Jump to content

Nezāles likvidēšana


Blondaiis
 Share

Recommended Posts

Labrīt!

 

Varbūt kāds ir saskaries ar šādu lietu: Esmu uzfrēzējis lauku un man būtu nepieciešams novākt nezāles un iesēt zālienu. Kā Jūs domājat, vai man šīs nezāles labāk ir ar grābekli novākt (atstā minimāli kādu velēnu un tad velreiz uzfrēzēt, nedudz noblietēt vai ar lietus palīdzību noblīvējas un tad iesēt zālienu, vai darīt kā savādāk?), vai tomēr vienkārši velreiz uzfrēzēt, sablietēt un sēt zālienu?

 

Vieksmīgu Jums dienu!

P.s Paldies jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Jālieto Roundup. Jāņem miglotājs un ar koncentrāciju 50ml uz 1l ūdens jānosprayo viss lauks. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Vislabāk, herbicīdu ir izsmidzināt pēc vecmammas metodes, kā drēbes mitrinot, tās gludinot...😀

Link to comment
Share on other sites

dainis61
Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

Vecīt, te ir tehnisks forums, nevis agronomu pulciņš..

oi..,kas tik te nav!:mrgreen2:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Šogad pavasarī iesējām zālāju uz apmēram 0,7ha.

Pirms tam, sākot jau ar 2020 gada pavasari lauku apstrādājām ar šķīvjiem, tad aparām, tad atkal reizes 3 ar šķīvjiem, bet dēļ visādiem apstākļiem nesanāca iesēt zāli, bet doma tāda, ka tas lauks tika apgriezsts ļoti daudz reizes. 

Šopavasar atkal nogāja ar šķīvjiem, tad iesēja zālāju ar "amazoni", un uzreiz pārgāja ar frēzi (2in1), bet frēze bija tāda vertikālā, kas visu apmaisīja. Tad nobraucām ar nepārāk smagu rulli un dzenājām prom putnus. 

Sākumā kādu laiku bija diezgan padaudz nezāļu, usnes un visādi citi platlapji kuri ļoti ātri pārauga zālāju, pēc aptuveni reizēm 4 regulāras pļaušanas, viņi vienkārši pazuda, tagad izaug tikai zāle kura arī regulāri (reizi 1,5-2 nedēļās) tiek nopļāuta un priekš pirmā gada ir diezgan smuks zālājs. 

Autora vietā uzfrēzētu, sasētu zālāju, noblietētu, bet ne gluži ar ceļa rulli, un regulāri pļautu. Nebaidies arī pļaut pašķidru zālāju, tad kad vēl īsti nav sacerojis, tāpat saaugs!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Blondaiis
Pirms 21 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Jālieto Roundup. Jāņem miglotājs un ar koncentrāciju 50ml uz 1l ūdens jānosprayo viss lauks. 

 

Pirms 17 minūtēm , jacobs teica:

Vislabāk, herbicīdu ir izsmidzināt pēc vecmammas metodes, kā drēbes mitrinot, tās gludinot...😀

Jā protams viss labak ir noindēt, bet lauks jau ir uzfrēzēts , tāpēc miglošanai vairs nav īsti jēgas.

Pirms 12 minūtēm , kaut_kaads teica:

Šogad pavasarī iesējām zālāju uz apmēram 0,7ha.

Pirms tam, sākot jau ar 2020 gada pavasari lauku apstrādājām ar šķīvjiem, tad aparām, tad atkal reizes 3 ar šķīvjiem, bet dēļ visādiem apstākļiem nesanāca iesēt zāli, bet doma tāda, ka tas lauks tika apgriezsts ļoti daudz reizes. 

Šopavasar atkal nogāja ar šķīvjiem, tad iesēja zālāju ar "amazoni", un uzreiz pārgāja ar frēzi (2in1), bet frēze bija tāda vertikālā, kas visu apmaisīja. Tad nobraucām ar nepārāk smagu rulli un dzenājām prom putnus. 

Sākumā kādu laiku bija diezgan padaudz nezāļu, usnes un visādi citi platlapji kuri ļoti ātri pārauga zālāju, pēc aptuveni reizēm 4 regulāras pļaušanas, viņi vienkārši pazuda, tagad izaug tikai zāle kura arī regulāri (reizi 1,5-2 nedēļās) tiek nopļāuta un priekš pirmā gada ir diezgan smuks zālājs. 

Autora vietā uzfrēzētu, sasētu zālāju, noblietētu, bet ne gluži ar ceļa rulli, un regulāri pļautu. Nebaidies arī pļaut pašķidru zālāju, tad kad vēl īsti nav sacerojis, tāpat saaugs!

