Jump to content

Kabatas baterijas


ziedlapa
 Share

Recommended Posts

Pirms 24 minūtēm , Kazarms teica:

Es arī te izmēģinājos visādus ķīnas galvas lukturīšus.

Es nesen nopirku šo. Labākais, kāds man ir bijis.

Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

nebūs kabatas

bet labi derēs pašaizsardzībai ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

izskatās, ok, vismaz ūdensdrošs , tā raksta.žēl ka sarkanais led nav...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ivo teica:

Es nesen nopirku šo. Labākais, kāds man ir bijis.

Nenoliedzu, ka spīd viņi labi, bet ir 2 galvenās problēmas - šitās konstrukcijas ir pasmagi un ļurceniski, līdz ar to kratās skrienot, kas reāli besī. Un kā jau @osscarrakstīja - mēdz pārkarst un gļukot lietū. 

Vienīgais kas tam lētajam Petzlam pietrūkst - sarkanais režīms, bet tā trūkumu spēju pārdzīvot.   

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

@osscar Cik ilgi iet ar tām pirkstiņbačām?
Un kur laivā vai meža vidū raut pirkstiņbačas? Stiept kasti līdzi?

Nupat gāju pārgājienu mežā naktī. Izlādējās draudzenei lukturis - piesprauž pie powerbankas un mauc tālāk. Ja vajag lukturi, lai pa māju darbotos, tad jā, droši vien der ar kaut kādām bačām. Bet monstru, kas darbojas uz 1 vai 2 18650 es negribētu pat "katram gadījumam" pārgājienu somā iemest.

Pašam ir https://www.aliexpress.com/item/32967086568.html šitāds, nekāda vaina - instrukcijā rakstīts, ka spilgtāko režīmu nevajag ilgi turēt ieslēgtu, bet nu minūtes 15 šancē. Pa 4h mežā arī nenosēdās un gaismu dod tīri ok. Tiesa, pirku par kādiem 26 eur.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Just now, versatile teica:

Cik ilgi iet ar tām pirkstiņbačām?
Un kur laivā vai meža vidū raut pirkstiņbačas? Stiept kasti līdzi?

Tipo 40h vājajā, 10h spilgtajā un 2h pavisam spilgtajā. Reāli, vasarā 2 naktis visu nakti spilgtajā režīmā tur. Ja brauciens ilgāks par 2 dienām, tad ņemu vienkārši līdzi 2 komplektus ar lādējamām bačām- vienu lukturī, vienu kastītē.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es viņu neturu visu laiku max režīmā, nezinu pilnu copes nakti izvelk ..citreiz pat  divas. es iemetu kātus ..un tad uz sarkano  režīmu sēžu. ar to man vairums gadījumos pietiek un nebliež citiem sejā..+ acs labāk tumsā "adaptējas".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , Kazarms teica:

10h spilgtajā un 2h pavisam spilgtajā. Reāli, vasarā 2 naktis visu nakti spilgtajā režīmā tur.

Skaidrs, pusi nakts ziemā :) Es tad labāk ņemu powerbanku un lieku vadu (jo lukturiem pārsvarā micro usb), nekā powerbanku telefonam un vēl bačas lukturim.

Man pamata pielietojums ir mežā, tur ar sarkano var tikai tējas pauzē apstāties. Pārējā laikā veselīgi tomēr tālāk redzēt, lai galīgā briksnī neieietu.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tas gan, bet max režīms jau toč nav visu laiku vajadzīgs. es parasti tāsbačas iemetu somā līdz + rezerves lukturi ja nu kas :D

senukajā tas enerdžaizers ar draugu karti pa 18 iet, skatos. man laikam biku vecāks modelis. šis ir nikināks

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu, max ir tikai tad, ja, piemēram, jāmeklē kāds orientieris vai tālumā atstarotājs, kas maršrutu iezīmē. Pārējā laikā kāds no iepriekšējiem. Tējas pauzē - var sarkano uzlikt, vai vienkārši uz leju pagriezt un visu redz un nežilbina.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

labs topiks sanāca par lampiņu pieredzi, tik nosaukumu topikam vajadzētu palabot...

Link to comment
Share on other sites

Protams, katram pielietojums savs. Man lielākoties mīcīties pa nakts kempingu motopiedzīvojumos, skrūvēt auto/moto un skriet. Līdz ar to, pietiekami. Un uz moča vienmēr var uzlikt bačas palādēties.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , binary teica:

Manējam "ikdienas" lukturim ir viens kaitinošs trūkums - kamēr baterija ir svaiga, tikmēr spīd labi, bet kad pustukša, tad ir krietni blāvāks. Šķiet, iepriekšējam "ikdienas" lukturim bija tā pati vaina. Nez, visi viņi ir tādi?

