Jump to content

Kādā valodā rakstāt mainīgo un metožu nosaukumus?


0418
 Share

Recommended Posts

Līdz šim es visu rakstīju angliski, jo programmēšanas kursus/tutoriāļus skatos angliski, grāmatas lasu angliski, plus angliski nav problēmas ar lasāmību bez garum/mīkstinājuma zīmēm. Bet pieņemu, ka būtu jāraksta latviski? Un visi termini, piemēram, path, thumbnail, source, arī jātulko latviski? Vai arī ir pieļaujams kaut ko atstāt angliski? Pardon par varbūt muļķīgu jautājumu, bet man kā pašmācībniekam par daudz ko elementāru nav skaidrības.

Link to comment
Share on other sites

1.) Ja tas ir tavs privāts projekts - raksti kā vēlies.

2.) Ja tas ir kopējs projekts, tad par šīm lietām vienojas projekta sākumā.

3.) Ja nav aprunāts īpaši, es pieturētos pie angļu valodas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pagaidām vienīgie projekti, ko taisu, ir projekti, ko likt portfolio un medīt pirmo darbu.

 

1 minute ago, MIGs said:

3.) Ja nav aprunāts īpaši, es pieturētos pie angļu valodas.

 

Ok, tad pieņemu, ka varu visu atstāt angliski un nebūs problēma? Negribas lai izskatās, ka es to kodu vienkārši kaut kur internetā novilku.

Labots - 0418
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa lielam jau Lingua Franca ir anglju. Divaini kods izskatas, kur kautkada viena dalja ir viena valoda, nativaas funkcijas un visada bibliotekas cita valoda. Izskaidrot lietas ari grutak, jo visulaiku jadoma termini.

Stradaju franchu kompanija un ir cilveki kas biezhi raksta komentarus vai kodu franciski, neko saprast nevar. Parasti agri vai velu tas kods tiek izbrakjets un tikunta nakas parrakstit angliski.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nesen nācās pieķerties palielam projektam, kuru iesācis bija kāds ortodoksālais latvietis - varat novērtēt kā izskatās un kā ar tādu strādāt

 

public class OrganizacijasController : CrudFilteredController<Organizācija, OrganizācijaModel, OrganizācijuSarakstaRindaModel, OrganizācijuSarakstsModel, OrganizācijuSarakstsFilterModel>
    {
        public ActionResult Open(Guid id)
        {
            using (var scope = CreateTransactionScope(null))
            {
                var pakalpojumuSniedzējs = scope.Session.Query<PakalpojumuSniedzējs>().FirstOrDefault(x => x.PakalpojumaPārbaude.Id == id);
                return pakalpojumuSniedzējs != null ? RedirectToAction("Edit", new RouteValueDictionary { { "id", pakalpojumuSniedzējs.Id }, { "parbaudeId", id } })
                    : RedirectToAction("Create", new RouteValueDictionary { { "parbaudeId", id } });
            }
        }

        protected override IQueryable<Organizācija> ApplyFilter(IQueryable<Organizācija> query, OrganizācijuSarakstsFilterModel filter, ISession sesija)
        {
            if (!string.IsNullOrEmpty(filter.ReģistrācijasNumurs))
            {
                query = query.Where(x => x.ReģistrācijasNumurs==filter.ReģistrācijasNumurs);
            }

            if (!string.IsNullOrEmpty(filter.Nosaukums))
            {
                query = query.Where(x => x.Nosaukums.Contains(filter.Nosaukums));
            }

            if (!string.IsNullOrEmpty(filter.NosaukumsSaīsinātais))
            {
                query = query.Where(x => x.NosaukumsSaīsinātais.Contains(filter.NosaukumsSaīsinātais));
            }

            return base.ApplyFilter(query, filter, sesija);
        }

        protected override Func<IQueryable<Organizācija>, IQueryable<Organizācija>> Sakārtot
        {
            get { return query => query.OrderBy(x => x.Nosaukums); }
        }
...

 

  • Atbalstu 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

latviešu valoda pa lielam ir nederīga tehniskiem nolūkiem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Citēt

Tulkojot Ruby nosaukumu uz latviešu valodu sanāca Dzintars.

 

Kādā ellē pakaļā Ruby tulkojas kā Dzintars ? Labi, ka ne Mārtiņš vai Reinis. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mateushs
On 6/7/2019 at 11:03 AM, 0418 said:

Līdz šim es visu rakstīju angliski, jo programmēšanas kursus/tutoriāļus skatos angliski, grāmatas lasu angliski, plus angliski nav problēmas ar lasāmību bez garum/mīkstinājuma zīmēm. Bet pieņemu, ka būtu jāraksta latviski? Un visi termini, piemēram, path, thumbnail, source, arī jātulko latviski? Vai arī ir pieļaujams kaut ko atstāt angliski? Pardon par varbūt muļķīgu jautājumu, bet man kā pašmācībniekam par daudz ko elementāru nav skaidrības.

Kā saka viens labs programmēšanas pasniedzējs, tad programma pirmām kārtām ir paredzēta tam, lai to lasītu cilvēks. Kompilatoram ir vienalga, kādā valodā Tu sauc mainīgos, bet ja kāds cits lasīs kodu, tad iespējams tam var rasties grūtības ar saprašanu. Tāpēc visur jālieto angļu valoda

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 5 stundām , Mateushs teica:

Kā saka viens labs programmēšanas pasniedzējs

Tieši programēšanas pasniedzēji visbiežāk dzīvo kautkādos savos mākoņos un bieži  industrijā pieredze ir līdzvērtīga nullei, tapēc ko saka pasniedzēji diezko par pilnu rubli neņemtu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 8/5/2019 at 10:00 PM, AndrisBB said:

Tieši programēšanas pasniedzēji visbiežāk dzīvo kautkādos savos mākoņos un bieži  industrijā pieredze ir līdzvērtīga nullei, tapēc ko saka pasniedzēji diezko par pilnu rubli neņemtu.

Jā, bieži pasniedzējiem ar reālo pieredzi programmēšanā ir tā kā ir, taču konkrētais pasniedzējs ir labs tieši ar to, ka ir reāls programmētājs. Tāpēc konkrēti viņa viedoklim ir kvalitātes zīmogs

Link to comment
Share on other sites

Es rakstu angliski, jo citādi to neviens šeit nesaprastu.   

 

Latvijā arī ir daudz cilvēku, kas latviski nesaprot neviena vārda. Tāpēc parasti tur strādniekiem liek sarunāties krievu valodā. 

 

Varbūt tagad arī kodu liek rakstīt kirilicā   LOL.

Labots - MarisO
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...