Jump to content

Fotoaparātu un objektīvi saderības informācijas saraksts


intssed
 Share

Recommended Posts

Labdien!

Mans mīļais Nikon D60 beidza savu mūžu. Objektīvam joprojām nav nekādas vainas.
Pirms apm. 10-15 gadiem internetā biju manījis objektīvu/fotoaparātu saderības sarakstus.

 

Vai kādam tādi saraksti ir zināmi?
Varbūt ir vēl kādi priekšlikumi (ne rupji)?
Paldies!

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Der visām nikon spogulenēm, pilna kadra matricas kameru tāpat nepirksi tagad, ja taupīt gribi uz šo objektīvu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , superKrona teica:

Der visām nikon spogulenēm, pilna kadra matricas kameru tāpat nepirksi tagad, ja taupīt gribi uz šo objektīvu

Paldies, superKrona, par atbildi!
Pēc manas saprašanas arī diezgan tuva saderība. Man ir parastākais Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX NIKKOR 
D3500 specifikācijā tiešām rakstīts (This camera supports autofocus with AF-P and type E and G AF-S lenses only.) Laikam pamēģināšu.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, intssed teica:

parastākais Nikon 18-55mm

Tas ir t.s. KIT objektīvs. Domāts, lai iesācējs, nopērkot kameru, uzreiz var sākt bildēt. Uztaisīts max lēts un neko labu no viņa tāpat neizspiest. Ja pirksi jaunu kameru, tad iesaku arī padomāt par sakarīgu stiklu (kaut vai lietotu no ss.lv), uzreiz redzēsi atšķirību. Ar "sakarīgu" domāju kādu 16-50/2,8 zūmu (nepārzinu Nikona stiklus, bet idejiski), kādu 50/1,8 fiksu (tie gan vairāk pilnajam kadram der), kādu gaišu (f/2,8) 135mm portretnieku utt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jautājums protams, cik nopietni gribi nodarboties ar foto, kādas prasības pret bildes kvalitāti, galvenais - kādu summu esi gatavs tam ziedot. Par kit objektīvu jau ivo pateica - bildēt, protams, var, bet tas tomēr "lētais gals" ar visām sekām.

 Pats gan esmu "Canonists", kurš nu jau gandrīz pilnīgi pārgājis uz SONY, bet kit stikli visiem ražotājiem maz atšķiras.

 Protams, fiksīšiem bilde būs vēl labāka, bet tad vajag vairākus. Zoom bilde, sevišķi garajā galā, būs mīkstāka (tos, kuri maksā 4 ciparu izteiksmē neapskatām), bet iespējas plašākas. 18-55 sākumam ir OK, bet kāds 70 - 200 kā otrais, vai 18 - 200 arī vajadzīgs.

Tā 18 - 55 kit vietā vari paņemt piemēram šo , ja cena nebaida - man ir Canonam, ļoti gaišs (2,8), f nemainās zūmējot, ir stabilizators. Smags gan, maita, jo īsts stikls, ne plastmasa.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ivo teica:

Tas ir t.s. KIT objektīvs. Domāts, lai iesācējs, nopērkot kameru, uzreiz var sākt bildēt. Uztaisīts max lēts un neko labu no viņa tāpat neizspiest. Ja pirksi jaunu kameru, tad iesaku arī padomāt par sakarīgu stiklu (kaut vai lietotu no ss.lv), uzreiz redzēsi atšķirību. Ar "sakarīgu" domāju kādu 16-50/2,8 zūmu (nepārzinu Nikona stiklus, bet idejiski), kādu 50/1,8 fiksu (tie gan vairāk pilnajam kadram der), kādu gaišu (f/2,8) 135mm portretnieku utt.

 

pirms 1 stundas , raiviic teica:

Jautājums protams, cik nopietni gribi nodarboties ar foto, kādas prasības pret bildes kvalitāti, galvenais - kādu summu esi gatavs tam ziedot. Par kit objektīvu jau ivo pateica - bildēt, protams, var, bet tas tomēr "lētais gals" ar visām sekām.

