Jump to content

Kā pareizi paplašināt wifi tīklu?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

21 minutes ago, Racer said:

cik ir max reālais ātrums ko biedri ir novērojuši 2,4 Ghz wifi savienojumā?

Man ir Buffalo N rūteris, vecs, 2.4GHz. Dzenājot starp diviem notebukiem failus mierīgi varēja izspiest ~200Mbit, tas bija - rūteris vienā telpā, vienā blakus telpā viens notebuks, otrā (citā) rūterim blakus esošā telpā otrs notebuks. 
Tas, ja rūterim N uzlikts dvos kanālos, HT40 40MHz. 

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoklī izmantoju powerline adapteri jo īrēts un kabeli vilkt čakars. Virtuvē stāv radio kas strādā uz WI-FI un 2.4GHz kaut kā rāvās nost (3 sienas priekšā), par 5GHz vispār nav runas. Nu neko, viss griežas stabili, mērot atrunu pa tiešo pie laptopa bija kādi 70-80Mbit, līnijai vajadzētu būt 100Mbit, pa tiešo no pieslēguma nepamērīju jo apmierināja aiz powerline redzētais un radio skan.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 9 stundām , Racer teica:

vienkārši novērojumi un secinājumi risinājumam.

Kamēr kungi nevienosies par mērījumu metodiku, nekas vairāk par liriku nesanāks.

Mērījumi jāveic pie vienāda MCS, ja galaiekārta ir pieslēgta pa tiešo pie bezvadu piekļuves punkta un ar tādu pašu MCS jāveic mērījumi, ja galaiekārta pieslēgta "repīteram", kā arī jāpārliecinās, ka galaiekārta <-> bezvadu piekļuves punkts RSSI ir zemāks par -90 dBm . Vēlams, protams, lai abos gadījumos šie tīkli/tīkls būtu vienīgais, lai atmestu interferences ienesto kļūdu, un vismaz intuitīvi jāpārliecinās, ka telpās nav nekas cits, kas varētu strādāt 2.4 GHz koplietošanas diapazonā, lai kaut kādā konkrētā vietā netiktu ietekmēti mērījumu rezultāti. Mērījumus vēlams atkārtot ar dažādu galalietotāju skaitu - gan kā vienīgais klients, gan ja vēl uz ~ 3 testa iekārtām palaists kāds serviss, kas konstanti nodarbinātu tīklu virzienā aiz bezvadu piekļuves punkta/"repītera". Iespējams ir vēl kāds apstāklis, ko esmu piemirsis, bet katrā ziņā, nav tas tik viennozīmīgi kā palaist speedtest.net/fast.com/iperf3 un pēc tam salīdzināt rezultātus pilnīgi citādākos apstākļos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pilnībā piekrītu. Esmu pēdējo gadu laikā vairākkārtīgi dažādos apstākļos pamērījies katram testam veltot ap 10 mērījumiem ar dažādām iekārtām. Nepretendēju uz pareizo viedokli, vnk pastāstu kā atrisināju. ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Gatis Veinbergs

Sveiki man privātīpašumā kurā neesmu bieži uz vietas  man ir Mikrotik LMT LTE18 rūteris.Pa īpašumu lauka vēlos salikt wifi kameras , bet wifi rādiuss man ir pa mazu ar vadiem nevēlos čakarēties. Ko varat ieteikt ? Nezinu vai tas ir iespējams bet wifi rādiusu vēlētos aptuveni 50m

Link to comment
Share on other sites

Tajā vietā, kur kamera būs vistuvāk potenciālajiem “apmeklētājiem” uz liec normālas izšķirtspējas verķi. Tas gan jau būs pie mājas tāpat. Tas, lai varēdami izšķirt seju. Visur citur vari salikt feikās kameras. Tāpat nav jēgas, ja neesi uz vietas. 

Link to comment
Share on other sites

@e=d, Foršs ieteikums. Cilvēks prasa tehnisku risinājumu, ieteikums uzlikt dummy kameras. 🤩👍 Kameras cilvēki izmanto ne tikai drošības vajadzībām. ;)

Laukos izmantoju Xiaomi repīteru kas ir maza kastīte, kuru vnk iespraud tīklā un 5 min laikā caur telefona aplikāciju nokonfigurē. Mēdz reizi 3 mēnešos uzkārties, bet kopumā ir ok. Tipa šāds:

https://www.elektrika.lv/lv/it-un-telekomunikacija/wi-fi-signala-pastiprinataji/xiaomi-wifi-paplasinatajs-mi-wi-fi-range-extender-pro-dvb4235gl

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tādus 'iekštelpu' Xiaomi extenderus gan nepērc. 

Paskaties kautko kas ārai domāts un ir ar PoE.

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 3 stundām , Gatis Veinbergs teica:

wifi rādiuss man ir pa mazu ar vadiem nevēlos čakarēties

Ar vadiem būs čakars vienreiz - kad jāizvelk, ar wifi būs čakars, kad vismazāk to gaidīsi.. 

