Jump to content

Dators ieslēdzas, pēc mirkļa izslēdzas...


OneGaming
 Share

Recommended Posts

Par iespēju nobarot Dellu ar parastu ATX PSU, pārvienojot vadus, mans optimisms, šķiet, būs bijis pārsteidzīgs.

Tajā linkā, ko augstāk metu, autors raksta:

Citēt

 

Work got me a Dell Optiplex 980 that came with a 250 watt "green" power supply. This wasn't enough to run my 4870 for gaming. I purchased a 550 watt power supply only to find out that it only accepts what Dell calls "mini 24 pin ATX" connection.

I found the adapter here - *****beikc links, bet adresē ir frāze "hp24mini", šim pievēram uzmanību, par šo zemāk būs vēl daži vārdi*****

and figured I was set...until I got the adapter. Dell didn't follow the standard ATX pin arrangements so I had to use a voltmeter and re-arranged all the pins. Below is what I mapped by looking at the connector from the PSU side. Here's the standard 20 pin ATX pinouts. Hopefully this will help others as I couldn't find anything on the net.


                                  		   *****
						   I   I        
***********************************************************************************************************
*GR	GR  	3.3v  	3.3v  	4.8v(gray)	GR  	12v  	-12v        GR	Green(Power)	5v	5v*
*GR  	GR  	12v   	3.3v  	GR          	GR  	12v  	5v(purple)  GR	5v          	5v	5v*
***********************************************************************************************************

GR = Ground or black cable

 

 

Mana sākotnējā doma bija, ka viss varētu izdoties bez nekādiem adapteriem, vienkārši šņak oriģinālo Dell štekeri nost, šņak parastam PSU štekeri nost, un savienot atbilstošos vadus, vadoties no augstāk redzamā Dell štekera pinauta un ATX pinauta.

Bet, paskatoties uz Dell pinautu vērīgāk, mani sāk mulsināt tas 4.8V pins. ATX vadu buntē nav tādu 4.8V.

Tālāk tur tajā topikā kāds cits raksta:

Citēt

They're using pico ATX cabling even on the mini towers now? This is bad.
This was limited to the SD/SFF chassis.

Iespējams, ka šis ir garām, un ka to štekeri nesauc picoATX.

Vai arī, varbūt ir tā, ka picoATX štekeris ir tāds pats kā "HP mini 24 pin ATX" štekeris (kurš acīmredzot ir šāds), tikai ar citādu pinautu (kontaktu izvietojumu).

Iegūglējot "picoATX PSU", neko daudz nevar atrast, izņemot lūk šādus verķus, kas barojas no 12V un ārā dod visu to, ko vajag:

https://www.ebay.de/itm/Dc-Atx-Peak-Netzteil-12V-120W-Pico-Atx-Switch-Mining-Netzteil-20Pin-Mini-It-H7E8/193214621087

https://www.ebay.de/itm/12V-160W-Pico-ATX-Schalter-PSU-Auto-Mini-Itx-Stromversorgung-24pin-Dc-Atx/263924243767

Bet es neliktu lielas cerības, ka jebkur Latvijā tādus var atrast. salīdzinielvē nav, lemonā arī nav. Ar hp mini24pin štekeriem ir tāpat.

Hmmm, oriģinālie Dell un HP PSU autorizētos servisa centros varētu būt, bet par kosmosu.

Kādās kaktu bodēs, kas tirgo lietotas ofisa kastes, varbūt var uzjautāt?

 

pirms 8 stundām , OneGaming teica:

Es, starp citu atradu 1155 plati feisbukā pa 10 eiro, vienīgā problēma ka tā ir tā HP tipa

Godīgi, man bail par šito gūglēt :D

Bet ja tur ir tas iepriekšminētais mini24pin barošanas štekeris, un ja tā plate pēc formas un skrūvju caurumiem ir iebāžama kaut kādā standarta korpusā, nu tad varbūt ir cerīgi, tik ej nu atrodi to PSU vai adapteri/štekeri.

