Jump to content

Paralēlā pasaule


Jurkins
 Share

Recommended Posts

raiviic
(labots)
pirms 10 stundām , AndrisBB teica:

tas tak ar ņems zemes griežšanos vērā

Nu nez cik gimbal jēdzīgs astrofotogrāfijai. Pašam ir šitāds, lietoju tikai filmēšanai, var tur daudz ko saprogrammēt, bet lai dabūtu precīzu sekošanu zvaigžņu (nu Zemes jau) kustībai - tur pat amatieru teleskopiem ir speciāli verķi. Neesmu gan mēģinājis, tagad vairāk eksperimentēju ar infrasarkano foto, jāgaida kad sāks koki un zāle zaļot, būs lielāks efekts (ja kas, bildē ir vasara😁). 

 

DSC09956.thumb.jpg.3ac92ca9c015254cf4b9e2c9059f457e.jpg

 

 

 

 

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Zin...
pirms 18 stundām , Jurkins teica:

Ja varu ar kaut ko palīdzēt hobijam vai tamlīdzīgi, nekādu problēmu.

Esmu par stulbu, lai nokalibretu, būšu Latvijā , mēģināšu vēlreiz, bet ja nesanāks, jautāšu.

It kā tās tālskatis atrod ko viņš grib atrast kalibrācijas procesā, bet pēc tam paziņo, ka kalibrācija pabeigta un dzīvo savu dzīvi tālāk kā piedzēries 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Domājams ka tik profesionālu rīku te nav nevienam.

 

 

 

 

1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

tur pat amatieru teleskopiem ir speciāli verķi.

pa lielam jau visa atšķirība iespējā precīzāk iestatīt kameras lenķi un noturēt lielāku svaru.

Savādāk jau ja var gimbolu recīzi nolikt un caur API sekot pareizai trajektorijai, tad jau nekādas starpības nav.

Labots - AndrisBB
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

It kā tās tālskatis atrod ko viņš grib atrast kalibrācijas procesā

Tu par montējuma kalibrēšanu? Tipa noliek trubu pēc gps, lai varētu sekot līdzi zvaigznei? Es jau cilvēks vienkāršs 😉. Tā pa reizei atceros bērnību. Gribēju reiz nopirkt normālu montējumu, bet tad sapratu, ka varbūt reizi gadā izvilkšu. Bet, cik toreiz meklēju infu, tur nevajadzētu būt problēmām ar kalibrēšanu.

 

Pirms 3 minūtēm , Raimonds1 teica:

šitāds kādam ir

Selfiju vari no tāluma sev uztaisīt 🤣. Aļikā šitie sūti ir 3x lētāki.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Binokļi un tālskati kādreiz bija ļoti kvalitatīvi baltkrievu Berkut tfu, samelojos, nepērciet berkutus😁, Yukon saucās, bet, diemžēl, tie, kas ir tagad, ir vāja atblāzma. Pagājušā gadsimtā. :( Bija šiem tālskatis ar līdz 100x palielinājumu un 100mm apertūru. Nu esmu skatījies daudz un visādus, šis sita pušu visus, kas maksā 10x dārgāk. Man bija 20...50x ar 50 mm objektīvu. Uz 50x deva asu , skaidru (pat gar malām) attēlu, lēcu dzidrinājums perfekts. Eh , nospēra no mašīnas salona. Tagadējais širpotreba piesātinājums ūdeni šiem nevar pienest. Jā, protams, gan jau par 4 ciparu skaitli var nopirkt ko samērojamu.

 

Mans pirmais optiskais devaiss. Ap 40 gadi. Vēl joprojām perfektā stāvoklī. Praktiski nekādu aberāciju - nekādu krāsainu maliņu priekšmetiem, nekādu ģeometrijas lažu u.t.t.

1735540916_WhatsAppattls2024-03-03plkst_12_25.44_b9988da4.thumb.jpg.ab238ecfd65ff1a5bc9ee852647bf38e.jpg

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zin...
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Tu par montējuma kalibrēšanu?

A ta es nezinu. Šim ir pults, uz pults uzliec kalibrēšanu. Šis sāk braukt pats pa debesīm līdz atrod kaut kādu zvaigzni, lepni paziņo, ka atradis, tad atkal meklē vēl un vēl kādu, lepni paziņo, ka atradis. Kalibrācija pabeigta.

Pēc tam piemēram uz pults pasaki, ka vēlies redzēt mēnesi, šis vnk pagriežas uz random tumšu laukumu debesīs 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 2 stundām , Zin... teica:

A ta es nezinu. Šim ir pults, uz pults uzliec kalibrēšanu. Šis sāk braukt pats pa debesīm līdz atrod kaut kādu zvaigzni, lepni paziņo, ka atradis, tad atkal meklē vēl un vēl kādu, lepni paziņo, ka atradis. Kalibrācija pabeigta.

Pēc tam piemēram uz pults pasaki, ka vēlies redzēt mēnesi, šis vienkārši pagriežas uz random tumšu laukumu debesīs 

Loģiski - nokalibrējas tak uz starlinka pavdoniem..