Kameras ar kaut ko būs jānobaro un pa gaisu elektrību nesaņem. Var apskatīt variantu par ethernet-over-powerline iekārtas, varbūt strādās.

Link to comment
Share on other sites

Gatis Veinbergs
1 stundu atpakaļ, Anonīms Alkoholiķis teica:

Kameras ar kaut ko būs jānobaro un pa gaisu elektrību nesaņem.

Ar "vadiem čakarēties" biju domājis interneta kabeļu vilkšanu pie kameras.

Tas ka būs elektrība pie kameras jāpieliek ir pašsaprotami.

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, Gatis Veinbergs teica:

Tas ka būs elektrība pie kameras jāpieliek ir pašsaprotami.

Kāpēc nepalaist elektrību pa neta kabeli?

802.3af and 802.3at PoE standards have a distance limit of 100 meters or 328ft which is also the limit for the data transmission for Ethernet cables. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja elektrības kabeļi jau savilkti un viss uzstādīts, tad jau var arī izmantot WiFi.

Bet ja elektrības kabeļi tāpat jāvelk, tad vieglāk visu vienā vadā tīkls + elektrība.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , Stepselis teica:

dažu gadu laikā!

Gadu laikā? Ko tad tās kamera tur uz mūžiem?

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

tās kamera tur uz mūžiem?

Laiks tik ātri paskrien! Man jau viena porcija kameru ar beigtiem WiFi moduļiem, bet, pēc tam pa kabeli strādā jau krietni ilgi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

WiFi varianti arī mazliet dārgāk laikam sanāk. 

Bet ja izmanto PoE un negrib uz katru kameru pa savam vadam, tad vēl swičus vajag. Ja nu vienīgi kamērā jau ir swičs, ar ieeju un izeju. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

biomass979
5 hours ago, Gatis Veinbergs said:

ar vadiem nevēlos čakarēties.

Līdz ar šo negribēšanu tu vari aizmirst par kvalitāti! Bezvads pļurgāsies līdz neciešanai!   Personīgi ar visādām virzien antenām nopēries,kamēr sapratu ka tikmēr vadus varēju savilkt,kad to izdarīju,no tā laika pagajuši 4 gadi,nekādu problēmu...ciknu kāds kontakts vai sviča ports nobeidzies!

Link to comment
Share on other sites

biomass979
7 minutes ago, Stepselis said:

Man jau viena porcija kameru ar beigtiem WiFi moduļiem,

Tieši tā,ārpusē nekādi wi fi ,it sevišķi laukos !Nevaig nekādas gofras ja zemē ielaiž,speciāli neko neraku,jabūt labai lāpstai,iedur  zemē paveri un kabeli ieņukā un tā uz priekšu...Kur akmeņaina grunts,kā piemēram ceļš,tur ar lielo kazas kāju izčakarē šauru tunelīti un vis!

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Maksimums, kur izmantot WiFi, ir radiolinks starp ēkām, kur reāli vadu ieguldīšana ir nokavēta. Vai lielam attālumam.

Pirms 1 minūtes , biomass979 teica:

speciāli neko neraku,jabūt labai lāpstai,iedur  zemē

Ja bruģis vai asfalts, tad nederēs.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
17 minutes ago, Stepselis said:

Ja bruģis vai asfalts, tad nederēs.

Asfalts protam,pa gaisu,be ja  apkārt koki vējainā laikā brangi žagari var pāraut nespeciālo kabeli,speciālais kabelis būs dārgs prieks! 

Bija man par  gaisu uz  garažu ar  virzienantenām... Smagais apstājas pa vidu,signāls pazūd!Vienkāršāk bija ielaist kabeli zemē.To posmu gan,gofras vietā ielaidu vecā ūdens  šļūtenē... 20m nevar ievērt bez speciālās trosītes,nācās ik pa 5m pargriest un improvizēti samuftot,var teikt  ritīgi lētā  haltūra! No tā brīža 4 gadi darbojas!

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Gatis Veinbergs teica:

vadiem nevēlos čakarēties.

... Un kameras no baterijām darbosies?  Ar elektrības vadiem arī čakarēties nevēlies ? :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, mafijs teica:

... Un kameras no baterijām darbosies?  

Izklausās jau daudzsološi. Jāsagatavo popkorns.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Bet ja izmanto PoE un negrib uz katru kameru pa savam vadam, tad vēl swičus vajag

Vienu PoE switch un lieta darīta. Ar kādiem 8 PoE portiem. Lai ar rezervi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Gatis Veinbergs teica:

Sveiki man privātīpašumā kurā neesmu bieži uz vietas  man ir Mikrotik LMT LTE18 rūteris.Pa īpašumu lauka vēlos salikt wifi kameras , bet wifi rādiuss man ir pa mazu ar vadiem nevēlos čakarēties. Ko varat ieteikt ? Nezinu vai tas ir iespējams bet wifi rādiusu vēlētos aptuveni 50m

LMT LTE18 ir ļoti OK.

