Jump to content

Ūdens caurules


Arnis87
 Share

Recommended Posts

Vēlos vannas istabā ievilkt jaunas ūdens caurules uz boileris, veļas mašīna, vanna, un uz virtuvi. Dzirdēju, ka tagad tik plastmasa un tās pats nevar savilkt. Ka metāla ir vienkārši. Tāda bija tehniķa atbilde.  Tu nepieciešams kāds sakausētājs? Un cik tas maksā?

Link to comment
Share on other sites

Visu var savilkt un lodāmurus ar visām galvām var paņemt uz īri!

Link to comment
Share on other sites

Tagad pat ir plastmasas caurules, kurām pat kausētājs nav vajadzīgs. Ir sakausējošā līme. Vajag tikai zāģi , ko vajadzīgos garumus sazāģēt un veidgabali. Notīra ar vienu šķidrumu un ar līmi sakausē. Izjaukt pēc tam neiespējami. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 30 minūtēm , Tārps teica:

Ir sakausējošā līme.

Šādas bija ~20 gadi atpakaļ. Pēdējā laikā neesmu redzējis. 

Ar kausējamām viegli strādāt. Instrumentus var izīrēt. Ir presējamās sistēmas. 

Youtubē pilns ar video kā strādāt. Viss vienkārši. 

Pirms 58 minūtēm , Arnis87 teica:

Ka metāla ir vienkārši

Jā, jā :D 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pilns internets ar video pamācībām kā caurules pareizi kausēt. Lai gan, ja nav čuja uz tādiem darbiem, tad varbūt labāk to uzticēt kārtīgam meistaram.

Pirms 21 minūtēm , Tārps teica:

Ir sakausējošā līme.

Esmu gan vītnes uz dzelzs trubām griezis, gan vara caurules locijis. Jā, līmejamās ir ļoti ērtas, bet, tāpat kā vara, izgājušas no modes. Pirms gadiem divdesmit daļu mājas ūdens sistēmas salīmēju, bet tagad, kad vajadzēja papildināt, čuš, nevar vajadzīgās detaļas dabūt. Tagad modē ir kausējamās caurules. Kalpo ļoti labi, tikai praktiski neiespējami uztaisīt pa smuko. Visglītāk izskatās vara trubas, bet visdārgākās. Es ieteiktu kausējamās caurules un miers. Netaisi tak pils interjeju, bet parastu vannasistabu.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Arnis87 teica:

Vēlos vannas istabā ievilkt jaunas ūdens caurules uz boileris, veļas mašīna, vanna, un uz virtuvi. Dzirdēju, ka tagad tik plastmasa un tās pats nevar savilkt. Ka metāla ir vienkārši. Tāda bija tehniķa atbilde.  Tu nepieciešams kāds sakausētājs? Un cik tas maksā?

Ir līmējamās, pie mums nav izplatīts

Metāls- dzelzs grūti montēt, varš- dārgs

Daudzslāņu- līkumi tā pat kā vara būs kosmoss.

PPR- lēts. Virtuve/vannas istaba un tualete un stāvvads/pievads iekļausies 100eur mierīgi. Tikai vajag griezēju 12eur un lodāmurs 50-60eur. Ja māki skaitīt max līdz 20 un un saspiests ar rokām 10sec, tad nebūs problēmu.

 

Rēķini, ka santehniķis par katru 'točkas prasa 40eur. Izlietne-40 eur, pods-40 eur. Duša 40eur, veļas mašīna 40eur.+kanalizācija tik pat

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Didzis teica:

Jā, līmejamās ir ļoti ērtas, bet, tāpat kā vara, izgājušas no modes.

Man bija mājā tās līmējamās, vēl vienā vannas istabā nedaudz palikušas, kad taisīšu remontu, tikšu no tām vaļā pavisam. Kādreiz bez maz vai visos vietējos būvmateriālu veikalos tirgoja. Bija nepieciešamība kaut ko vienot, izrādās nekur nav. Toreiz sameklēju Būvniecības ABC, ja vajag, jāskatās tur, iespējams, viņi pēdējie, kas tirgo.

