Jump to content

Veļas mašīnas izvēle!...?


kojots66
 Share

Recommended Posts

Pirms 11 minūtēm , martinno teica:

bet vai pie šīm elektrības cenām?

Man ir pavecs Zanussi žāvetājs. Nav ekonomisks, un nav arī ''jaunā tipa'', kas žāvējot silto gaisu pūš telpā, nevis kā jaunajām- karstais gaiss cirkulē iekš aparāta. Arī mainīšu, jo manta ļoti laba. Un protams plus veļene. Tā gan Miele, jo cik ir bijuši visādi Aeg,Indesit un tamlidzīgi, da nu tos sūdus.

Ar visu to, kas tiek darbināts 4x mēnesī, plus vēl šad tad (kādas 3-4x menesī) elektriskā pečka ar pīrādzīņiem un kūkām, plus elektro čaiņiks katru rītu, fonā Led TV un protams visā dzīvoklī LED lampiņas, pāris porķiki, NAS (24/7), kopējais elektrības rēķins ap 35eur mēnesī. Kosmoss? Nu to jāspriež tev pašam.

 

 

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Patēriņš baigi nebaida itkā :D

Cik uz ātro paskatījos, žāvētājam patēriņš vismaz x3 sanāk, ja salīdzina ar veļasmašīnu

Skaļš nav viņš?

Gribētos saprast vai aparāts par šitādu naudu būtu jēdzīgs un vai tur baigā starpība starp tiem manis izfiltrētajiem ražotājiem, vai jāskatās kurš patīk un viss..

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kicker teica:

Skaļš nav viņš?

Vecie ir paskaļi. Jaunā tipa ir baigi okei.

Manam vecajam lūznim žāvēšanas cikls ir aptuveni 45 min un vis sir sauss.

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 5 minūtēm , Net teica:

karstais gaiss cirkulē iekš aparāta.

Bet kur tad paliek mitrums?

Link to comment
Share on other sites

Mitrums pa šļauku novadās kanalizācijā. Ja negribas bakstīties ar trubiņas pievienošanu, tad var izmantot plastmasas rezervuāru, kurā  sakrājas ūdens un to pēc tam var izliet. Var gan tā- gan tā.

 

Pastāv 2 veidu žāvētāji : kondensācijas un ventilācijas tipa. Kondensācijas tipa žāvētājiem žāvēšanas laikā mitrums tiek novadīts speciālā ūdens konteinerā vai pa šļauku kanalizācijā. Ventilācijas tipa veļās žāvētājiem ir ventilācijas atvere.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Der pievērst uzmanību žāvējamās veļas daudzumam, jo tas parasti ir mazāks par mazgājamo daudzumu.

Link to comment
Share on other sites

Visu ko izmazgā nevar pēctam pa taisno salādēt žavētājā, visu kopā?

 

Pagaidām šie kā varianti varētu būt

https://pta.lv/lv/sadzives-tehnika/velas-zavetaji/whirlpool-fftm228x3bee

https://pta.lv/lv/sadzives-tehnika/velas-zavetaji/whirlpool-fftm118x3byee

https://pta.lv/lv/sadzives-tehnika/velas-zavetaji/bosch-wth85vb8sn

 

Pirmajam mazāks elektrības patēriņš, otrajam lielāka ietilpība, trešais bosch, nezinu kas tur ar viņu, pēc skata būtu pieņemams un iekļautos summā :D

Šajiem visiem tas mitrums paliek tajā traukā?

Būs 1.variants, redzēs kāds būs

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

Nevaru gan salīdzināt ar citiem ražotājiem, bet nu jau vairāk kā gadu gorenje žāvētājs ar 8kg ietiplbību, iet bez kādām problēmām.  Tiek darbināts diezgan aktīvi katru otro dienu. Iespējams kāds gribētu klusāku, bet manā gadījumā tā kā žāvētājs stāv pagrabā tas netraucē.

