Jump to content

Smart-ID traucēta darbība?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Ko tur bij jaizprot? Vai es zinu kapec bez Google Play neiet.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Kāpēc tad tās reklāmas parasti ir par kaut kādu pilnīgu beztēmu, kas nekad nav interesējusi un nekad neinteresēs?

 

Reklāmdevējiem nav pieejamas visas fīčas, kas pašam FB.

Beztēmas reklāmas ir lētās reklāmas, kur pārdevējs nesegmentē auditoriju un vienkārši uzliek visu Latviju, visus vīriešus līdz 45 utml. Iespējams, lieliem zīmoliem arī ir vienalga, viņi grib tikai nozibināt savu kafijas vai šokolādes bildi visiem priekšā. Pēc tam atskaitēs uzrādās, ka to redzēja n-tie tūkstoši. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , vvv teica:

Toties mums ir boot.lv forums...

Boot.lv forums ir daudz labāks, nekā visādi tviteri, feisbuki un pārējie kopā ņemot.

  • Ļoti patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , base7 teica:

Boot.lv forums ir daudz labāks, nekā visādi tviteri, feisbuki un pārējie kopā ņemot

Es info tālāk nododu efektīvajiem 🥰

 

 

Smart ID ir vajadzīgs Google Play serviss, tāpat kā Apple ID serviss tāpat kā Huawei whatever saucās serviss, lai nebūtu bļaušana pēc, ka smart ID viegli uzlaust. Daudzas aplikācijas, kur ir liela drošība, nestrādās bez Google Play vai Apple ID.

 

Bet nu folija pēdējās dienās labi izpaužas 😄😄 es ieteiktu nelietot internetu un miers mājās. 

 

Pirms 20 minūtēm , Metrs teica:

Reklāmdevējiem nav pieejamas visas fīčas, kas pašam FB.

Biznesu lapu viedotaji var norādīt mērķauditorijas vecumu, intereses, dzīvojamo reģionu dzimumu, laikus, kad reklāma tiek rādīta utt.

 

 

Ja kas, apgaismotie tirgo speciālus makus, kur ielikt telefonu un bankas karti, lai valdība nevar caur potes čipu pārsūtīt datus par jums, iesaku!!!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

Bet nu folija pēdējās dienās labi izpaužas 😄😄 es ieteiktu nelietot internetu un miers mājās. 

Tieši šo pēdējās dienas gribas pieminēt.. Nezinu kāds pilnmēness te ir iespīdējis, bet pat vietējie "programmeri" te pārsteidz ar izcilām tēzēm, nemaz nerunājot par pārējiem..

Link to comment
Share on other sites

Tas ka androīds nepārtraukti spiego ( jeb ievāc inf.) man ir skaidrs. Uz galda pa nakti, uzlādei stāv telefons. Man lādētājs , tāds īpatnējs- vairāki kanāli, rāda uzlādes strāvu un displejs paliek spožs kad kas uzlādējās. Nu tad visu pēc kārtas: telefons uzliks uz uzlādi vakarā un, pēc kādas stundas ir uzlādēts. Displejs nodziest. Naktī, pietiek noklepoties, lai iedegtos uz brīdi lādētāja displejs ka sākas uzlāde. Skaidrs ka uzlāde ir nepieciešam tāpēc , ka notiek kāda aktivitāte telefonā. Tad nu varat izdarīt paši secinājumus vai mikrofons seko vai neseko kas apkārt un noziņo ''kur vajag''. Principā ja ko runā istabā, tad runas atpazinējs ļoti perfekti pārveido tekstā. Iz dzīves: man viens kolēģis bŗīnījās kur Google zin un piedāvā personīgu reklāmu, ja , kā viņš teica, neko tādu nav meklējis internetā , bet sarunā ar otru cilvēku ieminējies ka varbūt vajag tieši tādu, specifisku , lietu. 

 Nu par brīvu ir tik ''siers peļu slazdā''. Tā ka Androīds ir ''par brīvu'', tad tālāk paši seciniet  no kā pelna Google. Man gan, personīgi pie kājas-neesmu ne terorists ne ''svarīga persona''. Lai jau klausās.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Te tiešām nebeidz pārsteigt 😂

 

Noteikti ka kameras ar esat aizlīmējuši vai aizkrāsojuši, nabadziņi 😂

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , oxygen teica:

Displejs nodziest. Naktī, pietiek noklepoties, lai iedegtos uz brīdi lādētāja displejs ka sākas uzlāde. Skaidrs ka uzlāde ir nepieciešam tāpēc , ka notiek kāda aktivitāte telefonā.

