Jump to content
midix

Kā pareizi aizpildīt W-8BEN formu, ja attālināti tirgo savu darbu ASV?

Recommended Posts

midix
Posted (edited)

Sveiki.

 

Vai kādam ir pieredze ar formu W-8BEN  un kā to korekti aizpildīt un nokārtot formalitātes ar VID? 

 

Vēlos pārdot savu izstrādāto plaginu vienas ASV firmas internetveikalā, bet viņi prasa man iesūtīt elektroniski (it kā skenētam parakstam būtu juridisks spēks, heh) aizpildītu formu W-8BEN, lai viss būtu legāli.

Forma izskatās šādi:

https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf

 

Meklēju Latvijas internetā kaut ko par šo tēmu, bet nekā jēdzīga nav, tikai kaut kāds Citadeles raksts par akcijām un faktu, ka Latvijai neesot kaut kāda tur līguma ar ASV, lai Citadele varētu būt starpnieks bla bla... 

 

Nez, vai ir jēga prasīt VID - te viena saite jau atradās: https://lvportals.lv/e-konsultacijas/16000-jaregistrejas-ka-saimnieciskas-darbibas-veicejam-2019  kur cilvēks prasīja par W-8BEN, bet viņam atbildēja tikai par LV reģistrēšanos.

 

Ja pareizi saprotu no šī raksta https://www.irs.gov/instructions/iw8ben  tad man par katru pārdoto vienību iekasēs 30% nodokli un nauda paliks ASV. Bet ar kaut kādām valstīm esot speciāli līgumi par atlaidēm vai kaut kādu īpašu nodokļu apstrādi.

 

Tad vēl tā birokrātija, ka vajadzētu reģistrēties VIDā kā saimn. darbības veicējam, taču tur ir trīs un vairāk darījumu taksācijas periodā vai pieci un vairāk darījumu trijos taksācijas periodos. Es jau vēl nezinu, cik bieži un kad kāds pirks, varbūt nekad :D  uztaisīju vairāk savām vajadzībām un nolēmu padalīties, jo daži cilvēki interesējās.

 

Tātad, teorētiski, varu pagaidām nereģistrēties VIDā un atstāt tukšu "tax identifying number", bet tas, ja pareizi sapratu, nozīmē, ka nekādu "benefitu" nebūs un man vienmēr nokodīs 30% no peļņas. Varbūt nekas traks, ja jau nav skaidrs, vai kaut kas tur reāli jēdzīgs sanāks. Kaut gan, saskaņā ar likumi.lv un šo https://www.irs.gov/pub/irs-trty/latvia.pdf  , Latvijai ir iespēja kaut ko darīt ar tiem "benefits", ja pareizi aizpilda sadaļu II.

 

Ja kāds ir nesen pildījis W-8BEN un zina kaut ko par tiem 30%, "tax identifying number", saistību ar Latvijas VID utt., tad, lūdzu, padalieties pieredzē.

 

Edited by midix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...