā D-tipa baterijas. Apaļās resnās.

Ar led lampiņu,vai vēl labāk,ar E-10 tipa kvēldiega lampiņām. No Ķīnas var pasūtīt tikai lielos daudzumos.

LV interneta veikalos neatradu. Pievienotos attēlos šīs tieši ir ar kvēldiegu lampiņām.

Vajadzīgs ,kur ieliek 2 gb.D-tipa baterijas.

Varbūt kāds zina ko vairāk?

Kabatas baterijas.jpg

Kabatas baterijas-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nostaļģija vai īpašas prasības pret gaismas staru, luktura izmēriem u.t.t.?

 

Lai izdodas atrast, man pašam ir šāda tāda lukturu kolekcija, interesē dažādi izmēri,

ja atradīsi, nenoskaud, bet padalies ar linku, būs interesanti apskatīties!

 

D izmērs (32650) tagad diezgan rets un tie paši vairumā akumulatoru lādējamo tipa (li-ion 3.7V) nevis 1.5V Alkaline

Link to comment
Share on other sites

Gaismas stars !!!!!!! Un ja vēl oriģinālā Ķīniešu lampiņa,kurai bija tas zilais mazais stikliņš,starp kvēldiega turētājiem,

tad vispār super.Tām lampiņām kvēldiegs reti kurai nebija centrā. Nu Alkaline 1,5 baterijas vēl atrast jau var.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Es pareizi saprotu - tu tieši meklē fanāri ar kvēlspuldzi, lai dabūtu to specifisko izkropļoto gaismas kūļa ģeometriju ar tumšāku pleķi pa vidu (tā saucamo "beam hole", vai kā nu tas termins bija)? 

 

Tjipa šo? -

normal_image~84.jpg

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Nē,ne šo,izkropļoto gaismu. Tādas baterijas ražoja ne Ķīna,bet bijušā savienība.Bet Ķīnas ražotās ar oriģinālo kvēldiegu lampiņu,

bija perfekts stars. Un teikšu,ka varētu jau arī ar led,bet ar Alkaline baterijām,2xD.Bet tās jau ar es nevarēju LV atrast.

No Ķīnas ,kā jau rakstīju,tikai vairumā.

LED.jpg

LED-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

A kādēļ nenopirkt laba brenda (piem. Maglite) lukturi, kuri joprojām izmanto kvēlspuldzes noteiktos modeļos?

Atvaino, es laikam īsti līdz galam nesaprotu galveno kritēriju Tavā krustagājienā pēc luktura - tu tieši gribi lai ir D-izmēra baterijas? Vai lai ir tieši kvēlspuldze? Vai lai ir tieši labs gaismas kūlis? Vai lai ir tieši lielais reflektors? Vai lai ir tieši sudrabotā krāsā korpuss? 

Man kaut kā šķita, ka parasti cilvēki izvēlas lukturi pēc spilgtuma, fiksētas/regulējamas lēcas, un pēc vēlamā barošanas tipa un kapacitātes. Izskats, konstrukcijas īpatnības un viss pārējais parasti ir sekundārs...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 10 minūtēm , Artanis teica:

A kādēļ nenopirkt laba brenda

autors smalki uzraksīja, ko vajag, tā kā nepiepisies ....

Link to comment
Share on other sites

Ja var,tad varbūt vari saiti uz Maglite.Varbūt domas man tad mainās.Bet uz Taviem pēdējiem jautājumiem,ko es īsti gribu- D-izmēra baterijas,kvēldiegs vai led,

lielāks reflektors.Bildē šie lukturi ir metāla,tāpēc sudrabota krāsa

Link to comment
Share on other sites

Nu ja Tev ražotājs nav svarīgs un esi gatavs pirkt ķīnu, tad variantu jau ir pietiekami, kaut vai piemēram -
https://www.jahipaun.lv/internetveikals/toode/galvas-un-kabatas-lukturi/kabatas-lukturi/aluminija-lukturis-4d-37cm-_k2w8af/

Būs tev D-baterijas, i kvēlspuldze, i lielais reflektors, un pat alumīnija čehols (tikai melns, ne sudrabots). 

