Jump to content

Radiatora termostata uzlikšana


Recommended Posts

Ir šāds radiatora ventilis, pie kustināšanas sācis suloties, vai nu jāliek mierā vai jāsadzīvo ar ieregulēto caurteci.

 

Gribētos nomainīt, tad jautājums, kā nopirkt pareizo ventili vietā. Nerunāsim par vītņu atšķirībām un pareizajiem leņkiem, tas būtu skaidrs. Cik pēc vizuālās apskates var secināt, tad pats ventilis nav maināms, ir jāmaina kopā ar visu stūra savienojumu.

 

1. Iemetot salīdzini lv atslēgvārdu, rezultātos uzpeld "radiatora atpakaļgaitas ventilis" un vienkārši "radiatora ventilis", tur tikai starpība, kā kurš veikals to definē un tas ir viens un tas pats vai ir kāda zināma atšķirība?

 

2. Ja gribētu nomainīt pret advancētu termostata ventili, tad piedāvājumā ir termostata galvas, kas šeit laikam neder, lai nomainītu tikai balto skrūvējamo ventili un jāmeklē vai nu saderīgs stūra savienojums vai komplektā ar termostata ventili?

20201022_212050_crop_crop.jpg

Edited by broox
Link to post
Share on other sites

Bildi varu dabūt rīt, bet stāv prātā tik daudz, ka otrs gals iziet diametrāli pretējā pusē radiatora apakšējā daļā. Gāzes apkures katls Junkers Euroline 2-stāvu privātmājā un problemātiskais ventilis ir pirmajā stāvā. Par stāvvadu nezinu, šķiet visas caurules pa perimetru mājā viena izmēra, ar lodējumiem savienojuma vietās. Varētu jau atstāt ventili kā ir, bet reizēm paliek par siltu, termostats ar regulējamo istabas temperatūru gāzes katlam atrodas citā telpā.

 

Līdz ar to meklēju variantu vai nu ielikt līdzīgu mehāniski skrūvējamu ventili patstāvīgai plūsmas ierobežošanai ar trial un error metodi, lai radiators gāzes katla darbības laikā paliek tikai mēreni silts, nevis karsts (šādā gadījumā der arī t.s. atpakaļgaitas ventilis?) vai nu advancētāku termostatu (absolūti nav pieredzes ar tādiem), kas automātiski maina plūsmu atkarībā no apkārtējās vides temperatūras vai tamlīdzīgi.

Link to post
Share on other sites
Usins

skaidrs. liec @ju ieteikto. vai jebkàdu termostatisko vārstu paredzētu divcaurules sistēmām. Termogalvu vēlams tā paša ražotāja.

Danfoss, Hertz, Honeywell, Rossweiner

 

tā kā ir 21. gadsimts, galvu var likt uzreiz gudro, 

var salikt grafiku, kādu temp cikos vajag, kādās dienas,

pavisam smalkām, kontrolēt papildus attālināti

Link to post
Share on other sites
Pukinens

Ar Danfosu ieteiktu nesaistīties. Viņu proprietārais "galvas" pievienošanas formāts rada galvassāpes - tiek ierobežota galvu izvēle. Liec standarta M30x1.5.

Link to post
Share on other sites
Usins

kāda gan vaina viņu galvām?

ja nav nekādu spec prasību dizainam esošā interjerā, tad tieši ar Danfoss rupji nekļūdīsies

 

standarta M30x1,5 ir tikai vītne. Štoka dziļums u.c. tik un tā var atšķirties.  Ne visi M30x1,5 savā starpā ir savietojami. 

Kā arī mērķis iegūt iespēju likt noname galvu...

 

Pat ja tas Danfoss pēc 10-20 gadiem nomirs, ieiesi "lielākajā santehnikas bodē" un prasīsi 10 gadīgam Danfosam galvu un visdrīzāk iegūsi. 

 

Link to post
Share on other sites
vvv

Pats sev uzliku biedra Usins ieteiktās HERZ, veikalā pārdevējs teica, ka labais brends, gan jau visi šeit ieteiktie ir labi. Man sākotnēji sistēmā bija prastie manuālie, tad vienam radiatoram, kuru nācās nedaudz pārvietot, savulaik uzliku HERZ termostata vārstu, šoruden remontējamās telpās vēl 4iem radiatoriem saliku HERZus.

