Jump to content

VIDEOPROJEKTORS!!! lētāk par 200Ls!:)


Varonis
 Share

Recommended Posts

nu jaa - bet saskruuveesi visu un cik tad ilgi luureesi uz to celafaana pleevi - bez LCD nav asuma ... testam protams - bet cik tad ilgi un ko tur testeesi ...

 

taa kaa no shiis algas nekas praatiigas vairs nav palicis - tad viss vel joprojaam paliek projekta liimenii :( cerams ka jums iet labaak - un ja kaut ko uzbleizhat - tad neturi sveci zem puura - padalies :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • despecs

    17

  • Varonis

    35

  • Birdy

    15

Neiet jau runa par lūrēšanu uz celefāna plēves, bet gan par asuma un gaišuma testiem, lai tad, kad uzliec LCD viss jau būtu samērīts

 

Jo vislielāko laiku aizņem tieši kastes uzbūvēšana, nevis LCD nostiprināšana

Link to comment
Share on other sites

panjem manuaali no lumenlab - tur visi izmeeri un viss i saziimeets - asumu un paareejos trikus noregulee buuveejot un eksperimenteejot ...

 

cik nopietna interese ir - kad taisiisi - vai esi kaut ko jau sapircis ???

sheemas ir - lumenlab, jeb citi resursi - jeb domaa pats uz savu galvu muhljiit +- liidziigi kaa citur ???

Link to comment
Share on other sites

panjem manuaali no lumenlab - tur visi izmeeri un viss i saziimeets - asumu un paareejos trikus noregulee buuveejot un eksperimenteejot ...

 

cik nopietna interese ir - kad taisiisi - vai esi kaut ko jau sapircis ???

sheemas ir - lumenlab, jeb citi resursi - jeb domaa pats uz savu galvu muhljiit +- liidziigi kaa citur ???

 

Galvenais kas man ir vajadzīgs ir fresneļa lēcas, kad tās dabūšu tad arī varēs sākties būvniecība, jo pārējo es zinu kur nopirkt :)

Link to comment
Share on other sites

Neiet jau runa par lūrēšanu uz celefāna plēves, bet gan par asuma un gaišuma testiem, lai tad, kad uzliec LCD viss jau būtu samērīts

 

Jo vislielāko laiku aizņem tieši kastes uzbūvēšana, nevis LCD nostiprināšana

 

Nu es domāju, ka nav īsti pareizi būvēt projektoru nemaz nerēķinoties ar LCD, jo katrs LCD jau jaucas savādāk, citam vairāk shēmu utt... savādāka nostiprināšana... Taka man tas liekas pilnīgs sviests testēt ar plēvēm, un kaa tu saki tad finālā ielikt LCD un viss rulzz... tā jau viss tas nebūs, priekš tam jau domāta tā mazā fokusa lēca, ar ko tu varēsi fokusēt attēlu un tadejādi pieregulēt asumu!

 

 

He... man jau ar šī mēneša bakši $ gandrīz cauri, taka būs vien jāatliek projektora plāni. Bet man doma ir tāda nopirkt Kodoskopu ~97Ls, LCD ~ 130Ls un tad ietestēt kādu laiku uz tā paša kodoskopa, un tad jau uztaisīt visu to lietu kompaktāku, kā vairumam iekš lumenlab! :p

Link to comment
Share on other sites

Nu es domāju, ka nav īsti pareizi būvēt projektoru nemaz nerēķinoties ar LCD, jo katrs LCD jau jaucas savādāk, citam vairāk shēmu utt... savādāka nostiprināšana...

 

Nu gan atklāji ameriku :), uzbūvēsim un tad skatīsies. Uzskatu, ka man ir pietiekoši plašas zināšanas telpu aizpildīšanā un es varēšu paredzēt vietu da jebkādām LCD shēmām :), pie tam nevajadzīgi neko nepalielinot

 

Toties optika nav mana stiprā puse, tāpēc es dodu priekšroku šādam variantam

Link to comment
Share on other sites

daaa, katrs taisa kaa grib un maak ... kad uztaisiisim, tad ar muti dzeseesim ... :p

 

ehhh, buutu naudinju pataupiijis tad vareetu uz sienas laist lielo hokji un plumpaat alinju ...

