Jump to content

Vajadzība pēc jauna laptopa


AcId
 Share

Recommended Posts

Labs vakars,  biedri!

 

Kādu laiku lēnām skatos uz jauna laptopa iegādi - šajā lauciņā esmu gandrīz absolūta nullle.  Šo to gan esmu atradis, kas man šķiet tīri ok. :D 

 

Sākšu ar to, ka līdz šim lietoju Toshiba Sattelite (Processor:  Intel(R) Celeron(R) CPU 1005M @ 1.90GHz, 1900 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s), Adapter Type: Intel(R) HD Graphics Family, Intel Corporation compatible, Installed Physical Memory (RAM): 4.00 GB, HDD 700Gb). Laptops pirkts tālajā 2014. vai 2015. gadā un līdz šim manām vajadzībām kalpojis tīri ciešami - ikdienā tiek lietots internets, noskatīta kāda filma un MS tiek lietots. Kad sāku lietot Adobe Lightroom, tad jūtami iebremzēja pie foto eksporta un šad tad apstrādes laikā sabremzējās. Bet visā visumā baigi grandiozas sūdzības nebija. Tāpat tika savu reizi padzenāta kāda vidusmēra spēlīte - Sniper Elite 3, WoT. Šobrīd saprotu, ka Toshiba savu ir nokalpojusi un vajadzētu kaut ko par pāris centiem jaudigāku. 

 

Tagad tas portatīvo tirgus ir tik plašs, ka absolūti nesaprotu, ko skatīties. Šo to pameklēju, šo to paskatījos un sapratu, ka gandrīz neko nesaprotu :D Kāds paziņa ieteica skatīties uz Ryzen procesora pusi - esot labs. Pēc manām budžeta iespējām atradu vienu laptopu, kurš liekas tīri simpātisks gan izskata ziņā, gan cenas ziņā, gan komplektācijas ziņā - https://m79.lv/portativiedatori/portativiedatori/lenovo-ideapad-3-14ada05-14fhdr53500u8gb256gbm2win10-enru-uzlimes. Kāds ir jūsu viedoklis? Prasības nav augstas - internets, filmas, MS office, kāda ne pārāk prasīga spēle. Papildus šim savu reizi atsevišķi tiks iedarbināts Adobe Photoshop un Adobe Lightroom. Es saprotu, ka pie šiem parametriem Lightroom nelidos, bet būs daudz labāk, nekā ar šā brīža Sattelite. Bez tam nekādus mega apjomus LR nekonvertēšu un neeksportēšu - reizi nedēļā pa pāris fotogrāfijām. 

 

Varbūt ir kāds cits ieteikums budžetam ap 550Euro? 

 

Paldies!

 

Labots - AcId
Link to comment
Share on other sites

Ja ir pieejams (diez vai), tad ņem tik ciet.

Konkrētais Lenovo ir KRIETNI jaudīgāks (vairākas reizes) nekā Tavs esošais.

Kaut ko paspēlēt arī varēsi:

 

Link to comment
Share on other sites

Pietiks ar 14" displeju, sevišķi ja gribi ko ar foto apstrādi darīt? Es jau nu ieteiktu tomēr 15,6" un  IPS matricu. Nu jā, 550EUR tad gan neiekļausies :(.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , raiviic teica:

Pietiks ar 14" displeju, sevišķi ja gribi ko ar foto apstrādi darīt? Es jau nu ieteiktu tomēr 15,6" un  IPS matricu.

Jā, man tas 14'' displejs nedaudz nepatīk. Tagadējam ir 15'' - bet neko tādā pašā komplektācijā ar 15'' un par tādām pašām naudām neatrodu...Ideāli jau būtu 15'' vai 15.6''. Foto apstrāde nenotiek profesionālā līmenī - vairāk sava prieka un hobija pēc :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ja esi gatavs mazliet piemest un iztikt bez IPS matricas - tad ķer ciet šo.  Es gan kā šim tā tevis izvēlētajam modelim jau tikko pārnesot mājā, nomainītu uz vismaz 500GB, ja ne 1TB disku, 256GB - nu tas nav nopietni, der tikai sistēmai (jo vairāk, ja ar Lightroom vai Photoshop gribi darboties).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , raiviic teica:

Nu ja esi gatavs mazliet piemest un iztikt bez IPS matricas - tad ķer ciet šo.  Es gan kā šim tā tevis izvēlētajam modelim jau tikko pārnesot mājā, nomainītu uz vismaz 500GB, ja ne 1TB disku, 256GB - nu tas nav nopietni, der tikai sistēmai (jo vairāk, ja ar Lightroom vai Photoshop gribi darboties).

