Jump to content

Adobe Flash Player EOL (end of life)


motleyman
 Share

Recommended Posts

Čaiņika lūgums spečukiem. Izskaidrojiet lūdzu saprotami ko tas īsti nozīmē ikdienas vienkāršam datora īpašniekam. Vai es vairs nevarēšu "dzenāt" prastās flash spēlītes ? Viss saturs ekrānā būs nekustīgs ? Kādas ir alternatīvas šim flash player ? Jāinstalē kaut kas cits šī aizgājēja vietā ? Njā, ja kas, tad lietoju Chrome. Pilnīga Vecgada vakara nesaprašana ... Paldies ! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jau sen plānots pasākums, vairums tautas pat nepamanīs šo faktu - ja nu vien izlēks atinstalācijas piedāvājums.

Ekrāns būs kustīgs, jo vairums satura radītāju/replicētāju ir pārgājuši uz citām daudz drošākām alternatīvām, neko papildus instalēt nevajag.

Pastāvēs, kas pārmainīsies ... Jaunā gadā būs jāvaicā googlei: "HTML5 games".

Adobe taisās saturu bloķēt ar 12. janvāri - visdrīzāk tas ietekmēs atjaunotus playerus, taču labāk vecos arī deinstalēt - kā argumentu te var apskatīt asiņainu sarakstu ar aizgājēja drošības caurumiem.

 

 

Edited by Boņs
Link to comment
Share on other sites

Tik pat labi var pateikt, ka ja jau pašam nav uzlauzts kompis, tad viss tas par to, ka nepieciešams visām programmām, OS, rūteriem utt likt drošības ielāpus, ir muļķības. 

Link to comment
Share on other sites

Flash principā tiešām ir absolūti novecojusi tehnoloģija, īpaši webam. Nav jēga to uzturēt tikai tāpēc, lai daži konservanti varētu to izmantot. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Nu tā čista interesanti. Cikiem no jums ir uzlauzts dators un nozagta nevainība nauda dēļ tā fleša?

Līdz pirmajai reizei.

Nesen vienam Win7 serverim ar atvērtu RDP(custom) portu un neveiktiem atjauninājumiem ransomware (avadon) nošifrēja datus.

Par laimi bija offline backup- bet mācība dabūta un sajūtas tajā brīdī ir ļoti nepatīkamas

Edited by _KS
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , rubb teica:

absolūti novecojusi tehnoloģija, īpaši webam. Nav jēga to uzturēt tikai tāpēc, lai daži konservanti varētu to izmantot. 

Nu piemēram es par flash zinu tikai to, ka viņš tāds ir. Nekad web tehnoloģijas nav interesējušas. Un vēl atceros laikus, kad atverot kādu weblapu, sākās krāšņie vikrutasi un lapa lādējās it kā tur būtu pusinternets iekšā, vēru naher to lapu ciet un aizmirsu. Bet, piemēram, cilvēkam mājās jau daudzus gadus brīnišķīgi strādā kaut kādas ip kameras, kuras visvieglāk skatīties caur web interfeisu, kurš prasa flash...  Jeb es kļūdos un viss strādās?

Nē, nu skaidrs, ka modernais un veiksmīgais naher izmet šamās ārā un nopērk jaunas un modernas pie reizes atbalstot potrebļaģu kultu.

Pirms 58 minūtēm , _KS teica:

Win7 serverim ar atvērtu RDP(custom) portu

Pag, tūlīt @Mateushs atnāks un dabūsi dzirdēt par win7 serveri.

Bet jautājums ir par flash!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jurkins said:

strādās

Strādās. Pieļauju, ka arī pārlūki to bloķēs tā, ka nevarēs iedarbināt. Tomēr tam arī noteikti būs risinājumi - normālie pārlūki ir opensource, noteikti noforkos un viena no to fīčām būs ka viss darbosies. Tā teikt - pie kājas drošību. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tad reāli ir sanācis tā, ka flash jau defaultā pats par sevi ir viens vienīgs drošības caurums. Bet vai tik laikam ritot neizrādīsies, ka tā ir ar jebkuru tehnoloģiju.

Link to comment
Share on other sites

100% drošs nekas nav. Attīstās tehnoloģijas, tai skaitā arī tās, kuras māk izmantot veco tehnoloģiju caurumus.

Ja kādu izmantoto tehnoloģiju kādu apsvērumu dēļ nav iespējams uzlabot tā, lai caurumus pievērtu atbilstoši mūsdienu iespējām šos caurumus ekspluatēt - tātad tai tehnoloģijai ir laiks aiziet vēstures mēslainē. Tā tas ir bijis  daudziem projektiem kuri parādījās IT attīstības pirmsākumos. Attiecīgajos periodos tās tehnoloģijas bija pietiekoši drošas, mūsdienās tas vienkārši ir liels caurums. 