 

Nezinu, vai šis mans rants tev baigi palīdz, bet varbūt kāds, kuram ir gadījies gar tādiem Delliem grābstīties, var nokomentēt, kāda mārrutka pēc tajā štekerī ir 4.8V, vai arī tie nav nekādi 4.8V bet gan autora kļūda un tur ir 5V un tātad pie tā štekera var pievienot vadus no ATX PSU?

Link to comment
Share on other sites

Mana līdzšinējā pieredze ar brendīgajiem ir tāda: vienkāršāk ir ir pajautāt kādam paziņam vai nav kāds PC metams ārā, un tad sataisīt to, vai vienkārši nopirkt lētākās ķeskas, paņemt kādu nebūt kasti un salikt strādājošu dzelzi.

Puika, man prieks par Tavu gudro galvu, tikai neuzraujies uz betona, kas jums tai Liepājas pusē plosas.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Paldies ;D, labi ka jau neatrāvu vaļā un nesāku ko griezt...

Esmu jau izprasījies i radiem i draugiem i visiem pazīstamiem cilvēkiem...


Vai tad te betons plosās?

Link to comment
Share on other sites

Protams, tikai viņu visu laiku cenšas nobanot.

P.S. Pieļauju, ka boot  veči samestu Tev  jaunu kasti, piemēram man ir liela čupa ar ramiem, kaut kādi cpu , pāris barokļi, mātenes gan ir beigušās,jo es ar datoru remontu nenodarbojos profesionāli, tikai prieka pēc, un tikai čomiem :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Varbūt nopirkt 775 plati ar L5420


Man jau to dellu iedeva @jema man jau kauns ko vēl prasīt d;

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , aoma teica:

tikai neuzraujies uz betona

Betons jau te bija, pirms tika kārtējoreiz izravēts:

pirms 22 stundām , 138 teica:
pirms 22 stundām , Kendamspiners teica:

Mācīties vajag uz vecu Socket7/370/478.

Hei, varbūt tu vari palīdzēt jaunēklim tavā pilsētā sameklēt to 1155 plati vai iefrankenšteinot dellā standarta ATX psu vai citādi palīdzēt viņam tikt galā?

un teica, ka lieku plašu viņam nav, bet varot kaut ko sataisīt par krīzes samaksu.

Nez, ja viņš spētu, teiksim, par dešuku dabūt dziesmā to Dellu, un autors viņu nesauktu pie sevis mājā mammas klātbūtnē (lai pasargātu mammas ausis no tādiem vārdiem, kādus viņa vēl nav dzirdējusi) un neļautu viņam instalēt windows, būtu taču tīri ok dīls, ne?


Pirms 5 minūtēm , OneGaming teica:

Varbūt nopirkt 775 plati ar L5420

Par cik dod?

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

20 eur, visi modi jau ielādēti... Tas pats čalis arī piedāvā man 550 ti pa 10 evro... GTA 5 jau pavilktu, vvai ne?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , OneGaming teica:

20 eur, visi modi jau ielādēti

Man izklausās svīt, bet varbūt kādam gudrākam ir cits viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Nu es nezinu.... Laba ideja ja kas, bet es domāju ka tas nav realizējams

13 minutes ago, aoma said:

P.S. Pieļauju, ka boot  veči samestu Tev  jaunu kasti

 

Just now, 138 said:

Man izklausās svīt, bet varbūt kādam gudrākam ir cits viedoklis.

Uzklausu visus viedokļus


Tāda ir dzīve

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , 138 teica:

kāda mārrutka pēc tajā štekerī ir 4.8V, vai arī tie nav nekādi 4.8V bet gan autora kļūda un tur ir 5V

Es jau teiktu, ja tur padotu 4.8V vietā 5, nekas traks nebūtu. Kādi 4% plusā jau sanāk, bet parasti jau visādiem verķiem kādi 5% šurpu, turpu parasti ir pieļaujams.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ju teica:

Es jau teiktu, ja tur padotu 4.8V vietā 5, nekas traks nebūtu.

Runāju no *irsas, bet manas*irsasprāt - hvz kas tieši no tiem 4.8V barojas, un cik tas ir hvz kas ir cimperlīgs uz šo.