Pirms 32 minūtēm , Didzis teica:

vara trubas, bet visdārgākās

Ūdensvadam sev neliktu. Vienkāršās kapara caurules ūdensvadam īsti nav paredzētas, ūdensvadam ir speciālās kapara caurules, atbilstošas. Vai tādas būs visur nopērkamas, nez vai. Esmu dzirdējis no vairākiem, kas salikuši sev ūdensvadam kapara caurules, it kā pa kruto, pēc tam nožēlojot, ūdens kvalitāti ietekmējot, pat tā, ka ūdens negaršīgs kļūst.

Link to comment
Share on other sites

''Baltie cilvēki'' ar Inox caurullēm arī ūdensapgādi ierīko...☺️

Nupat pirku:

Neliels ieskats cenās

10.0 x 1.0    1.00 EUR/m

15.0 x 1.0    1.60 EUR/m līkumi, sav utml. var būt misiņa saskrūvējamie

16.0 x 1.5    1.65 EUR/m ; līkumi 1.30 Eur/gab.

18.0 x 1.0    1.30 EUR/m ; līkumi 1.35 Eur/gab.

22.0 x 1.0    2.20 EUR/m ; līkumi 1.60 Eur/gab.

28.0 x 1.0    2.70 EUR/m ; līkumi 1.70 Eur/gab.

Vītņu uzmavas AISI 304 1/2'' 0.90 Eur/gab. 3/4''  1.30 Eur/gab.

Līkumi ar vītni AISI 316 1/2'' 1.54 Eur/gab. ; 3/4'' 2.10 Eur/gab.

Trejgabals ar vītni AISI 316  1/2''  2.00 Eur/gab

Utt. utml.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , jacobs teica:

'Baltie cilvēki'' ar Inox caurullēm arī ūdensapgādi ierīko

Tu runā par Viega Sanpress / Geberit Mapress, vai varbūt eksistē vēl kaut kas pavisam citādāks?

Link to comment
Share on other sites

Skatoties kāds nerūsējošais. Pie tam, ar to nerūsējošos ir jāuzmanās ar ''klejojošām ''strāvām . Paša pieredze: vannas istabā ieliku nerūsējošo čūsku  . Domāju manam mūžam pietiks. Skuju -pēc četriem mēnešiem sāka tecēt. Nu , izrādās , jābūt sazemētai, jo savādāk .... Tā ka labāk neeksperimentē un liec plastmasas kausējamās.

Link to comment
Share on other sites

Tad jau visā pārtikas utml. ražošanā, kur visa apsaiste  tikai ar Inox, tas viss drīz nederētu...?☺️

Bet kalpo gadu desmitiem, tikai uzspodrini...


Pirms 15 minūtēm , 138 teica:

Viega Sanpress

Tas jau būs gan padārgi privātajam..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , oxygen teica:

Nu , izrādās

Jā, ar plastmasas caurulēm mazāk «piedzīvojumu» iespējams. Inox ir ļoti OK, ja biedrs jacobs piedalās :D, tur gudrība vajadzīga lielāka kā plastmasas caurulēm.

Tas pats kapars ir ļoti OK, bet arī tas pats, gudrība vajadzīga lielāka kā plastmasas caurulēm. Kaut vai tas, ka kaparu nedrīkst likt pirms tērauda caurulēm (ja skatās ūdens tecēšanas virzienā), kaut kā tur ēdas savā starpā kapars ar tēraudu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , 138 teica:

Ir kaut kādas metināmas vai lodējamas ņeržas trubas vai kas

Neapvainojies, bet tās ir viss prasa priekšzināšanas un prasmi arī ...☺️

Link to comment
Share on other sites

Nu davilkām topiku līdz inox, tagad vajadzētu nolaizt līdz audi 80 ar gāzi, un viss nostāsies savās vietās!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jema teica:

