Jump to content

FN servisa dūmu detektori - vai ir labi un vai tiešām viņi paši tos piedāvā telefoniski?


midix
 Share

Recommended Posts

Raimonds1

Tas jau nav nomodā, kad visi tīņa pašapziņas mehānismi aktivēti, bet miegā vai pusmiegā.


Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Kad būvniecības likumdošanu pēc Zolitūdes Maksimas traģēdijas pārstrādāja, ieviesa arī tādu normu, kas dod tiesības būvinspektoriem pārbaudīt būves, telpas..., to atbilstību normām, drošību... Toreiz arī visi sašūmējās, kā tas būs, nav tiesību privātīpašumā ienākt... 

Ja fiziskās vai juridiskās personas nenodrošina būvinspektoram tiesības apskatīt un pārbaudīt būves un atsevišķas telpas, šādās būvēs un atsevišķās telpās var iekļūt, izmantojot aizvietotājizpildi un fizisku spēku saskaņā ar rajona (pilsētas) tiesas tiesneša lēmumu, kas pieņemts, pamatojoties uz būvvaldes, biroja vai citas institūcijas, kura pilda būvvaldes funkcijas, pieteikumu un tam pievienotajiem materiāliem. Ja šādās būvēs un telpās nepieciešams iekļūt, lietojot fizisku spēku, to veic likumā noteiktajā kārtībā. Fiziskās un juridiskās personas, kuras kavē būvinspektora tiesību īstenošanu, saucamas pie likumā noteiktās atbildības.

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Nezinu, kā būs dūmu detektoru sakarā, kurā likumā ir vai būs kārtība pažarnieku pārbaudēm gadījumos, ja «nenodrošinās».

Katrā ziņā man pašam vienkāršāk šķiet par dažiem eiro nopirkt dūmu detektoru, pārbaudes gadījumā uzrādīt, nevis sākt cīnīties par savām tiesībām uz mājokļa neaizskaramību, meklēt atbistošus likumu pantus, kas ļauj man protestēt pažarnieku atnākšanai utt.

 Vai tik tas neattiecas uz sabiedriskajām būvēm - veikaliem utt.

Lai gan daudzdzīvokļu māja tāpat ir sabiedriska būve.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , xp teica:

Nu te arī ir vajadzīgs tiesneša lēmums uz kā pamata, tad arī laužas objektā.

Un tu domā, ka pažarniekiem nebūs kaut kāda kārtība, kā tikt pārbaudīt, ja kāds viņus nelaiž pārbaudīt, kaut vai ar tiesneša lēmumu, ja gribēs, tad pārbaudīs.

Es par to, ka nav vērts dūmu detektoru sakarā domāt par kaut kādiem variantiem, kā tos nelikt, meklēt kaut kādu pareizo pantu likumos, pēc kura pažarnieki nekādīgi netiks tavā mājā pārbaudīt un tamlīdzīgi. 

 

 

Pirms 8 minūtēm , Raimonds1 teica:

Vai tik tas neattiecas uz sabiedriskajām būvēm - veikaliem utt.

Nē, šī tēma par dūmu detektoriem dzīvokļos un ģimenes mājās. No nākamā gada pirmā janvāra dūmu detektori obligāti dzīvokļos un ģimenes mājās.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

Un tu domā, ka pažarniekiem nebūs kaut kāda kārtība, kā tikt pārbaudīt, ja kāds viņus nelaiž pārbaudīt, kaut vai ar tiesneša lēmumu, ja gribēs, tad pārbaudīs.

Es par to, ka nav vērts dūmu detektoru sakarā domāt par kaut kādiem variantiem, kā tos nelikt, meklēt kaut kādu pareizo pantu likumos, pēc kura pažarnieki nekādīgi netiks tavā mājā pārbaudīt un tamlīdzīgi. 

Ne jau par detektora esamību/neesamību ir runa, bet par sava īpašuma neaizskaramību. Ja viens varas pārstāvis ar varu bez jebkādām problēmām tiek tavā mājā, tad arī citi to varēs izdarīt - tā jau ir visatļautība.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , xp teica:

Ne jau par detektora esamību/neesamību ir runa, bet par sava īpašuma neaizskaramību. Ja viens varas pārstāvis ar varu bez jebkādām problēmām tiek tavā mājā, tad arī citi to varēs izdarīt - tā jau ir visatļautība.

