Jump to content

Interneta vietnes izstrāde


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

Sveiki, meklēju kantori, cilvēku, kas varētu izveidot weblapu no a-z, realizēt manu ideju. Interesē zināmi varianti, kas nepiesavināsies ideju sev. Atsauksmes? No kuriem labāk izvairīties?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mangarsocepumi

SEM.lv, manuprāt, šī brīža labākais kantoris tieši web lapu izstrādē, bet nu attiecīgi arī samaksa, bet nu tu vismaz ej uz to ko tu zini.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pirms 10 minūtēm , Aleksejs teica:

Apskatieties šito..

Firma, kas izstrādā mājaslapas, uztaisa savu mājaslapu kā izcilu paraugu bezgaumīgai mājaslapai. 

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Iespējams. Neesmu gaumes un stila eksperts. Zinu tikai to, ka viņi ir gan labas, gan kreisas lapas taisījuši.
Zinu arī to, ka ja pašam nav skaidrs, ko gribi, tad sanāks, tas, kas ienāks tajā brīdī prātā dizainerim/programmētājam/projvadam/konsultantam. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Aleksejs teica:

Neesmu gaumes un stila eksperts

Es arī neesmu eksperts, BET ja paskatoties mājaslapu 10 sekundes, sāk gļukot acis, tas, manuprāt, liecina par kaut ko. :)

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Ir sapratne, ka ir nepieciešama lapa ar kategorijām, subkategorijām utt., kā internetveikalos. Sapratu, ka iesākumā derēs lapas, kurās var pats izveidot savu dizainu, izkārtojumu, arī cenas ir labas, piemēram, wix un create. Varbūt kāds zin, kur iespēja izveidot ar vertikālo izvēlni kā 1a.lv? Vienā sānā ir kategorijas un izbīdās apakškategorijas, kad uzvelk kursoru virsū?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , mastersblasters teica:

Varbūt kāds zin, kur iespēja izveidot ar vertikālo izvēlni kā 1a.lv?

Tajā pašā wordpresā ar attiecīgu ādiņu bez problēmām.

 

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)

Wordpress sarežģīti iebraukt? Esmu minimāli apskatijis. Kad izvēlas lapas veidu - blogs, veikals, pro, kas jāizvēlas? Vai arī tas neiespaido "'ādiņu" izvēli?

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja tu sāc plānot savu lapu sākot ar ādiņām un kas un kur izbīdīsies uzvelkot kursosru, tad skaidrs, ka nekas tur nesanāks un būs viena liela izgāšanās.

Ja tā tiešām nav vienkārša vizītkartes tipa lapa, tad sāc ar to ka nodefinē kādus datus vajadzēs, kāda ir to struktūra un kā viņi ir saistīti. Kad ir jau datu struktūras, tad nāk procesi un datu apstrāde.

Kad tas viss darbojas, tad tam pa virsu uzlikt "ādiņas" ir tīri mehānisks process.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Nu kā izgāšanās? Man tak vajag tādu sadaļu ar vertikālu izvēlni, kā gan vel savādāk sākt?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Un ko kurienes tev uzradīsies tas kas iet tanī izvēlnē? Acīmredzot būs kautkādas kategorijas vai kautkādi procesi.

Loģiski būtu sākt ar to ka nodefinē kas ir kategorija un kādu informāciju tā kategorija satur. Savādāk uztaisīsi smuku izvēlni un izrādās ka tev tas viss neatbilst datiem, kuri tev ir vai datos kautkas mainas kad sāc veidot procesus. Ja izvēlne jau uztaisīta, tad nākas atkal visu pārtaisīt.

Protams var darīt kā grib un sākt plānot/būvēt maju izvēloties kādā krāsā būs tapetes.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)

Bet es zinu kādas kategorijas man vajag un kas būs zem katras kategorijas :)

Kā tad tur tā var veidot, neizvēloties "ādiņu", sarakstot kaut kur, nesaprotamās vietās savas kategorijas un tad piesaistīt dizainu? Es pētiju un tas tā nestrādā.