 Pats gan esmu "Canonists", kurš nu jau gandrīz pilnīgi pārgājis uz SONY, bet kit stikli visiem ražotājiem maz atšķiras.

 Protams, fiksīšiem bilde būs vēl labāka, bet tad vajag vairākus. Zoom bilde, sevišķi garajā galā, būs mīkstāka (tos, kuri maksā 4 ciparu izteiksmē neapskatām), bet iespējas plašākas. 18-55 sākumam ir OK, bet kāds 70 - 200 kā otrais, vai 18 - 200 arī vajadzīgs.

Tā 18 - 55 kit vietā vari paņemt piemēram šo , ja cena nebaida - man ir Canonam, ļoti gaišs (2,8), f nemainās zūmējot, ir stabilizators. Smags gan, maita, jo īsts stikls, ne plastmasa.

Paldies, ivo un raiviic, par ieteikumiem! Ņemšu vērā. Jā, reizēm kaut kas platāks noderētu - parasti izlīdzos ar vairāku kadru montēšanu fotošopā😅 D60 ļoti atgādināja manu Zenit E. Šie ar 18-55mm Fotoblog

Labots - intssed
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kitiniekam blendi piever līdz septītniekam, tad jau tīri ok asums. Bet nu, gaismu vajag tad. Ar labu stiklu labums tajā, ka pie vaļējas blendes arī labi strādās.

 

Es gan vairs nezinu, vai amatieru līmenī ir jēga pirkt spoguleni.

Link to comment
Share on other sites

Ko tagad iesākt ar a5000 + SEL1855? Laikam jāpārdod ebayā. Te nevienam nevajag? Bet uz LV laikam pārāk liels čakars tagad ar sūtīšanu.

Kautkad senāk upgreidojos uz a6000 + SEL1670Z. Salīdzinājumā ar veco ir jūtami lielākas un smagāks fočiks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

senāk upgreidojos uz a6000

Savukārt es upgreidojos no a6000 uz a6500 - starpība milzīga, sevišķi tas, ka 5 asu stabilizators un 4K filmēšanas iespēja. Nu gan sāku apsvērt domu par a7C - FF, gandrīz visas a9 iespējas bet izmēros tikai minimāli lielāka par a6500.

 Bet tēmas autoram  - jā, ja maciņš atļau, varbūt ir vērts "mainīt reliģiju" un paņemt kādu Sony  a6400, 6500, vai pat tikai a6000, bez kit objektīva, bet piemēram šo 18 - 105 - pašam komplektā ir, lietoju gan foto, gan video darbiem.

Link to comment
Share on other sites

Man izmērs svarīgs, jo ja sāk palikt pārāk liels/smags, tad vienkārši paliek mājās un tiek fočēts ar telefonu. Priekš manas fočēšanas a6000 ir pietiekoši iespēju ziņā.

Interesanti kapēc tas a6000 ir tik būtiski lielāks? Jāpaeksperementē un varbūt jāpārdod tas a6000 un jāpaliek pie a5000. Vai jāsamaina pret ko citu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Interesanti kapēc tas a6000 ir tik būtiski lielāks?

Nez kāda tam a5000 baterija? Arī a6000 un a65000tā diez kas nav - vairāk par 400-600 kadriem, vai ap 35 min video nevelk. Korpuss gan jau plastmasas, kas mazāk risina pārkaršanas problēmu, a6000 vairāk vadības pogu u.t.t.  Un vēl kas būtisks - a5000 ir tikai displejs, bez skatu meklētāja, ko uzskatu par ļoti būtisku trūkumu - ja kāds grib iebilst - pamēģiniet redzēt precīzu kadrējumu spilgtā saulainā dienā, sevišķi ziemā, kā arī ir atšķirība, turēt kameru vienā vai abās rokās, vai tomēr piespiest pie acs - kameras vai objektīva stabilizators trīcēšanu jau dzēsīs, bet šūpošanos gan ne.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , AndrisBB teica:

ja sāk palikt pārāk liels/smags

Nu jā, amatiera vajadzībām tā varētu būt. Man mugursomā kamera, 3 - 4 objektīvi un vēl DJI Ronin stabilizators, ja paredzēts filmēt :biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , raiviic teica:

Nez kāda tam a5000 baterija?