Ja tā ir taisnība, ka tai pinā ir jābūt 4.8V, nevis 5.


Pirms 17 minūtēm , aoma teica:

Pieļauju, ka boot  veči samestu Tev  jaunu kasti, piemēram man ir liela čupa ar ramiem, kaut kādi cpu , pāris barokļi,

Veselu kasti viņam pat nevajag, ja viņam iemestu LGA1155 dēli tad viņam laikam ir viss pārējais ar ko to saspraust.

Link to comment
Share on other sites

Mums kādreiz te bija tāds mopsis, pec tam jau tos nikus mainīja biežāk ka es apenes, ja nemaldos, datuvē izkoļīja datoru omei, izrādās pašam vajadzēja, nu mēsls pēdējais.  Arī bootā te mētāja pirkstus pa gaisu...

Es te tāds miera mika, ja vajag varu palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Tā var teikt... Vienīgā problēma ka 2gb ram stikam ir 1333 mhz un otram 4gb stikam 1600 mhz


1 minute ago, aoma said:

Mums kādreiz te bija tāds mopsis, pec tam jau tos nikus mainīja biežāk ka es apenes, ja nemaldos, datuvē izkoļīja datoru omei, izrādās pašam vajadzēja, nu mēsls pēdējais.  Arī bootā te mētāja pirkstus pa gaisu...

Es te tāds miera mika, ja vajag varu palīdzēt.

...

Link to comment
Share on other sites

Just now, OneGaming teica:

2gb ram stikam ir 1333 mhz un otram 4gb stikam 1600 mhz

Nu tātad strādās abi uz 1333MHz, tad ta nu bēda.


Pirms 3 minūtēm , aoma teica:

datuvē izkoļīja datoru omei, izrādās pašam vajadzēja

Adnaka, kur ir tā ētiskā atšķirība? Ja pašam, nevis lai pārdotu par 20, 50, 100, dajebcik, un tā vairākus pēc kārtas.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Ok... Tik dēlis jādabū un gpu un tas arī ir viss... 6gb ram jau pietiekoši, kā jums šķiet?

Link to comment
Share on other sites

4-minimāli-8-normāli-16-kruti-, ja mamma atļauj, var spraust vēl

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

6 tātad ok... Man jau te vēl bija kaut kur otrā istabā vēl 2 gb ram ta jau tos 8 arī dabūs.... Ja kādam ir tā plate tad uzrakstiet:resent:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , OneGaming teica:

6gb ram jau pietiekoši, kā jums šķiet?

Skolai un internetiem - atliektiem galiem. Geimošanai, ko nu tu tur gribi geimot - navnejausmas.

 

Pirms 1 minūtes , aoma teica:

8-normāli-16-kruti

Gribēt par velti salasīt kasti ar >=16GB (kur tie nav četri dažādi 4GB moduļi :mrgreen:), ē, nu Šveicē vai Norvēģijā varbūt var, bet Latvijā būtu tā kā drusku nagla ?

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

8 ir daudz par daudz high-end priekš manis ;D


1 minute ago, 138 said:

navnejausmas

Tādas spēles kā GTA V, BF4 COD WW2, utt.


6 minutes ago, aoma said:

ja mamma budžets atļauj, var spraust vēl

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Gribēt par velti salasīt kasti ar >=16GB

Protams, ne jau tik krutu kasti, bet to ko te tēmas autors midžina, gan jau ka var.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Priekš manis vismaz, ja man ir mamma atļaus spraust ;D


Just now, aoma said:

gan jau ka var

Kaut nu....

Link to comment
Share on other sites

Kādas spēles, tu jau biji kaut ko teicis, bet man kā negeimerim navnejausmas kādus dzelžus priekš tām vajag :D

Link to comment
Share on other sites

Tas bija joks, mamma ir mātesplate, atkarīgs cik atmiņas sloti, un cik max pieļaujamā memory

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Man izklausās svīt

Nē sorrī, es šodien nemāku internetus, kaut kādus nepareizos benčmārkus iepriekš paskatījos.

