Jump to content

Datora iegāde


Arnis
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Esmu tā kā nobriedis jauno gadu uzsākt ar jaunu kasti. Kādi ieteikumi par zemāk pievienoto konfigurāciju? Varbūt esmu kaut kur pārspīlējis vai tieši otrādi var ko labāku izvēlēties? Videokartes nav, jo no vecā tiks paņemta pirms gada pirktā EVGA GeForce 1080.

newpc.png

Link to comment
Share on other sites

Mazākais sistēmai un softiem, lielākais spēlēm. Tā kā nav man tās pacietības vienu ilgi spēlēt, tad parasti ir kādas 6-7 vienlaicīgi sainstalētas, un pie pašreizējiem apjomiem ar 250 tam būs par īsu. Protams, sistēmai un softiem ar 128 arī mierīgi pietiktu, bet tā starpība cenā nebija tik liela, lai nepaņemtu 2x lielāku.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , erikonkulis teica:

barakuda pur pr0nu glabāt?

2TB tā kā par maz pr0nam :) Priekš tā tak ir NAS tumšā skapī noslēpts, lai neviens neredz ?

Bet nopietni runājot, tad pēc pieredzes esošajā kompī regulāri uzkrājas lietas (mūzika, filmas, seriāli utt) un 1TB bieži vien ir par īsu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

par baracudu ieteiktu pārdomāt un paņemt, ko citu.. WD blue, piemēram... un vai tiešām vajag 2TB? :D nafig kkas jākrāj kompī?

p.s. interesantas cenas... 1a tam pašam hdd cena 60 eur :D

ņem labāk šo - https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_hdd/western_digital_blue_hdd_2tb_5400rpm_sata3_64mb_wd20ezrz

2vi SSD ir ok.. bet mierīgi priekš spēlēt pietiek ar 860 evo.. 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Kaut kā neloģiski 2xSSD+HDD likt.

Varbūt 1xSSD - softam un spēlēm arī spēlēm, pārējo  uz HDD - tkai 7200RPM

Es vispār pārgāju tikai uz 500GB SSD, pārējais glabājās uz servera. Liels ieguvums ir klusums, jo HDD pats par sevi rada skaņu.

P.S Kādas pretenzijas pret Gigabyte? Pēdējos gados tikai no viņiem pērku mātenes.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , xp teica:

HDD - tkai 7200RPM

priekš glabāšanas pietiks arī ar 5400, aktīvais softs + spēles taču uz SSD/NvME...

 

Pirms 2 minūtēm , xp teica:

HDD pats par sevi rada skaņu

te gan piekrītu.. jo sevišķi brīžos, kad iegriežas pēc dīkstāves :D man gan  pašam sistēmā ir nvme priekš os/sw+ dažām spēlēm + ssd priekš pārējām + vecais hdd kā glabātuve...

Link to comment
Share on other sites

Nja to divu SSD domu līdz galam arī nespēju sagremot, nu ieliec EVO 970 1TB un miers.

Par HDD, es atbalstu tikai un vienīgi WD (red, black), pašam datorā trīs HDD + NAS.

Arī par gigabyte nav bijušas pretenzijas, zato Ašrotes ir taisījušas tādus brīnumus ... 

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , M@R$$ teica:

Ašrotes

ir tāds.. nekādi brīnumi nav novēroti.. tiesa.. vecajiem ašrotiem piemita daudz brīnumu, bet kad pirms gada pirku jaunu pc.. nolēmu noriskēt :D 

 

Pirms 7 minūtēm , M@R$$ teica:

EVO 970 1TB

principā tiešām, kā variants... tiesa nāksies mazliet naudiņas klāt piemest :D

250+500 maksā ~200 eur..

1TB ~250 eur..

 

var jau arī nepontoties un vk paņemt ssd 1tb, ne nvme.. 

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_ssd/filter/365-42751,48321

cenas jau no 120 eur...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Es personīgi pagaidīšu vasaru, kad solās iznāk jaunie AMD procesori,  jo pašlaik Intel cenas kaut kā liekas pa augstu.

HDD noteikti, ja ņemt, tad 7200RPM.