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Taisi kā tev labāk patīk, tik man izklausās ka neko jēgpilnu tu tikuntā tur neuztaisīsi. Labāk sāc ar to ko jau jautāji pirmajā postā, ka mēklē kantori, kas uztaisīs no a-z un aizmirsti par kautkādiem Wordpresiem un ādiņām.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Nu tā arī kantori normāli neatradu. Par nelieliem darbiem prasa no 1k eur. Kādreiz labi pārzināju html, css, iesāku php un tagad brīnos kā par neko prasa tādas summas.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu bet ko tad tu gribi, pat ja tu noalgo "viss vienā" cilvēku, kas tev uztaisīs, gan servera pusi, gan lapu, tad pa 1k Eur tas nosegs labi ja 2 nedēļas darba. Tiešām domā ka kāds tev pa 2 nedēļām uztaisīs kauko vairāk par "pielabot ādiņu" uz Wordpress? Vai arī tu cerēji ka kāds strādās par vēdera tiesu.

Ja tu izvēlies kantori, tad tev nākies vēl piemaksāt projektu vadītājam, dizainerim, programmētājam, ieskaitīt citus izdevumus un peļļņu.

Manliekas ka pat LV neviens kantoris neuzņemsies darbu par mazāk kā 500 Eur dienā. Tāka labākais ko varēsi par to dabūt ir 2 dienu darbs. Ko var izdarīt divās dienās? Kautko pielabot varbūt.   

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Par wordpress izveidošanu prasa 500 eur, smieklīgi. Tie kantori, kas prasa tāda naudas, lai arī tēme uz lieliem uzņēmumiem. 

Link to comment
Share on other sites

Jebkuram jaunulim ar vēlmi internetā tirgoties no sākuma vajadzētu atdauzīt olas - ja vēl pietiek spēka, un joprojām ticības, ka nauda no gaisa krīt, tad uz priekšu, banāns rokā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Vai tad aizvaino? Šis ir vienīgais forums, kas ar savām negācijām spēj tik spēcīgi uzlādēt un stimulēt rīkoties :)

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
Just now, snukurins teica:

Neredzu nekā smieklīga,ja nu vienīgi 500Eur ir smieklīgi maz.

Interresanti zināt kā Tu iedomājies,kā normāla,ar attiecīgajām zināšanām komanda var pelnīt?

 

Es zinu gadījumus, kad cilvēks to ir izdarijis savām vajadzībām nedēļas laikā, viens cilvēks. Pieņemsim, ja to dara viens cilvēks, kas to māk darīt, tas viņam prasīs 1-2 pilnas darba dienas, tas ir 500 - 250 eur par dienas darbu, tas taka normāli? Diez ko ir komandai tur darīt? Es nerunāju par dizainu, bildēm, logo, grafiskiem elementiem.


Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

malacis, ka neklausies

kad sāksi ko darīt, turpini te jautāt

pēc nedēļas tad gaidām rezultātu

 

Tapēc ar jautāju. Kam tad šis forums domāts? :)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 32 minūtēm , mastersblasters teica:

Pieņemsim, ja to dara viens cilvēks, kas to māk darīt, tas viņam prasīs 1-2 pilnas darba dienas, tas ir 500 - 250 eur par dienas darbu, tas taka normāli?

Nu ja jau būtu tik izdevīgi darīt tādus mikro darbus par mazāku samaksu, tad jau darītdgribētāji rindā stāvētu, bet kautkā neizskatās ka kāds pieteiktos. Cik tad tādus darbus tad mēnesī vajag, lai kautko nopelnītu.

Kā hobiju vai šad tad tīri izklaides pēc jau var uzņemties arī par mazāku summu, bet kā pamatdarbu neizklausās diezko nopietni.

Taisi pats vai meklē kādu kam nav ko darīt, tad arī varbūt tiksi pie savas lapas.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu viss jau te izklausās pārāk filozofisks no tēmas "man vajag lapu un neviens viņu neuzņemas taisīt par 500 eur, tapēc esu apvainojies".