 

Vienkārši mūsdienās jau vairums ņem lukturus ar 18650 uzlādējamajām baterijām. Tie ir dabūjami arī ar kvēlspuldzēm, cik atminos. Tādēļ arī tiku vaicājis, kādi tad ir tie galvenie priekšnosacījumi.

 

@alusbundza  Nu re ka nebija tev taisnība šoreiz - autors atvērts opcijām. Nav nekāds grēks noprasīt, ko īsti meklē, ja nu sanāk ieteikt ko labāku.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

bateriju?

Bateriju, kurā liek iekšā kvēlspuldzi? Tak pārteicās autors pirmajā rakstā.

Link to comment
Share on other sites

varu piedāvāt ar roku droč ija mo  lukturi,  PSRS laiki, piemirsu kurš gads, bet vecs. Tad kad uznāks pcs  enerģijas krīzē, tad gaisma būs vismaz

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Artanis teica:

Nu ja Tev ražotājs nav svarīgs un esi gatavs pirkt ķīnu, tad variantu jau ir 

Jā,tur ir gandrīz viss ko gribu, bet gandrīz...... Jo pirmais nosacījums man tomēr ir ar 2xD.

Bet tas ir 37 cm .Neder

Paldies visiem,kas izteica savas domas.

Link to comment
Share on other sites

Kā man kādreiz teica ķīmijas skolotāks, jāsaka nevis baterijas, bet barošanas elementi.

Pirms 25 minūtēm , e = d teica:

bateriju

 

Link to comment
Share on other sites

kompresors
pirms 5 stundām , ziedlapa teica:

Meklēju šāda veida kabatas baterijas,kurās liek iekšā D-tipa baterijas.

Man kaimiņiene, stipri gados, arī vienreiz palūdza, nopirkt "bateriju". Es arī jautāju, kādu? Lielāku, mazāku, apaļu, kantainu, 1,5V, 4,5V, 9V? Šī teica, ka vienalga kādu, ka tik ir... Nu es no saviem krājumiem šai piedāvāju... Šī paskatījās lielām acīm un teica: "Nē, man vajag tādu, no kuras gaisma iet ārā!" Izrādās, lukturīti. Viņa teica, ka visu mūžu šo saukusi par bateriju!

Link to comment
Share on other sites

Nu tad uzrakstīšu precīzāk.Meklēju kabatas lukturīti,kuram ieliekami iekšā divi D-tipa barošanas elementi,(D-tipa baterijas).

Vai ar kvēldiega lampiņu,vai ar led diodi(diodēm). Tādas kā augšējā bildē redzamas-FT-200,FT-300,FT350 vai FT-400

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , ziedlapa teica:

Meklēju kabatas lukturīti,kuram ieliekami iekšā divi D-tipa barošanas elementi,(D-tipa baterijas).

Kāpēc?

Link to comment
Share on other sites

2021.11.26. , 15:01, Insekc teica:

Es gan dodu priekšroku LED galvas lukturīšiem ar 2x 18650, ideāli, ja ar zoom.

Piekrītu. Paņēmu tād pirms laika no Aļika. Izskatās gan kosmisks, bet baigi labs ar visu zōomu un kustrību sensoru, kuru ieslēdzot, var ar roku pamāt un slēgāt. 

https://www.aliexpress.com/item/33031657263.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dua0Nvp

 

Tad man vēl ir lielais niknais ar 2 26650 elementiem. Vajadzēja pirkt bez aķiem, tad būtu 18 eiro, ar aķiem bij 24 (mums ir sūnaināi te pieejami un virs 40 eiro). Aķi izrādījās draņķi ar ~1400 mAh stundu ietilpību.

 

https://www.aliexpress.com/item/4000229536097.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dbNynPh

 

Te tiem lielajiem elementiem kosmiskas cenas - virs 20eiro/gabalā. Paveicās, uzsūtīju 2 gab pa 12 iero abus kopā ar 5 Ah.

 

https://www.aliexpress.com/item/32853981033.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dLWke0X

 

Reāli tā arī ir ~5200 mAh. Lukturis deg ilgi un labi.

 

Aķus testēju ar šo - iesaku:

 

https://www.aliexpress.com/item/4000060635535.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dLWke0X

 

Vēl ir lukturītis ar 1 18650 elementu un zoomu kā dežūrejošais virtuves atvilknē -perfekti strādā.