 

Apdomāšu, paldies ;) Pašā laptopā man foto neglabāsies, tam ir paredzēts ārējais cietnis. Bet noteikti apsvēršu iespēju ielikt kā minimums 500Gb SSD. Dotajā brīdī mani vairāk uztrauc tā pāreja no 15.6'' uz 14''...tie ir 4cm, ja nemaldos...Vai būs baigā starpība? 

Link to comment
Share on other sites

Nu tas jāskatās pašam. Man 14"  šķiet par mazu (arī 15,6"), jo pierasts jau sen pie 27" strādāt. Nekad nesapratīšu, kā var ar 13" ko darīt, bet nu strādā taču, tā kā tas atkarīgs no paša gaumes/vajadzībām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kopš 2006 gada lietoju 13" un 12" laptopus. Viss forši. Galvenais lai augsta izšķirtspēja - FullHd un laba ips matrica. Protams, kad daudz darāmo lietu, tad caur docku piespraužu ārējos monitorus.

 

Pa šo laiku bijis viens 15" laptops, bet tas velaizvien stāv kastē un darbināts mazāk par 24h. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Pēteris Kažoks

Atvainojos par offtopic , bet forumā bija kautkāds čalis kas caur telegram tirgoju laptopus. Sen gan neko nav postojis.

Link to comment
Share on other sites

2021.01.29. , 19:48, raiviic teica:

Nu tas jāskatās pašam. Man 14"  šķiet par mazu (arī 15,6"), jo pierasts jau sen pie 27" strādāt. Nekad nesapratīšu, kā var ar 13" ko darīt, bet nu strādā taču, tā kā tas atkarīgs no paša gaumes/vajadzībām.

Ej tak tu dēt. Pašiem neapnīk staipīt tos 17'' zārkus? Savu 13'' es varu iekš auto sēžot pie stūres (nebraucot, protams) atvērt un sadarīt lietas vajadzības gadījumā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tā kā tēmas autors laptopu atrada veiksmīgi, lai speciālu neveidotu jaunu tēmu varbūt kāds speciālists varētu arī man palīdzēt un padalīties ar savu viedokli. Izpēti esmu veicis un modeļu daudzums ir tik liels, ka galva griežas un vairs pat nevar saprast kas ko un kā. Jāatdzīst, ka ar pieejamību arī ir kā ir.

 

Beigās nonācu pie šāda varianta: 

 

https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/590459-hewlett-packard-elitebook-845-g7-14-fhd-ips-ryzen-7-pro-4750u-16gb-512gb-ssd-windows-10-pro

 

Varbūt var kādu komentāru ? Boot`u izpētīju, bet par HP baigās atsauksmes un ieteikumus neredzu, kas liekas aizdomīgi, kur āķis ? :)

 

Esmu izskatījis diezgan padaudz variantus un šķiet, ka ap šo cenu šis būtu labākais variants, varbūt ir kādas alternatīvas ar līdzīgiem tehniskajiem parametriem, bet labākā cenā ?

Nezinu kāpēc, bet Lenovo mani dizainiski diezgan atgrūž, savukārt Dell vienīgais, kas liekas sakarīgs ir XPS sērija, taču tur jau ir cita cena un ar pieejamību arī ir kā ir, lasīju ka XPS 15 arī diezgan problemātisks, savukārt XPS 13 tikai 2 USB porti, kas manuprāt ir paliels mīnuss. Pārējos ražotājus, kaut kā pēc seniem paradumiem automātiski atmetu.

 

Kas man būtu svarīgi, vismaz 16 GB RAM, i7 vai Ryzen 7 un SSD ar kādiem 512 GB, gribētos metāla korpusā un ar klaviatūras apgaismojumu. Ekrāna izmēros ar 14" ir ok, bet mazāk gan negribētu, 15" laiks, šķiet arī ir pagājis, jo plānoju tāpat viņam piemeklēt dock staciju, lai varētu lietot arī pie lielā monitora, kad sanāk iespēja.

 

Cerams, ka tēmas autors neņems ļaunā, ka paturpinam.

Link to comment
Share on other sites

Ja vajag darba lopu, tad jāņem thinkpad un miers. 