Tu tā runā, it kā būtu tikko ieradies no, piemēram, ASV, kur savādāki likumi attiecībā uz privātīpašuma neaizskaramību.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 6 minūtēm , Raimonds1 teica:

Lai gan daudzdzīvokļu māja tāpat ir sabiedriska būve

 

Ņea. Privātīpašums, ko pārvalda kopība.

 

BTW, ES direktīvas neko nevar prasīt. LV pilsoņiem nav jāievēro ES direktīvas. Ierēdņu pienākums ir pārņemt direktīvas nacionālajā likumdošanā. No ES normatīviem vienīgās lietas, kas pa tiešo ir izpildāmas ir ES regulas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , VebKamera teica:

ES direktīvas neko nevar prasīt. LV pilsoņiem nav jāievēro ES direktīvas. Ierēdņu pienākums ir pārņemt direktīvas nacionālajā likumdošanā. No ES normatīviem vienīgās lietas, kas pa tiešo ir izpildāmas ir ES regulas.

Gan jau likumu zinātāji izstāstītu. Kaut kāds LV likums, kuru pavada kaut kādi noteikumi, tajos atsauce uz kaut kāda LVS piemērošanas obligātumu, savukārt iekš LVS ir atsauce uz ES direktīvu, kas padara to konkrēto direktīvu par tādu, kuru LV pilsoņiem ir jāievēro. Nu tas tā, piemēram.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tauta cīnās pret

https://www.draugiem.lv/blogs/post/Kliedzosa-alkatiba_16145686?com_id=428836928

grib noplēst naudu nabadzīgajiem, vergturi uzspiež vergiem, meklē lētticīgos

nepirkšu un nelikšu

krāpnieki, ražotāju lobēšana, zagšana

slikta skaņa, izmetu pa logu

vai tik tu pats netirgo

ja es liktu, tad skanētu bieži, mājās smēķē

mīnusi par šo https://www.vugd.gov.lv/lat/Kontakti/faq/par_ugunsdrosibas_noteikumiem

detektors jāgādā īpašniekam, nevis īrniekam

legāls rekets un šis https://www.youtube.com/watch?v=nw1XtDd_ECE

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Te nav runa vai detektori ir vajadzīgi/nevajadzīgi. Protams, ka dēļ drošības ir tīri sakarīgi tos likt - visās telpās, izņemot vannas istabu, WC.

Lai normāli darbotos, tie ir arī jāpērk par labu naudu - ne vis pa 9 eur skudru vai mušu. Tie lētie arī gļukos, ka jāmet pa logu ārā - baterijas izlādējas u.t.t..

Tas pats, ka nopērk nojātu mašīnu un pēc tam visiem stāsta cik tās sūdīgas esot.

Cik zinu, tad tikai viens - FN serviss uzstājīgi zvana un piedāvā savus verķus.

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, xp teica:

Lai normāli darbotos, tie ir arī jāpērk par labu naudu - ne vis pa 9 eur skudru vai mušu. Tie lētie arī gļukos, ka jāmet pa logu ārā - baterijas izlādējas u.t.t..

Ugunsdrošības sistēmu uzstādīšana ir mana ikdiena. Ja dikti gribi, vari sev mājā uzlikt detektorus katrā istabā ar pastāvīgu 24V barošanu pa sarkaniem un sertificētiem vadiem, sirēnas ārā un sarkanas pogas pie sienām, bet tas tev, draudziņ, maksās vismaz 500 un uz augšu. Bet tie detektori strādās tieši tāpat kā Depo un citos lielveikalos pa 10€ nopērkamie un reaģēs arī uz krāsns dūmiem un dušas tvaikiem. Tāpēc ir jāpadomā par izvietojumu - telpas augstākajā punktā un vietā, kur nav regulāru ķīmisku izgarojumu, dūmu vai tvaiku. Alternatīva ir siltuma detektori, kuri iedarbojas, ja telpas temperatūra sasniedz 55-60°C.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raivix95 teica:

Ugunsdrošības sistēmu uzstādīšana ir mana ikdiena. Ja dikti gribi, vari sev mājā uzlikt detektorus katrā istabā ar pastāvīgu 24V barošanu pa sarkaniem un sertificētiem vadiem, sirēnas ārā un sarkanas pogas pie sienām, bet tas tev, draudziņ, maksās vismaz 500 un uz augšu. Bet tie detektori strādās tieši tāpat kā Depo un citos lielveikalos pa 10€ nopērkamie un reaģēs arī uz krāsns dūmiem un dušas tvaikiem. Tāpēc ir jāpadomā par izvietojumu - telpas augstākajā punktā un vietā, kur nav regulāru ķīmisku izgarojumu, dūmu vai tvaiku.

