Jump to content

Pērku skaļuma regulatoru


IMANTS
 Share

Recommended Posts

Pērku priekšpastiprinātāja Radiotehnika UP-001 skaļuma regulatoru.
Apmēram 100 Kiloomi
30soļi
UP-001  man kalpo kādus 30 gadus. Šai laikā vairākkārt  regulators ir čirkstējis, skanēšanas laikā pēkšņi palicis kluss. Pagrozot, atkal viss labi. Uz 4min :)
Esmu šo izjaucis, gan tīrījis ar dzēšgumiju, tad iemērējis ar tehnisko vazelīnu, gan esmu šo mazgājis ar šķidrumu "Kontakt WL"
 
Nu pienācis laiks, kad atkal čirst un krieviski sakot ņekontačit. Baidos, ka izjaucot, un mēģinot salikt atpakaļ šis sadrups...
Esmu apsvēris radikālu risinājumu - mainīt:
Vai: https://www.ebay.com/c/1643329480    bet kāda cena!!!
Šis būtu ērts - skaļuma tāvadība!
 
Bet tie visi prasa nopietnu pārvbūvi kaut vai nostiprināšanai.
Un šie arī nav lēti.
Tāpēc: Pērku priekšpastiprinātāja Radiotehnika UP-001 skaļuma regulatoru, par jaunu došu 10eiro.
 
Iespējams, spēsiet mani atrunāt, iesakot kādu citu, lētāku risinājumu!
Link to comment
Share on other sites

osscar

Nezinu - domāju jaunu atrast nereāli.... lietots ar gan  jau biku čarkstēs...viņi visi tādi +- cik redzēti.

nezinu ja radikāli iejaucas, tad  pie reizes atvienot pusi nevajadzīgos un nekvalitatīvos slēdžus  ( to kur klusāk, filtri un mono)  - tos reāli neviens neizmanto ...un tembra bloku izmest pārtaisīt un krievu opampus izmest :D  Reāli jau priekšpastūzis mūsdienās jau kā tāds  nav baigi vajadzīgs - visur nāk ārā pietiekošs signāls - vajag tikai selektoru, skaļuma regulāciju un izejas buferi. Nu un phono  tam kam vajag. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 9 stundām , osscar teica:

Reāli jau priekšpastūzis mūsdienās jau kā tāds  nav baigi vajadzīgs - visur nāk ārā pietiekošs signāls

Ko tu ar šo gribēji teikt? Priekpastūzis taču savā būtība ir ieeju komutators ar tembru bloku.. Vai es pareizi saprotu? No tava teiktā noprotu, ka viņš tomēr pastiprina signālu. Dod jel apskaidrību!

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Citu priekšpastiprinātāju noteikti vieglāk atrast, kā rezerves daļas tam. UP-001 bija luksus prece un netika ražota masveidā. Visādā ziņā daudz mazāk kā U-101 vai Melodija. Man kautkur mētajās potenciometru slēdži no kautkādiem RRR pastiprinātājiem, bet diez vai tie sakrīt ar priekšpastiprinātājā izmantoto. Slinkums savu priekšpastiprinātāju taisīt vaļā un skatīties, kāds tur iekšā. Ieliec kādu bildi.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Luksus prece jau bija, bet nekāds haiends jau nebija. Šamais bija paredzēts strādāt kopā ar S70 tumbelēm, kurās iekšā bija tādi paši gali kā U101 tikai ar nedaudz lielāku barošanu. Ar pastiprināšanu nodarbojās KP574ud1 plastmasas korpusos. Man kādreiz bija tāds komplekts. Tajos laikos, kad vienīgie mērinstrumenti bija 60-to gadu krievu militāristu oscis ar mazu apaļu ekrānu un testeris. Bet atceros, ka tos opampus izmetu ārā un ielodēju, šķiet, TL072 (toreiz kosmoss, vismaz manai rocībai) un veicu vēl visādas darbības - trokšņi samazinājās radikāli. Bet tas bija toreiz.

Vispār vai tik garāžā nemētājas (streč plēvē ietīts🤣) viens tāds devaiss. Esmu gatavs šamo atdot, ja kādam vajag (tikai jāatrod).

