Jump to content

konektors radio ligzdai


pcruksis
 Share

Recommended Posts

Aparātam ir šāda, ar vītni kā bildē radio antenas ligzda, kur var dabūt konektoru šādai ligzdai, kā uztaisīt normālu istabas antenu?

 

 

20210316_153728.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Pēc bildes izskatās pēc klasiska F konektora un tā visdrīzāk arī ir, jo neesmu sadzīves tehnikā neko citu redzējis. F konektors uzskrūvejās pa tiešo antenas kabelim un nevajag tur nekādas pārejas. Nebajag skatīties Ebay cenā, tāds konektors maksā dažus centus. Varu iebērt kādu sauju, jo no televīzijas kabeļtīklu montāžas laikiem vairāki simti palikuši pāri, bet tagad nav kur likt.

Link to comment
Share on other sites

Ebays tikai bildei. Skaidrs ka F konektori ir visas bodes kā rakstīju.m

Link to comment
Share on other sites

Bet parastais F conektors neder ? ,Kur 75 omunkabeļa vidējā dzīsla kalpo kā tas pins?

Link to comment
Share on other sites

Priekškam tur likt kautkādu pāreju uz RCA, ja RCA principā nav paredzēts antenu lietām. Pliku F konektoru pa tiešo uz antenas kabeļa un bēdu nezini. Vot, nekad nesapratīšu, kapēc vajag sarežģīt vienkāršas un elementāras lietas.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

otrs - variants - varbūt tur tā vītne lai to konektoru nostiprinātu radio panelī un virsū tur maucas parastā ala TV tipa antenas štekeris...  ?  tapēc teicu, ka vajag bildi no aizmugures lai redz cauruma diametru..jo apakšējam štekerim bildē ko pievienoju - redz "vītni" iekšpusē

s-l5001.jpg

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Māšuks

Parasti pērku visu ko semocom.lv priekš tv un radio lietām.  https://semicom.lv/TV_SAT_DIGITAL/Dekoderu_aksesuāri/_AD_TV_F_F_M_OEM_Pāreja_F_Kontaktdakša_TV_Ligzda_3306702_1892.html

Pirms 18 minūtēm , pcruksis teica:

Gribu pievienot šādu antenu, domāju ka būs OK.

Pilnīgs mēsls un uztver sliktāk kā ar drāts gabalu. Ir testēts!

Paņem tad šo te būs daudz labāka kvalitāte par lētu cenu  https://semicom.lv/TV_SAT_DIGITAL/Istabas_antenas/TV_istabas_antena_MB_ANT_MB_LEM__547897_1399.html

Link to comment
Share on other sites

pcruksis

Jā manis izvēlētā (bildē) nepatiks, ņemšu tevis ieteikto, man vajag nevainojamu skaņu, lai skan bet traucējumiem.

fm-radio-antena-ar-koaksialo-spraudni-75ohm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
Pirms 7 minūtēm , pcruksis teica:

lai skan bet traucējumiem

Kur atrodies un vai dzīvo daudzdzīvokļu mājā? Man te 40km no torņa daudzdzīvokļu mājā vairs praktiski neko nevar uztvert kā tikai LR-2, jo viss ēters pilns ar traucējumiem no LED spuldzēm un dažādiem barokļiem. Broblēmu atrisināja tikai āra antena uz jumta diemžēl. Tiesa lielākā daļa no tāda risinājuma baidās kā velns no krusta :D

Link to comment
Share on other sites

Svarīgi, kur pats atrodies (kāda materiāla māja, kas apkārtnē), cik tālu tornis, kādas elektroierīces kaimiņam.  Man vienai paziņa ir šāda - ap 25km no Rīgas, skan diezgan ciešami, bet kā kāds kaimiņš (nezināms, jo 5-stāvene) ieslēdz hvz kādu verķi, tā sākas zāģis, par laimi, ne pārāk ilgs :biggrin:. Pastaigāju ar telefonā esošo FM - tur nav.

Oops, Māšuks jau par to pašu paspēja.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Māšuks
Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

Pastaigāju ar telefonā esošo FM - tur nav.

Nu ar mazo kabatas FM radio uz bačām traucējumi tik tiešām ir mazāk. Secinājums, ka tie ētera trokšņi kautkādā veidā pārvietojas pa elektrolīniju un mazāk pa gaisu.

Link to comment
Share on other sites

A ko jūs sagaidījāt ? ja puse lieto čaina lētos impulsniekus, led lampiņas... ut.t...tur tak tāda draza  nāk ārā 😂

Link to comment
Share on other sites

Taču nekas nevarēja stāvēt blakus krievu laiku bārdas dzenamo un tamlīdzīgu verķu traucējumiem. Es vienu veterānu kaimiņos nosist biju gatavs reizēm.😀

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

tas gan jau uz vidējiem viļņiem bija :D

Link to comment
Share on other sites

Nē, tur tas spektrs krietni plašāks bija un aŗī TV atņirdzās...