Okey paldies par ieteikumu, tāda doma man arī bij, ka sākumā ar grābekli novākšu visas nezāles velēnas un tad velreiz uzfrēzēšu , nedaudz ļaušu pašam noblietēties, tad iesēšu zālienu un sablietēšu.

 

Ja ir velme iesēt zālienu šai rudenī tad mēslot ir arī labāk šogad pēc zāles sēšanas vai labāk pēc ziemas , kad atnāk pavasaris?

Link to comment
Share on other sites

Viens jaunkrievs, izvazājies pa Anglijas vecajām muižām, vecam lordam uzdeva jautājumu: kā pareizi iekopt slaveno angļu mauriņu?

Lords atbildēja: nekā sarežģīta, nolīdzini sētu, iesēj zāli, reizi nedēļā nopļauj un ik pa laikam aplaisti, pēc 100 gadiem būs tev angļu mauriņš :)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vēl ik pa laikam aerāciju un kasīšanu vajag veikt, savādāk vietām neaug tik labi vai sūnas iemetas. Bij man ēnas pusē viss vienās šunās, tagad tikts vaļā.

Lētākajā variantā kas tāds :D

Kurpes

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Blondaiis teica:

Kā Jūs domājat

Mana pieredze. Mazdārziņa vietā, kur bija dobes, izdomājām zālienu. Rudenī pēc mazdārziņa novākšanas ar lāpstu uzraku, ar grābekli izlīdzināju, atstāju. Nākamā pavasarī neko nedarīju, sākumā auga nezāles, tās ar pļaujmašīnu pļāvu, pēc tam zāliena sēklas iesēju, un turpināju pļaut regulāri, šogad otrā vasara no skata gandrīz tas pats, kas citur, varbūt augsne tajā mazdārziņa vietā «mīkstāka», augsne, grunts tik ar gadiem nosēžas, noblīvējas. Man nekādu prasību un steigas nav. Zinu, ka pēc dažiem gadiem viss būs vēl labāk. Kas jādara, ja gribas visu uzreiz skaisti, nemācēšu teikt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 8 minūtēm , vvv teica:

Kas jādara, ja gribas visu uzreiz skaisti, nemācēšu teikt.

Tas kas raimonda linkā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms vairāk kā divdesmit gadiem nopirku māju, kuras pagalmā bijis kartupeļu lauks. Pavasarī nokultivēju, bet, sakarā ar remontdarbiem ne da zālāja. Saauga viss, kam nav slinkums. nopļāvu pirmoreiz vasaras vidū un tad regulāri sāku pļaut. Neko nesēju, nekādas airācijas, nekādi mineralmēsli, nekādas laistīšanas, nekādas nopļautās zāles savākšana, šovasar karstumā zāle izdega un es tik priecīgs, ka nav jāpļauj. Tak maita tā zāle, pēc lietiem,  tagad atkal atauga , smuks mauriņš un atkal jāpļauj. Varu tikai piekrist angļiem, ka vajag gadiem pļaut, konkrētajai zemei pati atradīsies zāle, kura tur grib augt.  Jā,  kas var būt labāks par sūnu, viss zaļš un mīksts kā tepiķis.

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

spameris

jap, galvenais tik pļaut!  Ja jau par zālājiem, tad pastāstiet kā tikt ar kurmjiem galā. Es tur liku tādas un šitādas lamatas un ne vella nemāku noķert, secināju ka man nav mednieka/slepkavas instinkta :D . Bet varbūt tomēr varat ieteikt metodes, lamatas, vai kautkādus noslēpumus problēmas risinājumam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , spameris teica:

ap, galvenais tik pļaut!  Ja jau par zālājiem, tad pastāstiet kā tikt ar kurmjiem galā. Es tur liku tādas un šitādas lamatas un ne vella nemāku noķert, secināju ka man nav mednieka/slepkavas instinkta :D . Bet varbūt tomēr varat ieteikt metodes, lamatas, vai kautkādus noslēpumus problēmas risinājumam.

Mēslu dakšu ar pievienotu viņai220V maiņstr. fāzi iedur zemē :D Viss kas apakšā un 3m zem izlīdīs griezdamies. Procesā El izolējošus Gumijas apavus un cimdus neaizmirsti lietot!!!!!!!!!! Tas nav "melnais " humors, tas strādā. Iesp220V, tā nav humāna metode, bet arī mans taksīts mājas teritorijā lieliski apguvis ar šo probl. tikt galā.

Labots - Edis7
papildināts
Link to comment
Share on other sites

Nu bija, kādreiz metode, ar spridzināšanu (ieputa alā propāna-skābekļa maisīju (kantoris mednieks.lv) un piešķīla, bet to dzīvnieku mīļi aizliedza. Es tam jautājumam piegāju filozofiski - ļavju lai tik rok. Kur uzraka, tur nolīdzināju. Beigās, laikam šis sarakāja krustām-škērsām un un vairs nav kur rakt pazemē. Tagad ārkārtīgi reti kur jauns kalniņš. Vienīgi, ko ievēroju, pārcēlies pie kaimiņa.