Kā tev šķiet, kad telefons ir pilnīgi uzlādēts, tad 100% paliek mūžīgi ne no kā? Galvenais, lai vads piesprausts ? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Nerunājot, ka pēdējie Android izmanto optimizēto nakts uzlādi kas neuzlaadee pilnībā, tur noteiktu uzlādi, bet pilnībā uzlādē tikai no rīta. 

Otrkārt, sensori tāpat darbojas aizmigusham telefonam, iedomājies, man telefons parāda uz displeja laiku, kad šis sajūt kustību sev apkārt 🤯🤯🤯 masoni mani vēro 🤯🤯🤯

Vēl trakāk, ir ierīces, kas nepārtraukti raida augstfrekvences signālus telpā, lai saprastu vai tur kāds ir vai nav un attiecīgi reaģēt varētu 🤯🤯🤯

 

Tehnoloģiju cilvēku forums 👍🤡

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kam kas slēpjams, tas lai līme. Man po. Nu biznes paliek bizness. Bet ja neticat tam ka kaut kas notiek telefonā , ja tas izdzird troksni, varat paši pārbaudīt ar kādu, līdzīgu lādētāju.  Sākumā domāju ka sagadīšanās, bet kad es to redzu katru nakti, tad.... Nu varbūt kāda kruta Samsung fīča, kas modina telefonu, kad kāds to uzrunā un tieši tajā brīdī vajag papildus uzlādi? Nu nezinu, bet faks paliek fakts- reaģē uz skaņu, kad pirms tam ir bijis klusums.

Labots - oxygen
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu par laimi iepriekshejam laptopam bij kamerai fizisks vacins, ko var aiztaisit, savadak reizem sanaca mitinga ne to kameru atvert :D Gadas kad jaapmekle ofisi, kur nakas telefonus atstat pie ieejas vai laptopa kameras aizlimet, tieshi shi iemesla pec.

Nu tapat ari kadus darba dokumentus, kadiem servisiem drikst pieklut no privata telefona, kur aktivizeti visi Google servisi.

 

Nu telefons jau klausas sarunas visulaiku, tiklidz ka sarunajoties piemini Google, taa 'How can I help you', reizem kaitinosi, nakas diseiblot.

Parsvara jau telefona nav pietiekosi daudz CPU/interneta jaudas, lai visu saklausito nosutitu servisiem, tapec tikai skanee konkretas frazes (aka Google/Alexa utt) un aktivizejas uz tam. Bet nu pietiek jau stasti ka Amazona/Apple darbiniekiem nakas klausities ari realas ikdienas sarunas, pat seksa laika :D

 

https://nypost.com/2019/07/29/apples-siri-routinely-records-you-having-sex/

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Nu telefons jau klausas sarunas visulaiku, tiklidz ka sarunajoties piemini Google, taa 'How can I help you', reizem kaitinosi, nakas diseiblot.

Tak ko tu, pretī sēž Džons, noklausās, kad runā par hemoroīdiem un nekavējoties sūta tev attiecīgās reklāmas, pietam Džons saprot latviski!!! Nekāda saistība ar sensoriem, asistentiem un tam, ka telefonam, lai uzturētu tos 100% ik pa laikam vajag strāvu tā kā paņemt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Zin... teica:

Biznesu lapu viedotaji var norādīt mērķauditorijas vecumu, intereses, dzīvojamo reģionu dzimumu, laikus, kad reklāma tiek rādīta utt.

 

Es te vairāk domāju par to,  ka FB var viegli izveidot ikviena lietotāja psiholoģisko portretu atkarībā no dažādām darbībām portālā - bilžu mainīšanas biežums, like, share spiešanas biežums, kur spiež, kurās lapās reģistrējas, ar ko drauddzējas u.t.t. Te pētījums no 2011. gada - https://digitalcommons.bryant.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1001&context=honors_appliedpsychology Tagad viņi noteikti jau gaismas gadus tālāk tikuši. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Tak ko tu, pretī sēž Džons, noklausās, kad runā par hemoroīdiem un nekavējoties sūta tev attiecīgās reklāmas, pietam Džons saprot latviski!!!

