Jump to content

Smart-ID traucēta darbība?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

pirms 2 stundām , Stasss teica:

Ar skaudību skatāmies uz rietumu pasaules dzīvi

Ej nu?! Jeb Tu par sevi? 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , jema teica:

caur Qticket es gaidīju rindu 3 mēnešus 

Kad man vajadzēja dabūt idkarti, tad pieteicos no rīta ap 9. Rinda 4h. Ok gaidu. Nu tā pienaca 13 un tad ari aizbraucu un noformēju. 

Sieva ar līdzīgi noformēja diezgan operatīvi. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Zin... teica:

Spriežot pēc boot, it kā IT forums, kur tomēr ar tehnoloģijām jaunām būtu jābūt ar entuziasmu.... Liekas, ka komunisms vēl 200 gadus būs.

Nereti ir tieši otrādi - jo vairāk no jomas sajēdz, jo vairāk gribas turēties no tās pa gabalu, nevis līst arvien dziļāk tai purvā. Vai vismaz ne gluži turēties pa gabalu, bet mierīgi darīt savu darbu bez fanātiskas jomas uzspiešanas apkārtējajiem.

 

1 stundu atpakaļ, jema teica:

Savakšana dzīvā rinda, vismaz bija

Kaut kad vasarā, noformējot dokumentus, uzreiz dabūjām pierakstu uz saņemšanu. Atlika vien norādītajā laikā ierasties pakaļ. Bez blata, bez "dārgajām pasēm". Toreiz tas bija standarta pakalpojums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Zin... teica:

Spriežot pēc boot, it kā IT forums, kur tomēr ar tehnoloģijām jaunām būtu jābūt ar entuziasmu.... Liekas, ka komunisms vēl 200 gadus būs.

Zin: te liela daļa ļaužu lieliski zin kā izskatās "sētas puse" tam visam. Sākot ar ar to kā tas ir realizēts tehniski, beidzot ar to kādas naudas uz to saskalda. Tu to iespējams pat iedomāties nevari. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Protams, divi studenti kojās par simtiņu labāk uztaisītu.

Viena daļa no tiem sētas redzētājiem tālāk par vienu savu krāsojamo dēli nav spējīgi saskatīt. Sak, kas tad tur tā sēta, re, es 1 dēlīti nokrasoju 3 minūtēs, sētai vajag kādus 20, stundas laikā būs gatavs, ko tie nelgas tur nedēļu jāsies.

Tik bēda, ka sētai vajag tomēr 40 (kļūda acumērā) + pasūtītājs grib 5 rezervē + nepieciešams no krāsas dīlera dabūt rakstisku apliecinājumu, ka sētas piekrāsošanai krāsu varēs pēc 10 gadiem pēc tā paša koda pasūtīt + vajag stabus, pasētu un montāžas komplektu + automātiskos vārtus, kas iekļauti pasūtījumā, bet kurus montēs kad sētas krāsotāji Džamšuti būs jau prom. Nu un sakārtošana būvvaldē (jo iepriekš bija cita veida sēta/nebija vispār) un saskaņošana ar citiem kopīpašuma īpašniekiem. 

Nu ja. Stundas laikā, par picdesmit eur, cik tur tā darba.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , alusbundza teica:

labāk ar sirdi paliek

No ziemīšiem atej?

Man vairāk tāds konkrēts jautājums- ko es papisu, ja nav  ID kartes ? Pasi vajag max 2reiz gadā.

Link to comment
Share on other sites

Man šmigu nepārdos, jo izskatos pēc maloļetkas, id naff, bet pase nav valids dokuments bez ID?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 7 minūtēm , inteens teica:

Man šmigu nepārdos

internetā, vai no vietējiem bomžiem tikai varēs dabūt ....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , inteens teica:

Man šmigu nepārdos, jo izskatos pēc maloļetkas

Līdz 1. maijam jāsapērk ar pasi, krājumu. :D

Link to comment
Share on other sites

Tikmēŗ visi likumi 3x nomainīsies.