Kāpēc uzreiz 24V sistēmu ar E30 kabeļiem?

Es būšu visu laiku par tikai un vienīgi par vadu sistēmu - dzīvoklī/mājā 12V sistēma uz apsardzes centrāles bāzes - un aizmirstam par bateriju maiņu u.t.t.. Par tvaikiem u.t.t. - izvēle ir siltuma detektors. 

 

Link to comment
Share on other sites

За ваши деньги любой каприз. Var arī uz apsardzes, nav problēmu. Divi zaķi ar vienu šāvienu. Bet ne visi to var atļauties. Un likums arī to nepieprasa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , raivix95 teica:

Alternatīva ir siltuma detektori, kuri iedarbojas, ja telpas temperatūra sasniedz 55-60°C.

Nav tā, ka dzīvoklis jau pilns ar dūmiem, kamēr temperatūra uzkāpj līdz 55-60°C? Kaimiņam reiz piedega zacene uz pannas, kamēr šis pālī atlaidies uz dīvāna aizmidzis. Tak tajā dzīvoklī ieiet nevarēja. Dūmi vēlās pa visām spraugām ārā. Tikai ar otro reizi mēs ar citu kaimiņu kautkā  tikām līdz plītij un logam. Un man šķiet, ka virtuvē temperatūra bija ±, kā parasti. Es vispār brīnos, kā tas kaimiņš tādos dūmos izdzīvoja. Ātrie pēc tam viņam stimulēja sirdsdarbību.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ggg97 teica:

Nav tā, ka dzīvoklis jau pilns ar dūmiem, kamēr temperatūra uzkāpj līdz 55-60°C? Kaimiņam reiz piedega zacene uz pannas, kamēr šis pālī atlaidies uz dīvāna aizmidzis. Tak tajā dzīvoklī ieiet nevarēja. Dūmi vēlās pa visām spraugām ārā. Tikai ar otro reizi mēs ar citu kaimiņu kautkā  tikām līdz plītij un logam. Un man šķiet, ka virtuvē temperatūra bija ±, kā parasti. Es vispār brīnos, kā tas kaimiņš tādos dūmos izdzīvoja. Ātrie pēc tam viņam stimulēja sirdsdarbību.

Tāpēc jau vajag likt detektorus visās dzīvojamās telpās - ja virtuvē ir siltuma detektors, tad koridorā vai viesistabā ir dūmu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , ggg97 teica:

Nav tā, ka dzīvoklis jau pilns ar dūmiem, kamēr temperatūra uzkāpj līdz 55-60°C?

Varbūt arī tā ir. To gan labāk zinās ugunsdzēsēji.

Pirms 49 minūtēm , xp teica:

Tāpēc jau vajag likt detektorus visās dzīvojamās telpās - ja virtuvē ir siltuma detektors, tad koridorā vai viesistabā ir dūmu.

Tieši tā. Primāri ir jāliek dūmu detektori. Ja kaut kādu apstākļu dēļ konkrētajā situācijā dūmu detektors nav piemērots, tad liek siltuma. Ir arī kombinētie dūmu un siltuma.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Šodien pamanīju, ka pat statoilā var nopirkt dūmu detektorus :D Kenner SD-700, 8 eur (ja pērk vairākus, tad 6 eur/gab).

Fun fact - internetā atrodamā aprakstā minēts, ka "Darbības temperatūra -10C/+40C". Nezinu, kas ar viņu notiek pēc +40C, bet nu tizlu smaidu sejā gan tas izraisa.

Link to comment
Share on other sites

nu ja.. tagad tie detektori kā košļenes pat pie kasēm daudz kur nolikti :D

 

pats paņēmu ksenukai pa kādi 6 eur laikam sanāca.. modeli no galvas tagad neatceros.. bet skaņa bija laba, kad testu palaidu..

