Jump to content

Kādas iespējas iegūt OK netu daudzdzīvokļu mājā kurā ir tikai vecs DSL?


KaktitsMartins
 Share

Recommended Posts

Tātad, manā dzīvoklī vienīgais kaut cik lietojamais (vismaz stabils) ir Tet DSL - ja strīmot 1080p youtube vēl var (1080@60fps bieži nevar normāli strīmot), tad augšupielāde gandrīz neeksistējoša, 0.1MB/s MAX. Videozvani, ekrāna šērošna un jebkā augšupielāde ir vienkārši sāpīgas.  4G gan Bitei, gan Tele2, gan LMT ir vēl sliktāks. 
Tet saka ka neko nevar izdarīt, kabeļi veci un nav viņiem izdevīgi šeit veikt uzlabojumus. Visi 4G operatori saka "tuff luck", neko nevar izdarīt. 

Bet vai tiešām 2020. gadā nevar neko izdarīt ? Es pats biju domājis varbūt ar long range wifi pamēģināt no kaut kurienes mēģināt uzķert, 200-300m no mājas tiešām ir labs 4G (nez, te kaut kās 4g caurums kur strauji pazūd kvalitāte), beeet man logi uz pilnīgi pretējo pusi kur toč nav kur notēmēt antenu. 
Būtu forši ja varētu kaut ko uz jumta uzlikt un notēmēt uz labāko 4G torni, bet operatori mani atšuj. Es saprotu ka tas maksās naudu, bet es domāju ka visa māja būtu ieinteresēta un tad kopā maksājot nevajadzētu būt kosmiski dārgi, vai tad ne? Tā kā tā ir daudzdzīvokļu māja, es pats uz jumta īsti spēlēties nevaru.. un kā es pēc tam dabūtu kabeli uz dzīvokli? 

Link to comment
Share on other sites

Sāksim ar to kur dzīvo? Pieņemu ka 4G ārējā antena varētu atrisināt tavas problēmas, jo TET neuzskatu par nopietnu kantori ar dīzeli...

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

KaktitsMartins

Salspils. Ārējā antena neko nedod, mēģināju. Vienalga kur tēmē, ārā, iekšā, viss slikti. Man nav viņu kur notēmēt no dzīvokļa loga. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

KaktitsMartins

Nu, es negribēju gluži publicēt savu adresi, bet ok, whatever: Lazdu iela 2 (Botāniskajam dārzam tieši ziemeļos). 
Nav šeit un blakus mājās optika. Es pate neteiktu ka šeit ir slikts 4g signāls, bet drīzāk pārāk liela noslodze tornim vai kas tāds. Ja es varētu to antenu uz jumta uzlikt un piespiest pieslēgties citam tornim, kur nets ir labs, tad būtu forši (kā jau minēju, kādus 300m no mājas, uz meža ceļa, nets ir labs, tātad kaut kur te jābūt citam tornim). 

Link to comment
Share on other sites

Just now, M@R$$ teica:

Ja var ticēt cellmaperam, tad bitei ir antenas uz Rīgas un Meža ielas stūra., un tur jau ar roku padot. Neticas ka līdz tavai adresei nevelk...

 

Link to comment
Share on other sites

KaktitsMartins
Pirms 11 minūtēm , M@R$$ teica:

Ja var ticēt cellmaperam, tad bitei ir antenas uz Rīgas un Meža ielas stūra... 

Jā, tur ir. Bet es nevaru tur notēmēt, logi uz nepareizo pusi. Un pat tiem, kuriem logi uz pareizo pusi, nekas labāks nav, tā pat viss slikti, visai mājai.  

Pirms 11 minūtēm , uldii12345 teica:

Paprasi inets vai varbūt Salaspilī ir vēl kāds kantoris, kas radiolinku var nodrošināt. 

Tas jau izklausās interesantāk, bet man nav ne mazākās jausmas kas, kur, kā, kāpēc. 

Link to comment
Share on other sites

KaktitsMartins

Hmm, pajautāt citiem kabeļu provaideriem pievilkt? Viss ticamāk jau ka negribēs, bet tā visnotaļ ir ideja. Ja Tet mēs jau šeit esam klienti un viņi neko neiegūtu, tad citam operatoram mēs visi būtu svaiga gaļa. 

Link to comment
Share on other sites

KaktitsMartins

Džīs, Heraldo, paldies. Un es vēl nodomāju kāpēc boot šoreiz tik pieklājīgs ir. Never mind. 

