Jump to content

Vai 2 Interneta rūteri dos divkāršu ātrumu?


Rems Grinšteins
 Share

Recommended Posts

Jēziņ, ko tu tur veido...

Tas B2366 ir cits modelis, kurš tev nav, tā kā tev vajag arī to IDU jeb balto kasti, kas "smuki" karājas skapī.

Kur tu to MikroTik gribi likt (DMZ/passtrough(ja vien ir tam Huawei tāds režīms)/vēl vienu reizi natoties)? Labāk uzzīmē, to, ko tu tur gribi izveidot, tad, varbūt, kāds arī tev varēs palīdzēt. Ja tu caur viņu gribi laist visu to mājas trafiku, nu tad apsveicu, nopirki nepareizu iekārtu.

 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 4 stundām , dansemacabre teica:

Pietiks taču ar hap lite vai ne?

https://www.eurodk.lv/lv/products/mikrotik-hap/routerboard-hap-ac-lite

Es neliktu hap lite, bet šo

Ir normāla barošana, poe in out, ja nu noder. Nedaudz labāka 2ghz antena un ir 5ghz josla. Ļoti labs aparāts, ja nevajag gigabit iekšējo tīklu


pirms 4 stundām , uldise teica:
pirms 6 stundām , uldii12345 teica:

ar jau iztikt ar to pašu vadu, ja tam huawei ir poe arī 24v. mikrotik stx ir 2 ther porti

es ļoti šaubos vai tas strādās. vai tas Huawei mācēs atrast savu antenu, ja pa vidu ir vēl kāds Mikrotiks. 

 

Atslēgas vārds ir vlan, huawei nemaz nezinās, ka pa vidu mikrotik. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldii12345 teica:

Atslēgas vārds ir vlan, huawei nemaz nezinās, ka pa vidu mikrotik. 

ticu, bet tiešām tam Huawei var iemācīt ar VLAN strādāt? un vai ir zināms, pa kādu VLAN tas Huawei sazinās ar savu antenu?

Link to comment
Share on other sites

hAP Lite ir baigā nabagmāja, ja tur būs 30+ Mbps pa wireless (un viņam ir tikai 2.4 GHz diapazons), tad jābūt drošam, ka 2.4 GHz diapazons ir pilnībā tukšs, jo kanāla platumu nāksies likt 40 MHz, tāpēc, ka tā neizskatās pēc istabas, kur atrastos visas iekārtas, kas izmantos šo bezvadu tīklu (attiecīgi modulācija/data-rates uz 20 MHz nebūs nekas patīkams, ja vēl kāda gala iekārta neatbalsta dual-chain, tad ar to vispār būs bēdu ieleja).

Ja tie bezvadu klienti prot arī 5 GHz, tad noteikti skaties tādu iekārtu, kas atbalsta arī 5 GHz diapazonu (paskaties to kaut vai tagad caur to Huawei, jo arī tas atbalsta 5 GHz diapazonu priekš bezvadu piekļuves punkta).

Ja nauda ļoti nespiež, tad ieteiktu hAP ac2. Tikai pirms pērc MikroTik - ir bijis iepriekš ar tiem kaut kas darīts? Ja nav, droši var atvēlēt laiku - pāris vakaru čakarēšanos, kamēr sanāks visu smuki saveidot.

pirms 2 stundām , uldise teica:

Huawei var iemācīt ar VLAN strādāt

Nē, nevar.

Tas Huawei 8266 taču nesaprot 802.1q tagus, kāds tur VLAN numurs. @uldii12345 bija domājis tos Huawei iemest atsevišķā VLANā, kur tie būtu pieslēgti pie access portiem, tā kā tur būtu vienalga, tas Huawei saprot 802.1q vai nē, viss jau darbotos, bet starp SXT un kaut kādu citu MikroTik (kurš autoram nemaz nav) taisīt trunku. Es biju pareizi sapratis?