Link to comment
Share on other sites

Es arī paķēru Kenner pa ~10 EUR. Ar līmi un magnētu pieķērās pie griestiem, cerams, ka nenobirs. Iebakstīju šim ar slotas kātu, bļauj labi, man pēc tam vēl pāris minūtes auss pīkstēja :D

 

Interesanti - pamanīju, ka reizēm šim iemirgojas indikators. Neregulāri, dažas reizes var nomirgot reizi minūtē, bet citreiz nevar sagaidīt. Aizdomas, ka tā viņš piefiksē kādas sīkas daļiņas, ko varētu jau uzskatīt par dūmiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , midix teica:

indikators

tas ir normāli.. un tas liecina vk par to, ka detektors darbojas :D

Link to comment
Share on other sites

Aha, es tikai sākumā mēģināju izštukot kādu likumsakarību, kādos gadījumos viņš mirgo, jo tajā dienā mirgoja diezgan bieži. Bet vēlāk sāka mirgot daudz retāk un neregulāri, tāpēc neko labu neizdomāju :D  Varbūt vainīgs kaimiņš, kas smēķē virtuvē vai vannasistabā, un tad ventilators reizēm mums ierauj kādu dūmu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ar dūmu detektoru viss skaidrs, nopirkšu lētāko ar eiro uzlīmi Maximā. Bet kā ar ugundzēšamo aparātu , kāds ir nepieciešams 2.st. mājai? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Maris77 teica:

2.st. mājai

man šķiet, ka tur, ka minimums 2vi uzreiz ir vajadzīgi..

 

https://fnserviss.lv/wp-content/uploads/FN_Servis_ugunsdzesibas_lidzeklu_lietosanas_paligs-11.pdf

 

acīmredzot, priekš mājokļa pietiek ar F klasi.. jebšu ABF ugunsdzēšamie aparāti..

 

https://fnserviss.lv/prece/ugunsdrosiba/ugunsdzesibas-aparati/f-klases-ugunsdzesibas-aparati/

 

 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@CAP, laikam tomēr pietiek ar vienu. Katrā stāvā vajag dūmu detektorus.

 

Sāku apdomāt dūmu detektora nomaiņu, pie reizes laikam vajadzētu nopirkt ugunsdzēšamo aparātu, ja reiz noteikumi to prasa… Pirmā neskaidrība bija - vai tiešām noteikumi nosaka, ka to vajag. Otrā neskaidrība - cik lielu vajag. Trešā - kāda veida (pulveris, CO2, cits). Sāku pētīt noteikumus…

 

Links uz noteikumiem - https://likumi.lv/ta/id/281646-ugunsdrosibas-noteikumi

 

Punkti, kas tiešā veidā attiecas uz privātmājām (lasot pa diagonāli):

Citēt

 


1. Vispārīgie jautājumi
(..)
2. Šo noteikumu izpratnē lieto šādus terminus:
(..)
2.15. viendzīvokļa objekts – brīvi stāvoša savrupmāja (piemēram, individuālā ģimenes māja, villa, mežsarga māja, lauku māja, vasarnīca, dārza māja), arī dvīņu un rindu mājas, kurās katram dzīvoklim ir savs jumts un sava atsevišķa ieeja;
(..)

5.2. Ugunsaizsardzības ierīce un sistēma
119. Viendzīvokļa objektu, daudzdzīvokļu objekta dzīvokli un publisku objektu, kurā paredzēts izmitināt gulēšanai līdz 10 cilvēkiem, nodrošina ar autonomu ugunsgrēka detektoru, kas reaģē uz dūmiem. Autonomo ugunsgrēka detektoru var aizstāt ar automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu.
120. Viendzīvokļa objekta un daudzdzīvokļu objekta dzīvokļa katrā stāvā izvieto vismaz vienu autonomo ugunsgrēka detektoru. Autonomo ugunsgrēka detektoru uzstāda un uztur darba kārtībā, ievērojot ražotāja prasības.
(..)
9. Ugunsdzēsības līdzekļi
(..)
256. Viendzīvokļa objektu nodrošina ar ugunsdzēsības aparātu, kura dzēstspēja ir vismaz 21A 113B.