Nu reizem jau gadas situacijas, kad tiesham sac domat, no kurienes Feisbuks izraava kaadu konkreetu info.

Piemeri no dzives:

Kolegjis bij holidejos, konkreti BlackForest/Vacija, atbrauca atpakal. Runajam par to cik labi tur velomarshruti utt. Velak atveru Feisbuku, man lec ara reklamas par tuureem/kempingiem uz Black Forest. No kurienes vinji izraava to info, velns vin zin, jo pa vidam ne laptops, ne telefons netika lietots. Acimredzot tika shareti kadi atslagas vardi.

Tapat ari cita mitinga apspriedam ka butu labi nopirkt Wacom tableti, lai zimetu diagrammas mitinga laika, pec paris stundam saak radities Wacom reklamas.

 

Taka kautkadu info jau ari izloba ari no sarunam dzive, texta chatiem mitinga laika utt.   

Link to comment
Share on other sites

Tu savu Google portretu starp citu vari apskatīt, daudz uzzināsi par sevi.

 

Agrāk uz datora tureeju kaut kādu pluginu, kas veido tavu portretu balstoties uz aktivitātēm soc tīklos. Nu tā, izveidoja diezgan precīzu, izņemot politiskos uzskatus. 

Man nekas nav pretī, labāk, lai rāda reklāmas un piedāvājumus par man interesjoshaam lietām nevis paketēm vai pamperiem.

 

Tas pats YouTube tak arī tevi "vēro" un piedāvā tev intereseejoshu saturu nevis pēdējo no K-pop aktualitātēm. YouTube tā nedarītu, tā platforma nebūtu ne tuvu tik populāra.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Tu savu Google portretu starp citu vari apskatīt, daudz uzzināsi par sevi.

 

Kautkad senak downloadoju to info, slinkums bij visu petit, bet nu tas fails bij gigantisks.

 

Isumaa: Var diezgan labi iekrist ar visiem Alexa/Siri/Google utt. Nejaushi piemineji kautko lidzigu Google, tas aktivizeja Assistentu, aizsutija uz serveri un tagad uz muzhiem tava 'meklejumu vesture' ir kautkas par Kukluksklanu vai Fiireri, baltajiem-supremasisiem utt, kautgan kads cits backgrounda par to runaja.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 22 minūtēm , AndrisBB teica:

Kolegjis bij holidejos, konkreti BlackForest/Vacija, atbrauca atpakal. Runajam par to cik labi tur velomarshruti utt. Velak atveru Feisbuku, man lec ara reklamas par tuureem/kempingiem uz Black Forest. No kurienes vinji izraava to info, velns vin zin, jo pa vidam ne laptops, ne telefons netika lietots. Acimredzot tika shareti kadi atslagas vardi.

Tapat ari cita mitinga apspriedam ka butu labi nopirkt Wacom tableti, lai zimetu diagrammas mitinga laika, pec paris stundam saak radities Wacom reklamas.

Kolēģa kontaktu saraksts un sūta visiem?

Link to comment
Share on other sites

Man sīkie Aleksai bieži jautā, lai šī nopirzhas. Nezinu ko Bezoss par mani tagad domā. Nerunājot par to ko Aleksa dzird, kad šie savā starpā runā savā istabā par ļoti loģiskām lietām 😄

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nav jau noziimes ko shodien Bezos domaa. Bet kaa tu zini ka pec 20 gadiem Amazons neaizies pa burbuli un visu info nepardos Putinam vai kadam citam? Kas to lai zin ko Alexa ir "nejauhi" nosuutijusi serveriem.  

Un pectam AI nesaks dalit socialos reitingus katram iedzivotajam. Bus ka Kjina, kur zema sociala reitinga iedzivotajiem netiek pardotas lidmashinas/vilciena biletes utt, jo kautkad kautkur nogrekojaas. (Bileti protams paardod tik ar Smart-ID, kura ir iestradats socialais reitings :D )

 

Taaka taas nav nemaz tik absurdas fantaazijas, viskautkas ir iespeejams.

Black Mirror.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Zin... teica:

Tad jau laicīgi jāsāk runāt, ka "putins spasitj evropu?"