 

Cik nu saprotu pie mūsu elektrības cenām tas žāvētājs jāskatās ar siltuma sūkni.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kicker teica:

vešene tagad ir pasvaiga LG

Es nezinu cik tās starplikas ir universālas, bet, ja plāno likt vienu uz otru, tad papēti ari šo jautājumu. Man ir svaigs Eletrolux žāvetājs, es neteiktu, ka viņš kluss. Mitrumu novada savā rezervuārā, kuru pēc katras žāvēšanas izleju. Tā nav tāda problēma, ka obligāti būtu jāpieslēdzas kanalizācijai. Bez tam to kondensātu var izmantot gludināšanai. Vēl viens žāvetāja pluss ir auduma putekļi, kurus tas savāc apbrīnojami daudz

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Daiļais teica:

Es nezinu cik tās starplikas ir universālas, bet, ja plāno likt vienu uz otru, tad papēti ari šo jautājumu. Man ir svaigs Eletrolux žāvetājs, es neteiktu, ka viņš kluss. Mitrumu novada savā rezervuārā, kuru pēc katras žāvēšanas izleju. Tā nav tāda problēma, ka obligāti būtu jāpieslēdzas kanalizācijai. Bez tam to kondensātu var izmantot gludināšanai. Vēl viens žāvetāja pluss ir auduma putekļi, kurus tas savāc apbrīnojami daudz

Paldies par info

nav plānā likt vienu uz otra

Link to comment
Share on other sites

@Daiļais man ir Candy žāvētājs un identiski viss tas pats ko tu par savu Elektrolux rakstīji.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Es te mazliet piepacelšu mironi.

Kādam varbūt nojausma, kāpēc pēc mazgāšanas drēbes jūtami pievelkas ar mazgājamo ķīmiju? Nevar būt, ka vešenei kaut kas čupā? Kaut kur varbūt ūdens necirkulē? Juška, ka viņa normāli neveic skalošanas procedūru un ūdens daudzums, ko viņa pārkačā mazgāšanas procesā arī liekas aizdomīgs. Varbūt neuzsilda ūdeni pietiekami un mazgājamais līdzeklis neižšķīst kā nākas? Mēģināts gan 40, gan 60 grādos. Bet kļūdas vešene nemet, filtrs iztīrīts, viss rūc un griežas. Lietotas tiek dozētās Ariel kapsulas. Idejas?

Un vispār... vešenei ir savs sūknis vai viņai pietiek ar kopējo spiedienu ūdens sistēmā?

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ūdens neiet normāli prom pa šļauku, vai filtrs ciet. Kad starprežīmos sāk griezties centrafūga, nav sajūta, ka ūdens takā pa daudz bundulī. centrafūga maļas pa ūdeni nedaudz?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , raivix95 teica:

ūdens daudzums, ko viņa pārkačā mazgāšanas procesā arī liekas aizdomīgs.

Pēc skata ūdens normāli tek atvilknē? ūdens pievadā veļenei ir filtriņš., kad noskrūvē pievadšļauku. Tas arī mēdz aiziet ciet.

p.s.

Pieplūdē veļene iztiek ar to spiedienu, kāds ir sistēmā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Piedāvājums - izmanto veļas mīkstinātāju bez garšām. Un nebūs sajūta ka dzīvo sadzīves ķīmijas veikalā :)

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

var jau pēc mazgāšanas cikla beigām ieslēgt papildus skalošanu, ja tad nekas nemainās, tad līdzeklis super puper iftīgs

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 38 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nopērc Amway

Piramīdas izplatītāji jau klāt :D

bet ja pa tēmu, tad vešenei vajag izmantot tikai šķidro pulveri, tad vienmēr viss labi izšķīst un neveidojas nosēdumi kā pulverim.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pārliecinies vai tenis nav sadedzis. Iespējams. ka mazgāšana notiek ar aukstu ūdeni. Man ir tāda pieredze

pirms 1 stundas , raivix95 teica:

vešenei ir savs sūknis vai viņai pietiek ar kopējo spiedienu ūdens sistēmā?

Trumulī mazgāšanas laikā jau nekāds palielināts spiediens nav. Ja ūdens iekšā tiek, tad ūdensvadā ir pietiekams spiediens.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Vasarnieks teica:

bet ja pa tēmu, tad vešenei vajag izmantot tikai šķidro pulveri, tad vienmēr viss labi izšķīst un neveidojas nosēdumi kā pulverim.