tagad vajadzētu nolaizt līdz audi 80 ar gāzi,

Nu redz, tu jau izdarīji..?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ražošanā kur viss no nerūsējošā, viss ir sazemēts. Ja kādā dzīvoklī gribēsi būt ''kruts'' un sev nerūsējošā bez sazemēšanas, bet kaut kur , tipa stavvads, plastmasas, tad var ieberzties. Kad uzliku jaunu čūsku un pamērīju spriegumu pret nulli, sapratu kāpēc vecā ''merkaķa  ātrumā'' palika cauru. Nu novilku līdz sadales kastei nulles vadu- neko jau divi gadi kalpo. Nu čūsku jau netaisīsi no plastmasas, bet citur, mūsdienās.. būs vislētāk , ērtāk, un, nosacīti , bez galvas sāpēm tuvākā nākotnē nebūs nekā labāka par tām kausējamām plastmasas. Par tām līmējamām: tas ir polivinilhlorīda un ar visādām piedevām lai būtu plastisks- nav garantijas ka ko neizdala . Tā ka dzeramajam ūdenim ne tas labākais materiāls.  Ar dažādā metāla caurulēm, kā jau minēja vvv, var būt visādi brīnumi. Neviens nav atcēlis elektroķimiju un galvanisko potenciālu. Katram metālam tas ir savs. Tā ka vienot savā starpā dažādus nav prātīgi . Vienīgi ja liek dialektiskās starplikas i tad... ūdens arī vada elektrību.

Link to comment
Share on other sites

Nav viena labākā risinājuma visiem gadījumiem. Tur kur sarežģīta konfigurācija un īsi gabali visērtākās ir vara caurules. Fason gabali lēti, caurules/m dārgas. Rezultāts kompakts. Lieku pie izlietnēm un pie apkures krāsns (gan gāzes, gan granulu).  Tasni gari gabali - nu tur plasmasnieces, vai nu dauzdslānu ar presējamiem (savelkamiem) galiem vai klausējanmās. Katrā vietā jāskatās, kas ērtāks/lētāks.

Labots - Insekc
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , jacobs teica:

tās ir viss prasa priekšzināšanas un prasmi arī

Nu epta, es tak neskriešu tūlīt viņas likt ar savām līkajām, no dіrsas augošajām rokām, es vienkārši prasu vai ir, un kā tās saucas.

Bija te dažos citos topikos nesen viens masons - "ir tādas un tādas smalkas lietas, es te palielīšos ka tādas ir un es kaut ko no tām saprotu, bet jums, muļķiem un plebejiem, to nesaprast, un es jums neko sīkāk nepaskaidrošu, bet palielīties gribu!". Nesāc, lūdzu, tu tagad tādā garā :)

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 4 minūtēm , Insekc teica:

pie apkures krāsns (gan gāzes, gan granulu). 

Kad man vajadzēja malkas katlam apsaisti, es sarēķināju ka man lētāk sanāks samaksāt metinātājam, kurš no tērauda caurulēm sametinās (bija ap 100 ls dienā) nekā pašam no vara lodēt.

Varš vienkārši ir kļuvis ļoti dārgs, jo vienkārši visas bagātās atradnes ir izsīkušas un tagad varu iegūst tik nabagās atradnēs uz kurām 30 gadi atpakaļ pat virsū neskatījās. 

image.png

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Biedrs jacobs pareizi par ņeržām saka. Nevajag viņu salīdzināt ar tevis pieminētā biedra attieksmi. Vienkārši tagad inox caurules ir kļuvušas pieejamākas un ir kā labs variants vannas istabā, par ko jacobs arī izsakās.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Es ~20 gadus atpakaļ savilku dzīvoklī visu ūdeni (karstais, aukstais, apkure) ar Henco trīsslāņu un skrūvējamo! (ne presējamo) armatūru. Pa šo laiku nav noticis pilnīgi nekas. Pat ņemot vērā to, ka griezu ar fleksi un galu "ieveidoju" ar prastu koka puļķīti. Un darīju to bez jebkādām priekšzināšanām, prasmēm un pieredzes. Pēc ~5 gadiem izrādījās, ka dažās vietās esmu tikai ar roku pievilcis. Un nē, nekas netecēja, nejauši atradu, un tad visur pārbaudīju. Pieļauju, ka šo gadu gaitā ražošanas procesu optimizācijas un inovāciju rezultātā caurules un armatūra vairs nav tik kvalitatīvas kā toreiz?, bet, varbūt, ka nav tik traki.