Kāda ir tā lapa kas to lai zin, varbūt pat tie iepriekš piesauktie 2k gandrīz par velti, varbūt tur tiešām jāuzinstalē tik Wordpress un ādiņa, bez nekādas kodēšanas utt. Tad arī par 2 dienu darbu 500 ir adekvāts cipars.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)

Par divām dienām 500 eur neliekas adekvāts cipars par ņemšanos ar wordpress ādiņām, grozi kā gribi. Neviens nav apvainojies un neviens arī nav piedāvājis kosmiskus darbus par lētām naudām kādām uzņemties. Ja nemāk bez apvainojumiem, tad nevajag nemaz iesaistīties sarunās.

Paliksim pie tā, ka man vajag vienkāršu lapu, ar nelielu vertikālu sānu izvēlni lapas kreisajā malā, kontaktu un noteikumu lapu. Turpmākos jautājumus uzdošu saistībā ar tehnisko pusi. Paldies

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

tu gribi, lai tev uztaisa normālu/labu mājaslapu par kapeikām? tagad iedomājies, ka cilvēks kurš spēj to paveikt 1-2 nedēļu laikā, cik daudz laika viņš ir pirms tav veltījīs lai to visu iemācīties? viņš var prasīt cik grib, jo viņš zin, kas un kāpēc, tieši tāpat kā aiznesīsi kādu lietu meistaram, vai tas būtu dators, vai pulkstenis, kuru tev salabo, teiksim, 15 minūšu laikā, un par to paņems 50+euro - tu noteikti žēlosies, ka tas nelietis par 15 minūšu darbu paņēma tik daudz, bet tu jau neiedomājies, cik laika un resursu viņš ir ieguldījis, lai to varētu izdarīt tik ātri un zināt kas ir jādara, nevis 3 diennaktis gūglēt kas jādara.

Ja uzskati, ka tādas cenas par mājaslapām ir kosmoss, tad taisi vien pats - kad mēnesi būsi nojājies, un rezultāts nebūs tāds kā vēlējies, varbūt sapratīsi, kāpēc kvalitatīvām darbam/lietām ir attiecīgs cipars.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)

Nē, es nežēlojos par to, ka cilvēks ir gadiem studējis un praktizējies savā sfērā un tad neilgā laikā spēj atrisināt problēmu. Es saku, ka par wordpress uzstādīšanu nevar prasīt 500 eur, ar vienu izvēlni un divām lapelēm, tiešām tik sarežģīti saprast? Tu vispār lasi, kas ir prasīts? Kā tu vari kaut ko diskutēt, ka pat nezini par ko ir saruna?

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

Tak wordpress uzstādīt ir dažu minūšu darbs, bet, cik saprotu, gribi ar advancētām fīčām, ko pats nejēdz, tad arī maksā tiem, kas prot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , mastersblasters teica:

Es saku, ka par wordpress uzstādīšanu nevar prasīt 500 eur, ar vienu izvēlni un divām lapelēm, tiešām tik sarežģīti saprast?

savukārt es gribētu saprast - cik VAR prasīt? cēneri? divus? (interesanti kāpēc par tādu cenu savus pakalpojumus nepiedāvā?)

 

a no konstruktīvā - pārdomas, tev pašam, priekš sevis:

kur tavā pasākumā ir nauda? (cik plāno ieņemt, mēnesī? cik priekš tā tev klientu būtu vajadzīgs? kur tu tos klientus plāno meklēt? kāpēc domā ka tava "ideja" vispār ir kādam vajadzīga? utt)

kur tu to taisies hostēt? cik saprotu, hosteri parasti kaut kādus pamatpakalpojumus arī piedāvā, varbūt ar tev sākumā pietiek - pie viņu standarta wordpres varianta kaut ko piekruķīt?

pēdējā laikā esmu redzējis ļoti daudzi kruķījās vienkārši feisī sludinājumus liek un viņiem pietiek.

