Jump to content

Vai drīkstu likumiski mest miskasti kaimiņu daudzstāvu bloka rajonā? Vai labāk mežiņā?


Lameriz
 Share

Recommended Posts

Pirms 11 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Drošāk tomēr vest uz vecrīgu un izgāzt pie rīgas domes - parādīt savu viedokli par turienes iemītniekiem.

Jā  droši,bet tas jadar ātri!

Link to comment
Share on other sites

Mazāk taisi atkritumus, tad mazāk būs jāmaksā. Īzī!

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Lameriz teica:

ko man tagad darīt?

  •  @Zoom ieteiktā lieta
  • Atsakies no mājas un pārvācies uz dzīvokli
  • Pelni vairāk
  • Samazini citus tēriņus, lai vari atļauties izvest savus atkritumus
  • Atrodi turīgu sievieti, kas tevi uzturēs
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

turīgās sievietes  ❤️

Labots - PlayingTheSaint
Link to comment
Share on other sites

Vēl ir opcija krāt un izlietot šašļika pagatavošanai. Vēl var romantiski kamīnā pie vīna glāzes. 

Link to comment
Share on other sites

Nedrīksti. 

Finansiāli un tiesiskā skatpunktā atkritumu izgāšana mežā ir maciņam un potenciāli arī iekļaušanai nejaukos  reğistros krietni bīstamāks variants. 

 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Laikam nav tik vienkārši un lēti. 

Vienā vietā vēlu vakarā acīmredzot vēl nebija, bet ļoti agrā rītā jau figurēja ap 1,5 - 2 kubikmetri būvniecības/remonta aktritumu. Tos aizvāca, tāpat kā netālu esošos padsmit atkritumu maisus, kuri stāvēja kopš pavasara vai kādastur talkas. Skaitās vēl tuvā Pierīga. 

 

Link to comment
Share on other sites

Viegli risināma problēma. Cik purni deklarēti tāda summa maksājama un attiecīga izmēra misene un izvešanu skaits mēnesī. Atruna : a mēs dedzinam, tiek neņemta vērā un piedraudēts uzlikt sodu par gaisa piesārņošanu ar pamperu un citu smirdīgu mēslu dedzināšanu

Link to comment
Share on other sites

Nav jau tik elementāri. Tagad gan nav agrāki laiki un viņi raustās izgāzt pie daudzmaz adekvāta apgaismojuma, kur nu vēl laikos, kad liels risks sastapt citus. 

Tomēr laika viņiem pietiek, parasti ne jau asfaltēto ceļu malās, bet tur kur stigas, zemesceļi un vispār vietas, kur var piebraukt ar auto un nav tālu no normāla ceļa.  Gāž "mazās būvniecības", remonta atkritumus, vecas mēbeles, riepas, ledusskapjus utt.  Tagad ir bik jēdzīgāk, pirms gadiem 10 - 15 viņi bija vēl bezkaunīgāki un drošāki. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Didzis teica:

Sašķiro un aizved uz atkritumu nodošanas laukumu. Nekas pāri  nepaliek un nav jāslapstās ap svešām miskastēm.

Manā ģerevņā arī, protams, pie katras privātmājas, arī manējās, noteiktos laikos jāizvieto savas miskastes ārpus sētas, kur tās iztukšo. Bet ciema galā ir trīs lielas miskastes, stiklam, kartonam un - neesmu izpētījis. Tak, ja grib saekonomēt tos manus ~12€ par svaru ceturksnī,  var savus atkritumus gruzīt uz minēto obšķagu taij ciema galā. Bet es esmu pa slinku, un aizvien savu miskasti noteiktos datumos izstumju atkritumu apsaimniekotājam pilnā savā apjomā.

 

p.p.s

Stiklu gan, kā paredzēts, kad sakrāju, vedu uz to ciema galu

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Man kautkā vispār nav problēmu ar atkritumiem. Viss, kas paliek no ēdiena, kompostā, metāls pie metāliem, stikls pie stikliem, papīrs, kurš nedeg, pie papīriem un aizvedu jau sašķirotu uz šķiroto atkritumu laukumu. Tur tante  apskatās, bet parasti uzslavē, ka viss pareizi sadalīts. Pēdejo reizi gan piesējās pie tukšām šķiltavām, kuras kāds draugs bija maisiņā pie alus pudelēm iemetis. Šķiltavas vajagot savas mājas miskastē mest, bet man tādas vispār nav , pasmējās un iemeta atsevišķā konteinerā. Galu galā, tas ir viņu bizness un parasti pieņem arī nestandarta atkritumus.  Vienīgi vairākas riepas sakrājušās un par tām tagad grib lai maksā pie nodošanas. Nekas, pagaidīšu kādu akciju un gan jau tad par velti nodošu. Arī uz riepām atkritumu savācēji pelna, tad nafig man vēl jāpiemaksā.

