Jump to content

Veļas mašīnas izvēle!...?


kojots66
 Share

Recommended Posts

Kazarms

Ja tie 10gadīgie pastaipītie t-krekli sarausies, tas būs win-win. :D

 

Bet ja nopietni, nu ja kaut kas sarausies, fine, zinās, ka šitādu drēbi šajā režīmā žāvēt vairs nedrīkst. Nav man smalku un sarežģītu drēbju. To pletkreklu 1x mēnesī vai motodrēbes var arī uz pakaramā izžāvēt, tas nav ikdienas veļas kalni uz mūžīgās redeles, kas maisās pa kājām, drēbes sasmird utt.

 

A kundzei, kā novērojām, gandrīz uz visām drēbēm birka saka, ka var žāvēt žāvētāja, kamēr manējām teju nevienai neļauj - tajā skaitā kokvilnas t-krekliem.

Link to comment
Share on other sites

versatile

T-kreklus parasti taisa no kokvilnas. Gribu redzēt, kā sarausies kokvilna.

Link to comment
Share on other sites

martinno
(labots)
1 stundu atpakaļ, Kazarms teica:

A kundzei, kā novērojām, gandrīz uz visām drēbēm birka saka, ka var žāvēt žāvētāja, kamēr manējām teju nevienai neļauj - tajā skaitā kokvilnas t-krekliem.

 

Es vairs neskatos tās birkas savām ikdienas drēbēm - viss tiek likts žāvēties. Jā, ja ir kaut kas specifisks/vērtīgs, tad paskatos, padomāju un izdomāju.

 

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Gribu redzēt, kā sarausies kokvilna.

 

Nav jau 100% kokvilna bieži vien. Man ir pārītis, kurus pēc žāvētāja ir nācies atdot jaunkundzei lietošanā.

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu, man ikdienas drēbēm diezgan daudzām ir visādi merino, membrānas un kas tik ne vēl. Tīras kokvilnas paliek aizvien mazāk, tik vien kā dažas apenes, t-krekli, nu un uzvalka krekli, jā. Tikko sapratu, ka pat neatceros, kad pēdējoreiz džinsus biju uzvilcis. Vairāki gadi noteikti pagājuši.

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 16 minūtēm , versatile teica:

neatceros, kad pēdējoreiz džinsus biju uzvilcis

 

Ko Tu ikdienā nēsā?

Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

Uz darbu kaut kādas ne-džinsa bikses (kaut kāds procents kokvilnas gan jau ir).
Visā pārējā laikā, izņemot, ja šortus/kiltu/peldbikses/kko baigi specifisku - https://www.decathlon.lv/lv/bikses/338628-230584-mens-water-repellent-and-windproof-mountain-trekking-trousers-mt900.html ērtākās bikses, kādas man bijušas. Iet jau kāds trešais vai ceturtais pāris.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Athlons
Pirms 9 minūtēm , versatile teica:

ērtākās bikses, kādas man bijušas

nekad neesmu varējis saprast, kā var valkāt plastmasas maisiņu... izņemot fizisku treniņu laikā, kad tas ir ērti svīst...

ir bijušas dažas nekokvilnas bikses, dažādās cenu kategorijās...

ziemā... ta pļa, vēsākā rudens dienā, sajūta, ka ar pliku irsu izgājis uz ielas...

nedaudz siltākā dienā, svīsti, kā plēvē ietīts... rezultātā dienas beigās sāc izplatīt ļoti pievilcīgu aromātu... mušām...

parastas kokvilnas džinsa bikses liekas daudz ērtākas, turklāt saglabā svaigumu daudz ilgāk...

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

Biedri, sakiet kapēc veļasmašīna, kad strādā centrifūga, pārvietojas. Kā tās kājiņas jāregulē? es itkā esmu saregulējis lai stāv uz visām 4 vienādi, bet reizēm parādās riktīga vibrācija un tā viņa staigā... pirms gadiem 2 kad iegādājos viss bija kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

Nu bet tak nevelc plastmasas maisiņu! Nevajag ņemt lētākās bikses aļikā.

Džinsos pakusties, iesvīsti, bikses paliek slapjas un nežūst.

Šitajās nekas nekur nesvīst. Vēju cauri nelaiž. Tieši džinsos pie mīnus 5 grādiem liekas, ka tūlīt stilbi apledos. Zem mīnus 10 es gan velku citas, arī dekatlona, bet biezākas, tieši sniega bikses.

Par sviedru aromātu, jā, sure, nekas nav labāks par iesvīdušu kokvilnu. mmm, kaaaaaifs.

Ar sūdainu mietu jāsit visi tie vecāki, kas vērniem kaut kādos pulciņos/kolektīvos paģēr kokvilnas krekliņus. Pakustās, sasvīst, pēc tam beidz kustēties, a slapjais krekls pie muguras, vējš pūš, super.

Sintētiskie krekliņi ir dažādi, bet kur lielāka svīšana, nekas nepārspēj merino vilnu. Kā viņa var pēc 2-3 dienām nesmirdēt, es nesaprotu, bet tas reizēm noder kaut kādos laivbraucienos vai tamlīdzīgos pasākumos.

