Jump to content

Iesakiet kur var iegaadaaties labu lodamuru!


Guest
 Share

Recommended Posts

te laikam nedaudz offtopic's sanaaks :oops:

 

Kursh var ieteikt kur nopirkt labu lodaamuri, nu smalku mainaamiem galiem, kvalitatiivu utt...

veel kaadaam fiichaam ir jaabuut lodaamurim??

es esmu gatavs maksaat 20 Ls

Link to comment
Share on other sites

par 20ls vari pats uztaisīt lodāmuru.

Cik atceros, tad smalks, maināmiem galiem un citām labām lietām maksā sākot no 100Ls un beidzot ar ~5000Ls (soldering-station)

Link to comment
Share on other sites

es redzeeju Horizontaa(Barona 136c) pa 20 Ls taadu ar mainaamiem un ar statiivu..... un vareeja mainiit padevi... :roll:

 

neesu nekaads speciaalists shitajaa, tapee ar prasu :?

Link to comment
Share on other sites

ezis666

Kādiem mērķiem vajag un cik bieži lietosi?Ja nenodarbojies ar elektroniku intensīvi, tad tev pietiks ar āmuru pa 3 Ls

Link to comment
Share on other sites

Guest arno

Labi labo lodāmuru no "Weller" kādreiz nopirku iekš a-kaabel, manuprāt kādus 35Ls maksāja. Tagad viņiem veikals "par skaidru naudu" arī it kā esot atvēries, neesmu gan bijis ciemos. Nu vispār - skaties http://www.akaabel.lv/

Link to comment
Share on other sites

lietoshu paarsvaraa sadziivee piem salodeet monitora vadu vai uz sheemas paarlodeet spraudni, nu shitaadiem... telefonam sleedzi uzlodeet... :roll: gribeetos ko kvalitatiivu nopirkt... un vai ir jeega no taa statiiva??? Latgaliitee var dabuut leetaak, labaak ? :?

Link to comment
Share on other sites

Ej uz Ūnijas ielu un skaties. Gan jau pārdevēji tev pastāstīs visu kas tevi interesē. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arno
lietoshu paarsvaraa sadziivee piem salodeet monitora vadu vai uz sheemas paarlodeet spraudni' date=' nu shitaadiem... telefonam sleedzi uzlodeet... :roll: gribeetos ko kvalitatiivu nopirkt... un vai ir jeega no taa statiiva??? Latgaliitee var dabuut leetaak, labaak ? :?[/quote']

 

Nu ja jau tik vien tās vajadzības - tad labāk nopirkt jebkurā normālā elektropreču veikalā vai latgalītē par 3Ls - iznāks lētāk.

Link to comment
Share on other sites

ezis666

 

Nu ja jau tik vien tās vajadzības - tad labāk nopirkt jebkurā normālā elektropreču veikalā vai latgalītē par 3Ls - iznāks lētāk.

pilnīgi pareizi!!!

Link to comment
Share on other sites

es jau vinju nepeerku vienai dienai, taapeec negribaas suudu nopirkt...

Link to comment
Share on other sites

Guest arno
es jau vinju nepeerku vienai dienai' date=' taapeec negribaas suudu nopirkt...[/quote']

 

Aritmētika ļoti vienkārša. Tā kā tie "krutie" lodāmuri neko īpaši ilgāk neiet par parastajām "dešovkām" - par viena "krutā" lodāmura cenu varēsi nopirkt 6 gab. parastos. Un vēl pusdienām atliks.