Link to comment
Share on other sites

Kur es mainīju, tur EUR par katru vajadzēja piemaksāt - it kā jau stulbi, bet 4 EUR jau noteikti nav tā nauda, lai es vēl kaut kur brauktu tās nodot, vai vēl stulbāk - izmest kur nevajadzētu..

Link to comment
Share on other sites

Tas jau ir principa jautājums. Atkritumu pārstrādātāji tāpat pelna lielu naudu,  kapēc man būtu jāpiemaksā kaut vai par tām  pašām riepām. Jau pērkot es samaksāju dabas resursu nodokli, vai kā viņu tur sauc. Valstij arī jādomā līdzi, jo izvest no meža četras vecas riepas izmaksā dārgāk, kā piespiest pārstrādātājus tās pieņemt bez maksas.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Pirms 4 minūtēm , Didzis teica:

Valstij arī jādomā līdzi, jo izvest no meža četras vecas riepas izmaksā dārgāk, kā piespiest pārstrādātājus tās pieņemt bez maksas.

Mūsu valstij patīk domāt tikai tad jau kad viss ir ielaists. T.i. kad mežā jau ir riepas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , erikonkulis teica:

Mūsu valstij patīk domāt tikai tad jau kad viss ir ielaists

es teiktu, drīzāk tad, kad kāds no EU to pasaka sejā un tiešā tekstā.

pašam arī ir kaudzīte ar nolietotām riepām sakrājušās, gaidu, kad būs kāda akcija manā pusē. 

šogad bija, bet vairāk Rīgas/Kurzemes apkārtnē.

Pirms 7 minūtēm , Didzis teica:

Tas jau ir principa jautājums. Atkritumu pārstrādātāji tāpat pelna lielu naudu,  kapēc man būtu jāpiemaksā kaut vai par tām  pašām riepām. Jau pērkot es samaksāju dabas resursu nodokli, vai kā viņu tur sauc. Valstij arī jādomā līdzi, jo izvest no meža četras vecas riepas izmaksā dārgāk, kā piespiest pārstrādātājus tās pieņemt bez maksas.

šim es pilnībā piekrītu. ja man ir piemēram jau kādas 10mit riepas, viņiem pat būtu kādā maršrutā izdevīgi pašiem pie manis atbraukt un tās paņemt.

kādreiz ZAOO tā darīja ar nolietoto eletroniku, tagad jau pamazām sāk prasīt samaksu pat par to, ka es uz ekolaukumu TV vai ledusskapi viņiem pats atvedu..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , uldise teica:

kādreiz ZAOO tā darīja ar nolietoto eletroniku, tagad jau pamazām sāk prasīt samaksu pat par to, ka es uz ekolaukumu TV vai ledusskapi viņiem pats atvedu.. 

No 2019. janvāra atkal ņems bez maksas.

Link to comment
Share on other sites

Vācijā lai nodotu atkritumus bez maksas nākas papūlēties, jogurta trauciņš jāizmazgā, folija vāciņš atsevišķi, trauciņš atsevišķi, fasētās gaļas trauciņš dalās trīs daļās- trauciņš, plēve un marle kas zem gaļas. Process interesants un aizraujošs, viss tiek uzkrāts atsevišķās kastēs un tad ved nodot. Daudzdzīvokļu mājās iepērk īpašus maisus un tad vienā dienā sakrauj un savācēji aizved. Viss kas nav tajos maisos tiek atstāts. 

Link to comment
Share on other sites

Puķudobes ierobežot ar riepām, tā mode nāk no semušku grauzējiem un normālam cilvēkam nav pieņemama.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Riepas var videi draudzīgā veidā pārstrādāt enerģijā. Vienīgi juridiskie šķēršļi patreiz ir gana lieli. Tehnoloģija strādā, visas analīzes ir ok.

