Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 11 minūtēm , Zin... teica:

Tu tiešām tagad izliecies.

Nu tu tak pats apgalvoji kaut kādas muļķības, tad nu es tādā pašā stilā turpinu.

 

Nevar īsti saprast, kas tieši ir tas, par ko tu tik ļoti satraucies taisni par šāda tipa personāžiem... Regulāri uz viņiem atsaucies un pārējos, ar kuriem tev viedoklis nesaskan, sauc par viņu sekotājiem / atbalstītājiem. Tā noteikti nav šo indivīdu un viņu sekotāju veselība, par to jau mēs iepriekš itkā tikām skaidrībā. Kāds varētu saklausīties glupības un bargi par to samaksāt? Manuprāt - lieliski, nākamreiz [varbūt] būs mācība. 

 

Ka tie var nākt pie varas? Un ar ko tad viņi varētu būt sliktāki / labāki par esošajiem? Tādi paši aptuveni jau vien būs. Atceramies, ka mūsdienās mūsu valdība (un ne tikai mūsu) fundamentāli (arī kaut vai EU līmenī) ietekmēt neko nespēj.

 

Ka tie ar saviem sekotājiem kaut cik vērā ņemamā veidā spēs ietekmēt slimnīcu noslodzi? Netēlo nu tagad pats muļķīti, ja nevēlies tālāk sekojošus muļķīgus komentārus.

 

Ka tie kaut kā apdraud citus - tos Gudros? Kā gan Gudrie varētu nonāktu saskarsmē ar Muļķiem? Pat ja kādā mistiskā veidā tomēr sanāktu viņu ceļiem krustoties, Gudrie taču ir bruņojušies ar Aizsargmehānismu - tiem vairs nekas nedraud.

 

Ka nāksies ieviest lockdown, bet vainoti tiks Tie Tur? Vainīgi, protams, ir viss cits un visi citi, ne tikai pieņemtie lēmumi un Kompetentie. Re - daži labi jau vaino bērnus pie neveiksmēm Izraēlā.

 

Nē nu tik tiešām - par ko [konkrēti] ir tav sašutums par konkrētā tipa personām?

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Un Tu, @marrtins, te pierakstīsi veselus romānus ar turpinājumiem par nekompetentajiem lēmumiem un 58000 linku, ja lokdauns tiks ieviests neatkarīgi kāda iemesla dēļ un arī tad, ja netiks ieviests, neatkarīgi kāda iemesla dēļ. 😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Labi, pieņemsim, ka Kariņš tā nevar, jo, kā viņš pats izteicies, katra dzīvība [pēkšņi] esot svarīga. Var jau visus pilnīgi sadzīt pa mājām (kā Austrālijā, piemēram) un kaut šaut nost, ja pabāzīs degunu ārā, jo jāglābj dzīvības. Kur ir tā robeža? Cik tad daudz un cik ilgi var kaut ko "glābt"?

 

Turklāt, vai vairumam šiem debilolītiem nebija jau jāapmirst pagājušā gada laikā? Nu, varbūt, daži vēl aizķērušies šai saulē, bet principā tajos 40% ir arī kāds procents debiolītu un šogad [smagām] sekām vajadzētu tak būt krietni mazākām?

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Netēlo idiotu un nejauc impi ar pirkstu. Pagājušajā gadā nebija vakcīnu. Un ierobežojumi bija ļoti būtiski. Davai nefilozofēsim, cik pamatoti, cik nē. Jo izdzīvot citus variantus mēs nevaram, pat nosimulēt nevaram.

Vēlreiz, netēlo idiotu. Nevajag mums nekādu Austrāliju. Ja Kariņš pēkšņi pateiktu, ka kāda dzīvība nav svarīga, Tu te brēktu visskaļāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Pagājušajā gadā nebija vakcīnu. Un ierobežojumi bija ļoti būtiski.