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 2 stundām , Zin... teica:

uz pults uzliec kalibrēšanu

Nu pag. GPS var iedot koordinātes un pareizu laiku. A kā ir ar Z virzienu? Neesmu iedziļinājies gps lietās. Vai šis kā kompass arī strādā? Neadvansētam teleskopam, vienalga, vai ekvatoriālais vai azimutālais montējums, vispirms ir jānoliek horizontāli (kā nivelieris) un pēc tam ar attiecīgo atzīmi uz ziemeļiem. Vai Tavs advansētais pilnīgi to visu izdara pats?

Link to comment
Share on other sites

binary

GPS virzienu nevar iedot, tāpēc kaut kādi navigācijas softi (waze un tml) mēdz sākumā rādīt nepareizu virzienu. Pareizo uzmin pēc tam no kustības virziena.

Bet var jau būt, ka tur ir arī "digitālais kompass" (HMC5883L vai tml), nemaksā viņi nemaz tik dārgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 28 minūtēm , binary teica:

nemaksā viņi nemaz tik dārgi.

Jā, bet tad reāli ir lieks soļu/servo motors, transmisija un vadība. Jo tā ass jau tiek uzstādīta tikai sākot novērojumu.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Vakar smuka ziemeļblāzma bija, daudz komentāru no sērijas, ka jā nu kaut kas jau bija, bet vot tāda kā tur un tur man ne tuvu nebija. Laikam daudzi nesaprot, kas ir ekspozīcijas laiks, telefonu hdr, filtri &shit.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

Vakar bija aptuveni 7/10, kādu iespējams redzēt Latvijā. Īsu brīdi, bet varēja redzēt spilgtos spotus, stabus un sarkanos pleķus. Protams, ja zina, uz ko skatīties - kaimiņiem rādīju, bet nu nelikās, ka saprot. Parasta pagaiša pamale :))

Salīdzinot ar "īstām" blāzmām, kur kameru nevajag, aiz polārā loka - nu, tā 2/3 no 10.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Vakar incanti sanāca. Sēžu lūru TV, skatos, ka sonofs mirgo, ķipa atmeties no tīkla, bieži tā nenotiek, bet gadās. Paņemu telefonu, wifis it kā iet labi, un skatos tieši ziņas par blāzmu, tad bija skaidrs kas par lietu, un palūru app`ā un rāda KP indeksu 5+, uzgāju uz balkona un pat pilsētas gaismu izmazgātajā fonā vareja redzēt.

Aizksrējām līdz pilsētas robežai, nedaudz zaļos stabus varēja pamanīt, bet nu jau bija pašas beigas, bet nu kaut nedaudz sanāca apskatīt. 

Pareizi biedrs saka, ka šito parādību ir jāmāk redzēt, ļoti daudzi laikam tiešām grib redzēt to ko visi internetā liek.. 

Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)
Pirms 1 minūtes , kaut_kaads teica:

rāda KP indeksu 5+

Fufelis. Ja es saskaitītu, cik reizes esmu tesies no pilsētas ārā un pārsalis zils pie KP5... tas vēl neko negarantē.

Tagad gan forši, izlienu laukā, nobildēju ar telefonu pret laternām kaimiņmāju - ja spīd cauri zaļā krāsa, tad līdz ielas galam vērts ar statīvu čāpot :D

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

LTV1 rīta ziņās šo te tiešā skata un foto neatbilstību diezgan labi izskaidroja. Rūpējas par labākām zināšanām.

Link to comment
Share on other sites

maize

Jāskatās kopā KP + Bz + Bn un ar visu to var neizdoties paredzēt. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Ziemeļblāzma vairs pie mums nav reta parādība.

Bet lodveida zibeni kāds ir savām acīm redzējis?

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Vecvecmamma bijās no ziemeļblāzmas - stipra ziemeļblāzma esot uz karu.

 

Šodien domāju kā tāds ticējums varētu būt radies. Spēcīga ziemeļblāzma ir saules aktivitātes cikla maksimumos. Tas parasti nozīmē sausumus, vētras, plūdus - vārdsakot neražas gadi un cita šaise. Nu un bez globālas tirdzniecības, ražas pazaudēšana nozīmē badu, bads nozīmē, ka jāņem kara cirvis no plauktiņa un jādodas uz kaimiņu miestu.

 

Neesmu gūglējis vai tādi apcerējumi un pētījumi ir, bet tā es sev izskaidroju ticējuma rašanos - stipra ziemeļblāzma ir uz karu.

Link to comment
Share on other sites

ggg97
Pirms 5 minūtēm , ImissimI teica:

stipra ziemeļblāzma

Kādrez, dažreiz to sauca par kāviem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Jap, ja nemaldos tas bija tad, ja ne tikai ziemeļu pusē ir gaisma, bet arī izteikti stari/pleķi pa visām debess pusēm. Atsevišķas formas jau ir zīlēšana kafijas biezumos. Bet nu katrā ziņā tas ir pie stipras saules aktivitātes + citas atmosfēras sastāva un spiediena nianses jau veido pārējo.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 29 minūtēm , ImissimI teica:

bet tā es sev izskaidroju ticējuma rašanos

Saproti 😉, tā ir ar visu - cilvēka (ne)prāts savelk kopā divus spilgtus notikumus. Pieļauju, ka ziemeļblāzmas ir bijušas daudz biežāk kā kari. Bet tas, ka ka katram karam var savu ziemeļblāzmu piemeklēt, gan noteikti tā ir.