 

 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

Tas Huawei 8266 taču nesaprot 802.1q tagus, kāds tur VLAN numurs. @uldii12345 bija domājis tos Huawei iemest atsevišķā VLANā, kur tie būtu pieslēgti pie access portiem, tā kā tur būtu vienalga, tas Huawei saprot 802.1q vai nē, viss jau darbotos, bet starp SXT un kaut kādu citu MikroTik (kurš autoram nemaz nav) taisīt trunku. Es biju pareizi sapratis?

Tieši  tā arī biju domājis. Sākumā jau rakstīju, ka bez stx šādā gadījumā būtu vajadzīgs vēl viens mikrotik. STX ether 2 uz huawei antenas routeri, ether 1 trunk uz mikrotik mājā. No mājas mikrotika  uz huawei kas mājā. Caur vlaniem izlaiž cauri huaweja netu. STX ether2 un mājas mikrotika ports, kas uz huawei netagoti.

 

Varu piekrist, ka hap ac2 labs aparāts, bet vai autoram pie 4g neta to vajag? Pie lattelem optikas 200mbit, caur 5Ghz visi 200 arī gāja cauri.


pirms 3 stundām , dansemacabre teica:

Es biju iedomājies šādi:

Tā jau viss ies un tā arī jāsaslēdz, runa ir par to, ka nedaudz niknāku mikrotik vajadzēja paņemt. Ja šim huawejam ir tilta režīms, izmanto to, tad mikrotik saņems ienākošo IP no LMT, atkritīs viens NAT

Link to comment
Share on other sites

dansemacabre

 

46 minutes ago, CosmosDC said:

hAP Lite ir baigā nabagmāja, ja tur būs 30+ Mbps pa wireless (un viņam ir tikai 2.4 GHz diapazons), tad jābūt drošam, ka 2.4 GHz diapazons ir pilnībā tukšs, jo kanāla platumu nāksies likt 40 MHz, tāpēc, ka tā neizskatās pēc istabas, kur atrastos visas iekārtas, kas izmantos šo bezvadu tīklu (attiecīgi modulācija/data-rates uz 20 MHz nebūs nekas patīkams, ja vēl kāda gala iekārta neatbalsta dual-chain, tad ar to vispār būs bēdu ieleja).

Ja tie bezvadu klienti prot arī 5 GHz, tad noteikti skaties tādu iekārtu, kas atbalsta arī 5 GHz diapazonu (paskaties to kaut vai tagad caur to Huawei, jo arī tas atbalsta 5 GHz diapazonu priekš bezvadu piekļuves punkta).

 

 

Aha, tad tas lite būs par vāju. 5GHz es vispār esmu izslēdzis, jo ar to ieslēgtu un visiem onlainā man vispār mēdza ieķerties ethernets tā, ka ik pa kādu minūti uz 2sek viss iesala. Viena ierīce kaut kur blakus pie tā AP, viena aiz divām sienām uz vienu pusi, vēl viena tāpat tikai uz otru pusi. Domāju pielikt pāris extenderus ar neizmantotajiem sienu ethernet kabeļiem. Gribējās gan to pēc tam darīt, lai nesapītos pārāk daudz nezināmās lietās vienlaikus.

 

55 minutes ago, CosmosDC said:

Ja nauda ļoti nespiež, tad ieteiktu hAP ac2. Tikai pirms pērc MikroTik - ir bijis iepriekš ar tiem kaut kas darīts? Ja nav, droši var atvēlēt laiku - pāris vakaru čakarēšanos, kamēr sanāks visu smuki saveidot.

Naudas kā reiz vairāk kā saprašanas. Tāpēc pašam gribējās ņemt to atsevišķo SXT, izvilkt viņam atsevišķu kabeli un ņemt Biti vai Tele2 lai noteikti nav tie paši celli kas huawei. Bet tad tomēr izdomāju uzprasīt zinošākiem cilvēkiem un tagad vairs nesaprotu neko ?