Link to comment
Share on other sites

zinkā ir - asumu ar pļēvi var testēt:) - bet gaišumu ņefiga - jo matrica arī caurspīdīgā ti baltā modē aizēno gaismu, ti - caur matricu ir daudz tumšāks. tāpēc jau kā minimums - 250w spuldze būtu pats testa minimums.

 

2)kārt - par tiem 90 latiem kodoskops būs kautkāds pašvakais - nu ap 250w arī būs. tādu pat vajg varēt dabūt sazinkur, par 10-15ls idealā stāvoklī:)

turklāt - ja gribēs pēctam jaudīgāku - ti ar 400w, tad vienīgais ko no tā kodoskopa varēsi izmantot būs tās lēcas. barošanas bloks būs jāmeklē cits, un dzesēšanai ventiķis arīdzan ganjau... tākā šitā....

 

ehj - materijāli korpusam jau stāv, bet vēl tākā tāds slinkums, grūti saņemties:)) tur tik daudz sīkumu ar to korpusu, precizitāte - 90grādu stūri, lai lēcas stāvētu precīzi, tad vēl sistēma kā lai dabon bīdāmu ti pārvietojamu to mazo apaļo lēciņu fokusēšanai... caurumi ventialtoriem... ehjāzeps:)!

Link to comment
Share on other sites

nu, nu - nepuut tik smagi - leenaa garaa piipeejot jau uztaisiisi - galvenais nesasteigt un nesapurgaat materiaalu ! :p

Link to comment
Share on other sites

Ja zini kur var dabūt kodoskopu par 10-15 Ls, tad atzīsties, jo lēcas jau taču tās pašas var lietot. Man galvenais ir lēcas, par gaismas avotu jau esmu izdomājis, nu un protams LCD, gala lēcas arī vēl kautkur būs jāizrauj, bet me domāt, ka tānebūs lielākā problēma.

Link to comment
Share on other sites

Ja zini kur var dabūt kodoskopu par 10-15 Ls, tad atzīsties, jo lēcas jau taču tās pašas var lietot. Man galvenais ir lēcas, par gaismas avotu jau esmu izdomājis, nu un protams LCD, gala lēcas arī vēl kautkur būs jāizrauj, bet me domāt, ka tānebūs lielākā problēma.

 

domāju ka latgalītē - vienkārši jāapvaicājas, un ja nebūs uz vietas, tad viņi solīs atnest rītdien, un miers, un gatavs:)

Link to comment
Share on other sites

domāju ka latgalītē - vienkārši jāapvaicājas, un ja nebūs uz vietas, tad viņi solīs atnest rītdien, un miers, un gatavs:)

 

A tie kodoskopi bija dažāda lieluma, Tev, atceros bija problēmas ar tumšajiem stūriem, cik tad liela izmēra lēcas vajag, lai pilnībā nosegtu 15 collu LCD

Link to comment
Share on other sites

tagad kautko samērīju - sanāk tā, ja lēcu pieliek pie paša lcd tad zudumi minimāli - apmēram 2mm no abiem sāniem, un stūri pat laikam paliek veseli...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
despecs

Biju latgalītē, apstaigāju visas potenciālās būdiņas, lielākā daļa iemītnieku īsti nesaprata par ko es runāju, rezultātā protrams neko neatradu :(

Link to comment
Share on other sites

Galvenais kas man ir vajadzīgs ir fresneļa lēcas' date=' kad tās dabūšu tad arī varēs sākties būvniecība, jo pārējo es zinu kur nopirkt :)[/quote']

 

pastaasti kur nopirkt jaudīgu halogēn-lampu? tā uz 300-400W...

latgalītē ir - garenās tikai. a 1-punkta nifiga neatrast :[

 

gaidu kad meistari uztaisīs kasti, atliks tik pildīt to ar detaļām.

Link to comment
Share on other sites

Varonis

es arī kastei jau izzāģēju finiera sienas:) - bet vēl tā taisīšana...