Tieši tāda pati. Man ir 2 rezervei, bet nu reti kad pat viena nosēžas, biežāk tad kad vienkārši nav uzlādēta pirms kautkur braukšanas. Video ar viņu nefilmēju. Tam man DJI Osmo.

Pirms 19 minūtēm , raiviic teica:

Korpuss gan jau plastmasas

Korpuss ir plastmanīgs, bet nav tāds ka nepatīkams, ir OK. Tāds pats kā a6000, tu tak teci ka tev tāds bij, tapēc vari iedomāties. Man netraucē, apkārt arī nemētāju, tapēc vienalga. Pogas ar tur nav tik daudz ka nevarētu salikt viņas kompaktāk, tapēc maz ticams ka tur tā izmēru atšķirība rodas.

 

Jā, būtu labi ja varētu atrast ko tikpat kompaktu kā a5000 un samainīt pret a6000.

 

 

Pirms 11 minūtēm , raiviic teica:

Nu jā, amatiera vajadzībām tā varētu būt.

It īpaši ja brauc tādā vienas dienas izbraucienā ar velo, tad katrs sīkums ko staipīt līdzi maina lietas būtību.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

It īpaši ja brauc tādā vienas dienas izbraucienā ar velo, tad katrs sīkums ko staipīt līdzi maina lietas būtību.

Jā, esmu arī par šito aizdomājies, jo  ar moci kaut kur klīstot spogulene ir daudz par lielu.

Vispār eksistē kaut kādas kameras ar normālu bildes kvalitāti (vēlams RAW), kas ietilpst jakas priekšējā kabatā vai bākas somā neaizņem milzumu vietas?

Link to comment
Share on other sites

Tagat  takš telefoni taisa tik kvaletatīvas  bildes ka nevaig nekādus  foto....!Spoguļkamera pašam ir,bet tieši  dēļ izmēra netiek likta lietā-un vēl  matricas apkopes.....Sapratu ka man viņu nevaig,žēl,pa viņu izmetu turpat 500 eiro bez pro optikas....!

Labots - Chocoton
  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Jā, bet tāpat 2 ierīces līdzi jāvazā, jo uz viena aparāta parasti iet kaut kāda navigācija utt. kamēr meklē piedzīvojumus un otrs tad bildēšanai.

Ja tas vienīgais aparāts tāpat atrodas statīvā, tad kaut ko bildēt slinkums.

 

Bet jā, nopietni esmu apsvēris kratīties no viņas vaļā, jo tiek izmantota pāris reizes gadā kādā lielākā braucienā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Kazarms teica:

Bet jā, nopietni esmu apsvēris kratīties no viņas vaļā, jo tiek izmantota pāris reizes gadā kādā lielākā braucienā.

Man  ar  gada 1 vai 2 x  kad kad  kaimiņš vai no radiem  pārdod mašīnu tad ar tiek likts lietā  :D !A ieliekot SS.com bildes kvalitāte tiek  sapļurgāta  no 22.MP uz 5.Mp

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

Nu amatiera vajadzībām, sevišķi, ja bildes tikai 10x15 izdrukai, vai kaut kur internetā - spogulene mūsdienās tiešām nav vajadzīga.  Man arī galvenokārt krāj putekļus, bet dažreiz, kad vajag ko garāku par 200mm, nākas paņemt un pielikt 70 - 300 (kas vispār uz crop ir ap 450mm vai veco Zenita MTO 500, kas sanāk ap 800MM. Jā, ir krājumā pārejas gan no Canon EF uz Sony E mount, gan no vecā M42 uz E mount, bet nu ne visai jēdzīgi darbojas.