Imho atkarīgs no akumulatora izlādes līknes. Ar ķīniešu lētajiem aķiem man arī pēc neilga laika jūtami kritās spilgtums. Ar normāliem aķiem paliek blāvāka gaisma kad aķis jau gandrīz izlādējies. Pie tam visiem 3 lukturiem to novēroju.

Link to comment
Share on other sites

Nu domāju ka neba pie vainas akumulators bet tas ka pašai diodei nav normāls draiveris, kas stabilizē strāvu. Te jau pieminēja, ka lētajos ieliek prastu pretestību. Ar šādu esmu sastapies arī lētajās LED  dzīvokļu spuldzēs. Dienā spīd normāli, bet vakarā ''aptumsums''. Nu gaismas diodēm baigi ''vārīga'' raksturlīkne . Ja nav strāvas stabilizators , tad s.ds vien sanāk , ja lieto strāvas ierobežošanai tik pretestību. Nu tajās 220V maiņstrāvas  vēl ''gudrāki'' - ieliek kā pretestību kondensatoru. Ja kaut kur ķedēs kas dzirksteļo , tad mirst kā mušas, jo dzirksteļojot rodas augstāka frekvence ( troksnis) kurai tā kondensators ''pretestība'' sanāk krietni mazāka un izsvilst diodes.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Kazarms teica:

kratās skrienot

Es neskrienu. Nekad. Pārsvarā izmantoju pēc medībām dalot medījumu, ja ir tumšs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Šis var arī pats uzlādēt to 18650 akumulatoru (uz bildes vadiņš)?

ko nozīmē - pats? Pats nevar. Vadiņš domāts, lai to aķīti uzlādētu no USB lādētāja vai powerbankas

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 47 minūtēm , Racer teica:

Imho atkarīgs no akumulatora izlādes līknes. Ar ķīniešu lētajiem aķiem man arī pēc neilga laika jūtami kritās spilgtums. Ar normāliem aķiem paliek blāvāka gaisma kad aķis jau gandrīz izlādējies.

Ja tiem lukturiem nav izlādes aizsardzības, vai nebūs tā, ka izlādējot līdz pilnīgai nullei netiks sačakarēti pat vislabākie aķīši?

Ja jau diode kļūst blāvāka, tad ja tur spdiegums būs mazāks par minimālajiem 2,5V

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , oxygen teica:

Nu domāju ka neba pie vainas akumulators bet tas ka pašai diodei nav normāls draiveris, kas stabilizē strāvu. Te jau pieminēja, ka lētajos ieliek prastu pretestību.

Nezinu gan, vai pietiek ar prastu pretestību… Parastajās spuldzēs vēl OK, tur ieejas sprieguma diapazons gana mazs, lai varētu piemeklēt atbilstošu pretestību. Litija baterijām tomēr spriegums var būt no <3V līdz 4.2V.

Kas skaitās "normāls draiveris, kas stabilizē strāvu"? Ja stabilizē tikai strāvu (teiksim, max 700mA), tad ar to jau pietiek, lai lukturīša spilgtums būtu atkarīgs no aķa izlādes līknēm. Man aķi veci (no vecām laptopu baterijām, varētu būt pat >10 gadus veci), līdz ar to pie slodzes sprieguma kritums var būt ievērojams.

Lai būtu max spilgtums, komplektā ar strāvas stabilizēšanu vajag arī sprieguma pacelšanu… Un tas laikam ir tas, ko manējie lukturi neprot.

 

Pirms 22 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Ko tauta saka par šo plus šo http://skanm.lv/index.php?route=product/product&product_id=1763  vai kaut kur redzēju pa 2 EUR 18650 jaunus izvilktus ~~ no laptopa baterijam kam esot uzlādes kontroles elektronika problēmas bijušas.

Tad papildus lādētāju nevajag pirkt?

18650 aķa max ietilpība laikam ir ap 3600mAh, bet nu tas ir brendīgajiem aķiem, nevis "4800mAh parodijām".