Un vēl kas. Labāk pasēdēt vienu, divus (kaut trīs?) vakarus ar papīru un zīmuli (vai 3D redaktoru ?) un izdomāt vislabāko konfigurāciju, lai smuki izskatās, ja nav nosegtas, lai mazāk visādu armatūras pajibeņu (mazāk jebstiņa un lētāks rezultāts). Tā tikai liekās, ka viss ir vienkārši, kamēr pēkšņi neizrādās, ka karstā ir kreisajā pusē, bet boilerī karstais izvads pa labi u.t.t.

 

p.s kas ir inox nezinu. gūgle dod skursteņa caurules?. Varbūt tagad lietotu šamās. Bet kausējamās plastmasas noteikti nē (nu nepatīk un viss) un varu nelodētu arī

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Jurkins teica:

un varu nelodētu arī

Velti tu tā kaparu noniecini. Nekas nav kompaktāks par vara caurulēm un nekam fasongabali nav lētāki. Vēl + , ka var savienojumus izjaukt (pasildot ar gāzes deglīti) un arī paregulēt. Ar plasmasas kausējamām, kā saliki tā būs. ja gribi ko mainīt, griez gabalu nost. Savukārt daudzskāņu neatvietojamaslai aizvilktu uz otru mājas galu (nav savienojumu grīdā/sienā, kas ir potenciāls problēmu avots). Ja vien var izvairīties, netaisu savienojumus vietās, kur pēc tam netiek klāt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, plastmasniecēm, kausējamām, ir viens trūkums-izskatās baigi ''rupji''. Ja ir redzamā smukā vietā, tad vajag ko smukāku. Tikai , pirms dari, vajag iepazīties ar katru materiālu zemūdens akmeņiem. Vajag ''ielīst'' kādā lielākā , specializētā forumā , pirms dari. es ir redzējis pat ''meistarus'', kas dara aplami un kad jautā kāpēc? Atbilde: ''Es tā daru vienmēr!'' 

 Vara nepatīk ka apsūbē un izskatās pēc kāda laika pēc tjap-ļap. Nu tagad vietām esmu redzējis kaut kādas kā niķilētas. Nu tās gan izskatās ''cienijami''.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

Biedrs jacobs pareizi par ņeržām saka. Vienkārši tagad inox caurules ir kļuvušas pieejamākas un ir kā labs variants vannas istabā, par ko jacobs arī izsakās.

Bet par kādu savienošanas veidu/sistēmu tad ir runa?

 

Pirms 3 minūtēm , oxygen teica:

Atbilde: ''Es tā daru vienmēr!'' 

Klasika pie visu veidu celtniekiem.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 31 minūtēm , Insekc teica:

var savienojumus izjaukt (pasildot ar gāzes deglīti)

? Protams, ka katram vecim vajag gāzes degli, svarku, virpu, frēzi, riteņtraktoru u.t.t.? Nē, nu tas nav naidīgs uzbrauciens.

Es nenoniecinu, bet, ja man vienreiz (nu es nevilkšu katrus 2 gadus tos trubus par jaunu) savilkt dažus metrus trubu un gribas to darīt pašam nevis uzticēt profesionāļiem (dažreiz, pasarg dievs), tad viennozīmīgi - trīsslāņnieces un skrūvējamie savienojumi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

tad viennozīmīgi - trīsslāņnieces un skrūvējamie savienojumi.

Plikām rokām tāpat nevarēs. Stellatslēgu vajadzēs, vismaz. Apskaties, cik maksā stellatslēga, cik pietiekošs gāzes deglītis. :D

Tas bija joks.

Nav nekur nekāda «viennozīmīgi». Visam ir savi plusi, savi mīnusi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , oxygen teica:

es ir redzējis pat ''meistarus'', kas dara aplami un kad jautā kāpēc? Atbilde: ''Es tā daru vienmēr!''