50 m nav liels attālums. Jāliek ārā AP, pa vienam pie katras mājas sienas, Tā ka rūteris ir mt, tad loģiski būtu arī mikrotika AP likt.

BET nojāsies līdz baltajām pelītēm, kamēr nokufigurēsi visu. un nekādas garantijas par stabilu savienojumu.

Un nez vai būs daudz lētāk nekā aizvilkt LAN kabeli līdz kamerai + POE switch.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
3 hours ago, mafijs said:

Un nez vai būs daudz lētāk nekā aizvilkt LAN kabeli līdz kamerai + POE switch

Tāpēc es atbalstu LAN kabeli.Hobija pēc visādi izmeiģinājies,ar gadiem sapratis,kabelis stabilitāte & kvalitāte!Pa gaisu ļausim strādāt mobīlajam rooterim!Tāpatās visās normālas firmās noverošana tikai POE...! Bija speciālie gali kur par vienu LAN kabeli varēj palaist 2POE kameras"ņemot vērā ka POE porti ar tiks aizņemti 2",tas ir ja  otra kamera  turpat netālu citā virzienā,kaut arī 10m tālāk,sakombinēt var visādi,protams jābūt kādam  zinošam vai kas  izskaidro!

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

AlCohol
Pirms 59 minūtēm , biomass979 teica:

Tāpēc es atbalstu LAN kabeli.Hobija pēc visādi izmeiģinājies,ar gadiem sapratis,kabelis stabilitāte & kvalitāte!Pa gaisu ļausim strādāt mobīlajam rooterim!Tāpatās visās normālas firmās noverošana tikai POE...! Bija speciālie gali kur par vienu LAN kabeli varēj palaist 2POE kameras"ņemot vērā ka POE porti ar tiks aizņemti 2",tas ir ja  otra kamera  turpat netālu citā virzienā,kaut arī 10m tālāk,sakombinēt var visādi,protams jābūt kādam  zinošam vai kas  izskaidro!

ja tu tādu kolhozu vēlies kādam skaidrot, paņem pierakstu tvaiķenē. netērē laiku.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nekāds dižais kolhozs jau nav. Man ir vietas, kur vajag swiču/rūteri, bet nav kur iespraust elektrībā. Tāpat arī nevienam no rūteriem nav PoE.

Tad vienkārši paņem PoE injektoru un viss. Otrā galā vainu piesprauž PoE darbināmu iekārtu, vainu tādu pašu splitteri, kas samazina voltāžu kabelī līdz normai.

 

Izmantoju tādu https://www.amazon.co.uk/TP-LINK-TL-PoE150S-Injector-Adapter-Compliant-Black/dp/B001PS9E5I/

Bet nu ir arī mazāki/lētāki varianti.

https://www.digikey.co.uk/en/products/detail/adafruit-industries-llc/435/6227066

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tas ir 72Eur rūteris. Ja vajag kādam sīkumam, kur 5 - 15 Eur injektors tiek galā, tad pilnīgs overkils.

Link to comment
Share on other sites

Tāda veida PoE injektorus var lietot tikai iekštelpās. Ārā un vēl pie kameras, nu nebūs labās prakses piemērs.

Es labāk par Stepselis  hEX PoE +48V barošanas bloks. Bet ir arī lētāki PoE swtch, protams.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 12 minūtēm , mafijs teica:

Ārā un vēl pie kameras

Ārā un pie kameras jau viņu arī nevajag, bet iekšā pie rūtera.

 

Pa lielam jau rūterī tāds pats vien injektors iekšā ir, tikai viss vienā kastītē, savādāk atšķirības nekādas.

Link to comment
Share on other sites

Jā, taisnība, pietiek ar vienu pei switch/rūtera, palasīju , ir IEEE 802.3af Compliant .

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Parasti jau ja ražotāji neizvēlas kādu super integrēto risinājumu, tad tie rūteri ir tādi visai modulāri izstrādājumi.

Paņem kautkādu rūterveidīgu čipu, uzliek uz tā kādu rūtera OS. Čipam parasti divi Ethernet porti.

- vajag barot no PoE, pieliek tādu pašu 'splitteri' pie ieejas.

- vajag 4 izejas portus, pieliek 4 portu swiču pie izejas

- vajag WiFi, piesprauž swičā Access Pointus

- vajag ar PoE izeju, pieliek tādus pašus injektora čipus

- utt.

 

Tādu čipu kas dara visu, jau pa lielam nav. Tapēc ir pa lielam 5 iekārtas vienā kastītē.

   

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 30 minūtēm , mafijs teica:

Bet ir arī lētāki PoE swtch, protams.

Bet HEX pats var baroties no PoE. Tātad to var uzlikt arī vietā, kur nav elektrības pieslēguma.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Lētāki swiči jau ar var darboties no PoE. Kapēc likt rūteri, tur kur tikai swičš vajadzīgs?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...