Jump to content

7/12V tranzistors


Guest Rush
 Share

Recommended Posts

Varonis

es vakardien uztaisīju to pašu efektu ko gribi dabūt -ti propelleriem apgrieziensu noņemt - ar skaļuma regulēšanas pogu no vecām prastām ķīniešu austiņām. - strādā labi, var nogriezt līdz brīdim ka vispār tas vairs nedarbojas:) - un tas štruntiņš - potenciometrs pat nesilst, kā sākumā varēj domāt. tākā viss štokos. ja neties uz speciālu elektro bodi vaj latgalīti pēc piemērota potencioemtra, tad izravē no veca rādžiņa skaļumpogu:) - vajarī nopērc tuvākajā bodē ķīniešu austiņas par 1,5Ls:))

Link to comment
Share on other sites

Guest gatiss

amm no kiiniesu austinam ilgi nedziivosi:) labak panem no krievu plasu atskanotaja skaluma reg. pogu un izmanto to.vina tada izturiiga liekas

Link to comment
Share on other sites

Varonis
kaa mani fascinee kad lames saak runaat par elektroniku :-)

 

kas tad ir?! - jareiz esi znatoks tad dod jēdzīgu padomu, vaj pabrīdini par iespējamajām baisajām sekām, ja redzi mūsu kļūdas. jo tā - nafik vienkārši naježģaķ?

 

tam potencimetram no austiņām vienīgā problēma būtu tā, ja viņš siltu, jo tad ar laiku varētu nosvilt. bet ja nesilst, tad kapēc lai viņš vienā mierā nedarbotos visus atlikušos gadus?

Link to comment
Share on other sites

nee mani uzjautrinaja shitais text >> amm no kiiniesu austinam ilgi nedziivosi:) labak panem no krievu plasu atskanotaja skaluma reg. pogu un izmanto to.vina tada izturiiga liekas

Link to comment
Share on other sites

bet ja nopietni pamekee tepat forumaa atbildes

 

Līdzstrāvai attiecības izsaka Oma likums V=IR, kur V ir spriegums (volti), I ir strādas stiprums (ampēri), R ir pretestība (omi)

Link to comment
Share on other sites

Zachary

Paskatās šeit un šeit. Parādīti risinājumi gan ar potenciometriem, gan ar integrālajiem sprieguma stabilizatoriem.

Link to comment
Share on other sites

Guest arno

Vai ar saadu rezistoru buutu iepeejams reguleet voltaazju ventilatoram?

Neesmu fizikis' date=' un vidusskolaa stundas ar bastoju. Tapeec jautaaju...[/quote']

 

1-kārt - tas nav rezistors, bet integrētais sprieguma regulātors.

2-kārt - pēc klāt pieliktās shēmas tas darbojas kā strāvas regulators, kā redzams - akumulatoru lādēšanai.

3-kārt - ar šito regulatoru pilnīgi noteikti var uztaisīt verķi ventilatora apgriezienu regulēšanai

4-kārt - tā kā vidusskolā fizikas stundas bastoji - varbūt izdosies uztaisīt, varbūt arī nē. Nu vispār - ir tāda laba grāmatiņa H.Stanke, J.Strauts - "Tehniskā elektronika" - palasies, pameklē bibliotēkā - sapratīsi - kā tas viss strādā.

Link to comment
Share on other sites

Varonis

nu labi jau labi:) - esjau neko:)

 

vēl ir variants - pretestībai izmantot nihroma stiepli:) - atkarībā no tās garuma mainās pretestība. vienīgi stieple tad radīs siltumu. jāizprovē, tad manīs, kā, ja šī nekarst pārāk daudz, tad varētu tādu likt...

 

interesanti tie paraksti zem nika salikti - spīdolas, troļļi un lietuvēni:) - baigi latviski... nez ko man varētu piešķirt, ja es šitādā garā turpinu:))...

Link to comment
Share on other sites

nu ar nihroma stiepli gan bus grutaak, kur tadu dabuut? :)

Par potenciometriem... nekad muzhaa nav gadiijies ka potenciometrs saaktu silt :) Laba lieta ir arii veci teljuki.. tur jabuut pa pilnam pochu. :)

Pasham ir problema atrast 4x100 kohm pochus... ja kads zin padod zinju :)) - iznjemot tevalo, lukares :)

Ideaala variantaa buut ja pateiktu, kur taadi tieshi ir iebuveeti.. kados aparatos un pie kuraam vietam.. taa kaa 4.7kohm pie audio biezhi ir.. ta kur biehzi izmanto 100kohm?

Link to comment
Share on other sites

nee mani uzjautrinaja shitais text >> amm no kiiniesu austinam ilgi nedziivosi:) labak panem no krievu plasu atskanotaja skaluma reg. pogu un izmanto to.vina tada izturiiga liekas

Man ir taadas dazjas pogas a.k.a mainjrezistori

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

oj, man arii tie elektronikji patiik......

straavas regulators cooleram sanaak no :

1 rezistors~ 2,7 k

1 potenciometrs ~ 10 k

1 videejas jaudas npn tranzistors

un viss.....

Link to comment
Share on other sites

Varonis

2 delnet - latgalē pārdodas tās nihr stieples, metros:)

 

a grūtāk nevajadzētu būt, intresanti, drīzumā izmēģināšu:)

Link to comment
Share on other sites

2 delnet - latgalē pārdodas tās nihr stieples' date=' metros:)

 

a grūtāk nevajadzētu būt, intresanti, drīzumā izmēģināšu:)[/quote']

 

 

ou tad jau jasarunaa lai kaads kas brauc uz riigu atved! :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...