Jump to content

Klonēts ST-LINK V2


Jurkins
 Share

Recommended Posts

Padalīšos ar informāciju, kura gan nav manējā un pa daļām ir atrodama netā, bet, varbūt, kādam noderēs.

Biju iedomājies, ka tumbočkā mētājas daži ST-LINK V2, bet izrādījās, ka viens no abiem nestrādā. Otrs strādāja, bet jocīgi uzvedās pie konekta. Vajadzēja nospiest reset pogu uz bluepill (STM32F103C8T6) platītes, nospiest CubeProgrammerī "connect" un tad resetu palaist vaļā. Atradu netā, ka lētajiem ST-LINK nav divi pini izvadīti ārā. Apbruņojos ar lupu un bišķi iespringstot izdarīju kā linkā. Un viss aizgāja. Piebildīšu gan, ka šodien nezin kāpēc gan programmeris konektējas klāt, gan debageris strādā bez tā reset savienojuma. Kaut kāds sviests, bet izdarīts ir un lai tā paliek.

Kā jau īsts santīmsipējs? pasūtīju rezervīti ST-LINK e-līcī, bet, lai kāda negadījuma dēļ neizrādītos, ka palieku bešā, kamēr dzeltenie draugu atsūtīs atkal pievērsos mātei Gūglei.

Tajā ST-LINK ir tieši tāds pats STM32F103C8T6 kā uz bluepill. ST-LINK shēma:

mini-st-link-v2.thumb.png.d4f978a991155ddd54726f3879107514.png

stlink.zip ar esošo programmeri (laikam var arī ar arduino bez ST-LINKa) jāiešuj bluepillā.

Tad jāpielodē R7 un R8 pa 4.7k pie A0, pie C13 R11 10k uz zemi (uz plates esošaisLEDs jānoravē nost) un R16 100R starp B12 un B14, Pie Vbat piemetu 3.3V (nezinu, vai vajag).

STMCubeProgrammers šo atpazīst, bet saka, ka vecs softs iekšā. Upgrade. Un viss ir štokos. Pilntiesīgs ST-LINK V2 Lite.

T-JCTK pie bluepill SWCLK, T_JTMS pie SWDIO, 3.3V pie 3.3V un GND pie GND.

 

Jā, un šis uzreiz strādāja bez visādiem papildus reset.

Edited by Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es vēl UART izlaistu caur to ST-Link, lai nav jālieto atsevišķs FTDI adapters.

 

Pie kuriem piniem slēgt vari paskatīties Nucleo datulapā 65. lappuse

https://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/user_manual/98/2e/fa/4b/e0/82/43/b7/DM00105823.pdf/files/DM00105823.pdf/jcr:content/translations/en.DM00105823.pdf

 

Tavā shēmā PA2 un PA3 ir atstāti nepievienoti, bet tur laid iekšā UART'ū no sava taget boarda, tad caur USB būs seriālais ports.

PA7 ar tev nav pievienots, tad uz tageta resetu iet.

Edited by AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

SWO gan es reti izmantoju, parasti printfu sūtu uz UART. Retu reizi vajag kat vajag piemēram analizēt kā RTOS threadi pārslēdzas, vai interupti, tad jā, bet tad parasti piesprauž jau J-Link.

Jāpaskatās kā SWO outputu dabūt caur OpenOCD iekš VS Code.

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu vēl OpenOCD izmēģinājis. Tomēr jau iesācējam/amatierim tas dzimtais STCube nemaz nav tik slikts.

Link to comment
Share on other sites

Īstenībā jau tu lieto OpenOCD nemaz nezinot, Eclipse palaiž viņu backgroundā. var paskatīties Debug settingos vai debug logā, redzēsi tur OpenOCD messidžus.

Būtībā tas ir toolis, kas komunicē ar ST-Link un komandē to. Tas atver portu 3333, lai pie tā var pieslēgties GDB.

Ir alternatīvas kā PyOCD un citi, kautvai tam pašam Segger ir pašiem savs.

 

 

Edited by AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Man atkal nav saprotams kādēļ mocīties ar Blue Pill un tādiem brīnumiem laikmetā, kad par pusdienu naudu vairāk var nopirkt ražotāja Nucleo plati ar on-board ST-LINK ar ko var debugot gan uz plates esošo MCU, gan pieslēgt citas plates. Arī UART tam jau ir pievienots. Kā arī, ja pērk atsevišķu debugeri, tad ST-LINK par 30 naudām priekš vienreizēja pirkuma nav nemaz tik dārgs un tagad vēl ir arī J-Link EDU Mini par 20 naudām.


Un, runājot par Blue Pill, tur taču ir virsū STM32F1 sērija - visvecākā un tizlākā. Taču apgūstiet L4, F4, jauno G4 vai ko citu mūsdienīgu, nevis to pirmo kucēnu.