 

lampas - pazvani izziņās atradīsi lampu oficiālos izplatītājus Latvijā, osram, philips un tipa tavo, tiem pazvani, aizej ciemos, viņi teica ka šiem esot baigie katalogi kur pilns ar visdažādākajām spuldzēm, un kautko no tām droši varēs atrast par derīgu esam. vienīgi vēl sāc meklēt aŗi jaudīgu barošanas bloku - uz tiem 400w ar 36 vai 24 voltiem, visdrīzāk jau ka ar 36v. jo tās spuldzes kas lielās pie 220v sanāca ar krietni īsāku kalpošanas laiku, tas tā, pēc manas paviršās iepazīšanās ar spuldzēm:)

 

vēl gan jāpiebiulst, ka iespējams nav vērts bliezt ar 400w, jo rēķini ka tad

1. vajadzes sjaudīgāk dzesēt matricu

2. būs krietni gaišāka projekcija, kas savukārt gaišāku padarīs arī telpu kurā tu demonstrēsi to attēlu, tāka kopējais kontrasts var arī neuzlaboties

3. iespējams, gaisma jau sāks spīdēt cauri melnajām vietām, tiesagan, monitoram var sakruķīt tumšākus iestatījumus, man ar 250w lampu monitoram gamma un brightness sagriezti uz gaišāko...

es ieteiktu paprovēt ar 300 - 350w spuldzi, bet nu kā patīk tā dari...

 

njā - par kodoskopu - jāmeklē, jāmeklē:) - varbūt ja tie latgalītes čomi nezin kā tas saucas, parādi viņiem bildīti, kā kodoskopam jāiskatās, tad jau nu šiem vajadžetu tādu atrast:)))

Link to comment
Share on other sites

despecs

par lampām jau Varonis izstāstīja, bet es iesākumā gribu paeksperimentēt ar 220 V 500W lampām, ir pietiekoši lētas lai acis mestos tajā virzienā. Vēl protams pie fresneļa radījumiem jātiek

 

 

Varonis, neesi domājis par LCD matricas likšanu starp abām lēcām? tā varētu panākt efektīvāku dzesēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Varonis
par lampām jau Varonis izstāstīja' date=' bet es iesākumā gribu paeksperimentēt ar 220 V 500W lampām, ir pietiekoši lētas lai acis mestos tajā virzienā. Vēl protams pie fresneļa radījumiem jātiek

 

 

Varonis, neesi domājis par LCD matricas likšanu starp abām lēcām? tā varētu panākt efektīvāku dzesēšanu.[/quote']

 

nujā, dzesēšanu, un vēl tā viltīgā lieta - tagad pie esošajām lēcām maksimāli peituvināju to matricu - lai nenogrieztos ekrānam malas, bet tur ir ķibele dēļ tā ka fokusējošā lēca fokuse'joties uz matricu - padara redzamus arī frensneļa rimbuļus uz projkcijas, ti - attālums starp matricu un frensneli par mazu. tākā visjēdzīgāk jau būs likt starp abiem frensneļiem, un vēl ar atstarpi kādi 2cm matricai no frensneļiiem, lai asums būtu tikai uz matricu...

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Nu mājiens, tikai tagad izlasīju šo topiku, jo domāju ka te kaut kāds sviests :) Izlasīju pats stāvā sajūsmā, būtu tik šitie paši skanošie arī aizskrietu uz bodi un pamēģinātu, kas sanāk, ja kvalitāte tiešam laba moš ar hokeju ar draugiem varētu blenzt uz sienas ;)

Link to comment
Share on other sites

Vaivars
ehh negribeejaas jaunu topiku taisiit

bet

reku arii kaut kas interesants :>http://bigscreentv.20m.com/photo.html

shitas veel interesantaaks

papeetiiju kaartiigi tipa

liekam uz parasta monitora vai telljuka to sisteemu virsuu un piereguleejam pret sienu tipa cik tuvu vai taalu jaastaav monim un skatamies :>

Link to comment
Share on other sites

Varonis

http://bigscreentv.20m.com/photo.html

 

shitas veel interesantaaks  

papeetiiju kaartiigi tipa

liekam uz parasta monitora vai telljuka to sisteemu virsuu un piereguleejam pret sienu tipa cik tuvu vai taalu jaastaav monim un skatamies :>

 

vispirmajām kārtām - nu uzbūves princips - ja zin kā darbojās projekcijas verķis, un ja zin FRENSNELA lēcas noslēpumu(:), tad loģiski ka šāds variants ir pavisam šķietami jēdzīgs un vienkāršs.

BET problēma ir teļļuka mazajā gaismas jaudā, jeb spožumā LŪMENOS - lēcas jau vien aiztur daļu gaismas. un ja salīdzina ka piemēram no kodoskopa verķis skatāms tumsā bliež ar 250w spuldzi (tiesagan spoguļi un matrica aprij daudz) bet netik daudz, lai no tv tas attēls būtu gana jaudīgs...