Autor, pēc tavas bildes izskatās, ka nomainīt viegli. Vienīgi no caurulēm jāizlaiž ūdens, ja vien tev tur nav kaut kur noslēdzošie ventīļi salikti sistēmā, kas ļauj noslēgt grupu, tad var tik to iztukšot. Man nebija vītņu nesaderības, un izmēru nesapasības, nezinu, vai tas tā vienmēr, vai tur ir tikai viens standarts, man jāpārlodē nekas nebija, tik jānoskrūvē vecie un vietā jāuzskrūvē jaunie. Drošības pēc nomēri savu esošo, nopērc vietā tāda pat izmēra.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Pukinens
2020.10.23. , 19:30, Usins teica:

kāda gan vaina viņu galvām?

 

Nekāda, bet nesavietojami pieslēgumi. Un kā mersedess - labs, bet pēc velna dārgs.

 

Citēt

Pat ja tas Danfoss pēc 10-20 gadiem nomirs, ieiesi "lielākajā santehnikas bodē" un prasīsi 10 gadīgam Danfosam galvu un visdrīzāk iegūsi.

 

Es varbūt domātu tāpat, ja vien... Neatceros tieši kad, bet man liekas ka ap 2006 gadu, Danfoss sāka pāreju no RTD uz RA pieslēgumu. Tieši ap to laiku sāku kapitālo remontu un iekāpu tādā sūdā ar tiem RTD... jo vietējie torgaši vēl neko nezināja par RA... Jau ap 2013 praktiski nekādas RTD galvas nebija pieejamas, tikai daži servisa modeļi "for backward compatibility". Nemaz nerunājot par programmējamajām. Pieejamo galvu klāsts arī tagad priekš Danfos vārstiem ir neslīdzināmi mazāks kā priekš M30x1.5. Eksistē pārejas, bet tici man, arī tur ir lērums zemūdens akmeņu - ļurkājošās plastmasa, izmēru neatbilstība kas neļauj pilnībā noslēslģties dēļ neprecīziem izmēriem u.t.t. Paši RTD (taisnie) bija  īsāki pa horizontāi - ar jebkuru nenomainīsi. Oventropam atbilda tikai viens modelis, citēju: "Oventrop “RFV 6” sērijas vārsti atbilst “AV 6” sērijai. Tiem ir mazāki iebūves parametri" - ja negribi mainīt pievadu. Slinkums izplūst detaļās, bet jātne par simtnieku - ieguvums par rubli... Izskatās ka ar jaunajiem modeļiem nav labāk, smalki jāskatās ko un kam var uzspraust ;-)

 

P.S. Vēl 4 radiatori gaida pāreju uz Oventrop.

 

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

nepērciet tikai Netatmo starter kit. (liku jo gribēju integrēt Homekit sistēmā)

Tur specenē rakstīts 868mhz long range radio, bet dabā raida labi ja 10m bez šķēšļiem

Edited by _KS
drukas kļūda
Link to post
Share on other sites
pirms 2 stundām , ju teica:

Iespējams, tev tur kaut kas jau tajā frekvencē aktīvi darbojas.

zināmas nav, bet ok, neizslēdzu ka kaut kas var interferencēt

kad atbauks VASES onkuļi, ziņošu  :D

Link to post
Share on other sites
Usins

Tas Talsos? Siltināts daudzdzīvokļu nams? 
Namā uzstādīta sistēma, kas mēra temperatūru dzīvokļos? (tieši dzīvokļos, ne katra sildķermeņa)

 

Link to post
Share on other sites
pirms 9 stundām , Usins teica:

Tas Talsos? Siltināts daudzdzīvokļu nams? 
Namā uzstādīta sistēma, kas mēra temperatūru dzīvokļos? (tieši dzīvokļos, ne katra sildķermeņa)

 

Sapratu domu, bet nē, esmu privātmājā

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...