Vienīgi - ko gribu teikt:

1. elektronikas, vadiņu un tamlīdzīgu lietu lodēšanai pilnīgi pietiek ar 25W lodāmuru, vai pat mazāku (15W), ar lielākiem var tikai spaiņus lodēt, tie arī daudz par stipru karsē un līdz ar to ļoti ātri nodeg;

2. nekad nepērc "pistoles" - tie ir tādi, kuri ļoti ātri uzkarst, kad piespiež. vispār jau ar tādiem var ātri un nekvalitatīvi salodēt 2 vadiņus grūti pieejamā vietā, tomēr nekam vairāk tie arī neder, jo lodējums iznāk nekvalitatīvs un arī diezgan grūti strādāt;

3. pie reizes neaizmirsti nopirkt arī bundžiņu ar kalifoniju un spolīti ar alvu, kam kalifonijs jau iekšā ;))

 

p.s. - pats nopirku "Weller" WHS 40 - ar automātisku temperatūras regulāciju, transformatoru, 12V - lietoju, ja vajadzīgs ko ļoti smalku lodēt un nesabojāt - piemēram - nocelt/pielodēt kādu daudzkājainu mikreni vai smalku konektoru. Pārējām lietām der visparastākais 25W lodāmurs ar maināmiem galiem, nu neredzu viņā neko sliktu.

Link to comment
Share on other sites

Gatervecis

Ja kas -> nevis lodāmuris, bet gan lodāmurs

cienīsim latviešu valodu!

Link to comment
Share on other sites

kaulainais

tieshi taa - man ar shitas kaa riktiigam filologam uzkrita uz nerva!

Link to comment
Share on other sites

Nju ti lodaamuri pa 3Ls ir tiiraakie meesli! Var jau biku labaaku nopirkt kautvai pa 10Ls! Es ar te vienu briidi taka aizraavos ar elektroniku, lodeeshanu utt,bet prieksh taa visa lodaamurs pa 3Ls neder, gals biku par resnu, un kad ilgaak lodee, saak ljodziities utt....

 

IESAKU PA 3Ls TOMEER NEPIRKT!!!

Link to comment
Share on other sites

ezis666
Nju ti lodaamuri pa 3Ls ir tiiraakie meesli! Var jau biku labaaku nopirkt kautvai pa 10Ls! Es ar te vienu briidi taka aizraavos ar elektroniku' date=' lodeeshanu utt,bet prieksh taa visa lodaamurs pa 3Ls neder, gals biku par resnu, un kad ilgaak lodee, saak ljodziities utt....

 

IESAKU PA 3Ls TOMEER NEPIRKT!!![/quote']

IZTAISNO PIRKSTUS līkos!

Es dafiga taisu, gan smalkus darbus, gan rupjus.Nopērc vienu 25W āmuru, ar 3mm galu, vienu 60W rupjiem darbiem- 6mm, un vienu 250W lielajiem vadiem(>12mm2).Vislabāk pērc krievu, tie lēti un arī labi.nepērc tos krāsainos sūdus(made in EU aka China), tie nosvilst ātri.Aizej uz tirgu, nopērc kanifoliju, Alvu-rupjiem darbiem, 1mm alvu ar pildījumu smalkiem darbiem.Ieslēdz āmuru un kamēr tas silst sameklē vidēji smalku vīli, sagatavo kanifoliju un alvu.kad uzkarsis, tad sagrāb āmuru, ar vīli notīri tam galu no vienas puses un mērkaķa ātrumā iemērc kanifolijā un pēc tam piemet prasto alvu klāt, tai gludi jānoklāj tīrā vieta.Pēc tam to pašu ar otru pusi.

ja pirksi dārgõ āmuru, tad šīs operācijas nav jādara.

Link to comment
Share on other sites

3. pie reizes neaizmirsti nopirkt arī bundžiņu ar kalifoniju un spolīti ar alvu' date=' kam [b']kalifonijs[/b] jau iekšā ;))

 

MUHEHEHEEH :D

Nevis kalifonijs, bet gan KANIFOLIJS! :) doo

Link to comment
Share on other sites

Nevis kalifonijs' date=' bet gan KANIFOLIJS! :) doo[/quote']

Man jau liekas, ka par kanifoliju jamo sauca tikai krievu valodā, bet latviski tas ir kolofonijs, lodēšanā gan tīru kolofoniju neizmanto, jo kolofonija izgarojumi ir kaitīgi veselībai, bet gan kolofonija sajaukumu ar spirtu, ko sauc sārņiem.[/b]