 

pag - viņi bij nofočējuši kā izskatās projicētais attēls? tur varētu redzēt, kā un kas...

Link to comment
Share on other sites

..pag - viņi bij nofočējuši kā izskatās projicētais attēls? tur varētu redzēt' date=' kā un kas..[/quote']

 

Nu es, piem., tajā lapā neatradu neku foto ar projektējamo attēlu, vienkārši plikas TV bildes ar uzmonteetu kartona kasti + lēcas!

Link to comment
Share on other sites

Varonis

nuvot, varbūt tik blāvs ka pat nevar nofočēt:))

 

es ar te paķēmojos ar fočēšanu, ja paņem uzprojicē baltu lapu, piemēram wordā, un pēc tās fočeniekā iestāda WHITE BALANCE tad bildēs projicētais attēls izskatās vēl labāk kā dzīvē:), dabā viņš ir minimāli iedzeltens, lampai ir laikam 3400K (kelvini) rekomendējās virs 5000, bet liela skāde no tā nav...

 

vispār kārba rullē ka prieks, nupat drīz taps ielikta koka kastē, un tad jau manīs, tad vēl maķenīt kvalitātei būtu jāuzlabojas..

Link to comment
Share on other sites

CyberGhost

diez ka tur ir, es veca LapTopa moni nevaru shitam jokam izmantot? :lol:

Kā viņu piedabūt lai rāda? :?

Link to comment
Share on other sites

Varonis
diez ka tur ir' date=' es veca LapTopa moni nevaru shitam jokam izmantot? :lol:

Kā viņu piedabūt lai rāda? :?[/quote']

 

par šiem te bij bezgal garš bazārs, īsumā ir tā - ja tev šancē tas laptops, tad darbinot viņu kopā ar viņa moni viss kā pa sviestu, bet ja tev laptops ir beigts, tikai monis šķiet vesels, tad lai to pieslēgtu pie parasta datora monitora vietā - tur vajadzīgs dārgs štrunts - signāla pārveidotājs, kuru VAR dabūt, bet kas maksā gandrīz tikpat dārgi kā jauks jauns kvalitatīvs LCD monitoriņš. tāds lūk skumjš bazārs:)

Link to comment
Share on other sites

gribu gribu gribu... :) tikai slinkums taisiit.. ja kaads buutu iepraktizeejies, ja uztaisiitu man smuku kastiiti, droshu, ar normaalas kvalitaates detaljaam... panjemtu pa sapraatiigaam naudaam (pirms tam iziireejot uz nedeelju).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
despecs

Varonis, neesi domājis par automašīnu halogēno spuldžu izmantošanu, paskatījos katalogā, ir 4000K gaismas krāsas temperatūras spuldzes.

Link to comment
Share on other sites

Varonis, neesi domājis par automašīnu halogēno spuldžu izmantošanu, paskatījos katalogā, ir 4000K gaismas krāsas temperatūras spuldzes.

 

vislabāk vajag HID lampas (metāl-halīda).

it kā esot labas HQI 250w.. bet jamos neredzu netā :[

pašlaik man ir 250W/230V Paullmann... redzēs kas sanāks :)

 

it kā varēšot pasūtīt Philips - 400W/36V, bet jamās tikai 100h :[

Link to comment
Share on other sites

Apsveicu ar veiksmīgu projekta nobeigumu, domāju ka esi metis to domu pie malas, bet nē. Labi!

Link to comment
Share on other sites

Varonis

aij, ar spuldzeem ir taa, ka protams taas METAAL-HALOGEENU spuldzes buutu riktiigas, tachu taas jaapeerk kopaa ar speciaalu baroshanas uzparikti - taam vajag atshkjiriigus spriegumus, saakumaa un darba laikaa. kopaa sanaak padaargi, bet protams, tas tad ir viskrutaakais variants ar visvairaak LUMENU gaismas jaudu.

