Jump to content

Naukšēni un izglītība ar karceri bērniem šajā iestādē

Edis7
 Share

Recommended Posts

pirms 10 stundām , e = d teica:

Nacionāla valsts ir 19-20.gs. fenomens  [..] Pirms tam tūkstošiem gadu cilvēki organizējās lielākās grupās pēc citiem principiem.

Tu esi pilnīgs tupenis? :D Pirmās valstis, kā mēs tās saprotam šodien, jau izveidojās vairāk kā 3000 gadus pirms kristus. Savukārt sociāli strukturētas ciltis, kas apdzīvoja un aizsargāja vienu un to pašu apmešanās teritoriju, un veidoja pirmās "robežas" jau izveidojās no pašas modernā cilvēka sugas pirmsākumiem 1.8 miljonus gadu atpakaļ. Savukārt multikulturālas padauzes, bez savas dzimtenes, identitātes un piederības, uzplaukst tikai mūsdienās, tādēļ ka par laimi diemžēl ilgu gadu, karu un asinsizliešanas rezultātā mēs ir radīta ļoti (dažkārt pat pārlieku) toleranta vide šādu indivīdu izpausmes iespējām.

Tough times create strong men, strong men create easy times. Easy times create weak men, weak men create tough times.

Diez, kurā ciklā esam mēs pašlaik...

12 hours ago, aoma said:

Ok, pieļauju, ka šo to var sagrābstīt no zekiem un poličiem, bet vienalga, tas nebūs sajust 'drēbi' ")

Liela problēma ir tas, ka pat " sēžot " kaut 50 gadus,  visu drēbi var nesaprast. 

Valstis un laikmeti,  zonas ir dažādas un  tās hatas ( kameras ) un bloki arī ir dažādi. 

Tāpat arī ļoti liela nozīme ir administrācijas atteiksmei pret konkrēto objektu,  vai objektam ir " atbalsts " no ārpuses ( visp te pat nav domāts obligāti kaut kas nelikumīgs )  utt.

Neviens visu par to sistēmu nevar zināt,  cilvēki, kas to pētījuši ( par samaksu )  10+ gadus atzīst, ka zina diezgan maz. 

BTW, nopietni cilvēki daudz nemaz nevaid un neklāsta nekādus garus gaudu gabalus. 

Īstenībā, tā vide ļoti daudz novērtē cilvēku pat pēc mikrokustībām, vissīkākās grimases nianses utt. 

Lasa lietas, kas nerunā vārdos.  Vērtē faktus, ne tikai pantus. 

Tagad jau no 80 o beigām ir  cits laikmets. 

Lietas, kas agrāk bija tabu, nu jau  nav tik " sliktas ". Diemžēl. 

Piemēram,  vecā vide uzskatīja, ka daudzi noziegumi ir " ņe po prāvilam "   un pat tā zagšana vai laupīšana bija vērtēta: ko, kāpēc,  kas bija ķerpila, cik dabūja. 

Nebija " kruto "  tupēt par sišanu lai parkā atņemtu somiņas  sievišķiem un meičām. 

Starp citu,  man bik iešālēja vienreiz, kad biju jauns un dumjš viena cilvēka teikums:   " tu viņam gribi iedot pa purnu,  bet tagad viņš staigā ar savu **** ( meiču ),  nu neaizteic tagad viņu, ņe po prāvilam. 

Izrādās, neesot cool aiztikt pārīti : džeku, kas staigā ar meiču kaut kur apkārt. 

Nja, bij veca skola šim bija, ne pat 80 o  pre retard līmenis. 

2021.11.30. , 17:49, Achat teica:

Diemžēl gandrīz viss ne latviešu valodā. 

Latviski raksta, ja dabūts kāds mini grants vai tas ir darba uzdevums utml. 

Kamēr  tajos padlas laikos cilvēki kā Kolbergs un Dripe varēja neslikti nopelnīt, diezgan reālistiski par to rakstot daiļliteratūru.

Btw Dripe pat bija spējīgs veikt pārskatus utml  zinātnē izmantojamas lietas, ne tikai smukas grāmatas uzrakstīt.

Tici man,  neviens par probāciju un recidīvu prevencijas atkarību no soda apstākļiem un metodēm, kā pārkāpējs tiek integrēts vidē:  nu nav, diemžēl izdevīgi to darīt latviešu valodā. 