Nee, vienkarshi ari neteikt ka visa taa 'noklausisanas' ir pilnigas pupu mizas un nekadi un nekad tevi potenciali nevares ietekmet, jo individuali neesi svarigs. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man kādreiz vienā alus tusā ar cipargalvām radās ideja uzrakstīt aplikāciju (paitona skriptu gan jau) ar "vārdnīcu", kur sarakstīti tipa "how to kill ..., black lives no matter, Hitler..." nu u.t.t., kura meklējās randomā pa gūgli pēc tās "vārdnīcas". Nu un tad tur nāca idejas, ka nevar pa taisno likt atslēgas vārdus meklētājā, vajag emulēt klaviatūru, tipa, kāds raksta 😁. Un tā izveidot smuku portretu.

Link to comment
Share on other sites

Kauvai vienkarshi gribesi pieteikties darba Google/Amazon :D

Pat lai tiktu uz BBC TV showu ka skatitajs, tiek veikts background cheks. Kolegjis gribeeja, atnaca riiports, ka vins kautkur onlainaa ir lietojis "hate speach". Plika gribot, skatijas showu pa televizoru :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Kolegjis gribeeja, atnaca riiports, ka vins kautkur onlainaa ir lietojis "hate speach"

Labrīt, publiskās platformas ir kas cits.

Spilgtākais piemērs būtu Glorija un Tiktok

 

Darba devēji arī bieži skatās ko konkrētais indivīds sheero vai laiko

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

Labrīt, publiskās platformas ir kas cits.

 

Nu a kaa tu zini ka Google nesaaks piedaavaat padziljinatu info par tevi citaam lielaam kompaanijam?

Varbut ne sodien, vai ne riit. Vai visa par tevi savaakta info tiks nopludinaata/nozagta utt.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Dažiem vairāk, nekā citiem nezin kāpēc vajag noliegt pat iespējamību, ka šodien tehnoloģijas ļauj savākt visādu informāciju un to izmantot.

Nu, būtu pafilozofējuši līmenī - jā, to jau var izdarīt un to jau gan laikam nevar, bet nē - ar emocijām un degsmi jāpierāda, ka nekas tāds vai nu nav iespējams vai netiek darīts.

Link to comment
Share on other sites

Kurš norāda, ka nevar?

 

Var, tikai daži te iedomājas, ka tas tiek izmantots "ganāmpulka kontrolēšanai" vai tiks kaut kad nākotnē izveidots tavs profils balstoties uz to ko paalii esi 20 gadus atpakaļ pateicis. Direct marketing notiek jau pēdējos gadus desmitus, tik tagad digitālā formā.

 

GDPR ar tāda interesanta lieta.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Raimonds1 teica:

Dažiem vairāk, nekā citiem nezin kāpēc vajag noliegt pat iespējamību, ka šodien tehnoloģijas ļauj savākt visādu informāciju un to izmantot.

Tāpat kā dažiem ir paranoja par to, ka kaut kāda Google zinās, ko es šodien gribu pirkt un cik par to samaksāju. Man personīgi ir vispār pie kājas, kas man seko vai neseko no informācijas tehnoloģiju pasaules.

Jūs, "svarīgie" tipāži esat smieklīgi..

Sekojot šim topikam, saprotams kāpēc bija tik daudz Koviddauņu.

Ak, jā. Televizorus visi ar sedziņām esat apseguši, paranoiķi?😂

Vispār jāsāk laikam ņirgāties tāpat kā Jurkinam, jo tev daļu nopietni vairs nevar nemaz uztvert..

Link to comment
Share on other sites

Nu ir starpiba starp paranoju un buut informeetam/zinosham par to kas/kur/kad par tevi tiek ievakts, ka pielietots un vai ir verts tam pieverst uzmanibu.

Es par to ipashi neuztraucos, bet saukt tos, kas par to uztraucas par dumjiem, nu ir vienkarrshi dumji. Par dumjiem var saukt tos kas neko nezin par teemu un izdomaa visaadas sazveerestiibas teorijas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kapēc amerikāņiem nepatīk ķīniešu telefoni un tiktoki - tapēc ka nepatīk ka ķīnieši spiegos tāpat kā to paši dara

Link to comment
Share on other sites

Nu ne velti 'datu-zinaatne' un AI, tagad labak apmaksatas pozicijas. Lielajas kompanijas ciparus var pareizinat ar 2. Ne tik ljoti tapec ka tur butu kautkas ipasi grutaks, bet tapec ka pieprasijums milziigs.

Taka @Raimonds1 liec miera bitus un baitus, izpeeti ka no lieliem nesaistitiem datus setiem izvilkt kautko lietderigu :D

 

 

Screenshot 2023-02-09 at 12.55.18.png

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vēl jau ir jautājums, ko ar to informāciju dara.