Tas veterāns, tieši, vakara filmu laikā savu ''atbrīvotāja viepli'' ar pusjāto ''Harkiv'', pustundu berzēja.😉

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nu vecais bārdas aparāts traucēja televizoram, ja švaka antena,  bet uz FM tas neko īpaši netraucēja. Ja traucējumi mūsdienās uz FM, tad ir vājš signāls un bez antenas nu nekādīgi. Var jau  lokano antenu ar palkanajiem kabeļiem mēģināt, tikai to daļu, kas nāk  no dipola, jānomaina uz 75 omu kabeli. Tad nebūs problēmu uzskrūvēt F konektoru un samazināsies traucējumi, kurus uznes virsū tai drātij. Otrā galā kabelim jāuzmauc ferrīta gredzens, vai vēl labāk jāliek simetrizējošais transformators. Lai gan, ja to visu izdara, tad arī dipolu var pats no plakanā vada uztaisīt. Es gan ieteiktu dipolu taisīt no caurules un antenu kikt uz jumta. Tad neviens  ķīņiešu barbloks netraucēs. Nu jā, pareizi jau Māšuks teica, parastam radio klausītājam uzlikt antenu uz jumta ir neiespējamā misija. Kapēc tā, man nav dots saprast.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Didzis teica:

parastam radio klausītājam uzlikt antenu uz jumta ir neiespējamā misija. Kapēc tā, man nav dots saprast.

Ne visiem tie jumti ir paša privātīpašums, un kāpelēšana pa jumtiem nav katra stihija. 

 

Pirms 14 minūtēm , Didzis teica:

Nu vecais bārdas aparāts traucēja televizoram, ja švaka antena,  bet uz FM tas neko īpaši netraucēja.

Didzis neapšaubāmi to atceras, senāk virszemes analogo televīzijas attēla signālu pārraidīja amplitūdas modulācijā (AM), kura jau defaultā ir jūtīga pret traucējumiem. Toties skaņa gan nāca frekvences modulācijā (FM), kura ir daudz noturīgāka pret traucējumiem.

Labots - ggg97
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Māšuks
Pirms 8 minūtēm , Didzis teica:

parastam radio klausītājam uzlikt antenu uz jumta ir neiespējamā misija. Kapēc tā, man nav dots saprast.

 

Tas , ka TV antena jāliek uz jumta ir normāla lieta, bet radio nez kapēc tauta domā ka ir brīnumkaste un būtu jāķer signālu jebkurā pažobelē. Lai gan pēdē'jos gados arī ar TV antenām tauta sāk slinkot un pamanās piemontēt kaut kur pie mājas stūra kādā pažobelē pāris metru augstumā no zemes.

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Ne visiem tie jumti ir paša privātīpašums, un kāpelēšana pa jumtiem nav katra stihija. 

 

Nu aiz loga jau ar var pielikt un būs labāk nekā istabā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Māšuks teica:

Nu aiz loga jau ar var pielikt un būs labāk nekā istabā.

Pieņemot, ka cilvēks dzīvo daudzīvokļu namā un pieliek antenu ārpusē pie loga un ja vēl uzrodas arī citi tādi paši, kas savas antenas pieliek pie saviem logiem, varat iedomāties kāda izskatīsies māja no ārpuses :D

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
Pirms 15 minūtēm , base7 teica:

Pieņemot, ka cilvēks dzīvo daudzīvokļu namā un pieliek antenu ārpusē pie loga un ja vēl uzrodas arī citi tādi paši, kas savas antenas pieliek pie saviem logiem, varat iedomāties kāda izskatīsies māja no ārpuses :D

Un kāds tad būtu tavs labākais risinājums?

Link to comment
Share on other sites

Un autors jau nav norādījis cik km atrodas no raidītāja. Ir atšķirība, 10km vai 80km no torņa. Pirmajā gadījumā der tas lokanais vads. Aizliec aiz aizkara un viss.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Māšuks teica:

Nu ar mazo kabatas FM radio uz bačām traucējumi tik tiešām ir mazāk. Secinājums, ka tie ētera trokšņi kautkādā veidā pārvietojas pa elektrolīniju un mazāk pa gaisu.

Nepareizs secinājums. Vajag normālu stacionāro rādžu ar labu selektivitāti un intermodulāciju noturību. N-tās reizes cilvēkiem kas sūdzas par traucējumiem un izmanto visādus mūzikas centrus, ir pielikta tā pati vecā Selena un ar visu tīkla barošanu uztver normāli.