Tirgus lielums un Rietumos ir diezgan padaudz pat labu ( relalitātei pietuvinātu)  grāmatu jo tirāžu apjomu  nosaka  tirgus mērķa vide: valodas vide

Ok, pieņemu Tev ir "bagāža" vai pieredze audzināšanā.Tad, tavuprāt, cik nodokļu maksāt. būtu jātērē uz katru "grūti audzināmo"? 
Sākums, 3K(šobrīd) mēnesī bez (pils un parka uzturēšanas izmaksām) un kā labot?
Lasot Dripi ,(man nav pieņemams viņa viedoklis, ), šeit solidarizēšos.
Tad kāds risinājums? LV turpināsim tālāk "audzināt" karceros par  3K uz katru! no valsts budžeta mēnesī audzēkņus ?
"Ekonomēsim" un tālāk ievietosim visus kolonijā,lai tomēr sabiedrībai būtu nepieciešami ar karceru "izglītību" nesakropļoti cilvēki,bet kuri tika izārstēti no atkarībām. Vai kā?

Edited by Edis7

12 hours ago, Edis7 said:

Lasot Dripi ,(man nav pieņemams viņa viedoklis, ), šeit solidarizēšos.

Redzi, vērtējot viņa grāmatas ir jāņem vēra tā laika apstākļi, kultūra un vide. 

Tolaik kolonijās nepilngadīgos lika vienu gadu vairāk, jo kampaņa cīņai ar noziedzību, citu gadu mazāk, respektīvi, par ko vienā laika periodā varēja mierīgi dabūt nosacīto, citā gadā visdrīzāk bija reāls termiņš. 

Viņiem tur nogādāti objekti soda izciešanai un spriedums jāizpilda.

Po, tur kaut kāds džeks, kas " aizņēmies " autiņu un apskādējis sava stulbuma dēļ  vai kaut kāds ar 40+ zādzībām krimināllietā, vai rūdīts kabatas zaglis   vai savu omi nositis dažu rubļu dēļ. 

Padomijā skaitījās, ka bezdarba nav, tāpēc  izlaistos no kolonijām, varēja piespiest pieņemt darbā. 

Protams, ne jau tur par inteliģences darba strādātājiem.  

Kaut kur jau iedeva propisku un gultasvietu, kaut kur kāds bija piespiests pieņemt tos darbā. 

Nogāja no ceļa vai nē,  tas palielam bija ārpus ietekmes lauka. 

Tāpēc darbu uzskatīja kā labu labošanas līdzekli un nostādīja kā prioritāti jauniešu labošanā.

Po, kā jamie apmainās ar pieredzi kamerās un ietusē tur.

Padomijā īpaši atbalstītie literatūras veidi bija: 

1.grāmatas par laimīgu komunisma celšanu padomijas triecienceltnēs un apgūstamām zemēm utt.

2.grāmatas par karu: varonīgo karavīru, partizānu un izlūku cīņu ar nacistiem, ārzemju spiegu ķeršanu.

Tādām bija lielas tirāžas, labi honorāri utml.  Vislabākie ceļi rakstnieka karjerā psrsijā. 

Krimčiki un grāmatas par to tēmu:  tur vairāk piesekoja reālajam pieprasījumam un ienākumiem no realizācijas. 

Tātad, bija jāraksta tā lai cenzūra atļautu izdot un pārdošana tomēr sasniegtu pietiekamus ienākumus nesošu līmeni lai izdevniecības un padomija nopelnītu no grāmatas realizācijas reālu naudu  ( reālu peļņu ) 

Loģiski, tas ietekmēja rakstniecību šajā žanrā. 

Rakstniekiem ar literāru talantu, bet prioritāti tikai nauda  bija opcija izvēlēties tos variants no1 un no2. 

Nevis tēmas aka Dripe un Kolbergs apguva un rakstīja par tām. 

Edited by Achat

@Achat tu ar savām spec zināšanām , parādi, ka esi tur iekšā, un biji jau krievu laikā, tad tagad esi ārā ?, vai vēl iekšā, bet gribi virpināt tekstus par tukšo ?

vai vienkārši esi debīls ....