 

P.s. Ļoti subjektīvs viedoklis, kas nav balstīts uz servisu centru statistiku, bet kā HP tā problēmas... Es savā apkārtnē nepazīstu nevienu HP laptopu, kam nebūtu kaut kādas problēmas. Mans Revolve arī nosprāga. 

pirms 9 stundām , edzya teica:

Lenovo mani dizainiski diezgan atgrūž,

Interesants laptopa parametrs... 🤣

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , androidz teica:
pirms 9 stundām , edzya teica:

Lenovo mani dizainiski diezgan atgrūž,

Interesants laptopa parametrs... 🤣

Kas tur interesants? Arī man svarīgs faktors jebkura gadžeta izvēlē.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja vajadzīgs gadžets, tad cita runa. Ja darba rīks, tad dizains varētu arī pabīdīties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Stasss teica:

Arī man svarīgs faktors

Tad tev ābols jāpērk :diablo: :biggrin:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Par HP man personīgi tieši pretēji, nekas slikts sakāms nav, drīzumā Probook 4530s būs 10 gadi ripā, bet tas ir novecojis un vairs netiek galā ar mūsdienu prasībām, darba dators Elitebook 840 G5 arī darbojas nevainojami, līdz ar to tikai loģiski, ka vairāk piesaista HP.

 

Par dizainu - tā kā tas ir personīgais laptops, nevis darba, lai akmeņus grauztu, gribētos, lai viņš ir arī acij tīkams, neredzu tur neko tādu.

 

Par Asus, Acer un pārējiem kaut kā no senākiem laikiem atceros, ka nekas labs viņiem ar tiem laptopiem nesanāca, un palasot review par to konkrēto, ko Stasss iepostoja jāsaka, ka tehniskie parametri šķiet ok, bet ir dažas uzbūves īpatnības, kas mani neuzrunāja, piemēram, laptopa aizmugurējā daļa balstās, nevis uz korpusu, bet uz ekrāna apakšu, līdz ar to lietojot ierobežotā platībā var būt tā, ka tas ekrāna leņķis nav tik pateicīgs, kā citiem. Vēl arī tas, ka karstums no CPU tiek novadīts tieši uz ekrāna, tiesa Macbook Air, ko dāma lieto arī ir karstums tā tiek novadīts un it kā problēmas nav novērotas.

 

Thinkpadiem man šķiet, ka dizains nav mainījies gadiem, līdz ar to, lai arī tehniskie parametri šķiet ok, negribas tagad pa 1.5k Eur nopirkt vizuāli novecojušu laptopu.

Link to comment
Share on other sites

Es arī nepamanīju.

Pirms 24 minūtēm , edzya teica:

piemēram, laptopa aizmugurējā daļa balstās, nevis uz korpusu, bet uz ekrāna apakšu

Šādu esmu nedaudz lietojis un tas ir debīls risinājums. Ko Asus inženieri pīpējuši, kad izvēlējās šādu realizāciju...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , jema teica:

Tad tev ābols jāpērk :diablo: :biggrin:

Bet arī objektīvi, dizainiski ābolu laptopi ir ļoti labi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , androidz teica:

ābolu laptopi ir ļoti labi. 

Es jau šo gribēju teikt, bet skaidrs ka uz reiz dabūšu ādā. Miera labad paklusēju..😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nenu ja noliek blakus Macbooku un Thinkpadu (it īpaši jaudīgākās versijas), tad nu tiešām tas Thinkpads izskatās smieklīgi. 

Tās sudraba versijas vispār kautkāds bezsakars.

Link to comment
Share on other sites

Macbook Pro es sākumā izskatīju kā variantu, Capitalā ar M1 procesoru un 16 GB RAM pat sanāk cenā tuvu, bet mīnusi, ka mazāks SSD, kā arī ekrāna izmērs, lai gan vai starp 13.3 un 14 ir jūtama atšķirība?  Vēl jau tas, ka tas ir Macbooks, kuru katru ārējo cieto disku nevarēsi operēt, iCloud, kas mūžīgi protestē, ka atmiņa tuvu beigām un vēl citas raksturīgās iezīmes, kas WinOS gadījumā nepastāv.

 

Atgriežoties pie tēmas, varbūt vēl kādam ir padomā kāda laba alternatīva ar parametriem kā šim ?

https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/590459-hewlett-packard-elitebook-845-g7-14-fhd-ips-ryzen-7-pro-4750u-16gb-512gb-ssd-windows-10-pro


Pēc šī avota https://uk.pcmag.com/laptops/130737/hp-elitebook-845-g7 man izskatās, ka šis ir diezgan cienīgs konkurents gan Macbook Pro ar M1 čipu, gan arī Thinkpadam T14s un X1 sērijai.