Īstenībā viņam ir šitik papagaiļu, salīdzinājumam taviem i5 2400 ir šitik, i5 650 ir šitik. Tā ka danunafik to xeonu.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Papagaiļi ir cores vai threads ?


Tad jau plate un gpu jādabū un gaming pc gatavs! Gribētos jau gan 2gb gpu bet dēļ neuzmanības esmu pelnījis/varu atļauties tikai 1gb vram

Link to comment
Share on other sites

OneGaming
(labots)
6 minutes ago, 138 said:

Nē sorrī, es šodien nemāku internetus, kaut kādus nepareizos benčmārkus iepriekš paskatījos.

Īstenībā viņam ir šitik papagaiļu, salīdzinājumam taviem i5 2400 ir šitik, i5 650 ir šitik. Tā ka danunafik to xeonu.

Papagaiļi


1 minute ago, Stasss said:

Putni

Tas i' viens...

Labots - OneGaming
Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Skaidrs, vēl mācos šāda tipa leksiku :'D


Vai ir jēgas iet traucēt tur pirkšanas topikā? Un tā hp plate - negribu tomēr to ņemt, ja nu neiet keisā?

Link to comment
Share on other sites

Gandrīz vairs neviens to droši nezin, bet iespējams, tas ir cēlies no šīs klasikas:

 

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Kādreiz šo skatījos, tētis pa taisno tulkoja


Nē nu es zinu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , OneGaming teica:

Vai ir jēgas iet traucēt tur pirkšanas topikā?

Neko tu tur nepatraucēsi, nav jau masonu ložas sēde.

Pirms 5 minūtēm , OneGaming teica:

Un tā hp plate - negribu tomēr to ņemt, ja nu neiet keisā?

Tā hp plate man izklausās pēc potenciāla ieberziena, tobiš, varbūt viņa neiet nevienā standarta keisā, varbūt viņai savs speciālais barošanas štekeris, varbūt vēl kaut kādi brīnumi, bet hvz, varbūt arī nē - nu uzzini no pārdevēja, no kāda modeļa hp viņa ir, kādu barokli tur vajag, pagūglē "hp modelistādsuntāds form factor",  "hp modelistādsuntāds ATX compatibility", " "is hp modelistādsuntāds motherboard ATX compatible?", "hp modelistādsuntāds PSU", tādā garā.


Reku standarta dēļu izmēri utjpr:

https://en.wikipedia.org/wiki/ATX

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Viņš man viņu mēģina iesmērēt ar provokatīviem jautājumiem, piem. "Nu tad pārdomāji, neņemsi to plati, ja?"

Link to comment
Share on other sites

Man tādi pārdevēji diez ko nepatīk, pirmkārt jau tāpēc, ka nav nekāds "pārdomāji", ja tu pirms tam neesi teicis ka ņemsi.

Bet ne vienmēr tāda aktīva atgādināšana "ņemsi? nu, ņemsi?" liecina ka pārdevējs glumjš vai cenšas tev iesmērēt sūdu vai mironi, varbūt vienkārši tāds hiperaktīvs pa žizņi.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Un arī nav baigās pārliecības par plates barošanu, modeli man pat neiedeva


Just now, 138 said:

Man tādi pārdevēji diez ko nepatīk, pirmkārt jau tāpēc, ka nav nekāds "pārdomāji", ja tu pirms tam neesi teicis ka ņemsi.

Bet ne vienmēr tāda aktīva atgādināšana "ņemsi? nu, ņemsi?" liecina ka pārdevējs glumjš vai cenšas tev iesmērēt sūdu vai mironi, varbūt vienkārši tāds hiperaktīvs pa žizņi.

Taisnība....

Link to comment
Share on other sites

Ja tu viņam esi prasījis "kāds modelis?" bet viņš tev uz to neatbild bet tai pat laikā ir viss tāds "nu, ņemsi?", tad toč lai iet dillēs, vienalga vai viņš būtu uzmetējs vai vienkārši muļķis kurš nejēdz apskatīties modeli.

Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Kad pateicu ka nē, tomēr neņemšu jo vajag vismaz 3 ram slotus  viš atbildēja ''Ko tu darīsi ar tādu zvēru?''

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...