Varbūt filtrē un met ārā kā māreketingam nederīgu?

Varbūt uzkrāj kādai vēl nenoskārstai vajadzībai?

Varbūt izmanto politisko procesu novērošanai un ietekmēšanai?

Kas to lai zin.

Bitus un baitus būtu interesanti paskatīt.

Piemēram, esmu atvēris šo lapu, izlasīju komentus, aizgāju uz virtuvi uztaisīt siera maizes.

 

Man interneta skaitītājs (ja man tāds būtu) saskaitījis, ka nezin kāpēc 2 minūšu laikā mans dators ir nosūtījis 30 megabaitus. Piemēram. Es tā pieņemu, ka tā var.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Raimonds1 teica:

Varbūt uzkrāj kādai vēl nenoskārstai vajadzībai?

 

Protams ka uzkraaj.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Raimonds1 teica:

Man interneta skaitītājs (ja man tāds būtu) saskaitījis, ka nezin kāpēc 2 minūšu laikā mans dators ir nosūtījis 30 megabaitus.

Daļa aiziet Bilam, tad vēl citplanētieši mūs novēro. Vēl ir dievs, kurš ar visu grib zināt.

Diez cik datu iesūc mana kaimiņu pensionāre, kura katru reizi sēž pie loga, un skatās kā es suni izmīzinu pagalmā. Tā par mani zin vairāk nekā visi augstākminētie kopā. Kur GDPR? 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 44 minūtēm , Stasss teica:

Man personīgi ir vispār pie kājas, kas man seko vai neseko no informācijas tehnoloģiju pasaules.

Tad, kad gūglēsi par kaut kādu lietu, un Tev piedāvās samaksāt precīzi tik, cik esi gatavs tērēt, uzsverot Tev svarīgākās fīčas, Tu, iespējams, pat nenojautīsi, ka tas ir nevis izcils serviss, bet gan maksimalizēta marža. Tāpat kā to, kuru ražotāju produkti parādīsies pirmie, ne tikai google, bet arī internetveikalos, utt. Un kādas atsauksmes rādīsies.

Tā nav paranoja. Tas viss ir "pielāgoti ieteikumi", it kā Tavās interesēs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Tā par mani zin vairāk nekā visi augstākminētie kopā. Kur GDPR? 

Tu tachu zini ka amerikaanji uz to GDPR parsvara uzliek miiksto.

(nu jau arii UK)

Link to comment
Share on other sites

versatile

Neliek nemaz tik ļoti, jo biznesam ir jāievēro gdpr, ja tas strādā ar ES klientu datiem. 

ES var tādus ignorētājus ierobežot. Plus, lielajiem biznesiem ir firmas arī ES parasti.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vajag uztaisīt tīru eksperimentu.

Ne savos, citu personu vai kaut kādos bibliotēku datoros noskaidrojam kaut kādas tēmas sīkumus. Vai paprasam kādam sameklēt.

Svarīgi, lai tā tēma mūs nepavisam neinteresē, teiksim, kvadraciklu detaļas tādam, kas ar motocikliem nebrauc, laivas tādam, kam tas neinteresē vai profi fotolietas arī tādam, kuram tas neibteresē.

Noskaidrojam kaut kādus specifiskus terminus, parametrus, jaunāko mod3eļus utt.

 

Un tad to pieminam nepiespiestā sarunā telefona tuvumā.😬

 

Gaidam reakciju.

Labots - Raimonds1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tas ir 'godiigie biznesi' ievero. Ne velti EU nepartraukti ciinaas ar Amazonu, lai parvieto datus pae EU pilsonjiem uz EU (nu kaa pec likuma), tik kautkaa nesanaak.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , versatile teica:

Tad, kad gūglēsi par kaut kādu lietu, un Tev piedāvās samaksāt precīzi tik, cik esi gatavs tērēt, uzsverot Tev svarīgākās fīčas, Tu, iespējams, pat nenojautīsi, ka tas ir nevis izcils serviss, bet gan maksimalizēta marža. Tāpat kā to, kuru ražotāju produkti parādīsies pirmie, ne tikai google, bet arī internetveikalos, utt. Un kādas atsauksmes rādīsies.

UN???

Labi, spriežat te savu pasauli folijgalvas, es atklanos..😂

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...