Jump to content

VIDEOPROJEKTORS!!! lētāk par 200Ls!:)


Varonis
 Share

Recommended Posts

Varonis
reku te i pa briivu paaris raseejumi - nu tip lai izprastu principu ...http://www.diyprojectorcompany.net/designs/pico_at_a_glance_en.htm

 

skiet vienīgā labā lieta - vaj man likās vaj arī viņi tiešām kautkur pērk vienkārši lcd matricas, ti - neņemās ar monitoru izjaukšanu?

tas būtu interesanti, jo iespējams, to lcd ekrānu vienu pašu varētu dabūt par lētākām naudām, nekā kopā ar visiem tiem krāmiem, fona gaismu, korpusu utt...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • despecs

    17

  • Varonis

    35

  • Birdy

    15

man ljoti interesanti, cik nu paars "dead-pixels" iespaidos bildi uz ekraana ?

imo tiiri leetak vel var salikt to projektoru.

 

Domajams ka labak nopirkt specialo balto ekraanu tam paredzeetu, nevis ar palagiem vazaaties :) - ertak, kvalitativak (cik vinjsh maksaa ?)

Link to comment
Share on other sites

da vinjiem jau pikjis visiem arii vairaak ... un otra lieta ebay i pilns ar LCD monchiem - bet nu shipings uz latviju i pilniigaa pakaljaa (nauda un risks ka sapliisiis) - vinji arii paardod nejeegaa taas laptopu LCD matricas - moshk vinji peerk taas ... principaa visu ko esmu skatiijies - tad tur apraksta kas un kaa jaataisa ar domu ka LCD matrica tev jau ir un tev vaig tikai leecas un spuldzes ...

 

tas jau atkariigaa cik tie beigtie pikselji ir un kuraa vietaa atrodas - iedomaajies, ja tev vinsh uz ekraana jau traucee, tad kaa buus uz sienas - tur vinsh veel lielaaks raadiisies :(

Link to comment
Share on other sites

da vinjiem jau pikjis visiem arii vairaak ... un otra lieta ebay i pilns ar LCD monchiem - bet nu shipings uz latviju i pilniigaa pakaljaa (nauda un risks ka sapliisiis) - vinji arii paardod nejeegaa taas laptopu LCD matricas - moshk vinji peerk taas ... principaa visu ko esmu skatiijies - tad tur apraksta kas un kaa jaataisa ar domu ka LCD matrica tev jau ir un tev vaig tikai leecas un spuldzes ...

 

tas jau atkariigaa cik tie beigtie pikselji ir un kuraa vietaa atrodas - iedomaajies' date=' ja tev vinsh uz ekraana jau traucee, tad kaa buus uz sienas - tur vinsh veel lielaaks raadiisies :([/quote']

 

tieshi taa... kaa raadisies ? ne jau pilniigi melns.. (uz neizjakuta monita laikam taa izskataas).. gan jau ka buus ar nelielu blur un kas buus puslidz cieshams. protams taadam monitoram arii cena par kaartu zemaaka.

 

buus jaapameegina paekperimenteet ar objektiiviem, lai kodoskopu neizmantot.

Link to comment
Share on other sites

nu nezinu - ka tik nebuus taads melns riebiigs plekjis :(

 

es te ebay peetiiju tur nesen piedaavaaja par smiekla naudu (50$) 15" monitoru bet vinjam bij 3 striipas paari par visu ekraanu - ja no saakuma man veel bija doma paciiniities par taadu - tad veelaak apsverot visus "+" un "-" izdomaaju ka nav veerts - kur es likshu projektoru kas raada vairaakas 1,5m garas striipas pa sienu ...

 

taa kaa domaa pats - leetaak jaa - bet cik tas viss labi kopaa izskatiitsies ??? un vai peec nedeeljas nenozheelosi ka esi taadu iepircis ...

Link to comment
Share on other sites

pirmiem testiem - kastes taisihanai, optikas pielagoshanai & etc darbi - tomer drosak butu darboties ar veco LCD, a kad viss buus gatavs, tad ielikt ko normaalaaku... labpraat iepirktu LCD ekraanu par 50$ - tas nav daudz...