 

Nu lab, tā visa ir lirika, ja esi nospēris vagonu ar D elementiem. :D 

 

Ā, man ir kaut kāds jeņķu mentu lukturis ar 3 vai 4 D elementiem un kvēlspuldzi, bet to var arī kā steku izmantot. Var kādam atdot, ja atradīšu. 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Racer teica:

Reāli tā arī ir ~5200 mAh. Lukturis deg ilgi un labi.

Lūdzu nelietot vārdu "deg" īpaši jau nu rīkam kas darbojas no lion aķiem.
Lai gan ticu, ka konkrētais teikums arī šādi ir pareizs. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Usins teica:

Lūdzu nelietot vārdu "deg" īpaši jau nu rīkam kas darbojas no lion aķiem.

Ok, pieņemts - spīd/apgaismo. Btw, ir video, kur cep olas uz tā luktura kad uzkarst. :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Paņēmu tād pirms laika no Aļika. Izskatās gan kosmisks, bet baigi labs ar visu zōomu un kustrību sensoru, kuru ieslēdzot, var ar roku pamāt un slēgāt. 

https://www.aliexpress.com/item/33031657263.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dua0Nvp

image.png.a6dd6c6ddf21634b1d09278096ab024f.png

:mrgreen2:

Link to comment
Share on other sites

Man galvas lukturi nepatīk, ikdienā ērtāks ir rokās turamais - vieglāk paņemt, vieglāk nolikt vietā, uz plaukta aizņem maz vietas.

 

Ir arī galvas lukturis ar 2x 18650, pirkts pirms 8 gadiem. Tiek lietots krietni retāk - tad, kad gaidāma kāda garāka pastaiga, vai kad tiešām abas rokas vajag brīvas. Nu un vēl tad, kad abi "rokas lukturi" ir iedoti bērniem :D

 

Tam galvas lukturim kaut kādas plastmasas bija aplūzušas, kļuva nelietojams, bija doma nomainīt. Nopirku vietējā LED veikalā kaut kādu ar iebūvētu bateriju. "Paldies, nekad vairs!" :D Tā iebūvētā baterija nekam neder, lādētājs specifisks, gaisma krietni vājāka. Pamēģināju palietot un ātri vien izdomāju, kā salabot vecā luktura plastmasas :D

 

Par baterijām - no vecām laptopu baterijām esmu savācis kaut kādas padsmit 18650. Rudenī visas salādēju, pēc tam dažus mēnešus var lietot. Lādēju ar hobija bateriju lādētāju.

 

Manējam "ikdienas" lukturim ir viens kaitinošs trūkums - kamēr baterija ir svaiga, tikmēr spīd labi, bet kad pustukša, tad ir krietni blāvāks. Šķiet, iepriekšējam "ikdienas" lukturim bija tā pati vaina. Nez, visi viņi ir tādi?

 

pirms 9 stundām , Racer teica:

Ā, man ir kaut kāds jeņķu mentu lukturis ar 3 vai 4 D elementiem un kvēlspuldzi, bet to var arī kā steku izmantot. Var kādam atdot, ja atradīšu. 

Paskaties topika virsrakstu! Autors grib *kabatas* bateriju! Nav gan minējis, cik lielas viņam tās kabatas…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , binary teica:

Manējam "ikdienas" lukturim ir viens kaitinošs trūkums - kamēr baterija ir svaiga, tikmēr spīd labi, bet kad pustukša, tad ir krietni blāvāks. Šķiet, iepriekšējam "ikdienas" lukturim bija tā pati vaina. Nez, visi viņi ir tādi?

Tu jau runā kā ''domas gigants''; Kisa Vorobjaņinovs no slavenā romāna.😃

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , binary teica:

Manējam "ikdienas" lukturim ir viens kaitinošs trūkums - kamēr baterija ir svaiga, tikmēr spīd labi, bet kad pustukša, tad ir krietni blāvāks. Šķiet, iepriekšējam "ikdienas" lukturim bija tā pati vaina. Nez, visi viņi ir tādi?