Es taču saku ka man maza saprašana kas par antenām.. paldies par linkiem, I suppose. 
Pa kādu šahtu kabeli nolaist? Pašrocīgi? Pat ja es mācētu/ zinātu ko darīt otrs faktors ir ka tā ir daudzdzīvokļu māja, kas nozīmē ka es pats uz savu galvu nevaru tā vienkārši uzlīst uz jumta, kaut ko montēt un kaut kādus vadus vilkt, vai ne tā? 

Ar lattelecom ir runāts, paraksti vākti vairāk kā vajag, bet nevilks. 
 

pirms 2 stundām , ieleja teica:

sadomāt jau visādas konstrukcijas var, tur ir Botāniskais dārzs, citi zinātniskie institūti, ūdenstornis, tur ir katlu māja, bet kuram no tiem ir vēlme kādam no malas iedot internetu par "saprātīgu cenu"?


Es pastaigāju apkārt, pamērīju, un pie vienīgajām būdiņām, kur kaut ko varētu mēģināt sarunāt priekš long range wifi, nebija daudz labāka situācija. Vismaz ne pietiekami lai būtu vērts tas čakars. Varbūt vienīgi no mājas jumta, tad paveras potenciāli lielākas iespējas, bet tad joprojām jautājums par visu to jumta padarīšanu. 
Nauda tomēr arī ir faktors - nevaru nomest 100eur lai vienkārši kaut ko pamēģinātu. 

Tāpēc jautāju šeit: kādas idejas, kāds ekipējums nepieciešams un, protams, kā to realizēt 5stāvenē. 
 

Link to comment
Share on other sites

KaktitsMartins
pirms 2 stundām , ggg97 teica:

Ja šīs ir tās pietstāvenes, tad tur koki apkārt, ar tiešo redzamību laikam švaki.

Jā, piecstāvenes. Un man logi uz viss sliktāko pusi. Tātad vienīgi kaut ko uz jumta likt. 

Link to comment
Share on other sites

Man vienīgajam izķēmots KaktitsMartins avatārs?

Untitled1.png.f94898fe1e5c130e8238a75a42cd0084.pngUntitled2.png.996820f3e3313ce956036560745bdd11.png

Atverot bildi jaunā tabā - 404 - not found: /forums/uploads/profile/photo-thumb-92932.jpg

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, tā māja tāda nomaļa vieta jau. Loģiski, ka tur neviens cits operators nedzīsies, arī TET nevilks optiku. Baigas pisneskeis nesanāks.

Vari tiešām meklēt kādu radiolinka nodrošinātāju, tas varētu būt labākais.

Vari tomēr arī pamēģināt kādu mobilo. Uz austrumu pusi salīdzinoši netālu varētu būt pabrīva bāzes stacija LMT. Vajadzēs gan ārējo antenu. Un tad, ja Huawei, ar LTEwatch uzlikt, lai slēdzas pie labākās frekvences un joslas.

Es Jūrmalā, Asaros, paspēlējoties ar visu, esmu saregulējis tā, ka var vienlaicīgi trīs datoros iet telekonference un vienā vēl Youtube. Cik pāri paliek, nezinu.Šobrīd 20Mbps lejup, 13Mbps augšup. Tas gan vēl caur darba VPN.

Kāpēc LMT? Nekad nav neko teikuši, par to cik un kā es to internetu lietoju.

Pamēģināju no mobilā, ātrums 2x labāks. Jā, vakarā gan jau tik labi nebūs, bet tāpat, nav bijis tā ka nevarētu te vakarā ģimenē katrs ģimenē kaut ko savu padarīt.

Jā, sākumā, kamēr nesaregulēju, bija švaki.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, marrtins said:

Man vienīgajam izķēmots KaktitsMartins avatārs?

Untitled1.png.f94898fe1e5c130e8238a75a42cd0084.pngUntitled2.png.996820f3e3313ce956036560745bdd11.png

Atverot bildi jaunā tabā - 404 - not found: /forums/uploads/profile/photo-thumb-92932.jpg

Tagad jābūt OK. 

 

@KaktitsMartins centies konta uzstādījumos darīt visu pareizi, pretējā gadījumā arī taviem altiem būs problēmas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

Nekad nav neko teikuši, par to cik un kā es to internetu lietoju.

Ne tikai LMT. Man paziņai, kura dzīvo nedaudz ārpus pilsētas, līdz ar to tikai 4G (internets datoram) pāris gadus uz LMT, jo LMT kliente, "sēdēja", sūdzējās, ka lēns un vakaros vispār čau.  Tornis kādus 3 - 4 km no mājas. Teicu, ko muļķojies, Tele2 tornis 500m attālumā.  Izmēģināšanai paņēma priekšapmaksas Zelta šproti ar bezlimita internetu - viss krietni labāk, vakaros, protams, ātrums krītas, bet ne tik traģiski. Nu jau ceturto mēnesi lieto, puika kačā gigabaitus, neviens neko vēl nav iebildis.