 

Sintētika ir dažāda. Var jau, protams, nepaveikties.
A nē, mānos. Ir gadījies iesvīst ne pa jokam ar tām dekatlona biksēm, tā ka sāls pleķi palika. Islandē, pēc 5 dienām pārgājiena, kopā kkas pie 120km un pāris tūkstoši augstummetru.

 

Es te kkad rudenī uz darbu nākot trāpīju horizontālā lietū. Augšā nekas, laba jaka, bet bikses izmirka pamatīgi. Līdz pēcpusdienai nebiju izžuvis, un tas ar visu to, ka bikses nav tīra kokvilna un uz auguma drēbes žūst vislabāk. Baigi komfortabli, zinies. Pārgājienu bikses pēc stundas-pusotras būtu sausas - reāla pieredze. Un arī mazāk samirktu.

 

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 8 minūtēm , erikonkulis teica:

bet reizēm parādās riktīga vibrācija un tā viņa staigā

Gan jau veļasmašīnā ieliec kaut ko vai nu maz, vai kaut ko smagu. Ja pieliek ar drēbēm pilnu, tad viss daudzmaz balansā. ieliksi lielu kokvilnas dvieli vai kaut kādus apavus - būs disbalanss. Sakrāmēsi pilnu ar džinsiem un nepaveiksies, ka visi būs vairāk uz vienu pusi - vēl vairāk.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Ar to Decatlonu un citām 'lētajām alternatīvām' reziēm ir lotterija. No Dekatlona pircis nekad neko neesu, bet nu visādos Wiggle utt ar netrūkst savi iekšējie brendi.

Kautkur Yūtūbā bij interesants video, kur bij saprirkušies 'lētās' Deklatlona drēbes un tad 5x dārgākus Rab utt. Šis tas bij pat labāks, šis tas daudz sliktāks (dabon par ko maksāji), lielai daļai lielas starpības nebij.

Bet nu daži arī interesanti, piemēram pufīga dūnu ziemas jaka Rab ap 300, Dekatlonā 60. Bet lētā pēc testiem pat labāka. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)
Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet nu daži arī interesanti, piemēram pufīga dūnu ziemas jaka Rab ap 300, Dekatlonā 60. Bet lētā pēc testiem pat labāka

Man tā jaka ir - ilgi nepirku, domāju, vai man vajag. Bet viņa ir super - ļoti viegla, vējš nepūš cauri. Sniegu pie mājas tīru tikai tā. Arī kaut kur braucot ērti, jo viegli ziemā iesēsties mašīnā un pie stūres novilkt/uzvilkt. Es pat uz kaut kādu iekštelpu koncertu gāju ar to, lai nav jānodod garderobē un rindā jāstāv - ielokās pati savā kabatā un miers :D

 

Bet jā, dekatlonā (un visos citos šajos veikalos - arī lidl, utt) - tu dabū precīzi to, par ko maksā.

Teiksim, lietus bikses (velk pa virsu pārgājienu biksēm, ideāli, ja sekundi, pirms sāk līt) - ir dektalonā par 15 eur, un ir par 40.

koncepts vienkāršs - tiešām, kā plastmasas maisiņš. Abas šo funkciju pilda. Abām galos rāvējslēdzēji lai pāri apaviem var uzvilkt. Bet vienām tie rāvējslēdzēji tik īsi, ka pāri botām nevarēju dabūt (liela pēda), kur nu vēl zābakam. Un izskatās pēc klauna biksēm. A otras taisās vaļā līdz celim, labi turas savā vietā. Var minēt, kuras ir kuras.

Dekatlonā pērku zeķes (ikdienā valkāju pārgājienu zeķes - staigāju daudz, tulznas nemīlu) - arī skatos no dārgā gala.

 

Bet vot dūnu guļammaisu nācās to pašu RAB nopirkt un ne Latvijā - tagad gan skatos, ka dekatlonā ir parādījušies arī tādi. Tas pats ar piepūšamo matracīti. Latvijā pieejami tikai punduriem līdz 180cm garumam (nu, ir jau kkas lielāks, bet tur citi kompromisi). Amsterdamā/Oslo ej veikalā un ņem, ko gribi. Un pie 0 grādiem teltī baigi jūt, kad ar visu guļammaisu, pēda nobrauc nost no matracīša - no zemes aukstums nāk.

 

Arī mednieku/makšķernieku veikalos ir labas lietas. Tas pats Regatta, ja skatās, ko pērk, ir pierādījies kā gana labs.
Bet kopumā, ja patīk iet ārā, bet nav mērķis uz virsotnēm, tad decathlon ir visai labs price/performance. Ne velti tas ir lielākais sporta preču tirgotājs pasaulē. Entry un midrange nosedz lieliski.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Ir jau forši ar tām pārgājienu drēbēm. Weekendos, kad strādāju no mājām valkāju, bet man tik ļoti besī kā viņas izskatās. Sajūta, ka 13:00 bija jābūt mītiņā un 14:00 dosies kalnu pārgājienā.