Nekas ar MT(vai vispār tīkla iekārtām) nav darīts, bet ar Googli draudzējos. Pirms gada biju izdomājis uztaisīt dualbootu ar Archlinuxu, Linux pat nebiju pieskāries pirms tam. Tā tik bija sāga. Tagad vismaz zinu kas ir package manageris un māku nedaudz ar termināli apieties. Atšķirība šeit - nepietiek ar USB flešu lai sāktu kaut ko štukot, sākumā jāizgrūž nauda uz iekārtām par kurām saprašana minimāla...

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Nu tad, jāsaka kā betonam, labāk samaksā specam, lai pārāda, kas un kā ?

 

Nafig visus extenderus. Paņem 2 vai 3 atkarībā cik tev liela māja, mikrotikus hap ac2 vai vismaz hap ac lite. Viens no viņiem būs "galvenais uz viņa arī capsman serveris wi fi". Visā mājā būs vienots wi fi tīkls un darbosies bez gļukiem. Ja LMT ātrums daudz maz ok, diez vai tev vajag otru netu, bet ja gribas paspēlēties, vari paņemt, arī pieslēgt pie galvenā mikrotika. Varēsi norādi, kuras ierīces uz kuru netu darbojas, vajadzības gadījumā nosūtīt visas ierīces uz vienu vai otru operatoru

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , dansemacabre teica:

Naudas kā reiz vairāk kā saprašanas.

Ja tas sevī ietver arī ikmēneša maksu par otru bezlimita mobilo datu pieslēgumu, tad to Huawei B2368-66 atstāj sev, jo neko labāku neatrast (nav man iekšējas informācijas, bet pieņemu, ka tās B38/B40 ir tukšas, vispār nedaudz izbrīna tas, ka viņi privātpersonai to piešķīra, parasti jau iedod kaut kādas ISKRA antenas un koaksiālo kabeli, kur zudumos aiziet vairāk kā antenas pastiprinājums...).

Priekš pārējiem mājiniekiem paņem otru pieslēgumu, sākumā var pamēģināt ar viņu pašu iekārtu (šobrīd laikam Huawei B715?), ja tas nu galīgi nerullē, tad nopērc MikroTik/Teltonika un kas nu vēl outdoor LTE iekārtas piedāvā un nes vien to iekārtu ārā, netālu no tā Huawei B2368-66 ODU, bet noteikti iekšā mājās, kur tagad ir tas Huawei IDU, vajadzēs kādu switchu, ja mājiniekiem ir kaut kādas iekārtas, kas pieslēdzamas pa vadu (priekš future-proof risinājuma ņem switchu ar 1 Gbps portiem un pavisam labi, ja tas ir managed switchs un saprot 802.1q tagus jeb ir VLAN funkcionalitāte (tas gan atkarīgs no tevis paša, vai kādreiz ko tādu veidosi mājās)). Priekš LTE iekārtas - ja interesē paķimerēties, tad ieteiktu MikroTik, būs gan pašam interesanti mācīties, gan mājiniekiem salikt ko vien sirds kāro.

Ja beigās izrādās, ka dators viens pieslēgts pie Huawei B2368-66 joprojām nespēj nodrošināt tev nepieciešamo datu pieslēgumu, tad vienkārši to nav iespējams ar LTE pieslēgumu izdarīt, meklē kādu ISP, kas piedāvā kaut kādu citu variantu, kas ir par klasi augstāks nekā LTE pieslēgums - optika, VDSL, radiolinks.

uldii12345 variantu var mēģināt, bet tad jābūt pietiekošai zināšanu bāzei, bet kā jau pats minēji, ka naudas ir vairāk kā saprašana, tad es ietu all-in variantā ar diviem atsevišķiem pieslēgumiem un galvu nelauzītu.

Un vēl aizmirsu pieminēt tādu "sīkumu", ka vajadzēs atsevišķu bezvadu piekļuves punktu tādā gadījumā. Labākie price/performance būs no Ubiquiti UniFi (piemēram, nanoHD).