15 minutes ago, alusbundza said:

@Achat tu ar savām spec zināšanām , parādi, ka esi tur iekšā, un biji jau krievu laikā, tad tagad esi ārā ?, vai vēl iekšā, bet gribi virpināt tekstus par tukšo ?

vai vienkārši esi debīls ....

Es zinu, ka tu esi. 

Domā man piedur tavs viedoklis? 

Tu man neesi nekas un nekad vairs neredzēšu nevienu tavu komentāru.  Tu man nemaksā, lai es tērētu savu laiku ar tavu auKstās personas tekstu lasīšanu.

Atslābsti un samierinies.

o_o... Tu jau daudz esi runājis. Hau.

Pirms 14 minūtēm , alusbundza teica:

es nebaidos arī klātienē parunāt 

Par to var nākties maksāt ;)

• Patīk 1

debīliķim ?

Pirms 11 minūtēm , aoma teica:

o_o... Tu jau daudz esi runājis. Hau.

un tu mīzals ?

davai , veči, nevajag lekties, visus var atrast, un ar visiem var parunāt  klātienē ...., un un es būšu klāt  @aoma

• Patīk 1
  • Haha 1

Vot priduroks, ej gulēt :)

Man vēl uz Tukumu pēc smukuma Sievas jābrauc :)

Pirms 17 minūtēm , aoma teica:

Vot priduroks

principā \varētu teikt  - atpisies , bet nu lohs mazliet ir , bet tas nekas tādi daudzi  ......, esi līmenī ......

Pirms 48 minūtēm , alusbundza teica:

davai , veči, nevajag lekties, visus var atrast, un ar visiem var parunāt  klātienē ...., un un es būšu klāt

• Patīk 1

On 12/2/2021 at 7:04 PM, alusbundza said:

davai , veči, nevajag lekties, visus var atrast, un ar visiem var parunāt  klātienē

Nuja saulīte, līdz līmenim kā tittle fight undercard toč, va ne. 

Tu nelecies un pārdod savu produkciju, saparati ?

Cik tu  gribi par pro boksa fight, ja tev licence ir?  

Es tev nedraudu, es vienkārši tev piedāvāju kaut ko dabūt,  nekas nelegāls. 

Viņš tak tikai trušus, tirgo, dzīvnieki ne visai agresīvi, bet izkniebs visu, kas kustas un nekustas :D

2021.11.30. , 21:55, aoma teica:

Ok, pieļauju, ka šo to var sagrābstīt no zekiem un poličiem, bet vienalga, tas nebūs sajust 'drēbi' ")

Gan jau katram ir kāds draugs/rads/pazina , kam pagātne nav pārāk balta un pūkaina .

Pirms 2 minūtēm , Edis7 teica:

Amēbas cienīga atbilde.

Nu speciāli amēbām. Lab, taisi jaunu tēmu, ja vēlies lai tevi notroļļo. Šeit panesies pārākais offtopiks.

• Kādas šausmas! 1

Amēbas,trušu tirdzniecībai nekaitē,bet Lidl gan.Bet bezjēdzības,tas ir standarts,Naukšēni nav nekas īpašs.Reku Valmiera arī rullē,bet pašvaldībai viss liekas kulē. https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/ministre-ludz-veikt-parbaudi-par-atteikumu-uznemt-bernu-valmieras-skola.a433103/

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/specialas-izglitibas-atzinuma-del-bernam-liedz-macibas-izveletaja-skola-tiesibsargs-saskata-diskriminaciju.a432836/

Un tā tas tagad ir visur,vienīgi citur vecāki norij krupi un klusē.Tāpat zina ka nav jēgas runāt.

Amēbas tomēr ir labākas.

Edited by Betmenis

Pirms 55 minūtēm , Betmenis teica:

Un tā tas tagad ir visur,vienīgi citur vecāki norij krupi un klusē.Tāpat zina ka nav jēgas runāt.

Tak puika veiksmīgi nokārtojis zināšanu pārbaudes eksāmenu. Nav uzņemts,jo "pašvaldībā ievēlētā tante argumentē ar augusta mēneša paziņojumu vecākiem speciālā koda dēļ?!!!",kurš netika ievērots un pārvērtēts?!!!. ... Vecākiem un viņu dēlam izturību!
Attiesās šo marazmu, bet tam būs laiks un  enerģija jāvelta.

pirms 2 stundām , marrtins teica:

Lab, taisi jaunu tēmu, ja vēlies lai tevi notroļļo.