Jaungadam paņēmu , ar atlaidi, bez ID šito

WP_20221226_23_26_26_Pro[1].jpg

ļitrs, odnako...pa 14 EUR

  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
VebKamera

A man rādīja, ka "pieraksts" vairs nemaz neesot. Tikai dzīvais.

 

Link to comment
Share on other sites

Iepriekšējais pieraksts ir,  tikai krietni mazāk pieejamo laiku, jo primāri ir dzīvā rinda, kurā var iestāties arī attāliāti - ar Qticket.

Tikko paskatījos rindas ir Rīgā, pārējās vietās var tikt gandrīz uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

100debija

Nezinu kur problēma, tikko mainīju abus dokumentus maksimums rindā ar Q-Ticket 1,5h. Izbraucot no mājas iestājies rindā, atbrauc uz PMLP, voila - rinda jau klāt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es arī pirms nedēļas abus bērnus no rīta ar Qticket pieteicu, pusdienlaikā formējām dokumentus. Tagad tik jāskatās kā būs ar izņemšanu, lai var saplānot laiku.

Tas bija Jūrmalā, kur arī viena no noslogotākajām nodaļām.

 

Bet nu ZZS varētu arī piedāvāt pāriet atpakaļ pie papīra autovadītāja apliecības, un spiest tajā cuaurusmu par pārkāpumiem.

Link to comment
Share on other sites

100debija

Izņemšanas rindas bija vēl ātrākas, neriskēju stāties rindā braucot no mājas. Rādīja 20 minūtes, virtuāli iestājos uz vietas.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Takš kaut cik palasiet informāciju, cik noderīga jebkādos autorizēšanās veidos ir ID karte, un cik noderīgs rīks ir pase.

Kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka ja ID beidzot būtu kā vienīgais dokuments, attiecīgajam dokumentam varētu iekļaut Invalīda kartes funkcijas,  un vēl daudzas ikdienai svarīgas opcijas.

Bet nē, stagnātiem neko nevajag, kā parasti. Komunista pase zobos, un viss skaisti

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , mafijs teica:

kur te redzi problēmu

Ņeporjadok!🤣

Pirms 20 minūtēm , Stasss teica:

Komunista

Reverberators 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, saprotams ka tantēm Mazpisānos nevajag. Bet dēļ tā ka viņām nevajag, nevar ieviest sistēmas, kas varētu darboties jau šodien.

Tur ir tā problēma.

Ja to dokumentu jau tagad ieviestu obligātu, tad par tādu priekšmetu kā Pase varētu vispār aizmirst.

Bet nē, Jurkins ar savu pasi joprojām gribēs nākt balsot vēlēšanās, gribēs braukt autobusā, gribēs īpašuma nodokli maksāt pastā, zāles aptiekā saņemt un hvz ko vēl..

Līdz ar to jāuztur dubultas sistēmas, utt...

Pirms 16 minūtēm , mafijs teica:

Normāls ierosinājums - kam vajag, ņem to ID plastikātu, pārējie, kam to ID nevajag, dzīvo ar pasi līdz beidzas derīguma termiņš un tad izņem to ID, kur te redzi problēmu ?

Tad varbūt gaidīsim arī kad pēdējais pensionārs nomirs, kuram naudu izmaksā skaidrā? Un tikai tad pāriesim uz banku pārskaitījumiem?

Es nevaru saprast, kāpēc cilvēki negrib dzīvot līdzi laikam, jebio... Tāpat kā senāk bļāva par to ka Smart ID ir sūds, kam tas vajadzīgs, tagad bļauj par ID kartēm. Būtībā par visu vienmēr bļauj...

A tāds Jurkins, tur ir vispār.. Katru dienu kabatlakats slapjš, cik dzīve ar katru dienu grūtāka paliek..

Link to comment
Share on other sites

Nevar ieviest līdz 1. maijam, jo nav iespējams ieviest kapacitātes trūkuma dēļ. Viss pārējais ir tukša runāšana. Man pagāšgad beidzās un es samainīju.

Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

Tad varbūt gaidīsim arī kad pēdējais pensionārs nomirs, kuram naudu izmaksā skaidrā?

Tu gribi, lai puse Saeimas, valdības un pašvaldību funkcionāru apmirst?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

Jā, saprotams ka tantēm Mazpisānos nevajag. Bet dēļ tā ka viņām nevajag, nevar ieviest sistēmas, kas varētu darboties jau šodien.

Kāpēc nevar? Kas tieši ir tas, kas traucē ieviest kaut kādu sistēmu, kur tā ID karte būtu vajadzīga? Tikpat labi var teikt, ka internetbankas nedrīkst ieviest, jo ir cilvēki, kas dzīvo dziļi mežā, kur internets nav pieejams.

 

Pirms 44 minūtēm , Stasss teica:

Kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka ja ID beidzot būtu kā vienīgais dokuments, attiecīgajam dokumentam varētu iekļaut Invalīda kartes funkcijas,  un vēl daudzas ikdienai svarīgas opcijas.

Lai ID kartē varētu ko tādu ieviest, ID kartei nav obligāti jābūt kā vienīgajam dokumentam.

 

Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

Ja to dokumentu jau tagad ieviestu obligātu, tad par tādu priekšmetu kā Pase varētu vispār aizmirst.

Pamēģini aizlidot uz ASV bez pases. Sanāks?

 

Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

Tad varbūt gaidīsim arī kad pēdējais pensionārs nomirs, kuram naudu izmaksā skaidrā? Un tikai tad pāriesim uz banku pārskaitījumiem?

Tieši tas ir tas, ko tu ierosini - sak', ja reiz pastāv skaidra nauda, tad pārskaitījumi kā tādi nedrīkst eksistēt. Tas ir *tavs* viedoklis. Citi cenšas ieskaidrot, ka skaidra nauda un bankas pārskaitījumi var pastāvēt paralēli. Skaidras naudas esamība apritē it nekādā veidā netraucē bankas pārskaitījumiem.

Labots - binary
  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

Kāpēc nevar? Kas tieši ir tas, kas traucē ieviest kaut kādu sistēmu, kur tā ID karte būtu vajadzīga?

 

Tas ka šī funkcija neder visiem. Ja 10 cilvēki brauks ar autobusu reģistrējot ID, tad atnāks Binārais ar Jurkinu ar pasēm, un auros ka kas par huiņu, kāpēc es braukt nevaru..cilvēktiesību pārkāpums.

Link to comment
Share on other sites

Oj, dolbajobi uzvilkušies 🤣. Kabatlakats slapjš... Tev pašam kaut kur ir slapjš. 🤣

Pirms 31 minūtēm , Stasss teica:

Tad varbūt gaidīsim arī kad pēdējais pensionārs nomirs, kuram naudu izmaksā skaidrā? Un tikai tad pāriesim uz banku pārskaitījumiem?

Jā! Tieši tā. Tādi dolbajubi kā Tu un @e = d ir aizmirsuši nekad nav iedomājušies, kāpēc, prasti runājot, tāda lieta kā valsts ar visām tās institūcijām mums ir vajadzīga.

Pāris gadus atpakaļ bija tāda ziņa par vienu prefektūru Japānā, kalnos, kur neslēdza pusgadu (varu kļūdīties) dzelzceļa līniju tāpēc, ka vienai skolniecei tas bija vienīgais ceļš uz skolu. Tad šī skolu pabeidza un līniju likvidēja. OK, tas varbūt ir konkrēti perebors, bet doma apmēram tāda.

 

Un tas vecais stagnāts Jurkins 🤣 tepat forumā ir rakstījis, ka būtu tikai par čipu id-kartes vietā, kas ir, ak vai, vēl jaunāka tehnoloģija. Vienīgi biku baile, ka atkal nesanāk termiņi, kapacitātes trūkums u.t.t.