 

Eksperimentālais 10L aparāts

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

To gāzi, kas tur beigās paliek lieka, vēl var nevis vienkārši sadedzināt, bet palaist iekšdedzes dzinējā un ražot elektrību.

Link to comment
Share on other sites

Ir vajadzīga B kategorijas piesārņojuma atļauja, tas prasa infrastruktūras izbūvi tb izbetonēta glabāšanas zona utt. Ir vajadzīgs 100k nodrošinājums ko iemaksāt valstij, lai gadījumā, ja kas noiet greizi, valsts var visu sakopt. Ir vajadzīgas gana lielas investīcijas, bet gallvenais - garantijas, ka likumdošan';a nekas nemainīsies tuvākajā laikā. Ir nepieciešams kur to enerģiju likt un kur likt pārējos saražotos produktus tā lai tas būtu likumīgi. Riepu pārstrādes jomā ir daudz gribētāju darboties, jo visi cierē uz dabas resursu nodokli, kas ir 660 eiro par tonnu. To valstij maksā riepu importētāji un primāri tas paredzēts riepu dabai draudzīgai utilizēšanai, tomēr liela daļa šīs naudas aiziet neceļos. Atcerieties riepu bloku epopeju pirms nedaudz vairāk kā gada. Uz papīra riepas tika pārstrādātas un saņemts šis atba;sts, bet beigās izrādijās, ka nekas nav darīts un riepas tikai uzkrātas un saņemta nauda neparko. Pēc tam tika nodibinātas nu jau divas riepu pārstrādes asociācijas, kas katra velk palagu uz savu pusi.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Cik procenu no pašu riepu enerģijas aiziet produkta iegūšanai. Tipa, sadedzini 200kg un dabū 800kg vai kā. 100 un 900 vai 300 un 700

Izmeši dedzinot tiešām tiek labi nofiltrēti?

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

2015 gadā izmēģinājām liela mēroga aparātu. Tas speja 24 stundās saražot apmēram 1000L dīzeļa un ap 1.2 tonnas oglekļa. Pāri palika riepu kords, ko var nodot lūžņos. Ogleklī sērs nepārsniedz akmeņoglēs esošo līmeni. Ogles var tikt briketētas vai granulētas kurināmā vajadzībām. Izmeši gāzi sadedzinot ir tikai gaiss un apmēram 6% co2. Ir analīzes kas to apstiprina. Oglēm siltumspēja ir ap 9.5 KWh uz kilogramu (salīdzinot kokskaidu granulām tas ir ap 6KWh uz kilo. Pie tam, riepu ogles nerada darvu un nesarur lieku ūdeni, tāpec sadeg pilnīgāk un neaizaudzē skursteni). Dīzeļa siltumspēja ir ap 10.5KWh uz litru, gāzei tas pats apmēram uz kubikmetru. Rēķinu pēc savas mājas, ka man ziemas apstākļos trakākajā gadījumā esošais 45KW apkures katls jāradbina vismaz 5h dienā, lai būtu komforts. Tas ir ap 225KWh siltuma enerģijas dienā. Apkures sezonā, teiksim 5 mēnešos tas sastāda 33.750 KWh. Sanāk, ka 24H varam saražot 11.400KWh siltuma no oglēm + 10.500KWh no dīzeļa + nezināmu patreiz daudzumu no gāzes. Tas būs vismaz 21.900KWh siltuma, kas saražots 24 stundās. Tās ir vismaz 2/3 no sezonas enerģijas vajadzībām. Ja infrastruktūra ir sakārtota, tad šādu daudzumu var saražot 2 darba dienās (ņemot vērā materiālu sagatavošanu, uzpildi, katla atdzišanu utt) ieguldot 2 cilvēku darbu un  ap 40 eiro propāna gāzē, lai procesu dabūtu līdz darba temperatūrai. Ja ar lieko gāzi sāk darbināt otru katlu, process kļūst ievērojami lētāks. Mājas darbi izdarīti, video uzņemti, analīzes dabūtas, nodemonstrēt varam jebkurā brīdī. Nedaudz sīkāk te:

http://smucspainava.lv/viewtopic.php?f=3&t=38

Labots - Jetijs
Link to comment
Share on other sites

Autors tajā mājā arī dzīvo vai tikai brīvdienas pavada? Ja tikai brīvdienas, tad ved atkritumu maisus uz primāro dzīvesvietu, kur autors maksā par atkritumu izvešanu. Mežā mest ir debilisms.

