Jump to content

Ķīniešu pastiprinātājs jeb amplifiers ar bluetooth, FM radio, USB

Recommended Posts

energys

Sveiki!

Nesen jau vienā tēmā ieliku vienu savu projektu - internetaradio bērnistabā. Sarēķinot, cik man tas pasākums izmaksāja un cik daudz kā iesācējam roka bija jāpieliek, biški esmu sācis šaubīties par tāda pasākuma lietderību :) Tāpēc tagad apsveru visus + un - DIY variantam un gatavam ķīniešu produktam. Tagad meklēju kaut kādu nelielu pastūzi ar FM radio, MP3, bluetooth priekš viena cita projekta. Plānots pieslēgt klāt paveca mūzikas centra tumbas (skaidenes, nevis plastmasas) un telpa ap 15m2. Nav vajadzīgs baigais troksnis, bet gribētos iegūt kaut cik sakarīgu aparātu fona mūzikai par iespējami labāku price&performance.

1) Šobrīd esmu skatījies, ka ir piedāvājumā tādi kā audio pastūži uz 12V Ketinger V11 vai Ketinger V10. Cik nu no Youtibe var saprast, tad cilvēki apmierināti par šo naudu un skaņas kvalitāti. Ko par šādiem aparātiem varat teikt, ir vērts skatīties vai labāk meklēt ar kaut kādu normālāku trafu iekšā (piem kā 2 punktā).

2) Ir jau biški civilizētākās kastītes (ķīniešiem protams skaistums izpratne ir savādāka kā man :)) Lētāks variants un nedaudz dārgāks. Ko par šādiem sakāt?

3) Taisīt tomēr pašam? 

a) Piemēram ņemt kaut kādu šādu plati TDA7498 un piekombinēt klāt radio kaut vai šādu FM radio?

b) Taisīt atsevišķi no TPA3116 pastiprin + FM ar bluetooth ? Kādus citus moduļus?

Ko sakāt par iespējamiem risinājumiem? Kuru ceļu labāk iet? Kas būs kvalitatīvāks par atbilstošu finansējumu? Šai telpā man nevajag baigo  hi-fi, tikai fonam. Labāka iekārta jau ir viesistabā :)

energys

Vēl ienāca prātā, varbūt par šo naudu labāk meklēt kādu auto audio aparātu? Kā mīnuss, ka lietots, nav zināms, cik vēl ilgi skanēs un arī jādomā kā vizuāli noformēt. Kā pluss, ka kāds sakarīgāks ražotājs un cerība, ka skaņa būs lābāka kā jauniem ķīniešu aparātiem?

base7

Man ir tas otrais (Ketinger V10). Skaņa daudz maz (cik no var no ķīniešiem gribēt) ciešama. FM radio ar to mazo zīmuli uztvert sūdīgi (ja vien nedzīvo Rīgā, vai blakus raidītājam). Un vēl, manuāli nevar stacijas ievadīt, tikai autopilotā (bet, ja signāls vājš, pārlec pāri). To idiotisko diožu midzināšanu nācās atslēgt (pēc kāda laika sāk krist uz nerviem).

Autoradio būtu labāks. Vismaz manā skatījumā.

P.s. Tas Bluetooth 5,0 panelītis arī ir testēts. Tur tas pats, tikai autopilots (bez manuālas noskanošanas, ja vājs signāls, lec pāri).

To lētāko variantu vietā tad jau labāk kādu lietotu (zagtu :) auto maģi no kāda normāla zīmola, jo tiem brīnumiem tāpat vajag papildus organizēt 12V barošanu. 

Tad jau vēl to sunbuck, tam jau vismaz 12V barošana, bet tad jau atkal var tepat kaut ko līdzīgu atrast un vismaz ar garantiju, to pašu aunu vai tml.

energys
Pirms 34 minūtēm , ju teica:

To lētāko variantu vietā tad jau labāk kādu lietotu (zagtu :) auto maģi no kāda normāla zīmola, jo tiem brīnumiem tāpat vajag papildus organizēt 12V barošanu. 

Tad jau vēl to sunbuck, tam jau vismaz 12V barošana, bet tad jau atkal var tepat kaut ko līdzīgu atrast un vismaz ar garantiju, to pašu aunu vai tml.

Tu laikam domāji, ka sunbuck ir 220V? 12V nav tas labākais, jāmeklē baroklis papildus. JA izvēlētos kādu plati, kurai barošana no 12-24V, tad uz 24V 5A baroklis man jau ir. Ko Tu domāji ar aunu?

pirms 1 stundas , base7 teica:

Man ir tas otrais (Ketinger V10). Skaņa daudz maz (cik no var no ķīniešiem gribēt) ciešama. FM radio ar to mazo zīmuli uztvert sūdīgi (ja vien nedzīvo Rīgā, vai blakus raidītājam). Un vēl, manuāli nevar stacijas ievadīt, tikai autopilotā (bet, ja signāls vājš, pārlec pāri). To idiotisko diožu midzināšanu nācās atslēgt (pēc kāda laika sāk krist uz nerviem).

