Jump to content

Vienfāzes metināšanas invertors


Zoom
 Share

Recommended Posts

Čau. Izdomāju atjaunot (hobija, brīvajā laika) savas metināšanas prasmes (kļuvu par sertificētu metinātāju, bet pajuka nākotnes plāni). Neesmu metinājis jau 5 gadus. Radās doma nopirkt kādu iesācēju vienfāzes invertoru. Domāju, ka metināšu (tikai) neleģētu tēraudu un arī neko biezu. Visticamāk kādus rāmjus no kvadrātcaurulēm. Problēma tāda, ka ir 16A automāts. Prasīju vienam bodniekam un šis teica, ka nepieciešams 25A pie maksimālajiem A. Ņemot vērā to, ka 200A tāpat būs par daudz vairāk jau uz ~80A metinātu. Radās jautājums vai obligāti tos 25A vajag vai arī var iztikt ar 16? Man pat nav vajadzība max 200A, pietiktu ar max 160A aparātu un tāpat izmantotu 3/4.

Link to comment
Share on other sites

Man kad vajadzēja vārtus metināt, ņēmu mazo Fronius Traanspocket un baroju no parastās garāžas rozetes, man tur visur 16A automāti. Vienīgais es metināju ar 3mm elektrodiem, tās trāva nebija diezko liela. 

Link to comment
Share on other sites

Ja B16 , tad bez variantiem...

C16 tad atkarībā no režīma, var ar sanākt...

Vairākiem draugiem, kuriem bija problēmas ar metināmajiem, nomainīju uz D burtu(pabrīdinot savu čomu Sadales Tīklos), bet tur jau bija 25A...

Vispār jau, mūsdienās MMA metināšana, vairāk tāda ''palīgmetināšana'' vien ir... un kur nu vēl

Pirms 28 minūtēm , Zoom teica:

neko biezu

Lai, nu, katrs labāk zin, ko viņam vajag...

Link to comment
Share on other sites

Nu ir C16. Pie 3 fāzēm arī varu tikt, bet 3fāznieki ir dārgi.

Link to comment
Share on other sites

Ja aparāts ar PFC, tad var maukt arī 160A ar tīkla 16a. Nu tas burtiski paņem visu no tīklā, nevis kā bez PFC kad tik no sinosīdas tik aukšu, tāpēc vajag ''resnākus ''korķus. Reku viena apraksts http://www.gys.fr/pdf/datasheet/uk/031432.pdf

Vienīgi- krietni dārgāki kā parastie. Bet tur kur visādi sprieguma kritumi vai kas līdzīgs ir to vērti.

Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu metinājis ar bez gāzes pusautomātu. Ar to var kaut ko sametināt?

Link to comment
Share on other sites

Tu domā ar pulverdrāti ...?

Nav bijušas tādas situācijas...Tas jau tikai tāds rezerves variants

Pat jahtu  piestātnē, kur vējš riktīgi pūš, ner.t. margas ar TIG metinājām, plēvēs tīstoties...

 

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
1 stundu atpakaļ, Zoom teica:

 iztikt ar 16

vari ja metini līdz 3 mm biezus metālus, ar attiecīgu elektrodu.

Link to comment
Share on other sites

Savulaik servisējot dažādus ražošanas uzņēmumus, pabieži;

Tu ieej svešā vietā,

Ieraugi nopietnu rozeti,

pieslēdz, piemēram 230mm fleksi un tūlīt saproti, ka atkal kāds piders aizsargājis to rozeti ar B16 automātu...

Tad nu meklē, kurā vietā tas automāts, ja tas vēl vakars, nakts un visi aborigeni jau mājās, un tu netiec visur nemaz iekšā...

Tāpēc vienmēr līdzi bija adapters uz trīs fāzu rozeti, kur jau retāk tāds ''umņiks'' gadījās...

Labi, ka es ar elektrību uz tu...

Taču meistariem, kuri tikai koka vadus pazīst, vispār ''žopa'' svešā vietā...

Link to comment
Share on other sites

Cik ir strādāts ar inventoriem tad mazajiem amatieru ar b16 drošinātāju pietiek ar atliektiem galiem. Nekad nav sists ārā. 

Vecā tipa ar trafu - tur gan cits stāsts. Bet vai tad kāds tādu mūsdienās lieto? 

Un nikns fleksis, jeb elektromotors ar lielu starta strāvu - tas pavisam cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Piemēram, dārgā gala Kempi 160DC TIG jau ieslēdzot vien pašu aparātu lielākoties izsita B16...

Un kā dažādu firmu ''biznesmeņi'' komplektēja savu padoto instrumentu klāstu objektos utml. tas jau ir vesels stāsts...?