Paver lukturīti vaļā, apskaties, kas lācītim vēderā. To shēmu parasti var vienkāršot uz to, ka LED caur kaut kādu slēdzi (mikrene, tranzistors) un nelielu rezistoru (oma daļas) ir tieši pieslēgts pie 18650, pie kam abi elementi parasti ir paraleli. Nekāda diža strāvas stabilizatora LED ķēdē nav. Tādēļ arī izlādējoties baterijai spožums samazinās. Vismaz man tā fizika šķiet tāda.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Racer teica:

Paveicās, uzsūtīju 2 gab pa 12 iero abus kopā ar 5 Ah.

https://www.aliexpress.com/item/32853981033.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dLWke0X

Reāli tā arī ir ~5200 mAh. Lukturis deg ilgi un labi.

Kur tu dzīvo? Es arī metu acis uz šiem, bet tie maitas uz Latviju nesūta, līdz ar to nav opcijas pirkt:

Delivery @ Latvia
O1CN017uFr2G20Ioe3DVqO5_!!6000000006827-2-tps-24-24.png This product can't be shipped to your address.
Select another product or address.
 
Par to pustukšo bateriju, no draivera atkarīgs, ja normāls led draiveris, tad tā it kā nav. Jāskatās pēc modeļa. Man piemēram Convoy lukturītis, spīd visu laiku spoži maksimālajā režīmā, kad vairs netur, notiek step down uz nākamo zemāko režīmu, bet kad tas notiek, parasti baterija jau ir tikpat kā tukša.
Labots - broox
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Insekc teica:

Paver lukturīti vaļā, apskaties, kas lācītim vēderā.

Reizēm to ir vieglāk pateikt nekā izdarīt :D Ir jau tie lukturīši jaukti un laboti (tam pašam galvas lukturim ar 2x 18650 jau pēc piegādes vads uz diodes plati bija pušu, pēc tam lietošanas laikā pāris reizes barošanas vads ir plīsis), bet tagadējo ikdienas lukturi laikam nevar civilizētā veidā izjaukt.

 

Pirms 15 minūtēm , broox teica:

Man piemēram Convoy lukturītis, spīd visu laiku spoži maksimālajā režīmā, kad vairs netur, notiek step down uz nākamo zemāko režīmu, bet kad tas notiek, parasti baterija jau ir tikpat kā tukša.

Paldies par info, būs kaut ko tādu jāmeklē, kad tagadējais būs nolietojies.

Link to comment
Share on other sites

Es arī te izmēģinājos visādus ķīnas galvas lukturīšus. Visi kā viens izskatās kā izmukuši no kādas fantastikas filmas un ir smagi un neērti. Nopirku lētāko Petzl TIKKINA <20EUR un laimīgs kā lācis. Lukturis normāli tur mitrumu, ir viegls, spilgts, līdz ar to var arī sportot, skrūvēt auto un staigāt pa kempingu utt. Ar vājo režīmu arī grāmatu var lasīt. Iekšā 3xAAA baterijas - parastās vai lādējamās.  

Link to comment
Share on other sites

šie ir ok , senukajā pa akciju pa 15 EUER gāja:

 

https://cenuklubs.lv/lukturis-energizer-vision-hd-galvas-3xaaa-474710.html

 

vienīgi nav tāds baigais tālās gaismas "kūlis", bet tā ļoti labi.

Ķīnieši mēdz nosprāgt, pārkarast, ja ilgi izmanto max. režīmā. + lietū gļuko. Un tās baterijas lādējamās, kuras nāk līdzi - nīkulīgas. (es par tiem monstriem kas iepriekš linkos)  arī tādi bija 2 ...lietū nestrādā, izšūst - tad aiziet. + jau minētais - ja visas lamaps ieslēdz - mēdz nosprāgt. Bušu copē tik uz metiena brīdi liku max, tad vēl daudz maz ok. 

 

bračkam ir kaut kāds niknais galvas led - (kantaina kastīte  nmelana, jo brendu neatceros) , bet nu bliež pipec kā...tālo staru jo īpaši..cena gan kodīga ...zem 100 biku,..

jā un sarkanajam režīmam jābūt obligāti 

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Man viena lielā MagLite stāv bez pielietojuma - ar 4 gab. lielajām apaļajām bačām. Ja kādam interesē, varu atdot labās rokās pret taisnīgu samaksu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...