Iepriekš izmantoju šķidro, bet tad, kad sākās šitā jautrība, tad pamēģināju kapsulas. Aromāts cits, bet problēma tā pati. Bet vispār manuālī rakstīts, ka šķidrajam vajagot kādu tur speciālu konteineru šuplādē, citādi viss tak aiztek uzreiz bundulī. 

pirms 2 stundām , kaads teica:

var jau pēc mazgāšanas cikla beigām ieslēgt papildus skalošanu, ja tad nekas nemainās, tad līdzeklis super puper iftīgs

Mēģināju slēgt to Rinse Plus, ķipa papildus skalošanu. Drēbes slapjākas, bet citādi tas pats.

pirms 2 stundām , ggg97 teica:

Pēc skata ūdens normāli tek atvilknē? ūdens pievadā veļenei ir filtriņš., kad noskrūvē pievadšļauku. Tas arī mēdz aiziet ciet.

It kā viss okei.

pirms 3 stundām , ggg97 teica:

Iespējams, ūdens neiet normāli prom pa šļauku, vai filtrs ciet. Kad starprežīmos sāk griezties centrafūga, nav sajūta, ka ūdens takā pa daudz bundulī. centrafūga maļas pa ūdeni nedaudz?

Nav novērots.

1 stundu atpakaļ, Daiļais teica:

Pārliecinies vai tenis nav sadedzis. Iespējams. ka mazgāšana notiek ar aukstu ūdeni. Man ir tāda pieredze

Šis izklausās ticami. Vajadzēs pačekot, kāds tas ūdens nāk ārā.

Principā nevar zināt, ko iepriekšējie īrnieki ar to veļeni darījuši. Nav viņa no pēdējās desmitgades. Redzējusi daudz.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , raivix95 teica:

Vajadzēs pačekot, kāds tas ūdens nāk ārā.

Nevajag tik ilgi gaidīt, piešauj roku pie stikla mazgāšanas režīmā. Ja vien nav dubultā stikla vāks, kā manai jaunajai. Man abās dzīvessvietās elektroluxiem teni nosprāga 1.5(garantija)+1.5 un 4 gadu laikā. Abus nomainīju pats.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Vajadzēs pačekot, kāds tas ūdens nāk ārā.

Mazgāšanas laikā vienkārši patausti durvju stiklu. 60 grādus jau jutīsi uz tausti

Link to comment
Share on other sites

Ūdens t nav tik svarīga, jo šodienas līdzekļi ir pietiekami efektīgi!

Veļa arī labi izmazgājas 30 grādos, ja nav nenormāli sacūkota un tiek regulāri mazgāta.

Pats nekad neizmantoju vairāk par 30 grādiem un viss izmazgājas.

Iesaku pamēģināt citu mazgāšanas līdzekli, kuru var pats dozēt.

Lietot mazgāšanas līdzekli ne vairāk kā ~1/2 no ieteiktā daudzuma.

Jebkurš mazg. līdzekļa ražotājs ieteiks lielāku daudzumu nekā vajag, jo tad tu drīz nopirksi vēl vienu utt.

 

p.s. Kā ir novietota netīrā ūdens izvadīšanas šļūtene? Vai tā, izejot no veļas automāta, ir virzīta uz augšu un tikai pēc tam uz leju?

Man paziņam bija reāls gadījums - šļūtene pusmastā un, priekš mazgāšanas ūdens daudzums pietiek, bet priekš skalošanas nē, jo, pildot skalošanai ūdeni, tā lielākā daļa aiztek pa tiešo uz kanalizāciju, jo kanalizācijas kanāls bija grīdā.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Es mazliet papreparēju vakar to vešeni. Pārbaudīju, vai atplūdes šļauka nav ciet. Bet viss okei. Dīvaini šķita tas, ka viņai no filtra ir liels kāpums un izeja ir uztaisīta korpusa augšā, attiecīgi tajā posmā stāv ūdens, bet nu okei. Tas varbūt, lai smaku mazinātu...? Ķipa sifons?

Ieplūdes sietiņu apskatījos, iztīrīju, bet nekā tur briesmīga nebij.