Pirms 58 minūtēm , Daiļais teica:

negribētu

Es gan labprāt ar šamo pakomunicētu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Māšuks
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Ziemeļblāzma vairs pie mums nav reta parādība.

Vai ir kāda meteolapa kur var redzēt kad un  kur tā būs?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Kāds objektīvs labāks zvaigžņu fočēšanai?

150mm?

 

Ja no lētākiem MFT paskatās, tad kurs derīgāks:

https://www.ebay.co.uk/itm/116072622033

https://www.ebay.co.uk/p/109438466

 

Vai pavisam kas cits vajadzīgs?

 

Edit:

Šis gan saka ka vajag 'platāku'

https://www.space.com/best-lenses-for-astrophotography

 

Kā ar šo?

https://robinwong.blogspot.com/2020/03/lens-talk-olympus-mzuiko-9-18mm-f4-56.html

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
Pirms 55 minūtēm , Jurkins teica:

Saproti 😉, tā ir ar visu - cilvēka (ne)prāts savelk kopā divus spilgtus notikumus

Es sapratu par ko tu, bet vai tu saprati par ko es?

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
Pirms 56 minūtēm , AndrisBB teica:

Kāds objektīvs labāks zvaigžņu fočēšanai?

Atkarīgs no tā, ko vēlies bildēt. Nakts ainavai ar smuku Piena ceļu un vispār plašākam kadram, protams ko platāku, pat zivsacs var noderēt, bet ja gribi konkrētu zvaigznāju, piemēram Sietiņu vai pat kaimiņu galaktiku (Andromedas miglāju piemēram) - tad jau ko garāku. Bet citādi - bilde būs ar jebkuru, bet kamera gan labāk attiecīgi sagatavota - lai IR un UV gaismu matrica redzētu. Man eksperimentam ir sagatavota SONY Nex 5, bet zvaigznes neesmu mēģinājis, tikai dabasskatus ar IR850 filtru.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Neko pirkt negribās, skatos ko var atrast visādu 'vecu' dzelžu kaudzē.

Atradu Panasonic Lumix GH4 ar to 9 - 18 objektīvu. Ir vēl tās pieminētās, kas ebeya linkā.

 

Kautkur mājās ir arī Sonu a5000. Bet tas Panasonic varētu būt piemērotāks. Tik objektīvu attiecīgu jāpiemeklē.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu jā, vēlams jau iepriekš pamēģināt un ja rodas nopietna interese, tad jau patukšot maciņu. Tādēļ arī paņēmu lētāko konvertēto NEX 5, bet nu sāku domāt, ka būs no kāda  četrciparu skaitļa  jāšķiras😁.  Paskaties varbūt var šiem iedot esošo lai pārtaisa priekš astrofoto. Products Archive - Infrared Conversions, IR Modifications & Photography Tutorials | Life Pixel IR

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Sāku printēt to Start Trakeri aiz neko darīt. Varbūt pa mēnesi izdrukāšu (ja neapniks), plus vēl kamēr citi sīkumi atnāks.

https://gmail248221.autodesk360.com/g/shares/SH9285eQTcf875d3c53962477fce6735b5ed

 

Ar softwāri gan autoram tur visai švaki iet, varbūt jāizpalīdz un jāuztaisa 'normālu' interfeisu priekš tā ESP32 ko viņš tur iesācis.

https://github.com/OndraGejdos/OG-star-tracker-?tab=readme-ov-file

 

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 24 minūtēm , raiviic teica:

ja rodas nopietna interese, tad jau patukšot maciņu.

Nevaru izlemt, ko man vairāk gribās/vajag - Sony a6700 vai iPhonu 15 Pro 😂

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Protams jāņem abus 😁.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Vispār jau varbūt var mēģināt uztaisīt iPhona appu. 

Iphonu uzliek uz gimbola, izmantojot kameru/kompasu nosaka virzienu un pozīciju. Piekoriģē gimbola pozīciju caur API.

Pie tā pašā gimbola arī fotokameru piestiprina. Ar to arī taisa bildes vai video.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Šis gan saka ka vajag 'platāku'

Ko Tu gribi fotografēt? Visu debessjumu? 😁 

Reku es augstāk ieliku bildes ar Oriona "zobenu" un Plejādēm uz 200 mm.

Andromēdas miglājam 500+.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 2 stundām , ImissimI teica:

bet vai tu saprati par ko es?

Nezinu, vai pareizi Tavā filozofijā iebraucu🤣. Bet nu jā, ja reiz paaudžu paaudzēs ziemeļblāzma nozīmē karu, tad ja redzi ziemeļblāzmu, jāiet cirvis asināt un kādu kaimiņu noslaktēt. Tā vēlreiz pierādot senā tautas ticējuma pareizību.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...