Pirms 16 minūtēm , Chocoton teica:

takš telefoni taisa tik kvaletatīvas  bildes

Nu gan salīdzināji - telefona mušas acs izmēra matricu ar crop vai FF. Izkopē no abām A3 formāta bildi, sevišķi, ja izkadrē tikai kādu daļu un tad parunāsim).

Labots - raiviic
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Chocoton teica:

ieliekot SS.com bildes kvalitāte tiek  sapļurgāta

Normāli cilvēki bildes resaizo pirms likšanas ss-ā

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , raiviic teica:

Izkopē no abām A3 formāta bildi

Atļaušos apgalvot, ka 99,9% gadījumos tas netiek darīts.

Just now, Chocoton teica:

Ko nenormālie  dara ?!

Liek tādu, kāda ir un vēl pusstundu gaida, kamēr bilde ielādēsies :D

Link to comment
Share on other sites

Telefona bilde ir gluži ok ja ārā ir gaiša diena. Tikko ir kaut nedaudz krēsla, migla vai jebkādi citi Latvijas platuma grādiem raksturīgi apstākļi, tā viss paliek slikti. Nu un mežā tā ir tipiska situācija.

Tāpēc arī bija jautājums, par kaut ko ar normālu bildi un kompaktu izmēru.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ivo teica:

Liek tādu, kāda ir un vēl pusstundu gaida, kamēr bilde ielādēsies :D

Nē tad ar mani nav tik traki -es pirms ielikšanas izdzenu cauri "Ps" no 7 megiem nomet līdz 1 megam,kipa bildes kavalitāte namainās,bet iemetot  iekš  ss. kautkā vienalga ataino  graudainu

Pirms 2 minūtēm , Kazarms teica:

Telefona bilde ir gluži ok ja ārā ir gaiša diena. Tikko ir kaut nedaudz krēsla, migla vai jebkādi citi Latvijas platuma grādiem raksturīgi apstākļi, tā viss paliek slikti. Nu un mežā tā ir tipiska situācija.

Tāpēc arī bija jautājums, par kaut ko ar normālu bildi un kompaktu izmēru.

 

Man pat 5mp  noverošanas kameras  labāk filmē  nekā  pro foto,it sevišķi  krēslā- Jā  miglā  gan kā miglā!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chocoton said:

Nē tad ar mani nav tik traki -es pirms ielikšanas izdzenu cauri "Ps" no 7 megiem nomet līdz 1 megam,kipa bildes kavalitāte namainās,bet iemetot  iekš  ss. kautkā vienalga ataino  graudainu

Izklausās, ka esi īstis foto apstrādes profesionālis! Tev pat Photoshop ir, māki ar to mainīt bilžu izmērus, malacis! Apskaužu!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , raiviic teica:

Nu amatiera vajadzībām, sevišķi, ja bildes tikai 10x15 izdrukai, vai kaut kur internetā

Un kā ir ar kvalitāti/iespējām, ja salīdzina piemēram to a6000 + SEL1670Z un kautkādu top telefonu?

Varbūt man arī jāmet miers un jāpārdod to kameru kamēr vēl var. Ebayā varbūt kādus 600 Eirikus var izspiest, sanāks jau gandrīz gāds jaunākais Google Pixels.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Chocoton teica:

Man pat 5mp  noverošanas kameras  labāk filmē  nekā  pro foto,it sevišķi  krēslā- Jā  miglā  gan kā miglā!