Vēl labāk, ja tev pasaka - parādi, kur rakstīts, ka tā nedrīkst. Tad vari meklēt, kur tas rakstīts, bieži nemaz nevar tā viegli atrast. Un gadās pat tā, ka nekur nav rakstīts, ka tā nedrīkst. :D

Link to comment
Share on other sites

Cilvēkam ''parastajam'' nerūsējošas caurules būs vienkārši tik ar kompresijas savienojumiem tipa šitādi , tik, baidos , cena  būs oi-oi. Nu ja grib pa smuko, kad neredz pat savienojumus, meklēt meistarus ar orbitālo metināmo tipa šādus . Bet vai vajag nerūsējošā tērauda ja netaisies pa cauruli tecināt ''sērskābi''?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , oxygen teica:

Nu ja grib pa smuko, kad neredz pat savienojumus, meklēt meistarus ar orbitālo metināmo tipa šādus .

Vienā objektā redzēju nerūsējošā tērauda caurules savienotas ar speciāliem veidgabaliem, smuki. Tik tas instruments, kas tādus savienojumus sapresē, vai kā to pareizi sauc, gan jau maksā dārgi, pats tādu nepirksi, meistari jāmeklē.

Link to comment
Share on other sites

 

HTB1XBzgbL1G3KVjSZFkq6yK4XXaR.jpg

Piemērs.  Šāds kompresijas sav., teiksim 12mm tube un 3/8", maksā ~ 2.85 EUR

Bet 12mm tube saskrūvejamais sav. ~ 3 EUR, no kura pārgriežot man sanāk 2gab, ja metinu kaut kur...

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 16 minūtēm , vvv teica:

nerūsējošā tērauda caurules savienotas ar speciāliem veidgabaliem, smuki. Tik tas instruments, kas tādus savienojumus sapresē

Tu par šo?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Laikam ar šādiem savienojumiem redzēju tos ''niķilētos'' vienā sabiedriskajā tualetē. Iespējams ka bija no nerūsējošā., bet izskatījās pa smuko. Ar kapara tādās telpās parasti ir bēdīga skata. Ja kāds grib pa smuko, tad jāmeklē meistari ar instrumentiem kas var šitā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , oxygen teica:

Ar kapara

Kapara apkures caurules sev nokrāsoju, ļoti labi. Ir vēl neremontētās telpās jēls kapars, jā, nav smuki, pati caurule vēl neko, simpātiska, ja piedomā, tomēr dabīgs materiāls, bet savienojuma vietas visu skatu sabojā.

Link to comment
Share on other sites

Kā es jau teicu, tādas presējamas sistēmas vairāk iestādēs un biezo klientu privātmājās.

Man, piemēram vēl šogad ?, kad pašam būs  jāapsaista granulu katls ar 1'' pieslēgumu. Tad montēšu to no 28x1 INOX trubas par ~2.70 EUR/m ar līkumiem ~1.70 EUR/gab. un vietumis, ''clampa tipa'' savienojumiem par ~ 5 EUR/gab.

Ja kāds saka, ka tāda ner. tērauda apsaiste iznāk dārgi, lai iespļauj monitorā uz manu pusi?.

Link to comment
Share on other sites

Njā , uzmetu aci cik tās prese maksā - 1000+ . Tiešam tik maizes darbam krutosm objektos, bet smuki ...  .

Bet ja skrūvējamie kompres savienojumi nav vairs tik dārgi, tad var arī nerūsējošo. Vispār, pa lielam, tās nerūsējošās ir kļuvušas cilvēcīgā cenā.

Bet topika autoram, laikam vai nu tās trīsslāņu ( man gan nav ticības savienojumiem- esmu vairākās vietās redzējis ka sāk pēc laika tecēt, varbūt meistari ar līkām rokām?) vai kausējamās ( ja pārāk nerēgosies), tik atliek kausējamo izīrēt un nedaudz patrenēties uz gabaliem, pirms sāc. Principā, ja netaisi mufti kaut kur redzamā vietā, nav jau tik traki ar izskatu. Toties vilkšana tāds ''lego'' vien ir. Ja nav redzamā vietā, tad ja kas ne tā- nogriez, uzliec mufti un velc tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka par nerūsošo ir daudz aizspriedumu, nezināšanas un vecais sauklis; ''tā jau neviens nedara''...

Man kā ražotājam, visu darba mūžu ar to cieši saskaroties, ir pavisam cits uzskats...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...