Link to comment
Share on other sites

Altternatīva varētu būt XPS. Lietoju viņus jau vairākās paaudzēs kādus gadus 6, gan pašam personīgais, gan darbs updeito ik pa kādam gadam uz jaunāku paaudzi. 

Man gan Precision izpildījumā, nevis XPS, bet tas lielu lomu nespēlē, val pielasītlīdzvērtīgu, kā arī cena būs zemāka. 

Ilgu laiku bij labākais jaudas/izmēra/izskata apvienojums. Tagad gan vairāk konkurenti parādījušies līdzvērtīgā izpildījumā.

 

Link to comment
Share on other sites

XPS būtu ok, bet šķiet, ka tiem jau sāk nākt touchscreens, labāk būtu, ja viņa nav nekā ir. Un vēl tas, ka viņiem tā jocīgā carbona virsma, kas bildē izskatās nedaudz lēti, bet var jau būt, ka dzīvē nav tik traki. Latvijā diezgan grūti 15' ir kaut kur atrast, tajā pašā laikā 13' un 17' ir diezgan pieejami.

 

Salīdzinājumā ar HP, ko teiksiet par šo variantu ? Tiesa SSD uz pusi mazāks, kas ir mīnuss

https://www.notebooki.lv/xps-15-9550-uhd-512 

 

Labots - edzya
Link to comment
Share on other sites

Ir ar un bez touchscreen, tapat FullHD vai 4k.

Karbona virsma īstenībā ir ļoti patīkama uz tausti, tāda mazliet gumijota. Par lētu sajūtu vai izskatu noteikti nevar nosaukt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , edzya teica:

nākt touchscreens, labāk būtu, ja viņa nav nekā ir.

Un pamatojums?

 

Man bija uz Revolve touch. Ļoti patika. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , androidz teica:

Un pamatojums?

 

Man bija uz Revolve touch. Ļoti patika. 

 

Tīri tas, ka pirksti paliek uz ekrāna un papildus jātīra (pietiek jau ar to, ka jātīra putekļi) + tas, ka izmaksu ziņā noteikti ir dārgāk saražot ekrānu ar digitizeru, nekā bez, kas atspēlējas uz iekārtas kopējo ciparu.

 

 

Par iepriekš sūtīto XPS, tiešām aizvēsture.

 

Nekādīgi nevarēju saprast kāpēc dateks.lv netirgo šos XPS 15 un tikko sapratu, ka dateks.lv tomēr piedāvā, tikai nevar atrast filtrējot (filtrs piedāvā tikai XPS 13 un XPS 17), var atrast tikai caur meklētāju.

 

Diemžēl lētākais, kas vispār ir nostājas jau uz 2k EUR, kas ir pāri budžetam, ar švakākiem parametriem un vācu klaviatūru (QWERTZ), nekā augstāk minētais HP, jāpiekrīt gan, ka video karte ir bonuss, bet netaisos dzenāt spēlītes, vai baigās grafiskās meistarklases būvēt.

 

https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/659333-dell-xps-15-9500-15-fhd-intel-i5-10300h-8gb-ram-512gb-ssd-gtx1650ti-windows-10?q=dell xps 15 9500

 

Ja atrastos XPS 15 ar līdzīgiem parametriem un cenu apsvērtu iespēju izvēlēties to, bet pašlaik no tā, ko es esmu atradis šķiet, ka pa 1600 EUR nekā labāka par to HP nav. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dateks protams kautkādi nagu maucēji.

Pērkot no paša Dell (kur parasti ir dargāk) i7 ar 16GB sanāk lētāk kā Dateksā i5 ar 8GB. Uz lieldienām Dell parasti iedod būtisku atlaidi.

https://www.dell.com/de-de/work/shop/notebooks-und-laptops/xps-15-9500-laptop/spd/xps-15-9500-laptop?~ck=bt

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , AndrisBB teica:

Dateks protams kautkādi nagu maucēji.

Pērkot no paša Dell (kur parasti ir dargāk) i7 ar 16GB sanāk lētāk kā Dateksā i5 ar 8GB. Uz lieldienām Dell parasti iedod būtisku atlaidi.

https://www.dell.com/de-de/work/shop/notebooks-und-laptops/xps-15-9500-laptop/spd/xps-15-9500-laptop?~ck=bt

 

Ja man pareizi iztulkojās, tad cenas norādītas bez PVN un mani māc šaubas vai Lieldienu atlaides būs lielākas par 20% :D līdz ar to tur tas viss arī nobalansējas..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...