Pirms 8 minūtēm , Didzis teica:

diez vai tie sakrīt

nesakrīt.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis
Pirms 16 minūtēm , Jurkins teica:

Luksus prece jau bija, bet nekāds haiends jau nebija

Nu salīdzinājumā ar S70 priekšpastiprinātājs bija par klasi augstāks. Savējo savulaik tiku pārmērijis un neko sliktu neatradu. Visādā ziņā parametri, priekš sava laika, ļoti labā līmenī. Izpildījumu nevar salīdzināt ar S70 finiera šasiju un krievu šurupu skrūvēm. Protams, mūsdienās prasības augušas, bet nu kauns par UP-001, kāds ir par RRR atskaņotājiem vai kasešu magnetofoniem, kurus ražoja milzu daudzumos, gan nav.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , raivix95 teica:

pastiprina signālu.

pastiprina un koriģē signālu no vinilgalda

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, Didzis teica:

bet nu kauns par UP-001, kāds ir par RRR atskaņotājiem vai kasešu magnetofoniem, kurus ražoja milzu daudzumos, gan nav.

Tas jā. Nezinu peripetijas. Varbūt, ka sākotnēji šamais bija paredzēts pārī ar UM-001, kurš tā arī dienas gaismu neieraudzīja, pēc tam piešuva pie S70. Shēmtehnika vinila priekšiņai arī bija laba. Bet KP574 (uzsveru KP!) defaultā bija kaksis, atšķirībā no 574 vai pat K574 metālā. Stāsta, ka labākie kristāli esot gājuši uz 574, tad uz K574 un tad tie, kuri kaut kā vēl strādā uz KP ... A, B un V.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā tu to iedomājies? Parametri tika mērīti pirms ievietošanas korpusā? 

Link to comment
Share on other sites

osscar
(labots)
pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Ko tu ar šo gribēji teikt? Priekpastūzis taču savā būtība ir ieeju komutators ar tembru bloku.. Vai es pareizi saprotu? No tava teiktā noprotu, ka viņš tomēr pastiprina signālu. Dod jel apskaidrību!

nu phono daļa jau pastiprina, bet tā nav tas sliktākais tajā visā - ar lielu pārslodzes rezervi un diskrēta. Vēl var pieņemt ka buferi ir +- ok, bet tas tembra bloks ir "aktīvs' un uz štruntīgu opampu..(kad tu nospied pogu atvienot tembru bloku - signālu pastiprina tieši tas opamps- tā uz atro uzmetot aci sanāk ka 7x  - kas atbilst manuāli norādīatajam ( jo uz buferiem vēl pazūd daļa jo to pastiprinājums nav 1 bet gan 0,9 +-) , ka lai izejā būtu 1V  "standara" ieejā min jābūt 200mV  , phono attiecīgi 5mV) nemaz nerunājot par zemēm, trokšņiem....nē ja tiešām ir tāds brīnums un Jurkinam ir tāds - plauktā - nav varianti - tas būs vieglākais risinājums.

Labots - osscar
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis
Pirms 51 minūtēm , Jurkins teica:

Bet KP574 (uzsveru KP!) defaultā bija kaksis, atšķirībā no 574 vai pat K574 metālā

RRR nebija militārās tehnikas rūpnīca un taisīja savu produkciju no tā, ko varēja dabūt. Skaidrs, ka var ielodēt labākas mikrenes.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

IMANTS

 

pirms 11 stundām , Didzis teica:

Citu priekšpastiprinātāju noteikti vieglāk atrast, kā rezerves daļas tam.............. Ieliec kādu bildi.

 

Regulators UP001 nav līdzīgs citiem Radiotehnikas lietotiem regulatoriem. Atvaino par slikto bildes kvalitāti. Fočēta ctiem mērķiem, bet saprast var. Pirmais no labās puses.

 

 

up001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pretestību magazīna. Iespējams ebay var atrast līdzīgu

Link to comment
Share on other sites

IMANTS

1) pretestību magazīnu NEVAR ielikt esošā korpusā (gribējās rakstīt ko daudz "stiprāku"- bet lai paliek šī nopietnā un korektā atbilde)

2)skati manu pirmo " postu" - tur ir adreses mantām, kas daudz ērtākas....

 

Pērku priekšpastiprinātāja Radiotehnika UP-001 skaļuma regulatoru, par jaunu došu 10eiro.

Link to comment
Share on other sites

IMANTS

Pērku priekšpastiprinātāja Radiotehnika UP-001 skaļuma regulatoru.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...