*ideriņ, turpini tālāk spaidīd "dislike".

• Kādas šausmas! 1

Pirms 36 minūtēm , Edis7 teica:

Attiesās šo marazmu, bet tam būs laiks un  enerģija jāvelta.

Tur jau tā sāls ir daudz dziļāka,parastās skolas katra sīkuma pēc sūta kārtot to kodu,jo neesot speciālistu,un nevarot tādus nodrošināt.Elementāri,pat logopēdu nav.Attiecīgi sola debesu mannu un specskolu.Bet tālāk visiem ir pajāt,tur tajās specskolās vispār neko nemāca,skolotāji tikai imitē darbības,nu tā lai algas sanāktu.Bet lielākā daļa bērnu kas tur ievietoti(valsts ievietojusi) ir pilnīgi normāli.

Edited by Betmenis

Pirms 32 minūtēm , Betmenis teica:

Tur jau tā sāls ir daudz dziļāka,parastās skolas katra sīkuma pēc sūta kārtot to kodu,jo neesot speciālistu,un nevarot tādus nodrošināt.Elementāri,pat logopēdu nav.Attiecīgi sola debesu mannu un specskolu.Bet tālāk visiem ir pajāt,tur tajās specskolās vispār neko nemāca,skolotāji tikai imitē darbības,nu tā lai algas sanāktu.

Tu pārāk nopietnu jaut.uzdevi man, ne tikai man,bet arī sabiedrībai.
Personīgi es neesmu šobrīd dot gatavu risinājumu,neesmu "guru". Bet ievilki mani tajā.
Noteikti padošu ziņu! 

• Kādas šausmas! 1

18 hours ago, Grossmeister said:

an jau katram ir kāds draugs/rads/pazina , kam pagātne nav pārāk balta un pūkaina .

Nu redz, padlas laikos sēdināja pat par to, par ko šodien cilvēku godina kā sekmīgu biznesmeni. 

Kur ietupina, tā dzīve var aiziet. 

Pat par tiem ballīšu kautiņiem, bija kampaņas laiks, varēji par to pašu tikt zonā, kamēr citreiz iztiktu ar sodanaudu, kompensāciju un sutkām. 

Nebija toreiz kameras un  ja kāds tev mauca pa purnu, netrāpīja, be tu pēc tam šim trāpīji,  pacients slimnīcā, tad nu atkarīgs no  laikmeta un kampaņu perioda. 

70 ie, īss paskaidrojums ( bez sēdēšanas ) :  tai pat tirdzniecībā, kāpēc daudzi tur negribēja strādāt. 

Inventūra un revīzija.  Baigi atkarīgs no tā, kā kontroles iestādes uzlūko tavu priekšnieku un tevi. 

1. variants: diezgan neliels veikals,  iztrūkums 49 rubļi. 

Darbinieces raksta paskaidrojumus,  sedz iztrūkumu no algas un saņem rājienu bez ieraksta darba grāmatiņā. 

2. variants: liela noliktava,  konstatēts pārpalikums summā starp 30 un 40 rubļi. 

Iestādes vadība kontrolieriem nepatīk. 

Rezultāts:  visas institūcijas iesaistītas, pārzinim nākamā dienā parādās ieraksts darba grāmatiņā,  notiek pārbaude, vai tur nav ēnu ekonomikas midzenis. 

Pārzinim vismaz 8  pratināšanas,  uzņēmums to atbrīvo no darba ar ierakstu darba grāmatiņā, mūsdienās ķip nekompetents skaitītos. 

Uzticības zaudēšanu nevarēja ierakstīt,  nozagts nekas nebija. Nolitkava: milzīga izmēra. 

Okey, toreiz bija rūpnīcas un kaut kādi rabotjagas saņēma vairāk nekā tāds pārzinis, plus kursus deva. 

Bet cilvim sadibens grāmatiņu par sīku pārpalikumu:  rājiens ar ierakstu un pēc tam nekompetneces dēļ atlaists. 

Pie kam te pat krimināllieta nekad netika ierosināta. 

Pārbaudes lieta un kompetences izvērtēšana utt. 

Edited by Achat