 

Priekš kam tas viss mazohisms?

Link to comment
Share on other sites

Parasti izmantoju Nucleo priekš prototipiem un tad galaproduktā protams custom dizains.

BluePill es neizmantoju, bet tos STM32F103C8T6 ķīniešu klonus (GD32F103RBT6) čipu veidā gan bju nopircis senāk veselu čupu, jo Aliexpresā bij pa mazāk kā USD gabalā. Maz ticams ka kautviens no tiem BluePill nāk ar oriģinālu ST mikrokontrolieri, visi viņi ir kloni. Tagad kautkur tos čipus jāimanto, parsti vietās kur žēl tērēt naudu oriģinālam.

 

Te var atrast visādus klonus par daudz zemāku cenu kā oriģināli. Ir arī M4 ja gribās.

https://lcsc.com/products/GigaDevice_918.html


Reku MindMotion MM32F103C8T6 pa $0.98 gabalā ja pērk kādus 10. :D

https://lcsc.com/product-detail/Microprocessor-Microcontroller_MindMotion-Microelectronics-MM32F103C8T6_C212243.html

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Inspektors Caps teica:

Priekš kam tas viss mazohisms?

Tīri sports, vaļasprieks. Principā jau, ja visam pieiet no praktiskā viedokļa, visu (gandrīz) var nopirkt aļikā, e-līcī, bengudā u.t.t. un brīvo laiku pavadīt pie TV kastes vai skrienot maratonus(kas varbūt labāk nekā programmēt stm ?).

Link to comment
Share on other sites

Drošivien ka ar mazohismu viņs domāja ka, kāda velna pēc čakarēties ar visādiem BluePill un ST-Link kloniem un tērēt laiku, ja var nopirkt Nucleo boardu, kas strādā uzreiz un bez problēmām. Būtībā paliek vairāk laika reāli ko darīt pie pašas idejas, nekā čakarēties ar kautkādām problēmām, ka kautkas nestrādā.

Darbā tak nekad tādus štruntus neizmantotu, nopirktu oriģinālo kitu un darbotos.

Link to comment
Share on other sites

Profi tā var darīt, ja darba devējs iedod maisu ar sampļiem. Ar vienu nekad nepietiek un man negribas pa 5 platēm nopogāt simtiņu. Un ja vēl tās pašas laiž "produkcijā", tad var iedzīvoties bankrotā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Pukinens teica:

Ar vienu nekad nepietiek un man negribas pa 5 platēm nopogāt simtiņu

Viss jau atkarīgs cik tavs laiks maksā. Ja klientem jāmaksā 300 - 400 dienā pat tavu laiku, tad lētāk ir nopirkt kitu, kurš darbojas uzreiz un ir pieejams supports, nekā tērēt laiku un kautko hakot. 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, protams. Bet tur jau tā lieta ka vienā maisā tiek sabērti pro, kas ar to pelna naudu, un amatieri hobijisti, kuriem laiks neko nemaksā. Dažādas vajadzības un pieejas... Un tā tas ir jebkurā sfērā. Kapēc pats mājai nenopirki Pro 3D printeri pa 20k, kurš var drukāt arī ar metālu, ir suports u.t.t, bet kaut kādu tjipa "uiņu", kas ar "mākoni nestrādā" un jātaisa haks, lai spoli uzkarinātu? :-)

Edited by Pukinens
Link to comment
Share on other sites

Es tak neko nesaku par to ka lads izmanto tos 1 USD STM klonus vai taisa pats programmētāju, te vairak Inspektoram Capam bij iebildumi.

Bet tanī pašā laikā tie Nucleo boardi un līdzīgie nav nemaz tik dārgi, lai pat hobijista līmenī īpaši būtu vērts satraukties. Vismaz varēs dabūt jaunākos MCU, nevis 10 gadus vecus dizainus. Pie tam kā inspektors teica viņi nāk jau ar programmētāju un debuggeri, nopērc vienu un tad var pirkt arī tadus kuram debuggera nav.

Ja tas viss ir darbam, tad tiešām neredzu attaisnojumu, lai pirktu tos ķīniešu klonus. Pat ja oriģnāli maksā 100 eiro, vienkārši jāpieņem ka tas maksā tik cik tas maksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Pukinens teica:

amatieri hobijisti, kuriem laiks neko nemaksā.

Tas sākumā tā liekas. Ar laiku nāk ( dažiem tomēr nekad neatnāk) viedums, ka nepārtraukts čakars ar lētu un nepiemērotu rīku pielāgošanu, nav tā vērts. Jo tad iedomātais hobijs ir aizgājis tālu trešajā plānā un pārvērties par endless čakaru ar aprīkojuma ierobežojumiem.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...