Šogad ir vakcīnas un ierobežojumi nebūs ļoti būtiski? Skatoties notikumus citās valstīs, man nav tādas pārliecības.

 

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Ja Kariņš pēkšņi pateiktu, ka kāda dzīvība nav svarīga, Tu te brēktu visskaļāk.

Redz, nevajag izdarīt pieņēmumus. Ja kas neskaidrs - vari pajautāt. Konkrēti kāpēc tik bieži izceļu viņa to frāzi par katru dzīvību: pirms Covid kaut kā nemanīja rūpes par dzīvībām saistībā ar lielāko dzīvības [priekšlaicīgu] pļāvēju, kur ļoti nozīmīga loma ir dzīvesveida izvēle. Alkohols, tabaka, pārcukurota pārtika joprojām viegli pieejami. Ja vēl kas neskaidrs - jautā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Alkohols, tabaka, pārcukurota pārtika joprojām viegli pieejami

So ļoti viegli atrisinat - akcīze 

 

Bet zini kas tad notiks? Kariņš zog, nost ar valdību, zagļi, nagumauceeji, gobzems labākais, fašisti utt

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

jātēlo tomēr idiotu

Nu nu nu - uzmanīgāk un lēnāk pār tiltu... Šāds lēciens no "būt idiotam" uz "idiota tēlošanu" jau var kļūt ļoti bīstams - mana pašapziņa var aiziet kosmosā :sarkasms:

 

Pirms 7 minūtēm , Zin... teica:

lokdaunu izraisīs visādi antivakseri un viņu fantāzijas nevis valdība

Kā ta, kā ta. Antivaxxeri bija tie, kas pirms gada uztaisīja lockdown un antivaxxeri ir tikai Latvijā, bet, piemēram, Zviedrijā vai Floridā jau to gan nav, jo tikai pie mums ir tāda Muļķu sabiedrība :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , marrtins teica:

Skatoties notikumus citās valstīs, man nav tādas pārliecības.

Da Tu bļaustīsies jebkurā gadījumā. 😁

Pirms 7 minūtēm , marrtins teica:

Alkohols, tabaka, pārcukurota pārtika joprojām viegli pieejami.

Gribi atpakaļ PSRS, kadvisi trīs iepriekšminētie bija uz kartiņām 😁.

Un vispār nenovirzies no tēmas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

So ļoti viegli atrisinat - akcīze 

Jā, bet tas, manuprāt, īsti nestrādā - mirstība jūtami nesamazinās. Alko un tabakai jau akcīze ir (cukurūdeņiem arī bija vai tas palika tikai runu līmenī? Hmm...). Turklāt vēl atminamies pirms laiciņa alko akcīzes karu ar Igauņiem - nu smieklīgi, ja reiz dzīvības būtu pirmajā vietā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , marrtins teica:

Konkrēti kāpēc tik bieži izceļu viņa to frāzi par katru dzīvību

Tiešām nepielec 😁, ka valstsvīrs/sieva (jebkurš) nedrīkst runāt savādāk. Nu jā, stulbi. Es tā nevarētu. Gan jau tāpēc nevaru būt politiķis pat ciema ielas mērogā 😁. Tas, ka Tu to frāzi izcel... vai nu naivs (tomēr pieļaušu, ka nē) vai nu kašķējies kašķa dēļ.

Just now, marrtins teica:

ja reiz dzīvības būtu pirmajā vietā

Atkal? 😁 Kurā bērnudārza grupiņā esi?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Da Tu bļaustīsies jebkurā gadījumā.

Ja redzu sviestu - bļaustos.

 

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:
Pirms 15 minūtēm , marrtins teica:

Alkohols, tabaka, pārcukurota pārtika joprojām viegli pieejami.

Gribi atpakaļ PSRS, kadvisi trīs iepriekšminētie bija uz kartiņām 😁.

Un vispār nenovirzies no tēmas.