 P.S.

Sanāca kā šprotes reklāma, kaut pats kopš mobilo pirmssākumiem esmu LMT klients un mainīt netaisos :biggrin:.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Klau, pie tēmas - Vai kāds ir atvēzējies nopirkt kruto Mikrotika Šato? https://mikrotik.com/product/chateau_lte12

Vai tiešām normāli strādā tā kanālu agregācija un vai tam ir efekts?

 

Sakarā ar slaveno kovidu, man nākas strādāt no neierastas lokācijas - mājās normāli strādāt nesanāk un darbā mani īsti neņem pretī. Nekādus paliekošos netus še nevilkšu. Un uz parasto modēmu Rīgā Tele (kas ir pašlaik) brīžiem vienkārši aizrijas. No rītiem gadās 20:20, pēcpusdienā labi ja 0,5:6 vai kaut kā tā. Domāju - vai tas krutais verķis varētu šo atrisināt? Jo patlaban lietoju Mikrotiku ar vienkārši iespraustu USB modēmu.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

KaktitsMartins
pirms 6 stundām , Heraldo teica:

Ar krāniņu pamēriji? Tev prasa detaļas lai varētu dot padomu, bet tu kauko ļerksti.

Ar telefonu pamērīju. Kas prasa deteļas, izņemot adresi? Nav man super duper spektra analizators tik un tā. 

 

 

pirms 6 stundām , Heraldo teica:

Neesi redzējis kameras pie daudzstāvu mājām? Tās arī, tavuprāt, nelegālas?

Nu, bļin, es nezinu, tāpēc jautāju. 

 

pirms 6 stundām , Heraldo teica:

Kur tu rāvi 100€?

50eur antena un 50 eur raidītājs. Pats taču iedevi linkus, jopcik! 

 

pirms 6 stundām , Heraldo teica:

30€ katru mēnesi telekomam maksāt nav žēl

14eur


Paklau, kā būtu ja tu vienkārši nerakstītu šeit vairs? Nav man nepieciešama tāda "palīdzība" 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

KaktitsMartins
Pirms 31 minūtēm , Heraldo teica:

KAS? :D

 

Nu bāc, tu linkoji LiteBeam M5 un NanoStation Loco M5. Viens vienā galā un otrs otrā galā. 
Ja tu negrasies palīdzēt, tad, kā jau teicu, neraksti. 

 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , VebKamera teica:

Vai tiešām normāli strādā tā kanālu agregācija un vai tam ir efekts?

Efekts būs kur apkārt sasniedzami vairāki torņi. Laukos ar vienu torni uztveramības zoonā efekts mazs.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 10 stundām , ju teica:

LTEwatch uzlikt, lai slēdzas pie labākās frekvences

Pēc kā to nosaka? Pēc viena parametra, vai vairākiem? Pie viena arī kanāla noslogojumu nosaka?

 

Link to comment
Share on other sites

Nu hujavejam tas nav pieejams standarta interfeisā.

Es gan nezinu kādas iespējas ir tam mājas mikrotikam.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Mikrotikam, kā jau mikrotikam, visu var norādīt, teorētiski pat piesiet pie konkrēta torņa, kas gan nav mēģināts. 

Mikrotik ar cat 12 modemu uzliku bitei. Ar huawei 30mbit, ar mikrotik 90mbit. Nepatika, ka ir beta ros, ne viss strādā. 

 

Agregācija tieši notiek viena torņa ietvaros

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tīri nejauši uzdūros tēmai. Meklējot likumu kas aizliegtu tikt īpašniekam uz Jumta. 
 

 

tad nu vienam no visiem atbildēt varu vienu. Mikrotik LTE cat 12 ir mēgināts, strādāju datortehnikas uzņēmumā un skaidrs ka tas tāds pakaļdarinajums Mikrotik LTE cat 18 LMT tipa modēmam. 
 

 

ja pastīsies speceni tad redzēsi ka Cat 12 ir arī citiem. Kudi lētakiem. 
 

 

Par iespejamo tikšanu uz Jumta, ja jau teica ka ir veiktas neskaitāmas parakstu vākšanas par Tet. Nu tad var savākt ātri parakstus tikšanai uz Jumta. Tur arî dari ko gribi, gribi liec LTEantēnu, gribi liec PTP linku no vietas kur optika. Tad tur ir tikai jautajums cik distance, un cik esi gatavs maksāt. Faktiski kaut Gigabits var būt. 
 

 

nu un es tad eju tālāk meklēt likumus kas liegtu man tikt uz Jumta. Es tik gribeju SXT uzlikt, lai no darba  dabūt bezmaksas internetu.  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...