Lādētāju jebkurā gadījumā vajadzēs, ja vien pats lukturis nepratīs lādēt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

lai lukturīša spilgtums būtu atkarīgs no aķa izlādes līknēm

Vispār strāvas stabilizators stabilizē strāvu. Viņam pie ''kājas spriegums'' . Vismaz ja divi litija aķi. Reku vari apskatīt  pie kādiem ieejas spriegumiem nodrošina stabilu strāvu. Pašam aķim ir jābūt aizsardzībai pret pārāk zemu izlādi, jo bez būs kirdik aķim . Nu ja lukturītis ir ar parastajiem barošanas elementiem, ir pat ''kruti'' draiveri, kuri ''izsūks '' tos barošanas elementus gandrīz līdz ''0'' , bet izejā būs joprojām vajadzīgie ampēri (spožums).  Skaidrs ka tāds lukturītis nebūs ''pa kapeikām''. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , kreizā Kāja teica:

ir iespējams 18650 bez pieslēguma vietas iebāzt tai lukturītī un caur vadiņu uzlādēt no datora, powerbankas vai cita avota

protams, ir!

Starp citu, man pirmā dzirdēšana, ka ir tādi 18650, kam var iespraust vadiņu. Vispār jau tā fīča nafig nav vajadzīga, lādētājs no aļika maksā ap 2 eur

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , oxygen teica:

Vispār strāvas stabilizators stabilizē strāvu. Viņam pie ''kājas spriegums'' . Vismaz ja divi litija aķi. Reku vari apskatīt  pie kādiem ieejas spriegumiem nodrošina stabilu strāvu.

Frāzes "viņam pie kājas spriegums" un "vismaz ja divi litija aķi" ir pretrunā viena ar otru ;)

 

Tai lapā nav īsti rakstīts, ko draiveris dara, ja ieejas spriegums ir mazāks par "nepieciešamo izejas spriegumu". Piemēram, ja "Input: 3-4.2V, Output: 3-3.7V", tas mierīgi var nozīmēt, ka viss, kas ir virs 3.7V, tiks samazināts līdz 3.7V, savukārt viss, kas ir zem tiem 3.7V, tiks laisti cauri bez izmaiņām, ja vien pie tā sprieguma patērētājs netērē vairāk kā 2200mA ("Output current" konkrētajam draiverim).

 

Ja diode 700mA tērē pie 2.77V, tad tas strāvas stabilizators nu nekādi nespēs dot ārā "700mA 2.0V", ja aķim pie lielākas strāvas būs tāds sprieguma kritums. Grozies kā gribi, lai nostabilizētu uz tiem 700mA, spriegumu ir jāpaceļ. Kuri draiveri to dara - nav ne jausmas. Nu tie, kuriem "pie kājas spriegums", to nedarīs…  Bet viņi arī nedos ārā 700mA pie 2.0V (jo patērētājs-diode pie tāda sprieguma nemaz netērēs 700mA).

Link to comment
Share on other sites

Ja uz diviem litija aķiem kopējais spriegums būs 3,7v, tad tos jau vari izmest miskastē jo tiem nav pieļaujus zem konkrēta sprieguma.. Tāpēc aķiem ir jābūt aizsardzība . Nu kopējais ir jābūt ne zemāk par 5v (2,5 uz vienu aķi)  . Bet ja tik viens, tad joprojām nevar zemāk par 2,5v.  Nu tad lieto step-up pārveidotāju kurš pacel to spriegumu tipa no 2,5-3,7 uz 5V, bet tālāk ir strāvas stabilizators. Bet joprojām jābūt aķa aizsardzībai no pārāk lielas izlādes. Ja nav normāla strāvas stabilizatora, tad ... īsts ķīniešu lētucis. Tie stabilizatori maksā ''kapeikas'' . Vismaz manējais galvas lukturītis spīd, spīd nemainot spilgtumu un pēkšņi vispār pārstāj. Tipa atslēdzas. Ir redzēti , kuri uz galu sak strobot. Visādā ziņā spilgtumu nemaina līdz pēdējam.

 Lai gan , ja ākis ir ''izvilkts no miskastes''  , tipa ar milzīgu iekšējo pretestību, tad zem slodzes spriegums var nokrist, bet , kad noņem , atkal augšā

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Par LED un "draiveriem".

LED ir kaut kas līdzīgs stabilitronam. Atkarībā no saurplūstošās strāvas mainās spožums, bet spriedums uz paša LED mainās ļoti maz.

Draiveri var būt 2 tipu. Ar sprieguma pārveidotāju un bez. Ja ir ar sprieguma pārveidotāju (pazīme - ir trafs vai drosele), tad tāds var arī izejā dot lielāku spriegumu nekā ieejā. Bez pārveidotāja draiveris var tikai ierobežot/stabilizēt strāvu. Prastākais draiveris ir rezistors. Lētākajiem lukturīšiem tā apmēram arī ir. Un nav arī nekādas aizsardzības pret akumulatoru pārmērīgu izlādi. Tiem, kuriem ir uzlādes ligzdiņa, nav arī nekādas uzlādes aizsardzības. Bet neskatoties uz to visu šie lukturīši pilda savu funkciju gana labi.