Kāpēc ne, ja tas glābj dzīvības. Man gan vairāk radies priekšstats, ka ta dažiem labiem gribas tādus laikus atpakaļ - stingrā roka un kārtība, saproties. Dzīvību glābšana ir novirzīšanās no tēmas? :sarkasms:

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Tiešām nepielec 😁, ka valstsvīrs/sieva (jebkurš) nedrīkst runāt savādāk. Nu jā, stulbi.

Skaidrs, ka stulbi un man tādus liekuļus nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Protams, nē, doh! Katram pašam izvēle. Tikai nevajag liekuļot - sevišķi no Kompetentajiem, tā arī galvenā doma.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Tikai nevajag liekuļot - sevišķi no Kompetentajiem

Tad kurā bērnudārza grupiņā Tu biji?😁

Link to comment
Share on other sites

Tu ko? Gribi uzmesties par vīrieti-audzinātāju vai arī pasūdzēties vadītājai???

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

Tev nu gan ir fantāzijas.

Tu jau bija tas, kurš vairākkārt fantazēja par bērnudārza grupiņām, bet nu projicē savas fantāzijas kā manas? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , marrtins teica:

man tādus liekuļus nevajag.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Saka čalis, kas neredz ko trīs cilveki var izdarīt un ieslēdz muļķa režīmu. 

 

Tad kādēļ tu vispār viens kaut ko bļausties ja trīs neko it kā nespējot izdarīt. 

Link to comment
Share on other sites

Nu tad ko trīs cilvēki [liekuļi] var izdarīt? Konkrēti. Jau reiz jautāju, bet tā arī neatbildēji, turpini tik kladzināt.

 

Pirms 8 minūtēm , Zin... teica:

Tad kādēļ tu vispār viens kaut ko bļausties ja trīs neko it kā nespējot izdarīt. 

Kāda tad tev starpība kā dēļ? Starp citu, uz šo jautājumu jau reiz atbildēju.

Link to comment
Share on other sites

Tiešām esi tik tups, ka doma, ka viņi ir tik trīs? :sarkasms:

Otrkārt ja arī būtu, nekad veesturee nav bijis, ka kāds cilvēks visu diezgan izmaina vai diriģē? Un jā, var izdarīt daudzo jo viņu idejas tiek sludinātais ģeometriskā progresijā cauri "Nekompetentajiem" 

 

Mani vairāk fascinē, ka tu izliecies neredzam, ka šie cilvēki tiešām ir divkoši un strādā ar muļķiem un bez sirdsapziņas. Un ļoti prasmīgi tiek izmantotas sociālo tīklu iespējas un "caurumi" 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Zin... teica:

Tiešām esi tik tups, ka doma, ka viņi ir tik trīs? :sarkasms:

Nē - ja tu arī lasītu manis teikto, nevis tikai dzīvotu pieņēmumos, tad redzētu, ka es vairākkārt rakstīju: "tie trīs un to atbalstītāji".

 

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Otrkārt ja arī būtu, nekad veesturee nav bijis, ka kāds cilvēks visu diezgan izmaina vai diriģē?

Tu ko? Fašismu atkal redzi? :sarkasms: Ir bijuši precedenti vēsturē, protams, bet, kā jau nupat rakstīju - tas, mūsu lokālajā dīķi, nav aktuāli, jo mūsu valdība un Saeima darbojas vairāk kā pašvaldība, tai fundamentālās lietās nav nekāda teikšana. Iekšlietās un vietējā saimniecībā, lielos vilcienos ņemot, kā shēmoja tā arī shēmos. Turklāt tie precedenti jau bieži vien ir kā atbilde daļas populācijas izmisīgajiem saucieniem pēc drošībās, pēc stingrās rokas un Kopējā Labuma vārdā. Un, protams, arī kā rezultāts iepriekšējās politikas fiasko.

