Jump to content

Gala slēdzis motora ieslēgšanai/ izslēgšanai


dscnc
 Share

Recommended Posts

Kādam ir pieredze ar gala slēdzi, kas ar vienu pieskārienu ieslēgtu releju, bet ar otru pieskārienu izslēgtu? 

Problēma ko gribu atrisināt ir sekojoša. CNC frēzē 30minūtes - pirmās 20min bez vakuuma un tad pēdējās 10 min ar vakuumu. Pašlaik slēdzu ar roku, bet būtu jauki, ja varētu izdarīt tā, lai vakuums pats ieslēgtos un pats izslēgtos kad vajag. 

Ir nojausma kā to realizēt ar diviem parastiem galaslēdžiem, bet negibu visu sarežģīt ja nu gadījumā varētu iztikt ar vienu slēdzi on/off režīmā. 

Link to comment
Share on other sites

Kas tā par frēzi, kas paštaisīts, ķīniešu darinājums vai industriāla iekārta? Ja pirmie divi, tad ustaisi tā, lai ar g-codu var ieslēgt/izslēgt tavu slēdzi.

Link to comment
Share on other sites

Frēze ķīniešu darinājums 1325. Tāda jau ir doma, ka ar g-kodu aizbraukt Y ass galā un ieslēgt/ izslēgt.  Jautājums ir par pašu slēdzi- pārdevēji skopi uz shēmu došanu, negribas pirkt to kas neder, ja ar pirmo reizi varētu nopirkt to kas der. 

Ar diviem slēdžiem aptuveni skaidrs - releja vadības spoles ''-'' caur normal close slēdzi, bet ''+'' caur normal open, kā arī papildus no izejošā spēka kontakta nobarots. Ar + ieslēgtu ar - izslēgtu to releju. Bet 2 slēdži liek iesaistīt X asi vai Y ass otru galu.  Bet tas jau nozīmē 2 x vairāk vadu un vēl visādas neērtības. 

 

Link to comment
Share on other sites

To var vienkārši realizēt ar tādu iekārtiņu kā "TRIGERS", bet pieļauju, ka mūsdienu jaunatne vairs tādu nepazīst.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , dscnc teica:

Tāda jau ir doma, ka ar g-kodu aizbraukt Y ass galā un ieslēgt/ izslēgt.

Nejau kautkur "braukt" bij mana doma, bet vienkārši gcodā ieslēdz/izslēdz ar vienu komandu, tik pievieno vajadzīgos dzelžus pie sava kontroliera IO.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2020 at 11:45 AM, AndrisBB said:

Nejau kautkur "braukt" bij mana doma, bet vienkārši gcodā ieslēdz/izslēdz ar vienu komandu, tik pievieno vajadzīgos dzelžus pie sava kontroliera IO.

Paldies skaidrs! Izrādās viss jau google bija, tik nemācēju atrast, citām iekārtām jau standartā ir tāda izeja. Kontrolē ar kodu M10 un M11, var arī ar M08 un M09. NC studio atblasta, bet dzelzis man izrādās pats bomzīgākais 15 pini un visi jau aizņemti.

Cenas atšķirība arī iespaidīga 15 pin dzelzis 30 eiro  pret 37 pin dzelzi 300 eiro. No šī varianta es atmetos. Ne tik daudz cenas dēļ, bet bail ka prāta nepietiks un varu lieki sačakarēt kaut ko kas darbojas. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...