Jump to content

Novērošanas kamera meža būdai


Explo
 Share

Recommended Posts

pirms 14 stundām , uldii12345 teica:

Es pat nezinu ko darīt ar tādu būdu, visi jau aizmirst, ka kameras ir post factum.

 

Man šefs savulaik stāstīja, kā viņš ričukus mainījis.

  1. Ričuku nozaga vienkārši tāpat pieslēgtu uz ielas.
  2. Ričuku lika pieslēgtu uz ielas, bet pie kameras. Nozaga, bet varēja noskatīties filmiņu, kā zog.
  3. Ričuku ielika šķūnī. Nozaga ne tikai ričuku, bet arī uzlauza un aptīrīja šķūni.
  4. Ričuku pieslēdza ar lielu un dārgu atslēgu. Rezultātā - nav ričuka un lielā/dārgā atslēga pa pipeļiem.

Vienu vārdu sakot - aizsardzības līdzekļiem jābūt samērīgiem ar sargājamo mantu. Ja grib sargāties pret dzērājiem/narkašiem, tad 90% no kameras efekta paveiks kameras mulāža un zīmes par to, ka tiek veikta videonovērošana un uzlīme no apsardzes kompānijas. Protams, jābūt arī elementārai pieejas liegšanai sētas, slēgtu vārtu un slēgtu durvju izskatā. Jānovērtē tas, kādas bagātības tavā objektā atrodas un, cik labi to var izpīpēt no malas. Ja tur vienkārši ir grābekļi, tad galvenā skāde būs moraļņiks, ka kāds ir tavu īpašumu apgānījis. Ja tur stāv kārtīgi elektroinstrumenti/benzīna instrumenti, tad ir jēga springt uz autonomo novērošanu. Tiesa, mana pieredze rāda, ka no tēmēta un motivēta uzbrukuma aizsargāties ir super dārgi. Apdrošini vērtīgās parpalas un skaties, kā tās padarīt grūtāk pārdodamas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , RudeWolf teica:

aizsardzības līdzekļiem jābūt samērīgiem ar sargājamo mantu.

Tieši tā. Savukārt izmantojot "aktīvās aizsardzības līdzekļus" (claymore un tamlīdzīgie) jāņem vērā kā neveiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā var uzrauties pats 😁.

p.s. kad man gadus piecus atpakaļ otro ziemu  pēc kārtas uzlauza dārza mājiņu (ņemt jau tur nebija ko), tad nosolījos atstāt uz plauktiņa šņabja pudeli ar atšķaidītu metilspirtu. Pudele tika sagatavota un atstāta, bet zādzības izbeidzās. Gadu gaitā šķidrums izmantojās kā atšķaidītājs/tīrītājs.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Drošība un ērtība vienmēr ir apgriezti proporcionāli viens otram!

Link to comment
Share on other sites

Tad jau opis slavens, šis stāsts kā anekdote ir zināms daudzus gadus, lai gan iespējams daudzi tā dara... :)

Link to comment
Share on other sites

Zinot viņu... patika šim gan pasakas stāstīt, gan arī kaut ko uzspridzināt. Piemēram jāņugunī iemest riepas kameru, kas ar acetilēna/skābekļa miksu uzpildīta. Visi mīzām no ventīļa, bet patiesie sūdi bija, kad tas ugunskura saturs pēc tam nāca lejā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...