 

Pirms 12 minūtēm , Zin... teica:

Un jā, var izdarīt daudzo jo viņu idejas tiek sludinātais ģeometriskā progresijā cauri "Nekompetentajiem" 

Nu nēz... Ģeometriskajā progresijā pa 1.5 gadu sen jau visiem vajadzēja tikt konvertētiem Viņu Idejās. Pagaidām, visvairāk cerību izskatās Gobzemam, bet nu nedomāju, ka vērā ņemams daudzums. Ņemot šo vērā kopā ar iepriekšējo paragrāfu - uztraukumam par skādēm no vietējiem bāliņiem nav pamata, lielākais ko viņi var izdarīt ir pārņemt shēmošanas stafeti, bet ar to mēs kaut kā esam jau apraduši un sadzīvojām ar shēmotājiem un populistiem (jā - faktiski visi politiķi ir populisti).

 

Pirms 17 minūtēm , Zin... teica:

Mani vairāk fascinē, ka tu izliecies neredzam, ka šie cilvēki tiešām ir divkoši un strādā ar muļķiem un bez sirdsapziņas.

Ārprāts - es tak jau reiz izteicos, ka es katram Balamutei nepievēršu uzmanību - manu uzmanību tiem pievēršat jūs te un vēl daži ārpus foruma (starp citu, uz Gobzema organizēto pēdējo tusiņu mani aicināja ierasties un reklamēja vakcinētas personas). Agrāk vai vēlāk jau pie manis informācija nonāk, bet tie, ieskaitot Gobzemu, nu noteikti nav nekāds drauds, tāpēc arī daudz uzmanības nepievēršu.

 

Tik grūti noticēt, ka es viņus par pilnu neņemu? Tu, protams, vari uzskatīt viņus kā draudu pastāvošai iekārtai, bet es nē - nav vienkārši iespējams vietējā līmenī fundamentāli izmainīt sistēmu. Mēs jau esam pārāk cieši sasaistīti gan EU gan vispār globālajā sistēmā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atbildēšu īsi - tas, ka tu nepievērs problēmai uzmanību nenozīmē, ka problēma nepastāv. Kaut gan redzot kā tu eji cītīgi cauri katru dienu informācijai es NETICU, ka šo personāžu darbības neesi pamanījis. 

 

Un nē, neuzskatu viņus par draudu iekārtai, mani uztrauc, ka pamuļķi tic viņu skaļajai kliegšana un feikiem un uz tā pamata balstoties pieņem lēmumus. 

Pirms 12 minūtēm , marrtins teica:

ja tu arī lasītu manis teikto, nevis tikai dzīvotu pieņēmumos, tad redzētu, ka es vairākkārt rakstīju: "tie trīs un to atbalstītāji".

Ja tu arī mēģinātu saprastu ko es saku, tad zinātu, ka nerunāju par atbalstītājiem, bet šo sponsoriem 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esmu gan "admins visvarenais" , bet vai kāds šeit ir izjutis to, ka izmantoju to pret kādu? 

 

Marrtins runā ģēlu, bet tapat ka viens cits visszinošas no foruma, kas gan šeit neraksta vairs, cīnīsies dienu un nakti pret "iekārtu un Kariņu", bet tiešām lielākos meļus, sabiedrības šķēlējus izliekas neredzam un pirmo reizi dzird par 5g, Bluetooth raidītājiem, divu gadu miršanu, aicināšanu uz vardarbību utt. Toties ja Kariņš kaut pieturzīmi nepareizi ieliek.... 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Zin... teica:

es NETICU, ka šo personāžu darbības neesi pamanījis. 