Link to comment
Share on other sites

Var mierīgi uztaisīt tādu  dipola antenu, ka no pāris metru attāluma nevarēs saredzēt. Vajag tikai dipola ūsas no tieva lakota vadiņa nostiept.

pirms 3 stundām , ggg97 teica:

Ne visiem tie jumti ir paša privātīpašums

Ja dzīvokļi privatizēti, tad arī daļa no jumta pieder dzīvokļa īpašniekam. Gan jau var  dipolu uzlikt, ka nevienam netraucē. Es protams tādā situācijā uzliktu uz māju kolektīvo FM antenu un kas grib lai pieslēdzas. Pret to neviens apsaimniekotājs nevarētu iebilst. Esmu savulaik dzīvojis daudzdzīvokļu mājā un laidu kolektīvajā antenu sistēmā FM signālu no 100MHz līdz 108MHz. FM diapazona apakšējo galu 88-100MHz gan aizņēma piektais TV kanāls.  Ja ir iniciatīva un saprašana, tad uzlikt antenu vienmēr var.

pirms 3 stundām , aoma teica:

kas notikās, bet nevienam mājā vairs televizors nerāda

Kontakti dzirksteļo, kondensators aizdedzē pussprādzis un pīpītes svečvada galā protams nav, vai pretestība no pīpītes izrauta, lai ''labāka'' dzirkstele. Pazīstam, pazīstam mēs tādus motobraucējus 😄. Savukārt televīzijas antena teļukiem vai nu paštaisīts zirneklis, vai četrzaru TAI12, kura signaļu ķer no visām pusēm.  Piecu elementu Yagi tipa antena daudz labāk ķera TV signālu un mopēdi vai moči praktiski netraucēja televīzijas bildei. Nu jā, tāda antena jau tikai ''buržujiem'' bija bet mēs darba tauta tāpat redzam pa lēto 😄 Esmu visam tam gājis cauri un praktiski bezcerīgi bija ieskaidror cilvēkam, ka TV tornis tālu un vajag labāku antenu uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , aoma teica:

Bērnībā es mēģināju atdzīvināt senča veco iž-jupiter

Ha, es kaut kur 6 - 7 klasē tiku pie mopēda. Neatceros, kā, laikam kāds nospēra, bet paliku bez tās "pīpītes" uz svečvada un kādas dienas pabraukāju bez. Iebraucu ciema centrā, pētu afišu stabu, bet motoru neizslēdzu. Pēc brīža no otrā stāva bļāviens - slāpē nost vai kraties uz ātrāko prom  - labi, ka kurpe vai puķupods nelidoja, jo šim TV bilde, protams nav :biggrin:.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Runājot par antenām un jumtu, pašam "darbnīcas" ēka ir pavecāka un ir šīfera jumts, un antena uzkarināta bēniņos, respekīvi zem jumta, davilku vadu, un signāls uz TV priekš virszemes bezmaksas kanāliem ideāls, iet gan caur pastiprinātāju, bet nu tāpat! Ja kādam manis pieminētais variants, domātu diezgan labs variants, neviens neredz, atrodas zem jumta, neietekmē ne laikaapstākļi, nedz vārnas! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
pcruksis
(labots)

Nopirku antenu ar pastiprinātāju SONUS SOLO RoHS https://www.lemona.lv/fm-istabas-radio-antena-sonus-solo-rohs.html, man tādu ieteica veikala RealAudio pārdevējs kuram darbs ar radioaparatūru ir maizes darbs, izmēģināju desmitiem variantus, nācu pie slēdziena ka radio traucējumi būs kaut vai izstiepies, ir jāmaina aparāta vieta, sienā ir elektrības vadi un interneta vads, pie sienas rūters, neesmu vēl mēģinājis taču, domāju ka tik tuvu sienai ar vadiem aparāta skaņa bez traucējumiem nebūs.

Labots - pcruksis
Link to comment
Share on other sites

Māšuks
(labots)

Nu ko apsveicu! Esi varonis ja? Nopirkt sūdu par bargu naudu jau tagad ir modes kliedziens 😁

Es būtu pārsteigts, ja tas mēsls vispār strādātu. Istabas antena plastmasas kondzelē un vel ar pastiprinātāju. Neko vēl stulbāku nopirkt nevarēji?

Es tak linku tev iedevu ar antenu kas strādā korekti. Nepatīk? Nu tad dzīvo vien tālāk ar saviem traucējumiem.

 

 

Labots - Māšuks
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man virtuvē radio bez traucējumiem strādāja tikai ar āra antenu uz balkona. Bet vads gāja cauri visam dzīvoklim. Remontu laikos tas tika nahrenizēts. Tagad tikai interneta radio virtuvē strādā bez traucējumiem.

Link to comment
Share on other sites

Šitie būs īstie  :D

dscf6595.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...