Link to comment
Share on other sites

ezis666
Nevis kalifonijs' date=' bet gan KANIFOLIJS! :) doo[/quote']

Man jau liekas, ka par kanifoliju jamo sauca tikai krievu valodā, bet latviski tas ir kolofonijs,

tā varētu būt pareizi, nav nekur redzētas bundžas ar uzrakstiem
lodēšanā gan tīru kolofoniju neizmanto' date=' jo kolofonija izgarojumi ir kaitīgi veselībai, bet gan kolofonija sajaukumu ar spirtu, ko sauc sārņiem.[/b']

Izmanto ka nemetās.Domā ka spirta tvaiki kas nāk klat ir veselīgāki? Es tikai lietoju tīru mantu.Par sārņiem to nesauc, to sauc par kušņiem.Sārņi ir tas kas paliek pēc kušņu sadegšanas pāri

Link to comment
Share on other sites

Nu ja , tas kas bildē (visi uzgaļi), maksātu 20 ls- tad vērts, bet tā... No personīgās pieredzes- ņem lodāmuru , kuram ir normāls vads (nu maksā ne vairāk kā 5Ls, bet ja ir spējīgi uzlikt normālu vadu , tad arī iekšas , domājams , ir normālas) un paliknī (precīzāk nu tāda spirāle, sagriesta piltuves formā, kur ielikt to daiktu. Tā spirāle nostiprināta riktīgi smagā pamatnē)- ja nav šitāda- tam lodāmuram ir tendence , visnepiemērotākā brīdī nokrist (uzkrist uz kaut kā). Par lodēšanas pastu (kusni vai kā to saukt)- nav nekā labāka (elektronikai), kā speciāla, tā kanifolija (vai kolofonija) šķidums, bet tā ir speciāla (cik saprotu tur ir kaut kas spirtveidīgs un kaut kādas piedevas). Nav korozīva, bet nodrošina ideālu lodalvas plūstamību . Dabūnama Latgalītē. Neaizstājama, ja vajag apalvot (un pielodēt ) kādu vadiņu. Ar to cieto kalifoliju ir vairāk ķepas , kā labuma. Tā pasta (precīzāk biezais šķidums) nodrošina pat viegli apsūbējušu vadu lodēšanu . Cik zinu, tur , tās piedevas , ir aktīvas tikai pie augstas (lodēšanas ) temperatūras , bet pie parastās nebojā metālu. Tik nevajag šito sajaukt ar parastajām (neelektronikas) vajadzībām domātājām lodēšanas pastām- tāda ātri vien sabojās lodējuma vietu, ja nebūs ideāli notīrīts pēc lodēšanas.

Bet par šerpajiem (dārgajiem) lodāmuriem- tur ir jēga no tiem , kas maksā jau simtus un tas ir maizes darbs (ne hobijs)..

Link to comment
Share on other sites

Guest arno

 

MUHEHEHEEH :D

Nevis kalifonijs' date=' bet gan KANIFOLIJS! :) doo[/quote']

 

Nu labi, labi ;)) - 25 gadus ar lodēšanu nodarbojos un visu šo laiku nezināju, kā to lietu pareizi sauc. Re ka dažreiz izdodas arī iemācīties ko jaunu. Derētu valodas komisijai pajautāt - viņi droši vien kādu ļoti "īpašu" nosaukumu šai vielai izdomātu - lai jautrāk.