 

Sportošanai arī atbilstoši apģērbi, kas normāli novada sviedrus nevis tā slapjā lupata aka kokvilnas t-krekls.

 

Ikdienā uz darbu, kafūzi utt. parasti velku džinsus, solīda paskata džemperi un vienkrāsainus t-kreklus. Da nu to tūristīgo paskatu, atstāju to atbilstošajam pielietojumam.

 

Pletkreklam nevaru saņemties, slinkums gludināt no rīta/iepriekšējā vakarā. :D  Bet vispār patīk labāk (un ir arī ērtāk) par t-kreklu + džemperi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

Meh, es ceru, ka obligāti zolīdā paskata laiki manā dzīvē ir beigušies.

Dzīve ir pārāk īsa, lai to pavadītu neērtās drēbēs.

Pirms 19 minūtēm , Kazarms teica:

Sajūta, ka 13:00 bija jābūt mītiņā un 14:00 dosies kalnu pārgājienā

Aprakstīji manu ideālo darbadienu.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 24 minūtēm , Kazarms teica:

Ikdienā uz darbu, kafūzi utt. parasti velku džinsus, solīda paskata džemperi un vienkrāsainus t-kreklus. Da nu to tūristīgo paskatu

Vaitad trūkst bikses, kas neizskatās pēc tūristu un diezko neatšķiras pēc skata no standarta džinsiem.

Džinsi kas salīst lietū, tad nav diezko omulīgi staigāt viņos.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 8 minūtēm , versatile teica:

Meh, es ceru, ka obligāti zolīdā paskata laiki manā dzīvē ir beigušies.

Dzīve ir pārāk īsa, lai to pavadītu neērtās drēbēs.

you do you. Es jau tikai par sevi spriežu, kas man patīk/nepatīk. Man darbā ir brīva izvēle kā ģērbties. Ok, kad pārdevēji dodas pie klienta, tur gan jau pakratīs ar pirkstu, ja ieradīsies krokšos, bet par pārējiem - ta kaut adidas treniņtērpā un laķenēs, ja tā labpatīk.

 

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Vaitad trūkst bikses, kas neizskatās pēc tūristu un diezko neatšķiras pēc skata no standarta džinsiem.

Gan jau ir. Slinkums meklēt, par cik esmu atradis džinsu modeli, kas nemaksā kosmosu, man der un iztur pietiekami ilgi. :)

 

Samirkšana džinsos man nav aktuāla. Tur kur var samirkt, tur tad arī velku pārgājienu/attiecīgā sporta/you name it apģērbu. Aizbraukt uz biroju vai aiziet uz bāru ar draugiem manā dzīvē nav tā vieta, kur džinsus ir risks samērcēt. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Īstenībā jau neatceros, kad pēdējoreiz būtu pircis tādus 'klasiskos džinsus', pārsvarā jau kautko pa vidam starp džinsiem un čīnosiem. Kautko mazliet zolīdāku, bet ne pārāk formālu, tādu kas mazliet staipās utt.

Starpcitu tās kas mazliet staipās, tās izmazgājot lielākā temperatūrā iegūs kautkādu nokrāsu.

Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, Kazarms teica:

Aizbraukt uz biroju vai aiziet uz bāru ar draugiem manā dzīvē nav tā vieta

Man seeen atpakaļ bija jāiet uz darba interviju Merķeļa 21.
Kad izgāju no Strēlnieku 4a, nekas neliecināja par nelaimi. Normāla pavasara diena.

15 minūtes vēlāk es iegāju tai kantorī burtiski tekoši slapjš. Man vēl gari mati toreiz bija, recepcijas meitene knapi smieklus valdīja. Aiz manis pārrunu telpā peļķe 100% palika.

Darbu dabūju.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

30.04.2023. , 17:06, Anonīms Alkoholiķis teica:

miele no 80gada

Tas jau pofig, ka 5x vairāk ūdeni un elektrību tērēs, vai ne? :D

Link to comment
Share on other sites

Aigars
19.01.2024. , 11:44, erikonkulis teica:

Biedri, sakiet kapēc veļasmašīna, kad strādā centrifūga, pārvietojas.

Skaties, kas ir ar amortizatoriem.

Link to comment
Share on other sites

kaads

Labāk lai tā lupata ir izmazgāta  un izskalota nekā vienkārši kaut kā viegli samērcēta un apmuļļāta 😀 nepatērē jau n-tos m3 un simtiem Kw.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 14 minūtēm , ivo teica:
30.04.2023. , 17:06, Anonīms Alkoholiķis teica:

miele no 80gada

Tas jau pofig, ka 5x vairāk ūdeni un elektrību tērēs, vai ne?

Droši vien, kādai lepnākai, jau šodienas Miele, vēl interesēties par ūdens patēriņu, būtu tas pats pats, kas satraukties par luksus vāģa benzīna patēriņu?😃

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...