Pirms 46 minūtēm , Stasss teica:

gribēs nākt balsot vēlēšanās

kur ir problēma vizuāli salīdzināt personas kodu no pases, ja vēlēt ir JĀIET? Sen jau laiks pāriet uz attālināto sistēmu. Bet kas tad notiks ar vēlēšanu komisijām? Maizītes nebūs.

Pirms 47 minūtēm , Stasss teica:

gribēs braukt autobusā

kādā mārrutkā biļetes apmaksa jāsaista ar id karti? Par tiem, kuriem nepieciešamas atlaides, jau minēju (nepamanīji, vai ne) - tie, kam vajag, iet un paņem id karti.

Pirms 50 minūtēm , Stasss teica:

gribēs īpašuma nodokli maksāt pastā

nē, ar komjaunieša biedra karti rajona komjaunatnes komitejā, dolbajob. 🤣 Es radiem uz dzimumdienām telegrammas ar sūtu.

Pirms 51 minūtēm , Stasss teica:

zāles aptiekā saņemt

kur problēma identitāti pēc personas koda pārbaudīt no pases, ja to vizuāli dara aptiekas darbinieks? Jeb mums ir daudz automātisko aptieku ar AI un blokčeinu?

Pirms 53 minūtēm , Stasss teica:

un hvz ko vēl..

nu pafantazē, pafantazē.🤣 Ko vēl stagnāts Jurkins varētu gribēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Stasss teica:
Pirms 54 minūtēm , binary teica:

Kāpēc nevar? Kas tieši ir tas, kas traucē ieviest kaut kādu sistēmu, kur tā ID karte būtu vajadzīga?

 

Tas ka šī funkcija neder visiem. Ja 10 cilvēki brauks ar autobusu reģistrējot ID, tad atnāks Binārais ar Jurkinu ar pasēm, un auros ka kas par huiņu, kāpēc es braukt nevaru..cilvēktiesību pārkāpums.

Kā tas ir - "šī funkcija neder visiem"?

Vai tu būtu tas īpašais, kuram ir aizliegts noformēt ID karti, ja tev "šī funkcija" ir nepieciešama?

Gribi braukt ar autobusu, kurā jāreģistrējas ar ID karti - lūdzu, tev ir visas tiesības noformēt ID karti. Bet kāpēc man, kuram tas autobuss nu nekādi nav nepieciešams, būtu piespiedu kārtā jāmaina personu apliecinošu dokumentu, par kura lietošanas tiesībām es pirms n gadiem samaksāju un kuram toreiz tika soltīs 10 gadu derīguma termiņš kā manam vienīgajam personu apliecinošajam dokumentam (kuram, starp citu, ir plusi, kuru nav ID kartei - iespēja ierakstīt bērnu datus, lai nav jāstaipa līdzi bērnu dzimšanas apliecības, un doties ceļojumā uz valstīm, kur ar ID karti nepietiek)?

 

Starp citu, šķiet, ka tai "pārejā uz ID kartēm" bija atrunāti gadījumi, kad pārejas periods uz ID karti kā obligāto dokumentu ir garāks nekā "sabiedrības pelēkajai masai". Ko tad ar viņiem darīt? Atteikt visus pieejamos pakalpojumus?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Te daži ir tādi indivīdi kas pasauli redz tikai baltā vai melnā krāsā. No viena grāvja otrā. Un viņu viedoklis ir vienīgais pareizais,  tas ir "baltais" ja ir citādi - uzreiz sāk karināt bļembas. Citādi nevarot būt, stagnāti, bremzes utt.. nu pēc saraksta.

Jopcik ar arā , nu nav pasaule meln-balta!

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Daži laikam ir piemirsuši, ka gandrīz visas pēdējos gados izdotās pases ir ar čipu, un tika teikts , ka tās ir mašīnlasāmas. Tad kur ir problēma ? Kāda slepena informācija ir ID čipā un nav pases čipā ? Vienkārši valstij vajag naudu steidzīgi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...