 

Pirms 7 minūtēm , oxygen teica:

Ja uz diviem litija aķiem kopējais spriegums būs 3,7v, tad tos jau vari izmest miskastē

Nu ķīniešu lukturītī ir 2 aķi, BET slēgti paraleli. Tas arī faktiski nodrošina, ka nevar pārmērīgi izlādēt, jo kad nokrīt spriegums, led vairs ne spīd, ne arī ko tērē.

Link to comment
Share on other sites

@oxygen, bet kāpēc divi aķi? Man lielākā daļa lukturu ir ar vienu aķi. Ir viens lukturis ar diviem aķiem, bet šķiet, ka tie paši saslēgti paralēli.

 

Pirms 4 minūtēm , oxygen teica:

Bet ja tik viens, tad joprojām nevar zemāk par 2,5v. 

Kāpēc ne? Bez slodzes, protams, spriegums ir normas robežās. Pie slodzes jebkuram aķim ir novērojams sprieguma kritums - kādam lielāks, kadam mazāks.

 

Pirms 6 minūtēm , oxygen teica:

Nu tad lieto step-up parveidotāju kurš pacel to spriegumu tipa no 2,5-3,7 uz 5V, bet tālāk ir strāvas stabilizators.

Manuprāt, tam būtu jābūt iebūvētā normālā lukturī. Es tik nezinu, kur tādu lukturi atrast un kā saprast, kuram tas ir, kuram nav.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Insekc teica:

Un nav arī nekādas aizsardzības pret akumulatoru pārmērīgu izlādi

Ū ja , un kas tie tādi kam ir ar iebūvēto aizsardzību? Nu tie uz kuriem uzraksts «Protection Circuit»? Šitos jau lieto , parasti , kur ne pārāk lielas strāvas, tipa lukturīši.

Reku var apskatīt tās uzbūvi . Ir kādu grasīti dārgākas kā bez, bet.. uz ko tik ķinietis nesaekonomēs

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Long John

Man naktssarga gaitās laba, ērta un ekonomiski izdevīga gaisma ir gana aktuāla- apgaitā parasti braucu ar vellapēdu un ir svarīgi gan tālumā situāciju redzēt, gan kādā bedrē neiebraukt. Tika izmēģinātas dažādas pieres lampas, mazo Petzl Tikkinu ieskaitot, bet visām trūkst tālā gaisma. Atradu Ebajos ķinīzeru izstrādājumu, kurš apvieno gan tuvās, gan tālās gaismas LED un izmanto barošanai vienu, izņemamu 18650. Tagad viss OK- vienīgi bija neizturīga leņķa regulēšana- uztaisīju ar skrūvīti fiksēto stāvokli man ērtākā leņķī. 

Tagad man viss apmierina.  Nopietnākai spīdināšanai jau vairākkus gadus izmantoju niknu LED lukturi izturīgā alumīnija korpusā, ar  4x 18650. Spīd labi- apmēram kā auto tuvās gaismas. 18650 aķi ir gana daudz- Ebay iepirku lietotus un pārbaudītus no laba datoru servismeņa.  Regulāri uzlādēju un pārbaudu ar universālo "Liito Kala Lii-500" lādētāju. Viss notiek. :)       

    

Pieres lampa_Headlight KX-1804e.jpg

CREE XM-L T6 LED Taschenlampe -00.jpg

Link to comment
Share on other sites

Par tām uz galvas liekamām, ir šādas tādas lētās izmēģinātas un beigu beigās atzīta par labu ir šī, iepirktas divas:

https://www.aliexpress.com/item/32381989475.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7e546243UWQNu3&algo_pvid=292d118b-5e07-4a58-9ade-3eecdafaaa37&algo_exp_id=292d118b-5e07-4a58-9ade-3eecdafaaa37-11&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000020809337335"}

 

Nav jāšanās ar On/Off pogu, ka jāspaida 5x kamēr iziet cauri visiem gaismas režīmiem lai izslēgtu, vot tas ir debīlisma kalngals.

Gaismas spilgtums forši regulējas pieturot On/OFF pogu, mēreni paliek gaišāka vai tumšāka.

Kā arī var ieslēgt izslēgšanu-ieslēgšanu ar rokas žestu.