Ja vēlies ietaupīt, tad spēlēm noteikti pietiktu ar parasto 2.5` SATA SSD vai arī par to pašu naudu sanāk 1TB. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , gregs teica:

Es personīgi pagaidīšu vasaru, kad solās iznāk jaunie AMD procesori,  jo pašlaik Intel cenas kaut kā liekas pa augstu.

O jā, es arī pagaidīšu, Inteļa cenas ir reāli kosmiskas ...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , gregs teica:

HDD noteikti, ja ņemt, tad 7200RPM.

veci un nepamatoti aizspriedumi, jo sevišķi, ja disks nebūs t.s. aktīvai...

 

https://www.youtube.com/watch?v=X3n-dDohSCI - paskaties kaut šo video.. :D salīdzināts wd 5400 rpm vs 7200 rpm

 

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arī ieteiktu neskatīties uz Nvme M2, bet uz 2.5" SSD SATA. 

1. Uz SATA būs lētāks.

2. Nvme M2 Karst vairāk.

3. Nvme M2 ir ātrumi lielāki, bet reāli dzīvē baigi to neizjutīsi. (Tas no pieredzes).

Link to comment
Share on other sites

mazo nvme met ārā  un ņem priekš sistēmas to 500gb, paskaties kā viņiem rakstīšanas ātrumi atšķiras! spēlēm paņem parastu sata ssd, kurš maksās 3x lētāk.

Link to comment
Share on other sites

es netaisos.. man po..

 

bet nu 2TB wd blue  5400 rpm cena ~60 eur... 7200rpm jau wd black maksā 2x vairāk :D

 

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_hdd/filter/354-8430:356-8442:357-8445,8446

 

tad jāpērk seagate.. https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_hdd/seagate_barracuda_2tb_7200rpm_sataiii_256mb_st2000dm008

 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , CAP teica:

es netaisos.. man po..

 

bet nu 2TB 5400 rpm cena ~60 eur... 7200rpm jau wd black maksā 2x vairāk :D

es īsti nesaprotu par ko tu runā.

1a.lv: SEAGATE BARRACUDA 7200 2TB  maksā 60 EUR

Jā WD black maksā 2x vairāk, bet tas manuprāt jau ir cits segments. Ar garāku garantiju utt.

 

Par to video: Jā spēlēm un aplikācijām tas neko nedos, bet kopējot lielus failus, laika atšķirībai vajadzētu būt ievērojamai. No tā tava paša video:

https://youtu.be/X3n-dDohSCI?t=395 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja tikai ir datu krātuve, tad pietiek ar 5400.

7200, ja nu vajadzēs kādu softu tomēr uzlikt?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nu SSD būs pilns - tā arī mēdz gadīties. 

Kad man sistēmā bija SSD un HDD, tad skatījos pēc prioritātes kur ko instalēt!

Link to comment
Share on other sites

katram savas dīvainības :D jebkurā gadījumā programmas instalēšanai tur nekas neko neizšķir.. gribi, ņem un instalē..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Nu man gan Gigabytes plates nosprāgušās ir visvairāk.

Cik tad tev to gigabytes plašu ir caur rokām izgājušas ja vari spriest? 

Link to comment
Share on other sites

pagājušā gadā pārdevu savu veco kompi ar 10it gadus vecus gigabyte plati, kas kalpo joprojām.. :D

cik pašam ir bijusi ar šīm pieredze.. sprāgušu neesmu redzējis.

Link to comment
Share on other sites

Kādu laiku atpakaļ pārdevu kompi, c2d ar gigabyte plati, kura bij pārdzīvojusi plūdus dzīvoklī, jo bij ieslēgusies, kad karstā ūdens tvaiki noklāja plati... Viens cietais bij aizgājis skuju taku, bet dēlis gāja kā briedis. Cik zinu cilvēki cīnās ar tām Ašrotēm ?

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Pa to cenu nebūtu labāk Ryzen 5 2600X vai R7 2700? Pie tam varēs vēlāk upgreidot uz Ryzen 3000, ja viņi izrādīsies labi

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...