Labots - CosmosDC
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja sāk ņemt ubiquiti, tad labāk varētu būt ņemt rūteri & accesspointus no viņiem - būs patīkamāk menedžējami kā mikrotiks. Un huawei/mt atstāt tikai priekš interneta nodrošināšanas - lte savienojumiem.

Link to comment
Share on other sites

dansemacabre

Nē, kā privātpersona es to B2368 nedabūju, ar to man nospīdēja, ka darabavieta ir pietiekami liels LMT klients.

Vēl padomāšu, bet laikam paņemšu tad savam stacionārajam SXT. Sākumā gan jau ar lētu unmanaged 100Mb switchu, nesavienojot ar huawei. Kad kaut ko jau no tā routerOS sapratīšu, tad arī varbūt paņemšu nopietnāku switchu un mēģināšu visu salikt kopā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , CosmosDC teica:

uldii12345 variantu var mēģināt, bet tad jābūt pietiekošai zināšanu bāzei, bet kā jau pats minēji, ka naudas ir vairāk kā saprašana, tad es ietu all-in variantā ar diviem atsevišķiem pieslēgumiem un galvu nelauzītu.

nu man šobrīd tieši šāds variants ir pašam, kur divi operātori, rūteris viens, un attiecīgi var sadalīt kā patīk, bet nu lai šo izdarītu ar Mikrotik, tur tiešām drusku zināšanām ir jābūt..

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 10 stundām , CosmosDC teica:

Un vēl aizmirsu pieminēt tādu "sīkumu", ka vajadzēs atsevišķu bezvadu piekļuves punktu tādā gadījumā. Labākie price/performance būs no Ubiquiti UniFi (piemēram, nanoHD).

Kas reāli ubiquti ir labāks, tālāk darbojas, baigi vieglāk konfigurējas?

Link to comment
Share on other sites

Nekas tālāk darboties nevar, jo LR ir likumi, kuri nosaka maksimālo EIRP priekš 2.4 GHz un 5 GHz joslas, pietam ne jau problēma būs AP pusē, bet gan klienta (teorētiski ar lielāku antenas pastiprinājumu un mazāku jaudu var panākt linka pacelšanos tur, kur tas nav iespējams otrādā gadījumā, bet priekš 802.11 tas tāpat ir bezjēdzīgi, jo datu pārraides ātrums būs nekāds). Un tā kā 802.11 ir standartizēts protokols, tad tas ir ticības jautājums, kas tālāk darbojas, ja patiešām ir kādas izmaiņas, tad jautājums kāds ir EIRP esošajam/iepriekšējam setupam un klienta iekārta, ar ko tas tiek pārbaudīts.

Konfigurējas viņi ļoti labi, tāpat ar stabilitāti viss ir vislabākajā kārtībā. Ja atmet enterprise klases iekārtas (Aruba/Ruckus/Cisco), tad konkurentu jau nav daudz. Ir kaut kādi TP-Link/Zyxel/NetGear brīnumi, bet tie nav nopietni. MikroTik vēl kaut cik, bet nu tā konfigurēšana ir pasmaga, jaunam lietotājam pārāk smaga un ar Quick config neko prātīgu tur nokonfigurēt nevar.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 5 stundām , CosmosDC teica:

Nekas tālāk darboties nevar, jo LR ir likumi, kuri nosaka maksimālo EIRP priekš 2.4 GHz un 5 GHz joslas,

Šito es arī parasti visiem saku. Tad jau sanāk, ubiquti priekšrocība ir vieglāka konfigurācija, tad man nav aktuāli, labāk palieku pie mikrotikiem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , CosmosDC teica:

(teorētiski ar lielāku antenas pastiprinājumu un mazāku jaudu var panākt linka pacelšanos tur, kur tas nav iespējams otrādā gadījumā,

 