Amatiera pieredze, tās jebkurā jomā ir tikai drumstalas no reālā paskata ražošanā utml dzīvē....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , jacobs teica:

Kempi 160DC TIG jau ieslēdzot vien pašu aparātu lielākoties izsita B16

Bieži dārgs ir tik firmas vārda dēļ... Ja ražotājs uztaisa ka nav ''soft start'', tad ... kad pēc taisngrieža tīkla galā kondensatorus pa taisno, tad izbliezīs B grupas drošinātāju. Manam pirmajam invertora metināmajam , kurš maksāja 100LS  bija vienkārša shēma ar termistoru.Nekas gudrs, tipa kamēr auksts, pretestība liela. Sāk plūst strāva, sasilst, pretestība strauji krīt . Nu tupa bet strādā.  Domāju ka dargajam jau var uztaisīt ko gudrāku.  Dargajiem, kam PFC, vispār nevajadzētu būt problēmām.  Tas  FPC ir vienkāršā valodā , divi pārveidotāji. Pirmais kas paaugstina spriegumu, kas nodrošina ka no tīkla sinosīdas arī kad spriegums tuvu 0, ņem strāvu un parveido uz tādu spriegumu , tipa 300V ar kuru barojās jau otrais pārveidotājs kas stabilizē strāvu. Rupji sakot pirmais sprieguma stabilizators, otrais strāvas. Parastajiem tik pēdējais. Rezultātā parastajam visu strāvu no tīkla ņem tik sinosoidās  aukšgalos. Faktiski tik kādos 50% no visa laika, bet enerģiju jau vajag visu laiku lai loks degtu. Attiecīgi vajag lielākus drošinātājus. FPC mīnus- sarežģitāka shēma ar lielāku iespēju kam sabojāties.

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski viss jau tā ir un ne par to runa... Runa par to, ka vajag to B lietot tur kur tas paredzēts, un vēl mazāk...

Nevis, tā kā savulaik, visās uzskaites sadalēs tos sabāza, speciālisti nedataisītie, vai arī tikai par savu pakaļu domājošie...

Link to comment
Share on other sites

Nu dažam labam ''speciālistam'' nav pat sajēgas ko tad tie burti nozīmē- paņem pirmo kas bodē un ieliek. Nav arī nekas labs ja dzīvoklī ieliek D . Katram sava vieta. Bet pēc manas saprašanas aparātam, kas portatīvs , būtu jādarbojās no B , jo pēc definīcijas tiek vazātsts apkārt un štepselēts kur pagadās. Rūpnieciskie, kas darbojās konkrētā postenī, ir cits stāsts.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mans TIG-MMA- Plazma pie 160A to 16A automātu sit laukā, bet ar 20A jau pietiek.

Lielos flekšus, bez strāvas samazinājuma (bez iebūvētā papildus palaišanas tinuma), lieto tikai īpaši extrēmisti.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, arī lielie flekši Latvijā sāka parādīties 30 gadus atpakaļ un citur kalpo vēl šodien...

Link to comment
Share on other sites

Man zviedru čomi savulaik iedāvāja 60-to gadu 180mm fleksi un tas jau bija tīri lietojams... Tāpat tik pat vecu, šķiet Bosch, atskaldāmo āmuru Al korpusā...

Bet 90.tā gada Hitachi 180mm fleksis kalpo vēl šodien...

Link to comment
Share on other sites

16A B automāts ir visizplatītākais un ar tādu jaŗēķinās, ja vazājas apkārt pie klientiem ar saviem štromiem. Galu galā, parasti jau sliedes nevajag ar fleksi griezt un metināt. Var jau saprast elektriķus, kuri pērk to, kas vietējā bodē pieejams, bet par bodniekiem vispār nav ko runāt. Tie  no elektrības neko nesaprot.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad piemēram, ja es metinu pie 80A (vai nedaudz vairāk) C16 slēdzis turēs cik noprotu. Svētdienas metināšanai no šāda aparāta būtu jēga? https://www.verkter.lv/metalapstrades-iekartas/metinasanas-iekartas-un-piederumi/metinasanas-instrumenti/metinasanas-iekarta-stanley-mikromig-mig-mag-mog.html 

Savādāk rodas sajūta, ka metināt bez 25A vai trīs fāzēm nav iespējams. Te minēts jauda 2.3kW: https://www.verkter.lv/metalapstrades-iekartas/metinasanas-iekartas-un-piederumi/metinasanas-instrumenti/metinasanas-iekarta-stanley-star-2500-mma.html