Link to comment
Share on other sites

Murmulis

Variants: nopeerc kautcik izturiigu lodaamuru ar koka kaatu pa leeto (~3Ls) Taadu kuram var nomainiit uzgaljus tipa ar skruuviiteem galaa. Nopeerc Latgalee no puikiem mainaamos uzgaljus 0.5 Ls /gab. Uzlodee mazu jaudas regulatoru (tipa tiristors, kondikjis, mainjpretestiiba ar pogu u.t.t.) krievu lapaas jaabuut kaadai sheemai. Lodeejot turi pie rokas smilshpapiiru vai smalku viili, jo ja smaile ir ar apdegumiem, nekaads labais lodeejums neizdodas. Tiirot to uzgali var noviileet vinju spicu, tad labaaks siikiem darbiem. Kad gals sabojaats maini nost. Kad liec tureetaajaa nogriez jaudu mazaaku, kad ko treknaaku lodee uzgriez uz max. Pats taa straadaaju, nav ne vainas un galvenais - leeti.

Link to comment
Share on other sites

lietoshu paarsvaraa sadziivee piem salodeet monitora vadu vai uz sheemas paarlodeet spraudni' date=' nu shitaadiem... telefonam sleedzi uzlodeet... :roll: gribeetos ko kvalitatiivu nopirkt... un vai ir jeega no taa statiiva??? Latgaliitee var dabuut leetaak, labaak ? :?[/quote']

 

Ja tev tādam mērķim vajag lodāmuru, tad tev pilnīgi pietiks ar latgalītes varinatiem. Tikai atceries, ka kautko ap mikroshēmām nedrīkst lodēt ar baigi jaudīgu lodāmuru, savādāk sadezināsi. Ja tu neņemsies ar mikroshēmām, tad optimāli būtu 60W lodāmurs.

Link to comment
Share on other sites

es te esmu iegādājies vienu mazu krāsainu (sarkanu) ķīniešu brīnumu - lodāmuru. Tikai darbinu jamo virknē caur diodi - tad temperatūta ir "pašā laikā", savādāk tas tik traki karsa ka būtu nosvilis jau stundas laikā. Tik cik bieži es lodēju, ~ reizi mēnesī kādu vadiņu kādā štekerī, tad man šitais pilnībā apmierina. Agrāk, pirms datoratkarības, tad gan biju lodāmuratkarīgs. Un tad strādāju ar krievijā ražotiem lodāmuriem "Moment" (laikam tā jamos sauca), tāds kā pistole, iekšā transformators kura sekundārais vijums izpildīts ar īpaši resnu vadu-šinu. Un tam vadam-šinai galā pieskrūvējās jau cilpiņa no 1mm resnas vara stieples. Tagad neesmu šitādus verķus redzējis, bet neesmu jau arī īpaši meklējis. Gan jau specializētajos veikalos ir kas līdzīgs, vai arī latgalīte.lv varētu atrast kādu oriģinālu no PSRS laikiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja ' date=' tas kas bildē (visi uzgaļi), maksātu 20 ls- tad vērts, bet tā... No personīgās pieredzes- ņem lodāmuru , kuram ir normāls vads (nu maksā ne vairāk kā 5Ls, bet ja ir spējīgi uzlikt normālu vadu , tad arī iekšas , domājams , ir normālas) un paliknī (precīzāk nu tāda spirāle, sagriesta piltuves formā, kur ielikt to daiktu. Tā spirāle nostiprināta riktīgi smagā pamatnē)- ja nav šitāda- tam lodāmuram ir tendence , visnepiemērotākā brīdī nokrist (uzkrist uz kaut kā). Par lodēšanas pastu (kusni vai kā to saukt)- nav nekā labāka (elektronikai), kā speciāla, tā kanifolija (vai kolofonija) šķidums, bet tā ir speciāla (cik saprotu tur ir kaut kas spirtveidīgs un kaut kādas piedevas). Nav korozīva, bet nodrošina ideālu lodalvas plūstamību . Dabūnama Latgalītē. Neaizstājama, ja vajag apalvot (un pielodēt ) kādu vadiņu. Ar to cieto kalifoliju ir vairāk ķepas , kā labuma. Tā pasta (precīzāk biezais šķidums) nodrošina pat viegli apsūbējušu vadu lodēšanu . Cik zinu, tur , tās piedevas , ir aktīvas tikai pie augstas (lodēšanas ) temperatūras , bet pie parastās nebojā metālu. Tik nevajag šito sajaukt ar parastajām (neelektronikas) vajadzībām domātājām lodēšanas pastām- tāda ātri vien sabojās lodējuma vietu, ja nebūs ideāli notīrīts pēc lodēšanas.