 

Ja pie privātmājas esamības jāsūdzas par dārdzību - cik tad ir to cilvēku mājā un cik summa mēnesī? 

Link to comment
Share on other sites

Ja šo lautājumu uzdotu urlains vatņiks, tad tas neizbrīnītu. Jebšu urlains vatņiks ir valsts valodu iemācījies?

Link to comment
Share on other sites

Tā visa Tava padarīšana nav dokumentēta krievu valodā un ievietots YouTube, kur Tu ar follija cepurīti visu demonstrē tāpēc bonifācijs aļa abi uzskata, ka tas viss ir tukša diršana :)

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2018.12.24. , 00:16, Zoom teica:

Mazāk taisi atkritumus, tad mazāk būs jāmaksā. Īzī!

Žēl, ka uz privātmājām īsti neattiecas - vismaz manā pusē minimālais konteinera tilpums ir 240 litri, minimālais izvešanas biežums - reizi mēnesī. Kamēr pamperu nebija, tikmēr maksājām pilnu maksu par pustukšiem konteineriem.

Jāpiebilst gan, ka nabagāki no tā nepaliekam :crazy:

 

2018.12.24. , 20:03, Didzis teica:

Nu kādas vispār problēmas privātmājā šķirot atkritumus. Sašķiro un aizved uz atkritumu nodošanas laukumu. Nekas pāri  nepaliek un nav jāslapstās ap svešām miskastēm.

Vedot uz šķiroto atkritumu nodošanas laukumu, degvielā varētu sanākt nokurināt vairāk drazas nekā būs sašķirots.

 

2018.12.25. , 11:14, Didzis teica:

Šķiltavas vajagot savas mājas miskastē mest, bet man tādas vispār nav , pasmējās un iemeta atsevišķā konteinerā.

Šķiet, manā pusē nemaz nevar nodot mājokli ekspluatācijā, ja nav līguma ar atkritumu apsaimniekotājiem. Tas, protams, vien tāds birokrātisks sīkums.

 

pirms 18 stundām , Didzis teica:

Puķudobes ierobežot ar riepām, tā mode nāk no semušku grauzējiem un normālam cilvēkam nav pieņemama.

Kaut kā pārāk daudz ir nācies dzirdēt šādus apgalvojumus par dažādām lietām. Kāpēc *pārāk* daudz? Da' tāpēc, ka tāda vai citāda prakse ir/bija izplatīta arī tur, kur semuškas pat tuvumā nav bijušas. Tik tie apgalvotāji parasti neko vairāk par semušķu grauzējiem nav redzējuši, tāpēc arī viedoklis, ka "šis un tas nāk no semušku grauzējiem".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , binary teica:

Šķiet, manā pusē nemaz nevar nodot mājokli ekspluatācijā, ja nav līguma ar atkritumu apsaimniekotājiem

Par cik man to atkritumu praktiski nav, tad savulaik neparakstijos uz atkritumu vedēju noteikumiem, ķipa, konteineris jāīrē, bet ja nosper, saimniekam jāmaksā,  izved reizi nedēļā un pofig,  ir vai nav atkritumi, plus jāstumj tas gandīz pus kilometru, jo pagalmā nebraukšot.  Es gribēju nopirkt savu konteineru, lai nav nekādas īres maksas un lai izved, kad man vajag, bet protams nevienojāmies. Tagad gan miskastnieku noteikumi esot izmainījušies par labu klientam, bet es kautkā neizjūtu pēc konteinera vajadzību. Pašvaldībai pat prātā neienāk, ka esmu ''noziedzinieks'', jo viss ap māju skaisti apkopts, plus es vēl tāds kašķīgs un saucu pašvaldības policiju uz netālajiem kapiem, kad kāds mērkaķis savus vecos kroņus un svecītes iemet mežā. Ar tiem  kapiniekiem man regulāra saķeršanās. Vienā pusē ceļam kopj kapiņus un mūrē ''mauzolejus'', bet atkritumus par slinkiem līdz konteineram aiznest. Kad noķeru, tad sākas lielā lamāšanās, bet es mierīgi saku, saucam  pašvaldība spoliciju, lai izšķir mūsu strīdu. Tad burkšķēdami lasa savus sūdus ārā no meža un stiepj uz konteineru. Ciest es nevaru šito kapu kultūru!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...