Te ir minēts 16A drošinātājs: https://www.semicom.lv/Metināšanas_aparāti/Metināšanas_aparāti_metināmie_aparāti/Metināšanas_MMA_invertors_SIL415_230V_3kW_10_150A_D279780_2049714_1269.html

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Kas būs jāmetina? Kāda tipa drošinātājs? Vai uz to drošinātāju ir citi patērētāji? Principā uz vienu metināmo pietiek. Visi metināmie līdz  160A ir paredzēti tīklā ar 16A drošinātāju. Lielākās problēmas ir, kad cilvēki nopērk maziņu metināmo, kurš paredzēts it kā līdz 160A ampēri, bet nevar pametināt ar četrinieci. Reāli tas var izdot kādi 120A. Es pirms pāris gadiem mērīju tīkla strāvu dažiem uz max izejas strāvu. Reāli ap 25 A bija. Precīzi neatceros.16A drošinātāju uzreiz arā nesit. Pēc dažam minūtēm. Cik precīzi rāda mērknaibles uz maiņstrāvu, arī nezinu. Līdzstrāvu gan precīzi. Pārbaudīts. Aparātam ar PFC gan rādīja krietni mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
2019.02.7. , 23:33, oxygen teica:

Ja aparāts ar PFC, tad var maukt arī 160A ar tīkla 16a. Nu tas burtiski paņem visu no tīklā, nevis kā bez PFC kad tik no sinosīdas tik aukšu, tāpēc vajag ''resnākus ''korķus. Reku viena apraksts http://www.gys.fr/pdf/datasheet/uk/031432.pdf

Vienīgi- krietni dārgāki kā parastie. Bet tur kur visādi sprieguma kritumi vai kas līdzīgs ir to vērti.

 

Vienu brīdi biju prātojis par to, ka no līdzstrāvas taisngrieža ar kondensatoru gluži visa tīklā pieejamā jauda netiek izmantota un pat biju pāris shēmiņas uzzīmējis. Jo kas tad pielādē to kondensatoru līdz taisnai līnijai grafikā - augšējās sinusa daļas.

Izrādās, ka jau atrisināts un viss strādā! Tas gadījums, kad izdomā kaut ko, kas jau ir un konstatē, ka doma bijusi pareiza. Paldies par informāciju, būs ko palasīt.

 

Reklāmā saka, ka metina ar 16A drošinātāju, bet parastajam variantam vajadzētu 32A. 45gab. Ø3.2 mm elektrodi stundā ir ļoti labs rādītājs.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

gan jau ka nebūs cenu kategorijā, bet nav variants ar benzīna/dīzeļģeneratoru, kuram ir klāt uzreiz arī metināmais aparāts? tad atkrīt visi varianti ar pieejamo strāvu katrā darba vietā..

protams, ka padusē nepasitīsi :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Raimonds1 teica:

45gab. Ø3.2 mm elektrodi stundā ir ļoti labs rādītājs

Visiem maniem paziņām, kuri šodien ko ar metālu dara, tik daudz elektrodu varbūt gadā vajag....?

Tie ir krievu laiki, ka nekā cita nebija; labākajā gadījumā karbīda muca...

Interesanti, ko jūs šodien tādu ar tiem elektrodiem ikdienā  metiniet un cikiem ir labi trenēta roka, pieredze, lai izstrādājums iegūst preces izskatu..?

Link to comment
Share on other sites

Tie, kuri vēlās tiešām metināt, strādāt, kā tu saki ''daudz metināt'', taču nepērk tādas ''seksa spēļmantiņas'' kā Stanley Star 2500 Max ...?

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu metinātājs, bet lodētājs. Dzīvē praktiski neko lietderīgu neesmu sametinājis, bet metālu ar metināmajiem šad tad ir iznācis pakausēt testa nolūkos. Vai kāds varētu pakomentēt to pusautomātu Zooma pirmajā linkā. Es vienreiz testēju  pēc remonta diezgan nopietnu pārnēsājamo pusautomātu, kuram bija ielikta pašaizsargājoša stieple. Rezultāts mani šokēja. Nācās saukt palīgā metināšanas speciālistu. Tas teica, ka vajag likt lielāku strāvu. Laikam mēs metinājām 3mm T veida savienojumu ar 0,8 stiepli. Strāva bija diezgan augsta 120-140. Neatceros. Vienalga tas nav tas pats, kas ar gāzi. Tam metināmajam bija iespējams strādāt tikai uz programmām un nebija iespēja paslēgt uz manuālo režīmu. Polaritāte bija pareizā.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ar elektrodiem ir tā ērtība, ka nav gāzes balons jāstaipa līdzi. Protams, plānos dzelžus ar elektrodu metināt ir neērti. Ar pildīto stiepli - dārgi.  https://egotus.lv/lv/produkti/elektroinstrumenti/metinamie-aparati/1/8151/pusautomata-tipa-metinamais-aparats-mikromig neesmu mēģinājis, izskatās gana labs reti darāmiem smalkajiem darbiem, ar pildīto stiepli, 2kW  187 EUR

Ar PFC elektrodu metināmais  http://rasi.lv/item/7622/7622   438 EUR - apmēram divreiz dārgāk, kā parastie

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Ir manam kolēģim MMA aparāts ar ko var labi metināt pie ļoti mazam strāvām, bet tam ir laba iespēja regulēt Hot Start.