Link to comment
Share on other sites

Varonis
pirmiem testiem - kastes taisihanai' date=' optikas pielagoshanai & etc darbi - tomer drosak butu darboties ar veco LCD, a kad viss buus gatavs, tad ielikt ko normaalaaku... labpraat iepirktu LCD ekraanu par [b']50$[/b] - tas nav daudz...

 

tomēr - ģengi na veķer:) bet ar objektīviem vien nesanāks - vajag tās plakanās lēcas - frensnela lēcas, kas to gaismu lauž, nu, te pat bij shēma kautkur iepostēta... meklētājā var atrast...

 

pikseļi ir diezgan nelieli - rēķini pats - ja pikseļa zimērs nepārsniedz 0,3mm tad uz 3metrus platas projekcijas uz sienas pikseļa izmērs nepārsniegs 3mm!!! - tākā visnotaļ pieklājīgi, nu nezin jau protams, kā ir kad ir beigtie, tie visdrīzāk būs balti, caurspīdīgi...

Link to comment
Share on other sites

Ja kādam vēlme ir iepirkt to 3M kodoskopu, varu atdot par 90Ls - dodiet tik ziņu. Lampa 400W 15 Ls.

Link to comment
Share on other sites

njaa, jautaajums paliek atklaats kur dabuut LCD ekraanu par "saliidzinoshi leetu" naudu - pirkt jaunu monitoru (~120Ls) un jaukt aaraa roka neceljaas :(

 

leetaakais ko pashlaik esmu redzeejis - laikamshiinaa pa 89Ls :(

Link to comment
Share on other sites

njaa' date=' jautaajums paliek atklaats kur dabuut LCD ekraanu par "saliidzinoshi leetu" naudu - pirkt jaunu monitoru (~120Ls) un jaukt aaraa roka neceljaas :(

 

leetaakais ko pashlaik esmu redzeejis - laikamshiinaa pa 89Ls :([/quote']

 

 

LCD fignja...

vot kur dabuut fresnelja leecu... ieksh google site:lv neko neatrod... vienigais doties uz latgaliti un tur iechekot... uz kodoskopa kaut kaa negribas likt... labak pasham savu kasti salikt.

 

cik noprotu, tad tur vajag 2 fresnelja stiklus ?

 

light source + reflector <-> UV/IR glass <-> fresnel <-> lcd <-> fresnel <-> lense

Link to comment
Share on other sites

Varonis
njaa' date=' jautaajums paliek atklaats kur dabuut LCD ekraanu par "saliidzinoshi leetu" naudu - pirkt jaunu monitoru (~120Ls) un jaukt aaraa roka neceljaas :(

leetaakais ko pashlaik esmu redzeejis - laikamshiinaa pa 89Ls :([/quote']

 

ehh - attēls labu labais:) - ar visu silto un vājo 250w lampu:) - vakar saliku visu smuki, godīgi, saskočoju - un tumšā istabā vispār ir ideāli:)

 

kautkad senāk bij manīts par 60Ls doskā monitors. ja ņem vērā ka tev der arī bojāts - ti bez fona gaismas piemēram, vaj ar sadauzītu korpusu:) tad vajg varēt dabūt lētāk. mos no interneta bodēm - ēbaja pameklē?

lētākais jau ir 122Ls es arī redzēju, bet viņam švakāks kontrasts vai nebija? sazin...

Link to comment
Share on other sites

nu monis nav problēma. kā jau minēju gribās zināt kur fresnelja lēcas dabūt?!

ir doma pašam kasti taisīt.

Link to comment
Share on other sites

nu leecas - ebay.com, lumenlab.com - atkariibaa kaadas ...

 

monitori ebay ir - sen jau peetu - bet nav izdeviigi - piegaade vien veselam monitoram kastee maksaas kaadi 100$ ... taa kaa nav izdeviigi ... dabuut braakjeetu moniotoru ar veselu LCD ekraanu arii gruuti - jo ja tur ko paardod sistu tad arii raksta "sell as is" - respektiivi moshk netikai korpuss sists un pogas neshancee :( ... protams tur i pilns ar laptopu ekraaniem - bet kaa tu vakar mani apgaismoji - tad tiem vajag signaalu paarveidotaaju - un tas akal i chakars ...

 

nu monis nav problēma. kā jau minēju gribās zināt kur fresnelja lēcas dabūt?!

ir doma pašam kasti taisīt.