Link to comment
Share on other sites

Man ar uz pavasari pagalmā bija sasparojušies, augstus kalnus sarakuši. Bet regulāri pļaujot mauriņu viņi aizfisušies prom. Kaimiņš, kuram Huša robots jau kopš sieviešdienas pa lauku vien dzīvojas, arī stāsta, ka vairs nav manīti

Link to comment
Share on other sites

bija labs atbaidītājs, smaržoja izteikti pēc ciedru rieksta. melna, plakanīga pudele, ap 7eur.

no viena sētas gala 3 dienu laikā uz otru pārcēlās un pēcāk jau kaimiņam mauriņu čakarēja.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

par kurmjiem, kādu laiku pavasarī bēru karbīdu (metāla kārbās nopērkams ap 4eur), atraku uzmanīgi vaļā eju, iebēru pāris klucīšus, uzreiz aplēju ar ūdeni, un rūpīgi nesabrucinot eju aiztaisīju ciet tā, ka gāzes nenāk laukā nekur, tikai tuvākajā kukuznī. Vai nu rakās kkur citur prom, vai izbeidzās, nezinu, bet palika mazāk rakumu, bet varbūt arī nedaudz sakrita ar pļaušanas sezonas sākumu, redzēs tagad rudenī kas būs. Meģinaju rakt burku, likt slazdus, bet baigā rakšanās un paliek viss izrakāts. Meģināju arī uz karstām pēdām rakt tur kur šamais kustās, bet kaut kā mistiski šamā tur pēkšņi vairs nav :mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Esmu gājis cauri cīņai ar kurmjiem un beigās uzvarējis. Lēju ūdeni alās, pūtu dūmus no izpūtēja, liku karbīdu alās, spraudu elektrodu ar pieslēgtu 220V. Sievai kautkas ieteica, ka vajagot zivis sabāzt kurmju alās, pagalms , no pūstošajām zivīm, drausmīgi smirdēja, bet kurmim pofig, rok tāpat. Nopirku, par lielu naudu, kurmja atbaidītāja sēni-vibratoru. Tiešām palīdzēja, tikai tršajā dienā to sūdu kurmis izmeta no alas :sarcastic:. Kurmis sen pieradis pie mājas trokšņiem un ātri pierada pie  zemē spraužamā bubinātāja. Kurmji tak rokas arī gar dzelzceļa uzbērumiem, a tur ta tāda vibrācija un troksnis, bet viņiem pofig. Beigās izķēru kurmjus ar šāda tipa slazdiem  https://agroshop.lv/lauksaimniecibai/1743-kurmju-slazds-komplekta-2-gab.html                  

Pirmajā gadā pagalmā noķēru 38 kurmjus, tā kā apjomi nopietni bija. Tagad, kā parādās pie robežas kāds rakums, tā slazdu alā un miers mājā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Man ir trīsdesmit gadu pieredze cīņai ar kurmjiem. Sezonā noķeru ap 15-18 kurmjiem. Esmu izmēģinājis visus slazdu modeļus. Pēdējos pāris gadus mazliet esmu piebremzējis, jo nenormāli savairojušās maijvaboles. Pilna augsne ar kāpuriem, bet kurmji tos ēd. Man secinājums - var censties nedaudz ierobežot kurmju populāciju, bet uzvarēt nav iespējams. Visvairāk man nepatīk, ka zālājs paliek nelīdzens dēļ rakumiem un iebrukušām alām. Šogad izdomāju jaunu easy seku likvidēšanas metodi - svaigu kumja rakumu ar šauru grābekli iegrābju sniega lāpstā un to izberu un izlīdzinu citā nelīdzenā vietā.

Es pašlaik par labāko slazdu atzīstu šo:

 

https://www.ksenukai.lv/p/slazds-credo-mole-trap-4771029400183/3d46?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

 

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

ultraskaņas repelenti ir super, protams jāņem no normālām firmām kam cipars uzskrulēts bet tie strādā, ķīnas draza protams neko nedara.

smuks tīrs lauks pašam kamēr visi kurmji pārvācās pie kaimiņiem.

Link to comment
Share on other sites

Čoms vasarnīcā cīnījhās ar kurmjiem. Šim kaut kas bija ieteicis propānu ielaist alā un aizdedzināt. Šis laiž to propānu, bet nedeg (loģiski). Nejauši satika mani un prasa, kas par lietu. Nu es šim (neuzmanīgi) saku, ka nevis tīru propānu, bet kopā ar skābekli, visvieglā rezaku paņemt. Šis paņem arī. Tālāk apmēram kā jūtūbes video. Pats neredzēju, bet burkāni un kāļi esot bijuši visur. Kurmji gan turpināja dzīvot.