Nē, tiešām nebiju. Es pa ausu galam kaut ko biju dzirdējis, ziņās tika manīts viens dezinformators, kuru tur apcietināja vai notiesāja (neatminos precīzi), bet uzmanību tālāk neesmu veltījis. Šķiet, Gobzems ir vissenāk pazīstams, jo tas te forumā argumentu trūkuma uzplūdos kopā ar Kaimiņu tika lipināts klāt tiem, kuru viedoklis atšķīrās. Nu Ainārs, protams, izlīda līdzko saoda Eiropas atveseļošanās uz Zaļās naudas un visi līdzekļi ir labi, pat asaras :sarkasms:Nez kur Andris - tiktāl ieaudzis taukos, ka pofigs vai vecums varbūt? :sarkasms:Einārs vēl bija izlīdis ar kaut kādu analīzi, bet nu redzēs...

 

Bet vispār man primāri, kas notiek pasaulē, jo no turienes nāk šīs politikas. 

 

Pirms 44 minūtēm , Zin... teica:

Un nē, neuzskatu viņus par draudu iekārtai, mani uztrauc, ka pamuļķi tic viņu skaļajai kliegšana un feikiem un uz tā pamata balstoties pieņem lēmumus. 

Nu kādā ziņā tad tev var radīt uztraukumus kādus lēmumus viņi pieņem? Tevi ietekmējošus lēmumus var pieņemt valdība, un arī ja tā aizbildinās (pārsvarā jau bez pamatojuma), ka šādi vai tādi lēmumi tiek pieņemti tādu vai šādu indivīdu dēļ, tas, manuprāt, nebūtu iemesls satraukties un vainot augstāk minētos indivīdus. Problēma ir citur. Nebūtu tādu indivīdu, "vainīgos" tāpat atrastu.

 

Pirms 44 minūtēm , Zin... teica:

Ja tu arī mēģinātu saprastu ko es saku, tad zinātu, ka nerunāju par atbalstītājiem, bet šo sponsoriem 

Kurā postā bija minēts par sponsoriem? Es nemēdzu zīlēt, ko kāds ir "domājis" nevis uzrakstījis. Kas tad viņus sponsorē?

Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Zin... teica:

Esmu gan "admins visvarenais" , bet vai kāds šeit ir izjutis to, ka izmantoju to pret kādu? 

Tas ir lieliski, ka var turēt sevi grožos. Pats savulaik adminēju forumu, mazāku gan par boot un vārda brīvība bija pirmajā vietā. Lai arī kā viedokļi atšķīrās, apturēti tika tikai spameri un tīši random burtu savirknējumi - resp. dažādi huligāni.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kamēr jūs viens otram raujat rīkles tikmēr Elite un Governmenti priecājās ar lieliem smaidiem jo var palikt bagātāki un vairāk apjāt cilvēkus bez sekām.

 

Tas pats Amerikā kur visi tā uztraucās par rasu problēmām un savā starpā ārdās viens pret otru kamēr žurnanālisti tik piemet uguni. pēkšņi vairs neviens ielās neiet protestēt pret Wallstreetu un citiem elitistiem. tikai parastie cilvēki viens otram virsū.

 

Tāds arī ir mērķis ar covidu, lai cilvēki vaino viens otru kamēr valdības vīri dara backhand deals. atņem cilvēktiesības, ievieš striktāku cenzūru un kontroli pār internetu. Austrālija prime piemērs

Labots - Laxe
  • Patīk 3
  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Meh, līdz rīkļu raušanai te vēl patālu. Daži te gan gribēja citus izgrūst no lidmašīnām, bet ātri pārdomāja :sarkasms:Par pārējo, lielos vilcienos, varētu piekrist.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Pamazam uzkrājas dati, ka arī vakcinētas personas var slimot ar COVID. Gan ne tik smagi, piemēŗam, sešus mēnešus pēc otrās potes, saķerot COVID, ir nogurums, klepus, temperatūra 37.2 °C,

Kādas 2 dienas ir tā vidēji slikti, tad vēl 3 dienas jau daudz labāk un nu jau gandrīz pavisam labi. Jau raujas uz darbu. Taču būs vēl kāda nedēļa jāpaguļ mājās. Darbs ar cilvēkiem, kuri šad tad neko neievēro, visu pieklepo sev apkārt un tā

Reāla pieredze, apstiprināts COVID.