Bet par šerpajiem (dārgajiem) lodāmuriem- tur ir jēga no tiem , kas maksā jau simtus un tas ir maizes darbs (ne hobijs)..[/quote']

 

 

nu nu sagribeeji ar visiem uzgaliem :-) es neesmu tik bagaats lai pirktu letus meeslus :-) man lodaamurs pa 3ls nekad ilgaak par 3-4meen nenoiet jo jaalode ir loti daudz taakaa parekini pats :-) gadaa vien aiziet savi 10-15ls

Link to comment
Share on other sites

Nu nezin, par tiem trim mēnešiem, bet šitie , no Argusa http://www.argus.lv/argusnew/?pID=prod&nID=nID741

pa ~3 Ls (tikai ne tas , no krievijas, bet gan pārējie) ir gana labi (nu par tiem ķīniešu , pa 1.5 Ls no lukares ir par galvas tiesu labbāki) . Starp citu , viņiem elementāri var regulēt cik stipri karst- tas serdeņa garums (cik dziļi nostiprināts) ir regulējams. Attiecīgi, ja paredzami darbiņi ar smalku elektroniku- izvelkam maksimāli ārā, ja paredzēts darbs ar ko rupjāku (resni vadi)-maksimāli iekša. Nu jā nav tik ērti regulēt kā darba stacijām, bet ja dienā nevajag desmitiem reižu mainīt- nav ne vaina. Bet pats serdenis maksā santīnus. Man šitāds (nu līdzīgs , vēl padomju manta, bet pēc ģimja kopija), nokalpoja 15 gadus. Skaidrs , ka man tas nebija maizes darbs, bet reāli kādus 2 serdeņus nomāinīju (nu bija palikuši galīgi tievi -varš karstumā oksidējās un iet mazumā)- man tā lodēšana tāds hobijs (nu kuru tagad ir izspiedis dators, bet pirmo personīgo skaitļotāju, no žurnāla Modelist-konstruktor , arī lodēju pats...). Tā , ka šitai konstrukcijai uzticos- ka tik nav galīgi lētais ķinīzeris.

Link to comment
Share on other sites

BTW, gribu arii panjemt kaadu reaali labu lodaamuru ap 25w mikrenju un siikdarbiem. Intresee mainaamie gali lai jamie buutu smaili kaa adatas.

 

Kaads ir Weller ar mainaamo temp?

Link to comment
Share on other sites

Nu tad nem topashu ERSA , mainami gali no 0.4mm liidz 5mm un pat lielaakus ar var likt

 

25W mikreneem jau ir daudz iisteniibaa

 

runaajot par Weller jaaskataas tieshi kaads modelis

Link to comment
Share on other sites

Nu ja vajag mikreņu izlodēšanai- tad ir reāli gadiem pārbaudīta metode. Ņem aptiekā medicīnisko adatu (vidēja izmēra) novīlē galu un šito cauruli mauc uz ielodētās mikrenes kājiņas (un vienlaicīgi karsē ar lodāmuru ) Nerūsējoša terauda adata uzmaucās (atdala kāju no iespiestās plates, bet lodalva nepielīpst).- tad der jebkurš 15-20 W lodāmurs (jo tiem visiem sīki, asi gali).Ar šitādu metodi var baigi fiksi izlodēt un pie reizes nesačakarēt plati . (un reāli arī nesabojāt to mikreni- tas gan bija aktuāli grūtajos padomju deficīta laikos, kad šitādā veidā makarēju ārā mikrenes no viena agregāta, lai ielodētu citā) Ja darīšana ar tām , patiešam sīkajām mikrenē , kadas , piemēram mobilajos- domāku ka tur vajag lodāmuru , kurš maksā bargu naudu (ar temperatūras mērīšanu -regulāciju lodēšanas vietā) un baigi stingru roku (lai nedrebētu, kad jāstrādā zem pamatīgas lupas) :)