 

Man dārzā dzīvo kaķu ģimenīte. Bija parādījušies kurmji, bet pēc kāda laika pazuda. Spriežot pēc tā, ka kaķenīte lepna atnesa man svaigi nobeigtu kurmi, tad izdaru secinājumu, ka kaut kādā mērā kaķi tur ir vainīgi.

Pirms 3 minūtēm , Laxe teica:

ultraskaņas repelenti

Bija kaut kur, vai tik ne instructables.com, kā no ultraska;nas mazgātāja ( vai attiecīgā izstarotāja no elīča) uztaisīt velnišķīgu aparātu.😁

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Propāns - butāns ir smagāks par gaisu. Ja to dabū alā, tad kāpēc jāspridzina. Lai satek pa alu sistēmas zemākiem punktiem un kurmis nosmaks. Tikai jāņem vērā pagrabi un akas

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Jurkins teica:

kaķenīte lepna atnesa man svaigi nobeigtu kurmi

O, jā! Bija man kaķe, ķēra visu, arī kurmjus uzpasēja. Bet nu jau gadu šī gana kurmjus tā kunga dārzos. Runcim pilnīgi pajāt. 

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Daiļais teica:

Ja to dabū alā, tad kāpēc jāspridzina.

Ekšens 😁.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kautkādi sadisti te savākušies, kapēc dzīvniekus jāspīdzina ar visādām gāzēm, spridzināšanām un elektrībām?

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Kautkādi sadisti te savākušies, kapēc dzīvniekus jāspīdzina ar visādām gāzēm, spridzināšanām un elektrībām?

Vēlies iet pret dabas likumiem?

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Nesapratu tavu domu. Dabas likums ir kautko mocīt?

Palasi ziņu virsrakstus. Salīdzinot ar pasaulē notiekošo mēs te esam balti un pūkaini

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Dabas likums ir kautko mocīt?

izdzīvo stiprākais

Link to comment
Share on other sites

vecos laikos iepirka kurmja ādas, tā kaut ko bērnība vecaistēvs stāstīja un kurmji raustījos kaut ko uzrakt

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu es jau par to ka ir pilns spektrums ar metodēm, sākot no aizbaidēšanas (nav ko ēst, troksnis utt), līdz noķeršana vai uzreiz nobeigšanai, līdz spīdzināšanai ar gāzi, elektrību, spridzināšanu utt. - varbūt nobeidzi, varbūt tik sakropļoji, bet visdrīzāk tik pamocīji. Pēdējākās metodes jau uz sadismu velk.

Link to comment
Share on other sites

Man viens no kaķiem šad tad pa kurmītim atnes mājās, bet šogad pagaidām klusums, tikai vietām zeme pacelta.

Link to comment
Share on other sites

Blondaiis

Kādam varbūt ir kādi ieteikumi, kā atvieglot sev darbu un novākt velēnas no uzfrēzēta lauka?

Ar grābekli pameģināju, sapratu, ka es ātrāk atteikšos nekā darbu pabeigšu, ienāca doma varbūt ar sļūci varētu pamēģināt (vienīgi vai viņai zari nebūs pārāk reti un nespēs īsti savākt velēnu) . Varbūt kādam ir kādi citi varianti?

Link to comment
Share on other sites

Blondaiis
Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Cik tev tas lauks liels? Ja jau pieķēries ar grābekli, tad jau neizklausās pēc baigajām platībām.

600 m2, bet ar grābekli tur ir murgs. Tāpēc domāju varbūt ar sļūci vai ar ecēšanas metodi pamēģināt vismaz kaut kādu daļu no valēnas, nezālēm izdabūt ārā un tad velreiz frēzēt, lai viss atlikušais vel vairāk samaļās.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads
Pirms 3 minūtēm , Blondaiis teica:

600 m2, bet ar grābekli tur ir murgs. Tāpēc domāju varbūt ar sļūci vai ar ecēšanas metodi pamēģināt vismaz kaut kādu daļu no valēnas, nezālēm izdabūt ārā un tad velreiz frēzēt, lai viss atlikušais vel vairāk samaļās.

 

Viņas tik stingri turās? Nekas labāks par lasīšanu nost diezvai būs, ja ir jau parautas āra, vai arī vairākas reizes frēzēt. Frēzēšana notiek ar rokas frēzi vai ar traktorīti un uzkari? Ja ar rokas, tad ir grūti, varbūt pasaukt traktorīti? Mums braukāja gar sētu ar mazo japāni kur ar lielo tehniku maz vietas, un esam ļoti apmierināti ar iznākumu, ap 20e stunda, bet nu stāvi un skaties.. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...