 

veel ezis666 ieteica ideju iamntot UV lampas, arii ar 400w un taml jaudu, tikai taam vajag UV filtru, lai necepina aaraa acis, taam lampaam arii GAISMAS/JAUDAS attieciiba ir krietni labaaka nekaa parastajaam halogenspuldzeem kaadas pashlaik lietoju:)

 

tagad beidzot iemonteeju to visu jaukaa shkjiibaa finiera kastee, korpusaa, tagad atshkjiriibaa no kodoskopa uzpariktes - vairs netiek izmantoti 2 gab spogulji gaismas celjaa, liidzarto gaismai nav jaaiet 4x cauri stiklam, un ir juutami gaishaaks atteels. istabu vairs pat nevajag baigi aptumshot, lai atteels buuutu skaidri redzams:)

turklaat ar 3400KELVINU spuldzi (veesaakas hjalogaannnieces vairs nava) gaisma ir BALTA, bez mazaakaas noslieces uz dzeltenumu, un ir ok. tiesagan shii veesaa spuldze maksaa 3Ls uyn kalpo 50stundas, drusku siltaaka - 3200Kelvinu - kalpo 300 stundas, un ir izcili ekonomisks risinaajums:)) - (jauda spuldzei ir 250w uz 24 voltiem, pie no kodoskopa izraveeta straavaa spaarveidotaaja.)

 

vispaar ar lampaam var interesanti eksperimenteet, un principaa, ja vien speej gana labi atdzeseet LCD matricu, tad vajag vareet speet ielikt bezmaz KILOVATIIGU lampu, melnaas vietas - ja ir malnas tad ir, gaismu cauri gandriiz nemaz nelaizh, taatad ja veelas projektoru ar ko raadiit filmas uz preteejaas 9 staavu maajas sienas, tad liek tik iekshaa mezhoniigi jaudiigu lampu un matricai uudensdzesi:) - un viss rullee kaa pa sviestu:)

 

konkreetajai manai finiera kastei ir pavirsha konstrukcija un kautkas - gaismas virzienaa neatrodas simetriski, man taadas aizdomas:) - bet ja to visu perfekti gjeometriski sabiidiitu tad atteels ir ieguustams vienkaarshi IDEAALS:)! - turklaat tagad asums ir pa visu ekraanu, ieprieksh kad uz kodoskopa - tad uz stuuriem asums pazuda.

 

FRENSNELA leecas kas kodoskopaa - ir drusku liikas, un mazliet par mazu - ja buuveejot izmantotu kvalitatiivas leecas un pietiekama izmeera - buutu nu vienkaarshi BRIINUMAINI kvalitatiiva bilde:)

Link to comment
Share on other sites

Varonis
bildes, bildes.. kur :)

 

aij, kad buusu maajas tad, tagadinj te nav ne jeedziiga tiikla ne laika, ne bilzhu:) - nekaa nav:))

Link to comment
Share on other sites

aij, ar spuldzeem ir taa, ka protams taas METAAL-HALOGEENU spuldzes buutu riktiigas, tachu taas jaapeerk kopaa ar speciaalu baroshanas uzparikti - taam vajag atshkjiriigus spriegumus, saakumaa un darba laikaa. kopaa sanaak padaargi, bet protams, tas tad ir viskrutaakais variants ar visvairaak LUMENU gaismas jaudu.

 

veel ezis666 ieteica ideju iamntot UV lampas, arii ar 400w un taml jaudu, tikai taam vajag UV filtru, lai necepina aaraa acis, taam lampaam arii GAISMAS/JAUDAS attieciiba ir krietni labaaka nekaa parastajaam halogenspuldzeem kaadas pashlaik lietoju:)

 

tagad beidzot iemonteeju to visu jaukaa shkjiibaa finiera kastee, korpusaa, tagad atshkjiriibaa no kodoskopa uzpariktes - vairs netiek izmantoti 2 gab spogulji gaismas celjaa, liidzarto gaismai nav jaaiet 4x cauri stiklam, un ir juutami gaishaaks atteels. istabu vairs pat nevajag baigi aptumshot, lai atteels buuutu skaidri redzams:)

turklaat ar 3400KELVINU spuldzi (veesaakas hjalogaannnieces vairs nava) gaisma ir BALTA, bez mazaakaas noslieces uz dzeltenumu, un ir ok. tiesagan shii veesaa spuldze maksaa 3Ls uyn kalpo 50stundas, drusku siltaaka - 3200Kelvinu - kalpo 300 stundas, un ir izcili ekonomisks risinaajums:)) - (jauda spuldzei ir 250w uz 24 voltiem, pie no kodoskopa izraveeta straavaa spaarveidotaaja.)  