Baterija orģinālā-nu tāda ko deva l;idzi par papildmaksu, pēdējā izmantošanas reizē ~4h darbojos ap auto, pēc tā laika sāku just, ka paliek blāvāka-tukšāka baterija, bet tā šķiet cienījami labs rezultāts. Uzlāde likās arī pietiekami ātra

 

Piedodiet par lielajām bildēm :D

H4c6b176d4f8641c8bd4d4607f6c20b1fh.jpg

 

 

Kādu gadu atpakaļ iepirku arī šīs Nitecore, pie atslēgām ko piekabināt.., mazi elles aparāti :D

Nitecore tup

Nitecore tup se

H1adf402355624dbda26040098ca63e96u.jpg

 

H6e5a3f40623c4477944fe3a4dddcb5f54.jpg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

tie paši saslēgti paralēli.

Man virknē.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

Man virknē.

Rokās turamajam vai uz galvas liekamajam? ;) Var jau būt, ka kļūdos, bet cik pēc reviewu bildēm var spriest, tam tavējam uz galvas liekamajam tomēr ir paralēli.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Rokās turamajam vai uz galvas liekamajam?

Rektāli ievietojamajam.

 

Atvaino, nevarēju noturēties.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 40 minūtēm , Artanis teica:

Rektāli ievietojamajam.

 

Atvaino, nevarēju noturēties.

Tev jau tās rektālās tēmas labāk pārzināmas.

Bet nu mēs jau te tādi uz minoritātēm vairāk vai mazāk toleranti, nekautrējies.

Link to comment
Share on other sites

Kāda muša tev iekoda?

Link to comment
Share on other sites

Te jau kaut kāda krāniņu mērīšinās. :( Tak pofig cik kurš krutu verķi nopircis - vnk dalāmies pieredzē - es, pemēram, jau esmu atradis no ieteikumiem, ko nebiju redzējis. Paldies biedriem par par dalīšanos ar pieredzi. ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lietoju kā pa kreisi attēlā

http://www.yarkiyluch.ru/component/option,com_catalog/kernel,265/kernelvalue,215/item,100/Itemid,242/

 

cenuklubs.lv ap 24 euro

1AA NiMh

metāla korpuss, vienā galā magnēts, otrā slēdzis. Siksnu austiņu turētājs gumijas.

 

priecājos, ka nav plastmasas savienojumu kam salūzt. pie pirmā kritiena no 1m uz betona, iekšā lodējums atnāca vaļā. varēja salodēt.

 

nejauši neieslēdzas.

gumijas turetājs atstāj pierē divas vertikālas svītras.

ar Eneloop pāris aķiem darba dienai pietiek.

stars apaļš, bez asi kontrastainām malām,

gaisma nav zili auksta

 

pec pāris+ gadu lietošanas siksnas savilkšanas plastmasas sprādze salūza. Lai nebūtu jāšuj - izdrukāju remonsavienojumu.

 

 

 

Lietoju kā pa kreisi attēlā

http://www.yarkiyluch.ru/component/option,com_catalog/kernel,265/kernelvalue,215/item,100/Itemid,242/

 

cenuklubs.lv ap 24 euro

1AA NiMh

metāla korpuss, vienā galā magnēts, otrā slēdzis. Siksnu austiņu turētājs gumijas.

 

priecājos, ka nav plastmasas savienojumu kam salūzt. pie pirmā kritiena no 1m uz betona, iekšā lodējums atnāca vaļā. varēja salodēt.

 

nejauši neieslēdzas.

gumijas turetājs atstāj pierē divas vertikālas svītras.

ar Eneloop pāris aķiem darba dienai pietiek.

stars apaļš, bez asi kontrastainām malām,

gaisma nav zili auksta

 

pec pāris+ gadu lietošanas siksnas savilkšanas plastmasas sprādze salūza. Lai nebūtu jāšuj - izdrukāju remonsavienojumu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Racer teica:

Te jau kaut kāda krāniņu mērīšinās. :( Tak pofig cik kurš krutu verķi nopircis - vienkārši dalāmies pieredzē - es, pemēram, jau esmu atradis no ieteikumiem, ko nebiju redzējis. Paldies biedriem par par dalīšanos ar pieredzi. ;) 

ietiekums.

nepērc depo pa 5eur. nopirksi 10 gab pa 5eur un beigās paņemsi pa 50

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

100debija

Man ar šito vislabākā pieredze bijusi. Vēl tagad pakaļ tupeņiem uz pagrabu ejot ņemu līdzi.

EItuaqs.jpg

Link to comment
Share on other sites

šo jau krievi pēc  WW2 no fričiem nokopēja un vēl 40 gadus ražoja 😁

  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...