Link to comment
Share on other sites

Amatierim (kam nav piešauta roka) pusautomāts ir visērtākais. Nevajadzētu pirkt bezgāzes variantu. Garažā metina ar CO2, izbraukumiem var turēt uz plaukta mazo rullīti ar pulverstiepli. Bez tam nav jau jāstiepj līdzi 80 l balons. Tagad jau ir 12, 10 un 8 l un arī vēl mazāki baloni un tādu iemest auto nav nekāda problēma.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pusautomāts ir kruta lieta, bet kā tur tagad ar ogļskābo gāzi? AGA tak prasa abonēšanas maksu par balonu un tas galīgi neder mājas lietotājam. Vismaz man garažā stāv AGA acetilēna balons, kuru nopirku krīzes brīdī, bet nevaru to uzpildīt. Es jau saprotu, ka balonu celtnieki nospēra, jo nesamaksāja viņiem par darbu, bet AGA neko nav zaudējusi, jo saņēma savulaik drošibas naudu par balonu. Kādi varianti ar ogļskābās gāzes baloniem? Pats esmi darbojies tikai ar lielajiem melnajiem krievulaiku ogļskābaās gāzes baloniem, bet tie nav nopietni mājas lietošanai vai, kur nu vēl, izbraukumam. Savukārt, maksāt kautkādu abonēšanas mēneša maksu, ja vajag trīsreiz gadā pametināt, ir vienkārši stulbi.

Link to comment
Share on other sites

Didzi,  katru reizi vaidēt par dažiem liekiem  eirikiem mēnesī ir vēl stulbāk...?

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 7 minūtēm , jacobs teica:

Didzi,  katru reizi vaidēt par dažiem liekiem  eirikiem mēnesī ir vēl stulbāk

 

Nubet, ka man, piem. metināt vajag 3 X gadā. Man tāds viens balons ietu gadus 5?? 10???

Tipa gudri skaitās maksāt par to ikmēneša abonēšanas maksu?????

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , jacobs teica:

katru reizi vaidēt par dažiem liekiem  eirikiem mēnesī ir vēl stulbāk

Tas ir principa jautājums. Es esmu gatavs nopirkt savu balonu, kaut tas maksā dārgi un pildīšu tikai tad, kad man to vajag, bet nekad nemaksāšu abonentmaksu. AGA jau Latvijā kā monopols ir uzmeties, bet monopolus es neciešu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Didzis teica:

AGA jau Latvijā kā monopols ir uzmeties, bet monopolus es neciešu

Ūja, Latvijā ir vismaz vēl trīs firmas kas strādā ar tām metināmo gāzu baloniem. Ja galigi ''lauž'' un principi neatļauj īrēt , tad jau varot nopirkt pilnu balonu no ārzemēm internetā. Bet tas laikam der tik tiem ,kas plāno to iztukšot desmit gados.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , VebKamera teica:

Tipa gudri skaitās

Nē, lūk, gudri skaitās, ja tā,

Tad paņemt pa retam lielo balonu,

lielum lielo daļu ''pārliet'' savos balonos, baloniņos...

Atlikumu izstrādāt un nodot lielo balonu atpakaļ...


Vispār jau kapeikpisšana un ietiepība, nevienam, kā dzīvē esmu pārliecinājie, laimi nav atnesusi...:)

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 9 minūtēm , Didzis teica:

Tas ir principa jautājums

 

 

BTW, es arī esmu šī tipa draņķis. Vienīgās abonentmaksas, ko es maksāju ir tās, no kurām es nevaru izbēgt - elektrība, telefons, internets. Un NĪN. Par pārējo - nāciet ar labāku piedāvājumu. ?

Link to comment
Share on other sites

Nekāda lielā izvēle nav gan ! Tie visi tendēti tikai un vienīgi uz nomnieku apkalpošanu. Reālākais variants ir braukt uz leišiem. Tur vēl joprojām var piepildīt arī krievu balonus, ne tā kā LV. Tad nu savācu tādus un reizi 1 - 2 gados brauciens 50 km aiz robežas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...