Jump to content

Tagad neviens nemāk pat naglu sienā iedzīt, a bet kad mēs augām! :D


Stasss
 Share

Recommended Posts

Pirms 19 minūtēm , ervie teica:

salīdzinājumā ar kaut kādiem nupat nožāvētiem dēļiem piemēram

Galdniekiem sausi koki. Būvniecībā dēļiem normāli ir 20 %, tas lielums tāds, jo pie koksnes mitruma virs 20 % sākas labvēlīga vide koksnes bojājumus izraisošām sēnītēm, baktērijām...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Tā kā, jā dabīgi žāvēta 25% ir ok.

Tu gribi teikt, ka dabīgi nevar nožūt tik pat kā kaltēs nožāvē?

Link to comment
Share on other sites

Var. Viss atkarīgs no laikapstākļiem un ilguma. Vectēvam kādreiz oša dēļi bēniņos bija domājams tie 6...8.

Vismaz mums kādreiz malkas "aprite dabā" bija tāda. Šķunītī stāvēja aizpagājušā gada malka, pie šķunīša zem nojumes  pagājušā gada malka un vēl šī gada malka. Krāsnī gāja (proporcijas neatceros) no šķūnīša + pagājušā gada. Jo kurināt tikai sauso vecajās krāsnīs ir DDM. Attiecīgi nākamgad otrā pārvietojās uz šķūnīti, trešā dislokāciju nemainīja (bet kļuva par otro), bet otrās vietā atkal nokrāvās svaiga. Drūmā loģistika.😁

Mūdsdienu ilgās degšanas krāsnīs būtu jāņem tikai no šķunīša.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Esmu dzirdējis par kokmateriāliem būvkonstrukcijās, labāk nenožuvuši kokmateriāli nekā kaltēti, piemēram, jumta konstrukcijas, kamēr montē, tāpat dabū lietu, samirkst, kaltēti pēc tam saplaisā, iebūvējot nenožuvušus, ja vien pēc tam uzreiz netiek nosegti, ka nedabū vēdināties, tie mitrumu atdod lēnāk, beigās viss nostājas daudz labāk.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Mezavecis teica:

Granulu ēras sākumā visi biedēja, ka ātri nomirs, bet radiem 15 gadus katls kalpoja un turpina vēl to darīt citā vietā. Līdz ar to ilgi būs jāgaida.

 

Senči šobrīd šajā gadā plāno ievilkt centrālapkuri paralēli malkas krāsnīm lai apkurinātu ~110m2, kuras uz vecumu apkalpot pagrūti, turklāt tās arī nolietojušās. Māja nesiltināta, līdz ar to gaisa siltumsūkņi būtu melnais caurums, bet zemes siltumsūknis dēļ reljefa varētu būt grūti ierīkojams arī gruntsūdeņi konkrētā vietā ir ļoti zemi. Vēl bija variants ar LPG, bet senčiem ir kategoriski aizspriedumi. Šobrīd notiek svārstīšanās starp granulām vai dīzeli. Ir šaubas, ka dīzelis var sanākt rezultātā ļoti dārgs. Ir lielas telpas, kur granulas glabāt, bet vienīgais mīnuss, ka tur šobrīd vienīgā opcija sanest ar rokām.

Tev uz augšu vai leju jāstiepj.

Esmu redzējis, ka smiltis iepūš toverī 10m virs zemes. Arī, kad sūc skaidas lielos apjomos. Domāju, ka līdzīgs putekļu sūcējs- granulu transportieris ir pieejams.

Rekur ir

https://www.voka.lv/tehnika/agritech/

Labots - Murlo
Link to comment
Share on other sites

2020.11.28. , 17:02, Racer teica:

Man čoms Jelgavā pārgāja no granulām uz gāzi un gadu jau sanāk ja ne lētāk

Viņam tad stipri ir veicies, man viena meitiņa uz reklāmas uzsēdās un pārgāja, es smējos, dot godīgos ciparus, dārgāk ir 1.5x un katls regulāri lido ārā, par cik šī pirka kompleksu, mocās ar vienu no lielākiem gāzu piegādātajiem, viņai smiekli vairs nenāk!

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...