Atslēga būs sensora izmērs. Normāls sensora izmērs ar 5mp būs dafigā labāk nekā telefona nekāds sensors ar nejēgā daudz mp

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , AndrisBB teica:

salīdzina piemēram to a6000 + SEL1670Z un kautkādu top telefonu

 

Nu nav tas salīdzināms. CIta lieta - vai Tev vajag to fotoaparāta kvalitāti? 99% nē.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , AndrisBB teica:

Un kā ir ar kvalitāti/iespējām

Tā kā man nav un nebūs telefons par četrciparu cenu, nemācēšu teikt, bet jebkurā gadījumā rezultāts ar crop matricu, bildēts RAW un pareizi apstrādāts, būs labāks, bet kā te jau teicu - atkarīgs, kādiem mērķiem bilde vajadzīga un kādos apstākļos tiks bildēts - pustumsā arī telefons par nK ciparu nedos to, ko kamera uz statīva, ar mazu ISO un garāku ekspozīcijas laiku un ja vēl no 3 - 4 RAW veidosi HDR bildi. 

  Bet protams, arī ar telefonu var gan labas bildes, gan labu video nofilmēt, ja sakrīt tehnikas iespējas un paša meistarība.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , rubb teica:

Izklausās, ka esi īstis foto apstrādes profesionālis! Tev pat Photoshop ir, māki ar to mainīt bilžu izmērus, malacis! Apskaužu!

Jāaa arī kotletes uzcept māku!

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt vislielākā priekšrocība par labu spoguļkamerai ir tā, ka ir pilnīga kontrole pār kameru un ka vari izveidot kadru tādu kādu to vēlies beigās redzēt. Otrs ir tas, ka vari apgreidot savu kameru ar ārējiem zibeņiem, statīviem, objektīviem un tad radošumam nav robežu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vēl arī tas, ka AF strādā zibenīgi, ir reāls zoom ar zoom stiklu, uz slēdzi reāgē momentā, ir reāls, kontrolējams asuma dziļums, diafragma, daudz kas. Un, protams - fizikas likumus neviens nespēj atcelt. Vari bāzt iekšā kaut gigapikseli kniepadatas lieluma matricā, tomēr fizikas likumi ir fizikas likumi un tie smuki darbojas.

Tiem kam vajag visu vienā čību tāpat neko citu arī nevajag. Tie pat nesapratīs kas ir hromatiskā aberācija optikā, kā to iespaido diafragmas atvērums un cita figņa par kuru streso pērkot stiklus normālām kamerām. Un vispār - šī tēma ir jau malta simts un vienu reizi. :) 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , rubb teica:

Vari bāzt iekšā kaut gigapikseli kniepadatas lieluma matricā, tomēr fizikas likumi ir fizikas likumi un tie smuki darbojas.

kuri fizikas likumi tieši?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

tak jau tiešām 100x runāts...telefonu bildes ir smukas tikai telefonā :D  atver uz kompja un čau....pat 6Mpix 15 gadus vecs nikon spogulis  bildē nesalīdzināmi labāk

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tas jau izklausās kā te vienā citā tēmā, laikam par formātiem utt - no sērijas "par to jau te 100 reizes runāts" :D itkā te visi lietotu to forumu 20 gadus un lasītu vecās tēmas.

Vismaz linku tad ieliktu.

 

Palasijos te mazliet, vismasz kautkāds jēdzīgs info, mazliet vairāk par 100x runāts :D

https://newatlas.com/camera-sensor-size-guide/26684/

http://www.northlight-images.co.uk/physical-limits-in-digital-photography-2/

Link to comment
Share on other sites

Es to "100 un vienu reizi runāts"biju domājis tā, lai kārtējā tēma nesāk malt atkal vienu un to pašu simts un vienu reizi jau apspriesto ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tad jau labāk, lai maļ 100 un vienu reizi to pašu (kas maz ticams), vismaz kāds kautko jaunu uzzin, nevis tos bezjēdzīgi garos murgus par Cividu, sazvērestības teorijām vai tradicionālajām vērtībām.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...