Autoradio būtu labāks. Vismaz manā skatījumā.

P.s. Tas Bluetooth 5,0 panelītis arī ir testēts. Tur tas pats, tikai autopilots (bez manuālas noskanošanas, ja vājs signāls, lec pāri).

Ja neskan radio, tad jādomā... man vecie radio arī slikti skanēja, kaut gan no torņa esmu tikai kādus 2.7km. Laikam tādēl, ka signālam traucē dzbetona sienas, jo man logi uz otru pusi.

Hmm, varbūt tad jādomā pr kādu pastūža plati ar bluetooth un radio tikai caur telefonu jāspēlē.

Ne jau tieši auto maģi, bet es te atradu kaut ko, kas ir ideāls izejmateriāls. Iespeājms, kādā bodē pat par kādu eur lētāks

https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/austinas_datoru_skalruni/pc_datora_skalruni/audiocore_ac910

tur ir viss, FM radio, USB, SD karte, BT. Nebūs tur sliktāk kā no ali tie pirmie varianti.

Tad tik jāizjauc, jāpārliek visu cilvēciskākā noformējumā, var pielikt labākus skaļruņus, kādu reālāku subi beigās pat piemeistarot.

Ronalds
pirms 3 stundām , energys teica:

Hmm, varbūt tad jādomā pr kādu pastūža plati ar bluetooth un radio tikai caur telefonu jāspēlē.

Tieši tā! Kam mūsdienās FM mājās? Visas radiostacijas sen jau internetā pieejamas.

Un ķīnieši piedāvā lētas plates - pastūzis + zilais zobs. 

• Patīk 1
osscar

da nu nah tos čiana brīnumus - tur ekonomē uz visu - radiators, izejas filtrs ( kaut kur netā ir mērījumi) - tur briesmas izejā. kāda tur kvalitāte - tas par to kinter un par to TPA3116

tur tak redz uzreiz ka ne izejā LC filtri normāli ne dzesēšana. Nē nu garāžai var būvēt ja nav žēl savas ausis.

• Patīk 1
138
pirms 6 stundām , ju teica:

Pieņēmums ir pieredzē balstīts?

Es, tīri paskatoties uz to audiocore, sliecos pieļaut, ka būs gan sliktāks, jo:

Citēt
  • Kopējā jauda (W): 55

Ķīniešu vati, kā zināms, ir jādala vismaz ar 10. Un cena veikalā Rīgā. Un "satelītu" skaļruņu izmērs, kas, ja bildē pults ir dabiskā izmērā attiecībā pret pārējo, ir kādi 4..5cm.

138
pirms 11 stundām , energys teica:

1) nelielu 2) pastūzi 3) ar FM radio, 4) MP3, 5) bluetooth

2) un 3) (un arī 1), ja runa ir par jaudu, ne izmēriem) atbilst astoņdesmito - deviņdesmito gadu produkti eseskas sadaļā Resīveri, šobrīd lētākais ir €50 bet šķiet esmu manījis arī pa tricāru.

pirms 9 stundām , 138 teica:

Es, tīri paskatoties uz to audiocore, sliecos pieļaut, ka būs gan sliktāks,

Bet tam pirmajam sarakstā no ali (šitam sūdam https://aliexpress.ru/item/33003218355.html?spm=a2g0o.cart.0.0.612c3c003mY8qZ&mp=1), tur droši vien tās pašas zarnas, varbūt nedaudz savādākas. Un ne jau tos oriģinālos skaļruņus piedāvāju izmantot, bet tīri kā donoru tālākām "radošām" darbībām. Lai gan, tie platjoslinieki kopā ar kādu sakarīgāku subi (vajadzētu kādu vieglu skaļruni palielā FI kastē) kas tiešām būtu sabvūfers, varbūt nemaz nebūtu tik traģiski.

energys
Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Ir kautkur youtubē video, kur krievi testē un mēra Ķīnas pastūžus.

Esmu vairākus paskatījies. Viņi pamatā testē mikrenes priekš pastūžiem, nevis konkrētus gatavos aparātus un mērķē uz lielākām jaudām, nekā man būtu vajadzīgs.  No lētāka gala (mazāķas jaudas) neviens netestē, tikai īsi parunā un noreklamē... Vismaz nevienu normālu video neesmu atradis.

Ronalds
pirms 21 stundām , energys teica:

Plānots pieslēgt klāt paveca mūzikas centra tumbas

Te nav ko uz pastūzi iespringt, tās tumbas būs sistēmas vājā vieta. Ņem kādu D klases kitu 50+50w un būs oki. Vai jau kitu kastītē. 

energys
Pirms 54 minūtēm , Ronalds teica:

Te nav ko uz pastūzi iespringt, tās tumbas būs sistēmas vājā vieta. Ņem kādu D klases kitu 50+50w un būs oki. Vai jau kitu kastītē. 

Uz kura čipa bāzes labāk skatīties?