 

funktieris mums atshkjiriigs - tev naf probleema LCD - man naf probleema leecas ... vajadzeetu kaut kaa apvienot puules un abi tiktu pie projektoriem ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Varonis

projector3.jpg

 

te ir bilde ar kodoskopa, proejktora un vispār frensnela lēcu un visu pārējo lietu darbības principu. -

Link to comment
Share on other sites

Guest UnderGround

vienkaashi ideaali :) nav ko daudz runaat IDEALI :) R3sP3ct !!! :!:

Link to comment
Share on other sites

Ņu ko, lai saku nu... SUPER!!! Man priex, ka tomēr kāds ko tādu ir paveicis tepats starp mums letiņiem! :p

 

1) Cik kodoskopiem ir Frenela lēcu 2x vai 1x

2) Esi mēģinājis ietestēt kādu geimiņu (piem., kādu šūteri, ķip CS, Unrael T. utt...)

 

Tā tik turpināt!!! :p

 

Man ar vēl doma sēž galvā, ko tādu uzmeistarot! :)

Link to comment
Share on other sites

Varonis

2 runcio - 2 frensnela lēcas. no spēlēm varbūt tiks uzlikts kāds braucamgabals, ja galīgi darīt nebus ko:) - un priekš tam vajg vēl ekrānu uztaisīt, lai nav jāmežģī kakls uz griestiem skatoties:)

 

ā - vēlkas - par matricas dzesēšanu - viņa silst diezgan stirpri, vakar piekāru klāt vēlvienu ventilatoru, kas vienkārši pūš gaisu virsū no augšas, tagad gan ir vēsa.

redz, apakšā viņai ir stikls - tas izolē siltumu, tāpēc tā dzese no apakšas ir diezgan mazefektīga, pie ventiķa normāli, bet tālajā galā sila...

Link to comment
Share on other sites

2 runcio - 2 frensnela lēcas. no spēlēm varbūt tiks uzlikts kāds braucamgabals' date=' ja galīgi darīt nebus ko:) - un priekš tam vajg vēl ekrānu uztaisīt, lai nav jāmežģī kakls uz griestiem skatoties:)

 

ā - vēlkas - par matricas dzesēšanu - viņa silst diezgan stirpri, vakar piekāru klāt vēlvienu ventilatoru, kas vienkārši pūš gaisu virsū no augšas, tagad gan ir vēsa.

redz, apakšā viņai ir stikls - tas izolē siltumu, tāpēc tā dzese no apakšas ir diezgan mazefektīga, pie ventiķa normāli, bet tālajā galā sila...[/quote']

 

 

lumenlab paardot dubulto fresneļa lēcu (200mm + 300mm), + tur nāk klāt arī speciāls objektīvs 300mm, kas paredzēts tieši šitam fresneļim.

 

atliek tikai labāku LCD (ar mazāku response time un lielāku kontrastu), tad atliek tikai kaste ar spuldzi kabināt

Link to comment
Share on other sites

tu izlasiiji ko vinsh komentaaros rakstiija ???

 

saakumaa izmantoja testam parasto 100w spuldzi - tad ielika 150W halogeeno spuldzi ...

Link to comment
Share on other sites

tu izlasiiji ko vinsh komentaaros rakstiija ???

 

saakumaa izmantoja testam parasto 100w spuldzi - tad ielika 150W halogeeno spuldzi ...

 

Sorry, bet nerubīju viņu valodu! :p Nu ja tās bildes ir testa režīmā ar 100W parasto spuldzi, tad jau ar ta ka tīri neslikti! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Digital

Njaa ja man buutu kads lieks LCD tad es sitaadu ari buvetu super mantinja pa salidzinosi mazu naudu!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Njaa ja man buutu kads lieks LCD tad es sitaadu ari buvetu super mantinja pa salidzinosi mazu naudu!!! :D

 

Hmm.... būtu man Kodiskops, tad jau $$$ sakasītu priekš LCD! :p

Link to comment
Share on other sites

vot kur dabuut fresnelja leecu... ieksh google site:lv neko neatrod... vienigais doties uz latgaliti un tur iechekot...

Nu kā ta nevar atrast. Kaut vai te var pasūtīt: http://www.3dlens.com/enter.html un pieminēts ka: "Excellent for LCD projection project"

Link to comment
Share on other sites

vot kur dabuut fresnelja leecu... ieksh google site:lv neko neatrod... vienigais doties uz latgaliti un tur iechekot...

