Jump to content

Recommended Posts

AndrisBB

Kārtējais svētdienas topiks, but nu kapēc nē. Pagaidām vairāk filazofisks, nekā praktisks.

Vajadzētu itkā iegādāties jaunu laptopu paša vajadzībām, pārsvarā kodēšanai. Tagad saskatijos YouTūbā video, kur cilvēki kompilē reālus projektus utt un M1 ir apmēram 2X ātrāks kā Intel i9. Bet i9 maksā £2700, kamēr M1 £1500.

Protams tur atkal ir nianses. i9 ir x64 un kompilē priekšs x64, kamēr ARM priekš ARM. To viņi parasti tajos testos neņem vērā. Varbūt vienkārši kompilēšana priekš ARM ir 2x ātrāka, nevis M1 kā tāds. Man pārsvarā sanāk kross-kopilēt priekš ARM. Interesanti vai tanī gadījumā i9 arī atpaliks no M1?

Ir kāds kurš pārsvarā darbojas ar C/C++ un ir ugreidojies uz M1 un ir ko salīdzināt?

Varbūt jāpamēģina nokompilēt OpenCV priekš x86 un tad kross-kompilēt uz ARM uz Linux ne-Ābola un paskatīties.

spameris
Posted (edited)

meitai nopirku to M1 to zelta/rozā krāsā. Salīdzināt man grūti ar kautko, tas arī pirmais macs mājsainiecībā, mans darba laptops win10 ar  i5-8250U šķiet gan tāds lēnāks.  Ja ir kautkas konkrēti ko vajag nočekot, tad varu mēģināt.

aa nē man gan M1 air nevis pro. Tas pa 1k eur aptuveni.

Edited by spameris
  • 4 weeks later...
Fliize

Nopirku M1 Air ar 16Gb RAM un 512Gb SSD, beigās sanāca samērā sālīti ~1600 Eur. Primāri strādāju ar Typescript ekosistēmu un tajā šī ierīce strādā ļoti labi. React/Angular projekti kompilējas ātrāk kā uz mana desktop ar R5 3600. Electron tiesa gan kompilējās lēnāk, ap ~25-30%. Makes sense, jo četri ātrie kodoli.

Ja tavam workflow nevajag daudz kodolu tad M1 ir ļoti konkurētspējīgs, it īpaši ja ņem vērā cenas starpību un ka ar vienu uzlādi var 8h+ strādāt.

Boņs

M1 ir bez ventilatoriem un nepārkarst - atšķirībā no Intel/AMD.

Jomas, kurās ARM pogā ārā x86 arhitektūru sāk palikt vairāk.

Ilgi biju āboļu pretinieks dēļ price/value, taču M1 Air ar 16GB nu ir ģimenes datorparkā :)

Fliize
Pirms 23 minūtēm , Boņs teica:

M1 ir bez ventilatoriem un nepārkarst - atšķirībā no Intel/AMD.

Jomas, kurās ARM pogā ārā x86 arhitektūru sāk palikt vairāk.

Ilgi biju āboļu pretinieks dēļ price/value, taču M1 Air ar 16GB nu ir ģimenes datorparkā :)

Air ir vienīgais bez ventilatora, pie ilgākas slodzes ātrums krītās, tā kā tas arī jāņem vērā

AndrisBB
Pirms 56 minūtēm , Fliize teica:

Ja tavam workflow nevajag daudz kodolu tad M1 ir ļoti konkurētspējīgs

Pagaidām vēl strādāju ar laptopu kuram ir i7-6820HQ, kompilējot nav nekāds zvērs. Kodoli protams vajadzīgi, jo kompilēju C/C++ un tamlīdzīgi.

Laptopam jau vairāk kā 5 gadi, gribas kautko jaunāki. Tad nu vēl domāju par XPS 15 vs MBP 13 ar M1. 

Man gan parasti no domāšanas līdz reālai pirkšanai paiet kāds gads, varbūt tad jau M2 būs :D

Fliize
Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Pagaidām vēl strādāju ar laptopu kuram ir i7-6820HQ, kompilējot nav nekāds zvērs. Kodoli protams vajadzīgi, jo kompilēju C/C++ un tamlīdzīgi.

Laptopam jau vairāk kā 5 gadi, gribas kautko jaunāki. Tad nu vēl domāju par XPS 15 vs MBP 13 ar M1. 

Man gan parasti no domāšanas līdz reālai pirkšanai paiet kāds gads, varbūt tad jau M2 būs :D

Ja tev nedeg, tad labāk turpini gaidīt :D Mac ar Intel ir beigta platforma, interesanti būs redzēt kādi būs MX ar 8+ kodoliem 15" formfaktorā.

Es ieķēru jo biju vispaŗbez portatīvā un apnika, ka galdam piesiets visu laiku esmu.