Link to comment
Share on other sites

"end of life" jau nenozīmē, ka pārstās strādāt, tikai neviens neuzturēs, neizlaidīs bagfiksus un jaunas fīčas. Bet nozīmē ka jebkurā mirklī brauzerī var nestrādāt un visiem būs vienalga :) . 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , spameris teica:

"end of life" jau nenozīmē, ka pārstās strādā

Adobe will block Flash content from running in Flash Player beginning January 12, 2021, Adobe strongly recommends all users immediately uninstall Flash Player to help protect their systems.  

 

Pēc apraksta tieši tā arī izskatās, ka notiks. Nezinām tikai cik vecam flash playerim jabūt, lai viņš nebūtu aprīkots ar šo fīču

Link to comment
Share on other sites

Adobe Flex jau nebij ne vainas friekš visādiem UI, darbojas uz tā paša Flash pleijera vai Adobe AIR, tik mazliet cita filazofija, vairāk event bāzēts nevis laika, kods rakstās tanī pašā ActionScript. Tagad gan pārsaukts par Apache Flex.

Ja paņem to pašu kodu un pārkompilē ar Apache Royale (FlexJS) uz parastu JavaScriptu tad darbojas mierīgi browserī bez Flash pleiyera kā tāda.

 

Tāka tehnaloģija jau nekur nepazudīs, tik tiek pārsaukta mazliet savādāk, kautkas uzlabots utt, un visi lietos tālāk nemaz nenojaušot :D Liela daļa no tā visa ir tikai mārketings un mēģinājumi tikt vaļā no Flash sliktās reputācijas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , _KS teica:

Nesen vienam Win7 serverim ar atvērtu RDP

RDP ir vēl caurāks par Flash, izkarināt to zem port forwarda, vai vēl labāk, pa taisno uz publiskās IP, ir burtiski uzprasīties uz nepatikšanām. Ja šo cuarumu saož kāds Ķīnas pagraba iemītnieks, tad tas ir tikai laika jautājums līdz tajā kastē notiks "interesantas" lietas.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Regulāri spēlēju inbox lv (pārlūks Chrome) vienu flash spēlīti. Līdz decembrim leca paziņojum ka flash ir bloķēts, bet var uz paša atbildību līdz decembrim lietot. Tagad (decembrī) paziņojums vairs nelec, vienkārši spēlīte spēlē. Kas būs pēc 12.01? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ruukjis said:

RDP ir vēl caurāks par Flash

Tā gan nebūs , nevajag vispārināt.  Tik pat labi var pateikt ka arī ssh ir caurs :)

Link to comment
Share on other sites

@rubb

OK, ok. RDP vairāk cilvēciskais faktors kā drošības. Bet... es nezinu nevienu gadījumu, kad flash būtu radījis problēmas, es esmu redzējis uzbrukuma mēģinājumus - e-pastā atsūtīti .swf faili, bet pat diezgan neuzmanīgi/pārgalvīgi lietotāji ir apjautājušies: "kas pie Velna tas tāds?". Tas ir arī viss.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Atmiņas. Pirms daudziem gadiem (kad gāju pamatskolā / vidusskolā) pašmācības ceļā mācījos Flash, AS2. Fanoju par flash web lapām, spēlēm. Bija pat LV flash forums. Nekur nav pazudis Adobe Animate CC.

Edited by Zoom
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār mazliet žēl, ka nogriež. Ja es apzinos riskus, tik un tā man tiek parādīts vidējais pirksts. :(

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
2020.12.31. , 14:07, Boņs teica:

vairums tautas pat nepamanīs šo faktu

 

Daudzi jau pamanījuši un šeit vēl nekāds progress nav pienācis.

image.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uldise, izstāsti,  ko nozīmē ok. Man gan uz linux, gan uz windows rāda tikai dažus šaurus radara sektorus.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

To biju palaidis garām, ka tomēr radaru nomigrējuši. Bet visas tās kartes versijas uzprogrammētās nomainās megalēni.  Web programmētāju vajag pakārt aiz olām. Brīnos, kā tādu kvalitāti var kāds akceptēt.

 

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

https://videscentrs.lvgmc.lv/karte/meteorologiska-radara-informacija

man uz linux darba stacijas bez izmaiņām rāda ok.

 

Šobrīd lietus nekur nav, tāpēc neko nevar redzēt. Šaurās strīpas ir radara traucējumi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Aigars teica:

Uldise, izstāsti,  ko nozīmē ok.

tikai to, ka nerāda brīdinājumu par Flash version, kā attēlā, ko @Mezavecis bija ielicis..

par tā radara kvalitāti nu jā, tur jautājumu nav. nesen viņiem pat tur bija kaut kāds remonts, vismaz kā lietotājs neko nemanu labāku. 

 

ja par pārējām sadaļām, tad vecajā versijā varēja ātri pārvietoties pa stundām, tagad jaunajā katra stunda kamēr pārzīmējas.. bet nu jā, tas jau laikam skaitās moderni, ko tad es saprotu..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...