Tā ka izskatās, ka to trešo devu laikam tomēr pēc kāda laika vajadzētu gan.

Lai saviem pilsoņiem labāk prezentētu šo ideju, mediji un pārvalde ir atraduši personu, kam noteikti ir augsta atpazīstamība un autoritāte tautā un kas tieši tāpēc varētu šai domai par trešo vakcīnu piekrist. Šī persona ir

tautaruna.nra.lv/slavenibas/356943-vinkele-komente-nepieciesamibu-visus-potet-ar-treso-vakcinas-devu/

Pēc tam, kad neiepirka vakcīnas un to sākumā nepietika un uz šī te fona izveidoja vakcinācijas biroju ar dziesmu svētku direktori un skaļi pasludināja biroja algas, likās, ka veiksmīgāku public relations produktu mēs kā tauta un valsts nespēsim izveidot.

Bet mēs varam. Vēl labāk!

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Zin... teica:

un pirmo reizi dzird par 5g, Bluetooth raidītājiem, divu gadu miršanu, aicināšanu uz vardarbību utt.

Šis, acīmredzot, nav unikāli vietējiem - citzemju inetos arī pilns ar šo, atskaitot aicinājumus uz vardarbību - tas mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Raimonds1 teica:

Tā ka izskatās, ka to trešo devu laikam tomēr pēc kāda laika vajadzētu gan.

Vajadzēs gan. Piemēram, paraugzemē Izraēlā jau drīz tikai ar divām vairs nebūsi Priviliģēts un Zaļš, zaļš būsi tikai 6 mēnešus pēc pēdējās Brīnumzāļu devas :sarkasms:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 15 stundām , Lainere teica:

Bet kā tad veikalā bērns var saķert vīrusu, ja visi staigā maskās,viss dezinficēts un tt ? Maskas taču pasargā, līdz ar to, vīrus ārpus tavas šalles nekur netiek, bet ja nē, kāpēc tad viņas ir jāvelk? 

Šeit ir pārāk daudz pretrunu. 

Nav viss tikai melns vai balts. Maskas samazina iespēju izplatīt vīrusu, bet ne par 100%. Bet ja nevilks, viņš izplatīsies vairāk nekā ja vilks. Starp 100% un 0% ir arī kaut kas pa vidu

5f18cc0c7146e.image.jpg.b196645e6780926509976c3b69808bd9.jpg

Labots - shadow118
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vakcīnu loterija laikam nebūs.

Vajadzētu masku un ieteikumu un noteikumu ievērošanas loteriju.

 

teiksim, pie veikaliem.

Pirms 2 minūtēm , itanium teica:

+ maskai jādarbojas tandēmā ar distances ievērošanu, tad situācija ir vēl labāka. Cilvēkiem gan grūti ar saprašanu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , shadow118 teica:

Nav viss tikai melns vai balts. Maskas samazina iespēju izplatīt vīrusu, bet ne par 100%. Bet ja nevilks, viņš izplatīsies vairāk nekā ja vilks. Starp 100% un 0% ir arī kaut kas pa vidu

5f18cc0c7146e.image.jpg.b196645e6780926509976c3b69808bd9.jpg

Bildīte, protams, smuka. Kādos apstākļos tas ir? Kad cilvēki stāv 2m attālumā viens no otra un abi skatās vienā virzienā? Vai 50cm attālumā un spļauj viens otram sejā?

Jebšu tam nav būtiskas nozīmes masku efektivitātē konkrēti covid gadījumā? Laikam svarīgi, vai tas vīruss vairāk izplatās ar spļāvienu pielieniem, kuri tiek iespļauti maskā, vai ar izelpoto "aerosolu", kurš, šķiet, gana daudz aizplūst gar maskas malām, nevis tiek izfiltrēts *cauri* maskai.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...