 

Link to comment
Share on other sites

classic client :D viss ir dārgi (tm) un gribu pa lēto

500eur varu laravelā projektu uztaisīt

Link to comment
Share on other sites

Es esmu wordpresa saites ar standarta pluginiem un tēmām pa ~100Eur taisījis. 

 

Bet bez informācijas ievades! To dara pats klients. Arī wordpress tēmu pats klients meklē. Es uz hostinga uzlieku.

 

Bet nu neesmu web develepors un manas iespējas ir ierobežotas. Ja piemēram kaut kas tēmā būs jāmaina es nevarēšu. Bet savādāk pasēžu pāris vakarus, un alu dzerot 100 eur kabatā. Man pietiek. ;) Un klientam pa lēto normāla vizītkartes tipa mājas lapa. 

 

@mastersblasters - ja tas der - raksti PM - moš ko varam sarunāt. 

 

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2019.06.16. , 12:35, mastersblasters teica:

kas varētu izveidot weblapu no a-z

Bet nu ja pats nemaz negribi piedalīties, saņemt gatavu lapu, tad vismaz uz 1000 EUR jārēķinās... Informācijas sagatavošana un ievade ja kas, prasa ļoti daudz laika! 

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)

Lapu no 0 tēma aizpeldēja līdz wordpress. Bet nu, redz, te ir piemērs, cilvēks par 100 eur to izdara. Sākumā biju domājis, ka vajag jaunu lapu, par wordpress nebiju dzirdējis, saprotu tagad, ka tas ir risinājums. 

Pirms 21 minūtēm , darknmy teica:

classic client :D viss ir dārgi (tm) un gribu pa lēto

500eur varu laravelā projektu uztaisīt

Ja pērc pienu, varu tev par 10 eur/L tirgot. Velreiz - 500 eur par wordpress darbu nav adekvāti. (vismaz tādā līmenī kā to es prasu)

 

Pirms 25 minūtēm , ervie teica:

savukārt es gribētu saprast - cik VAR prasīt? cēneri? divus? (interesanti kāpēc par tādu cenu savus pakalpojumus nepiedāvā?)

 

a no konstruktīvā - pārdomas, tev pašam, priekš sevis:

kur tavā pasākumā ir nauda? (cik plāno ieņemt, mēnesī? cik priekš tā tev klientu būtu vajadzīgs? kur tu tos klientus plāno meklēt? kāpēc domā ka tava "ideja" vispār ir kādam vajadzīga? utt)

kur tu to taisies hostēt? cik saprotu, hosteri parasti kaut kādus pamatpakalpojumus arī piedāvā, varbūt ar tev sākumā pietiek - pie viņu standarta wordpres varianta kaut ko piekruķīt?

pēdējā laikā esmu redzējis ļoti daudzi kruķījās vienkārši feisī sludinājumus liek un viņiem pietiek.

 

Paldies, facebook itkā laba platforma, bet nedaudz ierobežo, nevar izveidot kategorijas ar subkategorijām, kā arī meklētājs švaks.

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Kur tu ne no kā sacep kaut ko? Autors zin, ko vēlas. Kā jau teicu, turpināšu šo tēmu ar tehniskiem jautājumiem, ja būs nepieciešami, paldies par atbalstu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lai netaisītu jaunu tēmu, varbūt kāds var ieteikt kur palasīties, vēlams lv/ru valodā par html + css pašiem pamatiem, kaut kur esmu nomaldījies 3 priedēs, vajag saprast kā vienkāršs slash pievienots/noņemts pirms mana koda ļauj/neļauj mainīt šriftu, stilu, izkārtojumu lapā un attiecīgi kā, ja to maz var, atrast uz kādiem tad parametriem tas tiek mainīts. Sorry, sapratu ka tur cits fokuss/iemesls bija. Lai nu kā, palasīties vienalga nenāks par ļaunu.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...