Rūsas korpusa iekšienē dažviet ir vairāk nekā dažā labā japāņu auto, bet nu tas tā...

Neko dīvainu, abnormālu neredzēju. Mēģinās pierūcināt un pačekos, vai ūdens silst.

 

Starp citu... Kā tad notiek tā ūdens atpumpēšana? Kas viņu dzen prom? Tur tāds kā ķipa propellertipa pumpītis likās sačamdāms aiz filtra. Neizprotu to principu.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Es te uzdošu zibens jautājumu. Cilvēks plāno pirkt veļasmašīnu. 

Te nu mūžīgais jautājums, kura būtu labāka. Tieši no šīm divām. LG vai Samsung. Lētais gals. LG it kā skaitīti es labāks, bet laikam tā ir laimes spēle šajā cenu kategorijā.

LG https://www.rdveikals.lv/products/lv/219/422022/sort/5/filter/0_0_0_0/F2J3WY5WE-veļas-mašīna.html?gclid=Cj0KCQiAtvSdBhD0ARIsAPf8oNnjKn2XKVwv56c87hXD-maxgDF2L47xsGBMn8Hx9h3Qc90SlrqV5PMaAr-yEALw_wcB

 

Samsung . https://pta.lv/lv/sadzives-tehnika/velas-mazgajamas-masinas/ar-frontalo-ieladi/samsung-ww70t4040ee-le?gclid=Cj0KCQiAtvSdBhD0ARIsAPf8oNksOPNnAAcrz8OLnS01vZEASJ1iHBEClBbNv2G1tXsDh9D6OVB3zOYaAuKnEALw_wcB

 Paldies. 

Link to comment
Share on other sites

Man pašam ari vecs samsungs. Jau 10 gadus iet. Bet LG skaitoties labāka firma. Tā arī netieku gudrs, ko ieteikt. Tas taupīgums un vairāk kg lielu lomu nespēlē. Vairāk gan uztrauc remonta izmaksas pēc garantijas beigām. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Vasarnieks teica:

LG neņemtu. Nav 30 grādi, izskatās, ka nav arī klapīte, kuru aizver, kad lieto šķidro pulveri.

Saka, ka, ka vajagot vismaz 60 grādus, lai nenoķertu parazītus.

Šķidro pulveri var liet lielajā caurumā - tur, kur met veļu. Tjipo esot vieglāk trāpīt 🤣

 

Ja nopietni, tad pēdējai pirktajai LG ar "direct drive" gultnis sāka gaudot pēc ~15 gadiem, pie diezgan intensīvas slodzes - ģimenē ir skrējēji. Pēc tam nejauši ienācās kaut kāda b/u gadus gadus desmit veca ARDO no biezā gala - arī brīnos, bet vēl iet. Protams vēsturiskais ienesīgums negarantē peļņu - jaunās visas top no puņķiem, varbūt kāda Miele ir labāka, bet tipveida gadījumā nez vai ir vērta par to cenu.

1 stundu atpakaļ, base7 teica:

 vairāk kg lielu lomu nespēlē

 

Runā, ka gultņus liekot labākus, ja kilogrami ir vairāk - pat ja neizmanto uz pilnu klapi, tad ies ilgāk ... varbūt 🙄

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mammai, pagājušogad, nogādājām samsungu ar burbuļiem, svēršanu, šķidrumu dozēšanu. Vēl ir tikai pusgads, bet gan jau savu 10nieku nokalpos. Mājā ir 2+ paaudzes un lauku darbi.

Maksāja ap 450 vai 500 (kaut kas +/- tāds https://pta.lv/lv/sadzives-tehnika/velas-mazgajamas-masinas/ar-frontalo-ieladi/samsung-ww80t634dhe-s7). Mazgā labi, tiesa, bija jautājumi par programmām, jo ir tikai angļu valoda.

 

Par mega netīrām drēbēm, aļa eļļas/zāles traipi utt., gan neesmu prasījis. Patiesībā, būtu interesanti uztaisīt salīdzinošu testu ar dažādiem traipiem - vecā vs jaunā vai piem., mans vecais lētucis bošs vs burbuļu samsuņ.