(TL;DR - dzēstspēju jāskatās pēc tabulas, atkarībā no mājokļa platības!)

 

 

Par to 21A 113B dzēstspēju - der tad, ja objekta platība ir līdz 50m2, objekta ugunsbīstamības līmenis - mazs. Cik saprotu, to nepieciešamo dzēstspēju ir jāpiemeklē pēc noteikumu 5. pielikuma ("Ugunsdzēsības līdzekļu aprēķins") 2. tabulas ("Ugunsdzēsības aparātu dzēstspēja A un B klases ugunsgrēkiem un to nodrošinājums objektā"). Ja pareizi saprotu, tad šaizes gadījumā apdrošinātāji varētu atteikt jelkādas izmaksas, ja 160 m2 mājā būs noteikumu 256. punktā minētais 21A 113B, nevis vismaz 43A 183B.

 

Par ugunsdzēsības pārklājiem 260. punktā rakstīts, ka minimālo skaitu nosaka pēc 5. pielikuma 5. tabulas, kurā privātmājas nav minētas.

 

Vēl par dzēstspēju - kolēģim pirms nedēļas-divām bija "iespēja" palietot dzēšamo aparātu. Teica, ka mašīnā esošais aparāts burtiski divu sekunžu laikā bijis tukšs… Tā vien šķiet, ka pienācis laiks mašīnā nomainīt aparātu un pamēģināt, kā strādā vecie aparāti (mašīnā kādi 3gab mētājas), lai vajadzības gadījumā nebūtu "a ko man tagad ar šito aparātu darīt?" :D

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

2019.11.29. , 10:52, CAP teica:

acīmredzot, priekš mājokļa pietiek ar F klasi.. jebšu ABF ugunsdzēšamie aparāti..

Ir idejas, kur to ABF var nopirkt? Tie, kas pieejami fnservisā, neatbilst noteikumos minētajam "dzēstspēja vismaz 21A 113B" (baltais ir 3A 21B 5F, sarkanais 8A 55B 40F).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kāds ir izkodis, kas šobrīd ir ar ugunsdzēsības aparātiem? Vajadzētu gan mājoklim, gan auto. Cik no noteikumiem saprotu, vajag vismaz 21A 113B, ja platība ir līdz 50m², "parastajos" veikalos tik lielus neatradu. Piedevām vēl visiem pēc kārtas, ko izdodas atrast, rakstīts, ka vismaz reizi 12 mēnešos jāveic apkopes pie fn-serviss (agrāk pirktajiem bija rakstīts, ka derīgi 5 gadus bez apkopēm). Kur lai tagad dabū tādu, ar kuru nebūtu fn-serviss jābaro katru gadu?

Link to comment
Share on other sites

Kādus aparātus mājām skatāties? Putu vai pulvera vai ogļskābās gāzes ugunsdzēšamos?

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Sev paņēmu  6kg pulverniekus, katrā stāvā. Pārdevēja tik noteica, ka 3 gadus var apkopi droši netaisīt. Interesanti, ka vienā video ugunsdzēsības spečuks no štatiem stāstija, ka mājas dzēšamos aparātus pietiek reizi gadā pacelt ar dibenu uz augšu, lai tas pulveris nesablīvētos un kalpotu mūžīgi. Cita lieta ar auto vizinātajiem aparātiem, tie pa bedrēm sablīvējoties un apkopes vajagot regulāri.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Žaks Noriss

Nu tad kur, kādus aparātus lai ņem mājai ar aptuveni 120 kvm? Visi te baigi gudrojas, neviena jēdzīga linka nav.

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)

@Žaks Noriss, ugunsdzēsības aparātus? Es paņēmu https://www.automotoshop.lv/ugunsdzesamais-aparats-6kg-43a233bc-anaf - cena laba, pēc papīriem 5 gadu derīguma termiņš. Mašīnām paņēmu 2kg no turienes, izrādījās palieli, bet nu nesūdzos.

Pēc noteikumiem 120m² ar mazu ugunsbīstamības līmeni vajag vismaz 35A 164B, vidēju - 75A 339B, augstu - 105A 512B. Domājams, ka dzīvojamā māja skaitās ar mazu? Tad ar to 6kg vajadzētu pietikt.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...