Nu kā ta nevar atrast. Kaut vai te var pasūtīt: http://www.3dlens.com/enter.html un pieminēts ka: "Excellent for LCD projection project"

 

Ņu kaukā neticas' date=' ka šajā lapā nopērkamās Fresnela lēcas, tik nenormāli lēti (1.5$) var maksāt!?!

 

Nū vismaz www.lumenlab.com tās Fresnela lēcas maksā 35$.

Lūdzu paskaidro, kur ir šī nenormālā cenu starpība, varbūt es kautko esmu sajaucis??? [img']http://www.boot.lv/forums/images/smiles/icon_question.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

tiiklaa paardod dazhaadas lietas - arii projektori ir dazhaadi - biezhi sastopami piedavaajumi arii par 20$ ka tev buus super duper filma pa visu sienu - un patiesiibaa paardeveejs piedaavaa nekvalitatiivu leecu, kuru liek priekshaa jebkuram TV un taa leeca palielina bildi - rezultaats sanaak stulbs un pie tumshas bildes nav redzams nekas ... paardeveeji meegjina nopelniit un par 2$ tev piedaavaas kaut kaadu polimeera sakauseejumu tip "leecu" ... negribu slaveet bet lumenlab.com ko piedaavaa - taas vismaz izskataas peec leecaam un optikas nevis leetiem pakaldarinaajumiem ... shodien izbrowsoju ebay.com, bet neko praatiigu prieksh sevis neatradu :( - negribeetos LCD matricai teereet vairaak par 60Ls jeb 100$ - par taadu summu neko pasuutiit uz latviju nesanaak - ss.lv arii klusee - moshk jaanopeerk kaada aviize (studiju gados pirku taadu "Reklama" - nez taada veel iznaak? - moshk tur kaut ko var samuhljiit :p)

Link to comment
Share on other sites

Ņu reklāmas avīze "Reklama" vēl joprojām tiek izdota, tikai nezinu vai tur varēs atrast ko tādu!? Iespējams ka varēs! :)

 

Pa cik varētu nopirkt lietotu kodoskopu!?

Link to comment
Share on other sites

www.reklama.lv paskaties, ta tā pati avīze

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nav jau uzraiz LCD monitors jāpērk, var jau to lietu savādāk pārbaudīt, ja būvē no "0", nevis ar jau gatavu kodoskopu. Matricas vietā uzliec parasto plēvi ar kautko uzdrukātu un skaties asumus un citas lietas.

 

Kā tad tur bija ar tām fresneļa lēcām, atsevišķi Latvijā vispār var dabūt?

Link to comment
Share on other sites

Nav jau uzraiz LCD monitors jāpērk, var jau to lietu savādāk pārbaudīt, ja būvē no "0", nevis ar jau gatavu kodoskopu. Matricas vietā uzliec parasto plēvi ar kautko uzdrukātu un skaties asumus un citas lietas.  

 

Kā tad tur bija ar tām fresneļa lēcām, atsevišķi Latvijā vispār var dabūt?

 

asumiem jau nav nevainas:) - kājau kodoskops - neb jaunu muļķiem tādus ražo:)

 

latvijā - hrenzin - provēju samklēt kautkādas optikas firmas, bet visas tikai briļļenieces uzrādījās... nu jārok vēl...

Link to comment
Share on other sites

asumiem jau nav nevainas:) - kājau kodoskops - neb jaunu muļķiem tādus ražo:)

 

latvijā - hrenzin - provēju samklēt kautkādas optikas firmas, bet visas tikai briļļenieces uzrādījās... nu jārok vēl...

 

Pamēģini Neredzīgā Indriķa Optikas salonā :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

 

Pamēģini Neredzīgā Indriķa Optikas salonā  :mrgreen:

 

pac Indriķis tur par medmāsu strādā...

Link to comment
Share on other sites

asumiem jau nav nevainas:) - kājau kodoskops - neb jaunu muļķiem tādus ražo:)

 

Nu es domāju par variantu, ja pats no nulles būvē, bez gatava kodoskopa, ts dabon fresneļa lēcas, lampu un uz priekšu, es ar labprāt tā darītu, līdz ar to, lai no sākuma dabūtu notestēt, nemaz LCD nav vajadzīgs

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...