Ja ir links un tiek izmantota mazāka jauda, bet lielāks antenas pastiprinājums, lai iekļautos atļautajos EiRP limitos, tad attālums būs lielāks, jo antena pastiprina arī uztverto signālu, respektīvi no tās pašas lauka intensitātes iegūstam lielāku līmeni uztvērējā. Praksē pārbaudīts. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Zinu, arī ir darīts tā, bet priekš wifi a.k.a. 802.11 tas pasākums ir bezjēdzīgs (ja galā vien nav kāds IoT sensors vai kas tamlīdzīgs, kam datu kanāla kapacitāte ir mazsvarīga).

pirms 15 stundām , uldii12345 teica:

Tad jau sanāk, ubiquti priekšrocība ir vieglāka konfigurācija

Nopērc kādu Ubiquiti bezvadu piekļuves punktu un paskaties pats, lētais gals (AC Lite) jau nemaksā dārgi, un no funkcionalitātes viedokļa tas bezvadu piekļuves punkts būs identisks ar dārgāko, kāds vien viņiem ir.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Nav jau tā, ka nav saskarsmes ar ubiquiti. Ir radiolinki taisīti, ar ubiquiti tieši sāku savu pirmo linku no savām mājām uz kaimiņu. Sanāca paspēlēties arī ar vienu demontēti unifi ap, tas man galīgi nepatika, caur web nevar, jāliek atsevišķš softs, kurā var konfigurēt, bet tur konfigurēšana niecīga, viss jau darbojās, bet mikrotik patīk labāk, var jau būt tāpēc, ka pierastāk. 

Link to comment
Share on other sites

Nav tā, ka obligāti jāliek softs uz datora, lai konfigurētu viņus. Ir gan cloud key opcija (fiziska iekārta, pie kuras tad slēdzas pēc tam klāt caur web browser, protams, tā iekārta maksā savus ~100 €) priekš lielāka apjoma tīkliem, gan arī iespējams caur viņu mākoni (UniFi Cloud) konfigurēt iekārtas.

Droši vien, ka pierasts, jo uz ātro es tā nevaru iedomāties kaut ko tādu (un kas nebūti īpaši izvirtīgs), ko nevar ar UniFi bezvadu piekļuves punktu (Layer 2 līmenī) izdarīt iekš GUI.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt jau sāksim ar to, kā divi isp pievienojumi nav ātrumam!

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

dansemacabre

Apdeits: Ieķēru hap ac. Uzliku kā wireless ap, huawei rūterim visu izrubīju ārā. Wireless pārklājums hapam ļoti labs - visu māju 5GHz nosedz, pašos tālākajos mājas galos signal strength nokrītas līdz -70..-80. Paspēlējos ar mangle/queues - sapratu, ka nebūs malšana - pārāk traki jāapgriež viss pārējiem lai būtu tikai priekš manis labi. Ieķēru arī SXT, tur vēl visādi aksesuāri jāsavāc - kronšteins, kabelis, sim kartes operatoriem, utt. + montēšanas darbi.

Link to comment
Share on other sites

uldise
pirms 9 stundām , dansemacabre teica:

pārāk traki jāapgriež viss pārējiem lai būtu tikai priekš manis labi

tas ir jautājums, cik tad tiem pārējiem vajag. pēc mana novērojuma lielākais patērētājs ir youtobe telefonā - vai tiešām tur jāskatās 4K vai FHD visu laiku?

es tādiem lieku 2Mbit ar Burst 10Mbit uz 20 sec., neviens nav sūdzējies, ka būtu slikti.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 39 minūtēm , uldise teica:

es tādiem lieku 2Mbit ar Burst 10Mbit uz 20 sec.

 

Klau, esi cilēks, pačuksti kā to liek? Tipa MT sintakse?

Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 4 minūtēm , VebKamera teica:

Tipa MT sintakse?

es to daru vienk caur Winbox-Queues-Simple Queues. skat bildē piemēru.

to protams var darīt arī smalkāk, lai nav katrai IP šādi jāraksta, bet šis būs vienkāršākais variants.

image.png.096880c43fed3b6a9b88dca793652950.png

 

Link to comment
Share on other sites

dansemacabre

Es kaut kā šādi liku:

image.thumb.png.2629884fd06d47ae8089c5cf7de90bea.png

image.thumb.png.0fe3e3c15902af00399d8fa194ca8695.png

Un tad spēlējos ar tiem limit parametriem. Kad vakarā uz visiem kādi 3-4M tikai ir pieejami tad nekas sakarīgs man nesanāca, tikai ar drakonsiki zemiem limitiem uz "all_else".

Ā, un kāda stunda vai divas pagāja kamēr sapratu, kāpēc man tikai dažas paketes no connectioniem marķējās - bija jāizslēdz defaultais fasttrack rule no /ip firewall filter ?

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
Pirms 45 minūtēm , dansemacabre teica:

Kad vakarā uz visiem kādi 3-4M tikai ir pieejami

Tad beigās ar visu kruto lmt huawei vakaros ir tikai 3-4mbit?Es teiktu naf tad to lmt, testē ar stx biti un tele2, iespējams to lmt vispār nevajadzēs. 

Link to comment
Share on other sites

Stasss

Tieši tā! Vai tad nav skaidrs, ka LMT 4G vismaz šobrīd sūkā ledu salīdzinoši pret pārējiem?

Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 12 minūtēm , Stasss teica:

Vai tad nav skaidrs, ka LMT 4G vismaz šobrīd sūkā ledu salīdzinoši pret pārējiem?

kā mums patīk vispārināt..

man pašam ir gan LMT, gan Tele2, abi vienā mastā, abi SXT. šajā laikā iet plus mīnus abi vienādi. kamēr vēl nebija ārkārtas situācija, Tele2 gāja labāk. tā kā viss tikai un vienīgo no kopējās noslodzes atkarīgs.

 

1 stundu atpakaļ, dansemacabre teica:

Kad vakarā uz visiem kādi 3-4M tikai ir pieejami tad nekas sakarīgs man nesanāca

protams, ka šis ir par zemu, lai kaut ko vispār tur slēgātu. reti noslogota vieta gadījusies, ka tik knapi iet. kā jau te ieteica, mēģini citus operātorus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 7 minūtēm , uldise teica:

kā mums patīk vispārināt..

Nu patīk. Bet kaut kā visi vienmēr gaužas tik par LMT, tāpēc arī tāda reakcija.

Link to comment
Share on other sites

Chocoton
2019.09.29. , 13:29, Rems Grinšteins teica:

Un otrs, tik pat dīvains jautājums: 

Varbūt vēl labāks rezultāts būtu ņemt vienu LMT un vienu piemērām TELE2?

 

Es jau tā daru LMT palika gaļimijs...Atbloķēju kaimiņa izpirkto LMT rooteri un tur iepirdīju visparastāko ZZ un nu paralēli maucu Tele2!

Link to comment
Share on other sites

dansemacabre
1 hour ago, uldise said:

man pašam ir gan LMT, gan Tele2, abi vienā mastā, abi SXT.

Tad varbūt es lieki tagad grasos montēt otru mastu kādus pāris m nostāk? Tad kad viens ir noslogots uz otra to vispār nejūt?

1 hour ago, uldise said:

protams, ka šis ir par zemu, lai kaut ko vispār tur slēgātu. reti noslogota vieta gadījusies, ka tik knapi iet. kā jau te ieteica, mēģini citus operātorus.

Mārupe/Bieriņi. Cik saprotu te visi operatori vakaros ir noslogoti/pārslogoti, bet varot paveikties ar Biti. Pamēģināšu gan Biti, gan Tele2.

 

Vēl uzzināju, ka mums vispār ir arī pievilkts DSL, kurš tagad stāv Tet galā nekur nepieslēgts, neesot papīri līdz galam tā arī sataisīti(4G ieviesās tieši). Esot nesen bijis zvanīts par VDSL biznesam un tur bija atbilde, ka mēs neesot pieslēgti pie centrāles/neesot brīvas vietas, bet ar tāmi kaut ko var izdarīt. Ir kādam bijusi darīšana - tā tāme būs simtos vai tūkstošos?

Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 10 minūtēm , dansemacabre teica:

Tad kad viens ir noslogots uz otra to vispār nejūt?

man viņi ir apmēram metru viens no otra, neko sliktu nemanu, katrs tak iet savā frekvencē, jo operātors tak atšķiras.

Pirms 11 minūtēm , dansemacabre teica:

Vēl uzzināju, ka mums vispār ir arī pievilkts DSL, kurš tagad stāv Tet galā nekur nepieslēgts, neesot papīri līdz galam tā arī sataisīti(4G ieviesās tieši)

ieteiktu tam pašam TET pajautāt vai nav plāni optiku vilkt. nesen radiem arī Mārupē, bet otrā galā pašā malā, privātmājai pievilka.. arī VSDL vaŗētu būt labāks par 4G, ja ir iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Chocoton
(labots)
1 stundu atpakaļ, dansemacabre teica:

Vēl uzzināju, ka mums vispār ir arī pievilkts DSL, kurš tagad stāv Tet galā nekur nepieslēgts, neesot papīri līdz galam tā arī sataisīti(4G ieviesās tieši). Esot nesen bijis zvanīts par VDSL biznesam un tur bija atbilde, ka mēs neesot pieslēgti pie centrāles/neesot brīvas vietas, bet ar tāmi kaut ko var izdarīt. Ir kādam bijusi darīšana - tā tāme būs simtos vai tūkstošos?

Mums pat ir optiskais līdz centram,bet nevienā dzīvokli tā nav!Kad humonoīdi intresējas -atbilde bija vienkarša ,mēs vienkārši izmantojām eiropas naudu!Kabeļi savilkti ir ,bet interneta nav!

Labots - Chocoton
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Chocoton
(labots)
1 stundu atpakaļ, uldise teica:

man viņi ir apmēram metru viens no otra, neko sliktu nemanu, katrs tak iet savā frekvencē, jo operātors tak atšķiras.

Tai mastā takš viņiem esi atsledzis WIFI ,vai 5G vismaz esi atstājis!?Man līdzīgi,nav masta ,bet iekombinēts pie sat.sķīvja  galviņas vietā...No LAN pa kabeli nāk iekštelpās  un tur ir cits rooteris .... Tele 2 šāds"tele2 rooteris vienkārši istabā uz skapja" https://lmt.speedtestcustom.com/result/4e019300-8d44-11ea-bd88-d5b995c269db

LMT šāds  https://lmt.speedtestcustom.com/result/947b1bd0-8d44-11ea-ad77-efca12a9d8ad  ,bet nesen bija knapi 8Mbp/s.

Labots - Chocoton
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 10 minūtēm , Chocoton teica:

Tai mastā takš viņiem esi atsledzis WIFI ,vai 5G vismaz esi atstājis!?

jau rakstiju, ka man tur divi SXT LTE, tiem nav nekāds wifi. pēc tam no masta pa kabeli nāk uz māju, kur tālāk ir rūteris.

Link to comment
Share on other sites

Chocoton
(labots)
Pirms 4 minūtēm , uldise teica:

SXT LTE,

A tie  sūdeļi.....kas uztver...Es to LMT rūteri esmu piemontējis pie 90cm sat  šķivja-lai nesalītu  virsu uzmaucu 5L. kaniņu! :D

 

Labots - Chocoton
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
dansemacabre

Beidzot sagaidīju 20m kabeli no proline, saliku visu kopā. Paņēmu gan Tele2, gan Biti, abiem vislabākais signāls uz torņiem pie Turības.

Pašlaik Bite vakaros izskatās labāk, pamainīšu/paskatīšos kādu nedēļu:

image.png.622fe38e5e65d21bf8f316447b716ad2.png

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...