Link to comment
Share on other sites

oxygen tu veel dziivo laikam akmens laikmetaa :-) shajos laikos mikrenes lodee araa tikai tad kad vinas ir beigtas un tad ir po karsee vinu vai nee vai vispaar brutaali norauj , a lai pielodetu pietiks ar parstu tievu uzgaliiti :-)

Link to comment
Share on other sites

Nu var arī ne akmens (kad lodāmurs ar atsūcēju)- bet tas jau dārgāk. Ja tikai laiku pa laikam vajag - var arī ar vectēvu metodēm (nu tām labākajām) :) Tagad , faktiski vairs sanāk ņemties minimāli- kāda jēga remontēt kādu TV, ja tā detaļa kopā ar darbu maksā tikpat, cik analoģisks (lietots ) TV lietoto bodē... Arī laiks , mūsdienās ir nauda (un ne maza) Bet par brutālo noraušanu -nu ja apknieb kājas -tad jā - be tas vis aizņems vairāk laika (izlodējot caurums ,uz plates, būs ciet, bet ar medicīnas adatu- i caurums tīrs, i ātrums, vari man ticēt , me mazāks , kā atkožot katru kāju un pēc tam ar pincetes un lodāmura palīdzību , katru makarēt laukā)

Lai gan , arī mūsdienās ir gadijies , ka vajag izmakšķerēt mikreni , lai ielodētu citur- nu aizbrauc uz dziļiem laukiem, bet tur , radagabalam tiko nomiris TV ( nu vēl vecāis , labais padomju , 3 paaudzes ) . Un mētājas otrs, pus dedzi - nu nebrauksi , taķšu 100km pēc mikrenes - fiksi izlodē no viena un ielodē otra (tas pirmais jau tāds izvarots, kalpo kā rezerves daļu avots)- nu tāds netipisks gadijums priekš mūsdienām...

Link to comment
Share on other sites

Vo vellos, skatos Rīgā jau ir saradies pulka kantora, kur var dabūt normālas pariktes. Agrāk bija tikai Arguss un Tevalo...

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard
BTW' date=' gribu arii panjemt kaadu reaali labu lodaamuru ap 25w mikrenju un siikdarbiem. Intresee mainaamie gali lai jamie buutu smaili kaa adatas.

 

Kaads ir Weller ar mainaamo temp?[/quote']

 

mainaamie gali smalki kaa adatas.....

un tu ar sjito ko lodeesi?????

divus matus kopaa?? tam tas der.....

 

Oxygen:

tocj jaasaka - juusu atpaliciiba :D

kursj tad veel muusu laikos DIP mikrosheemas izmanto?????

nu taas, kuras tu ar adatu lodee aaraa

tagad jau finepadge skaitaas arhaisms.....

QRF un BGA - luuk gaisjaa naakotne, mhhhh....

 

un nevaig tikai te man saakt klaareet kko par lodeesjanas tehniku

saderam, ka es ar gludekli faintpidzju pielodeesju :D

 

normaals lodaamurs ikdienas divvadinju salodeesjanai tiesjaam atrodas starp 5-10 Ls

ja grib profesionaali pieiet tai lietai:

lodaamurs+darbastacija no ~200 Ls

uzgalji kkaadi 7-8 Ls gabalaa...

taa ja...

Link to comment
Share on other sites

biku tu perebarshil :-) bet nu ko dariit visiem jau gribas visaas lietas meerities ar galniem :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja vajag apkārt staigāt, tad laba lieta ir gāzes lodāmurs.Argusā nopirku pa ~25Ls ar 3mm uzgali

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...