 

Pirms 4 minūtēm , Boņs teica:

Runā, ka gultņus liekot labākus, ja kilogrami ir vairāk - pat ja neizmanto uz pilnu klapi, tad ies ilgāk ... varbūt 🙄

Varu derēt, ka 7 vs 8 vs 9 kg gultņi ir vienādi. Imho, atšķirība varētu sākties 1600 rpm (forumā gan atminos, ka ir minēts, ka šādi skaitļi ir tikai tukšā, ne dzīvē) un divciparu kilogramiem.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 9 stundām , base7 teica:

LG skaitoties labāka firma.

Gultņi ķīniešu. Pēc ~5gadu intensīvas lietošanas gultņi bija padiluši, bet vel negaudoja. Manai LG vel bija tāda super funkcija, ka nospied pauzi un vešene izslēdzās pēc minūtes vai divām :D Durvīm slēdzis brīžiem nostrādāja tikai pēc stiprākas uzspiešanas. Es otreiz LG neņemtu, lai gan man nevienai vešenei nav bijis tā, ka kkas saplīstu vai apstātos. LG vienkārši nebija lietot ērti, it kā programma nozvana, bet durvis vel kādu minūti ciet

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 11 minūtēm , Vasarnieks teica:

it kā programma nozvana, bet durvis vel kādu minūti ciet

Manam samsungam tas pats. Pieņemsim, ka skaitās kaut kāda sekrjutitī fīča.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Vasarnieks teica:

 LG vienkārši nebija lietot ērti, it kā programma nozvana, bet durvis vel kādu minūti ciet

Nevis minūti, bet divas. Tā ir praktiski visām veļas mašīnām. Tas tiek darīts speciāli, kāpēc - nezinu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , zeds teica:

Tā ir praktiski visām veļas mašīnām. Tas tiek darīts speciāli, kāpēc - nezinu. 

 

Drošības nolūkos. Lai ūdens paspēj iztecēt no bākas. 

Savukārt, ja kas saiet grīstē un durtiņas bloķētas un vairs nevar atvērt, vajagot uz pāris minūtēm mašīnu atslēgt no elektrības. 

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 44 minūtēm , _dunduks_ teica:

Pieņemsim, ka skaitās kaut kāda sekrjutitī fīča.

Diez vai sekjuritī fīča, man šķiet, ka tas saistits vienkārši ar slēdzenes uzbūvi, bimetala plāksnes dziest! Man wirlpoolam savādāka slēdzene, var pat mazgāšanas laikā (nopauzējot) durvis atvērt (ja iekša nav daudz ūdens). Pēc signāla durvis uzreiz vaļā. 

Labots - Vasarnieks
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Vasarnieks teica:

klapīte, kuru aizver, kad lieto šķidro pulveri

Pēdējā laikā tiek lietotas tikai kapsulas, kuras iemet tvertnē kopā ar netīro veļu. Attiecīgi tās pulvera atvilktnes vispār nah vajadzīgas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, ivo teica:

Pēdējā laikā tiek lietotas tikai kapsulas, kuras iemet tvertnē kopā ar netīro veļu.

Kapsulas ir meh. Lietojam, bet cenšamies samazināt.

Vismaz es pagaidām neesmu redzējis kapsulu bez mīkstinātāja. Ir padaudz funkcionālā apģērba - membrānas, visādas drēbes, kam sviedri jānovada, arī dvieļus mazgāt ar mīkstinātāju nevajadzētu.

Nu un tam klāt arī ekoloģiskais faktors, var palasīties par mīkstinātājiem. Plus, smaka drēbēm.

Attiecīgi, šķidrais sporta līdzeklis ir the way to go.

 

Plus, var paskatīties, youtubā ir kaudze ar veļas mašīnu meistaru video, kas rāda, ko mīkstinātājs taisa iekšā mašīnā.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Viennozīmīgi ņemtu veļeni ar max iespējamiem KG, ja vieta atļauj - ilgāk kalpos.

Noteikti, ka gultņi ir lielāki un attiecīgi izturīgāki.

Pārējais jau ir tikai gaumes jautājums - visas +- mazgā vienādi.

Vēl paliek tikai dzinēja tips, kādu izvēlēties - tiešās piedziņas vai parasto.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...