 

vispaar ar lampaam var interesanti eksperimenteet, un principaa, ja vien speej gana labi atdzeseet LCD matricu, tad vajag vareet speet ielikt bezmaz KILOVATIIGU lampu, melnaas vietas - ja ir malnas tad ir, gaismu cauri gandriiz nemaz nelaizh, taatad ja veelas projektoru ar ko raadiit filmas uz preteejaas 9 staavu maajas sienas, tad liek tik iekshaa mezhoniigi jaudiigu lampu un matricai uudensdzesi:) - un viss rullee kaa pa sviestu:)

 

konkreetajai manai finiera kastei ir pavirsha konstrukcija un kautkas - gaismas virzienaa neatrodas simetriski, man taadas aizdomas:) - bet ja to visu perfekti gjeometriski sabiidiitu tad atteels ir ieguustams vienkaarshi IDEAALS:)! - turklaat tagad asums ir pa visu ekraanu, ieprieksh kad uz kodoskopa - tad uz stuuriem asums pazuda.

 

FRENSNELA leecas kas kodoskopaa - ir drusku liikas, un mazliet par mazu - ja buuveejot izmantotu kvalitatiivas leecas un pietiekama izmeera - buutu nu vienkaarshi BRIINUMAINI kvalitatiiva bilde:)

 

Varbūt vari iemest ka'du foto, ar tagadējo projektora izskatu? :)

Link to comment
Share on other sites

vēl pārs skrīni

 

http://www.lumenlab.com/forums/index.php?s...?showtopic=5230

 

jautājums paliek atklāts - kur dabūt Metal-Halid lampas iekš LV ???

moš te kāds tusē kas worko iekš kāda veikala kas nodarbojās ar Lightening ??

 

Respektīvi intersē metal-halid 400W Osram HQI lampas kopa ar balastu

 

Upd:

Heh, izlasīju vienu rakstu,...

http://www.tvnet.lv/auto/printArticle.php?id=3242373

ja jau tur uzliek tās lampas, značit kaut kur jamie ņēma tās lampas..

Link to comment
Share on other sites

Varonis
derētu tā kā šito izlasīt :)

 

http://www.lumenlab.com/forums/index.php?s...?showtopic=6439

 

ar konkrētas virsmu var palielināt gaišumu - laikam tās virsmas kas ir uz ceļa zīmēm, ko redz baigā tālumā... eh..

 

kur tādas var dabūt?

-ORACAL bodee uz laachplesenes:)

 

taas ir vienkaarshas liimpleeves - par apm 12Ls kvm. bet man streemeele taada bija - piekaaru pie ekraana - jeegas nekaadas - jo vinaj atstaro gaismu tiėshi pret turieni no kurienes taa spiid, ti - ja man galva buutu tieshi pie projektora tad spiideetu.

ir jau varianti arii ar visaadaam kraasaam, liidziigaam kaa taas ar ko uz celja striipas kraaso. www.howstuffworks.com - te par ekraaniem arii baigi labi aprakstiits, - galvenais - ka paaraak atstarojoshs nav jeegaa jo tad melnaas vietas paliek gaishas un pazuud kontrasts. vispaar maza jeega no taas papildu atstarojamiibas.

galvenais - lai ekraans ir balts, bet istaba - tumsha, tad neradiisies "paraziteejoshaa gaisma" kas atstraojoties no sienaam - spiidees uz ekraana un mazinaas kontrastu, izgaismopjot tumshaas vietas.

Link to comment
Share on other sites

-ORACAL bodee uz laachplesenes:)

 

taas ir vienkaarshas liimpleeves - par apm 12Ls kvm. bet man streemeele taada bija - piekaaru pie ekraana - jeegas nekaadas - jo vinaj atstaro gaismu tiėshi pret turieni no kurienes taa spiid, ti - ja man galva buutu tieshi pie projektora tad spiideetu.

ir jau varianti arii ar visaadaam kraasaam, liidziigaam kaa taas ar ko uz celja striipas kraaso. www.howstuffworks.com - te par ekraaniem arii baigi labi aprakstiits, - galvenais - ka paaraak atstarojoshs nav jeegaa jo tad melnaas vietas paliek gaishas un pazuud kontrasts. vispaar maza jeega no taas papildu atstarojamiibas.  

galvenais - lai ekraans ir balts, bet istaba - tumsha, tad neradiisies "paraziteejoshaa gaisma" kas atstraojoties no sienaam - spiidees uz ekraana un mazinaas kontrastu, izgaismopjot tumshaas vietas.

 

tad ir jāiekārto speciāla istaba, lai sienas būtu noklātas ar MIN-atstarojošo materiālu (MAX-absorbējošu) :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...